Neostrada - Chwałowice

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Neostrada - Chwałowice

Postprzez kred Śr, 1 lip 2015, 07:58

Po ostatnich obniżkach w Orange, neostrada razem z utrzymaniem łącza wychodzi że jest szybsza i tańsza od mojego dostawcy internetu. Wg infolinii mam teoretycznie szansę na prędkość do 80MBit, ale dopóki nie zamówię i nie zainstalują to się nie dowiem na pewno. Więc mam takie pytanie - czy ktoś w okolicach Krupińskiego/Śląskiej/Górniczej posiada neostradę lub innego ADSLa na łączach Orange i osiąga prędkości większe od 10MBit?
kred

Re: Neostrada - Chwałowice

Postprzez Orange Ekspert Wt, 7 lip 2015, 19:10

@ kred jeżeli chciałbyś zweryfikować Swoje możliwości techniczne to możesz to uczynić z najbliższej placówce Orange lub bezpośrednio po kontakcie z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem 801505505. Nasz pracownik pomoże Tobie dobrać jak najlepszą ofertę do Twoich oczekiwań.
Orange Ekspert

Postprzez kred Śr, 5 sie 2015, 08:16

Mam już założoną wersję 80MBit - łącze zestawiło się na 27MBit download / 3.5Mbit upload - więc szybciej i taniej niż płaciłem za radiowy. Mogłoby być szybciej, ale kabel biegnie od centrali w gimnazjum przez okolice biedronki i dalej w dół Krupińskiego. Na Śląskiej, Górniczej będzie dużo szybciej.
kred

Postprzez Lateks Cz, 6 sie 2015, 15:19

kred napisał(a):Mam już założoną wersję 80MBit - łącze zestawiło się na 27MBit download / 3.5Mbit upload - więc szybciej i taniej niż płaciłem za radiowy. Mogłoby być szybciej, ale kabel biegnie od centrali w gimnazjum przez okolice biedronki i dalej w dół Krupińskiego. Na Śląskiej, Górniczej będzie dużo szybciej.

Kupujesz i płacisz za 3kg pomidorów, dostajesz 1kg i jeszcze się chwalisz że dostałeś więcej niż chciałeś kupić.
Jeżeli Fracetelecom podpisuje z Tobą umowę na 80Mbit/s to powinieneś dostać łącze 80Mbit/s a nie 27Mbit/s bo to jest raz robienie z ludzi kretynów a dwa niezgodność towaru z umową kupna-sprzedaży.
Równie dobrze mogliby na umowie zapisać 40Gbit/s i też byłbyś zadowolony bo więcej niż na radiówce?
Lateks

Postprzez kred Cz, 6 sie 2015, 16:00

Jest lepiej - FT gwarantuje do 3kg pomidorów :) Gwarantowana prędkość minimalna to 20MBit - to i tak więcej niż maksymalna prędkość od dotychczasowego operatora, więc jak dla mnie to raczej wychodzę na plus. Jeśli będzie mniej niż 20MBit to po prostu rozwiązuję umowę. Lateks - nie martw się, przeczytałem umowę przed podpisaniem i dobrze wiedziałem na co się decyduję.
kred

Postprzez adamb Cz, 6 sie 2015, 18:01

Ja też czegoś nie rozumiem - masz wersję 80 mega i za to płacisz, a jesteś zadowolony, że masz 27 ?
Ja mam radiówkę z Rybneta w wersji 6/8 mega (mnie wystarcza) i raz się zdarzyło, że prędkość spadła do 3 mega... więc ofc dzwonię do firmy z pytaniem czy będę płacił mniej czy coś z tym zrobią :mrgreen: ...i zrobili.
adamb

Postprzez kred Cz, 6 sie 2015, 20:28

Na chwilę obecną jestem zadowolony. I nie płacę za 80MBit tylko za minimalne 20MBit - tak jest zapisane w umowie. Wszyscy wiedzą jaki jest orange - nie ma sensu przeciągać tej dyskusji.
Żaden operator nie oferuje w mojej lokalizacji lepszych parametrów - radiówki się kończą na 16MBit, światłowód rybnetu 200metrów dalej i do mnie dalej nie pociągną.
kred

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach