Makabryła - głosujemy - niech Polska się dowie

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Re: Makabryła - głosujemy - niech Polska się dowie

Postprzez Arteks Pn, 20 kwi 2015, 13:18

@Afordancja - każde miasto ma swój jakiś tam historyczny układ. Ja bardzo lubię Wrocław pod względem architektury czy czegoś co mnie fascynuje czyli np. inżynerii technicznej i transportowej. Znam we Wrocławiu duże parki ale zauważ że w okolicy Rynku nie ma za bardzo terenów zielonych. W przeciwieństwie np. do Krakowa który z kolei ma dość wąskie Planty ale za to otaczają całe ścisłe centrum miasta. W przypadku Rybnika przy odrobinie chęci można tak zagospodarować wolne tereny w Śródmieściu że może się tam zmieścić także wiele zieleni. Można to umiejętnie połączyć z potencjalnymi inwestycjami.

A swoją drogą nowy Domus ma mieć jakieś zielone dachy jeśli dobrze pamiętam. :)
Arteks

Postprzez anty.fudali Pn, 20 kwi 2015, 13:18

To był park. Nie piernicz mi tu o samosiejkach,bo ławki tam same nie wyrosły. Nie ma znaczenia,czy miał nazwę czy jak zwali go ludzie,wyglądał jak park,więc był parkiem. A że jakiś głupi urzędas,mimo protestów mieszkańców Rybnika,w papiery wpisał szkodliwą dla Rybnika głupotę,to już wina tego urzędasa. Część powierzchni będzie obsadzona? Jasne,zamiast parku będzie jakiś wypierdek zwany "strefą ciszy",choć na ciszę w nim szans nie ma. To jest kpina.
A to,że nowi urzędnicy są podobnie głupi,jak starzy i usilnie chcą Rybnik dalej przerabiać w kamienną pustynię,to już inny temat. Widać nie potrafią uczyć się na błędach poprzedników. Nie podobało mi się zniszczenie parku i tak samo nie podoba mi się bezsensowne niszczenie zieleni w innych miejscach.
anty.fudali

Postprzez Arteks Pn, 20 kwi 2015, 13:43

anty.fudali napisał(a):To był park. Nie piernicz mi tu o samosiejkach,bo ławki tam same nie wyrosły. Nie ma znaczenia,czy miał nazwę czy jak zwali go ludzie,wyglądał jak park,więc był parkiem. A że jakiś głupi urzędas,mimo protestów mieszkańców Rybnika,w papiery wpisał szkodliwą dla Rybnika głupotę,to już wina tego urzędasa.

Jeśli uważasz że to był jakiś błąd czy coś to dlaczego ani w czasach Makosza tego nie zmieniono ani żaden radny nigdy na to niewpadł, ba dlaczego mieszkańcy nie interesowali się tym w czasach kiedy każdy z nas miał prawo wyrazić swoje zastrzeżenia do planu zagospodarowania miasta?

To dobrze że przynajmniej zauważasz to że UM oszalał na punkcie likwidacji drzew w mieście (zarówno stara jak i nowa ekipa).
Arteks

Postprzez Afordancja Pn, 20 kwi 2015, 14:09

Hej,

Arteks napisał(a): To o co sam się zaangażuję i do czego będę namawiał władze miasta to doprowadzenie do zagospodarowania w kierunku parków/skwerów kilku miejsc które do tego się nadają, a najbardziej Las Księżok. Swoją drogą nadleśnictwo już zadbało aby powstały tam, na razie nieliczne ale stoliki z siedziskami na których można odpocząć czy też np. zjeść z kimś prowiant czy czegoś się napić.

Pisząc o projekcie obywatelskim pisałem poważnie, 210 tys. (o ile dobrze pamiętam) to nie jest co prawda, dużo ale na coś tam zawsze starczyć może, tylko nie wiem czy teren należy pod "władztwem" miasta, i czy może tam "interweniować" w postaci projektu obywatelskiego, ba sam bym się nawet w to zaangażował, zdaje sie 15 osób trzeba aby zgłosić jakiś projekt. Czekanie na zgłoszenia przez jakieś rady dzielnicy czy kij wie kogo, lepiej samemu coś wymyślić :D
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez Arteks Pn, 20 kwi 2015, 17:19

@Afordancja - niestety ale chyba to należy do Nadleśnictwa Rybnik bo jest info przy wjeździe o kamerach i ostrzeżenie odnośnie wyrzucania śmieci. Zazwyczaj tak robią w lesie. Natomiast nie wydaje mi się żeby to było jakąś wielką przeszkodą bo w Suminie zrealizowano bardzo fajną ścieżkę rowerową właśnie na terenie lasu, chyba nawet z jakichś unijnych dotacji. Kurcze... gdyby to się udało spora część Rybnika miałaby łatwo dostępne ucywilizowane ścieżki do biegania i dla rowerzystów. Tereny bardzo malownicze - poza lasem, różne polany, cieki wodne, bajorka, stawy. I co bardzo istotne w kilku miejscach są jakieś źródła czy wysięki i tam przydałoby się mostki porobić albo drewniane przejścia - możnaby cały system stworzyć różnych pętli. Tam jest tak dużo różnych ścieżek że sam biegając czasami się gubię. Jestem oczywiście za ale z drugiej strony może namówić władze miasta na jeszcze większy projekt i spróbować w kilku miejscach miasta zrobić takie tereny dla biegaczy - na których też skorzystają np. miłośnicy kijków czy spacerowicze, nawet ci z małymi dziećmi czy wózkami.
Arteks

Postprzez dr Becker Wt, 21 kwi 2015, 09:28

Arteks napisał(a):Nie lubię o swoim mieście tego pisać ale powiem wam szczerze - ilekroć tamtędy przechodziłem to przeważnie jakaś melineria siedziała na tych ławeczkach... Jakoś nie spotykałem tam nikogo z książką,

Pretensje kieruj przede wszystkim do bezużytecznych a kosztownych trutni ze Straży Miejskiej.
dr Becker

Postprzez adamb Wt, 21 kwi 2015, 14:25

stopa napisał(a):
Afordancja napisał(a):Moja żonka zaangażowała się tak w ten plac zabaw, że "jedzie" ze wszystkich adresów e`mail jakie zna (w tym z moich),
choć nie mieszkamy na Nowinach. Wyliczyłem, że sama oddała już ze 150 głosów.
Nie rozumiem jak na środku dużego osiedla nie zebrać wystarczającej grupy do głosowania. Dziwne...

Ja także nie mieszkam na Nowinach, ale uznałem że fajnie by było gdyby tamtejsze dzieciaki miały taki fajny plac zabaw i głosuję codziennie z 6 kont :mrgreen:
Szkoda, że samym mieszkańcom tak nie zależy jak mnie czy Twojej żonie :wink:
adamb

Postprzez Afordancja Wt, 21 kwi 2015, 14:45

adamb napisał(a):Ja także nie mieszkam na Nowinach, ale uznałem że fajnie by było gdyby tamtejsze dzieciaki miały taki fajny plac zabaw i głosuję codziennie z 6 kont :mrgreen:
Szkoda, że samym mieszkańcom tak nie zależy jak mnie czy Twojej żonie :wink:

Czyli, pewnie z 20 osób generuje dla Rybnika, generuje połowę jego głosów ;) taka mobilizacja.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez adamb Śr, 22 kwi 2015, 20:33

Afordancja napisał(a):Czyli, pewnie z 20 osób generuje dla Rybnika, generuje połowę jego głosów ;) taka mobilizacja.

Ja od jutra daję sobie spokój.
Będę oddawał głosy tym komu zależy np. Łęki Górne ta wieś na podkarpaciu liczy 1450 mieszkańców,a ma 28166 głosów :roll:
Rybnik majacy ok 130.000 mieszkańców uzbierał nieco ponad 26.000 glosów ? żart ! ...natomiast na jakąś pierdołe typu makabryła ludzie potrafią sie zmobilizować - tak jakby to był jakis zaszczyt :evil:
adamb

Postprzez kurier Śr, 22 kwi 2015, 21:40

Kolego Adamb niestety ale na rybnickim forum przeważają malkontenci którzy wolą narzekać, krytykować i truć ale jak mają cos dobrego zrobić to ich nie ma. Ja zagłosuje. Poza tym chyba nie wszyscy wiedzą że można glosować wiele razy. W wielu sondach czy tego rodzaju konkurach tylko raz.
kurier

Postprzez piotrekdec Cz, 23 kwi 2015, 10:12

natomiast na jakąś pierdołe typu makabryła ludzie potrafią sie zmobilizować - tak jakby to był jakis zaszczyt

trafiłeś w sedno, choć oczywiście ci ogólnie mówiąc smutni ludzie
zapewne będą argumentować, iż to po to aby podoba sytuacja się nie powtórzyła

ps.trochę z innej beczki: rozbawiła mnie tu też wypowiedź/zdanie-a jakże arch. arteksa,
(która padła tutaj lub pod artykułem), który mówił, że "żałuje jedynie domusu,
bo jest to architektonicznie interesujący budynek" ; ))

modernistyczny klocek bez okien, który wygląda jakby był ocieplany eternitem;
co więcej jeśli coś obecnie powstało by w takim stylu (powtarzam, w takim stylu, a nie dokładnie to samo)
to co pewnie można by przeczytać:
....iż "powstał potworek" (czy to słowo jeszcze coś znaczy?)

więc, żeby nie było wątpliwości, mi w ogóle nie szkoda tego symbolu poprzedniej epoki - w złym słowa znaczeniu,
niefunkcjonalnego (oprócz parteru, no i wyższych kondygnacji jako miejsce na reklamy i nadajniki gsm), zniszczonego,
brzydkiego, którego nareszcie miasto się pozbędzie (i nie ruszają mnie wspomnienia, iż tam mnie rodzice za rączkę na zakupy prowadzili)

jest tak brzydki jak KWK Suszec

Obrazek
piotrekdec

Poprzednia strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach