Makabryła - głosujemy - niech Polska się dowie

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Makabryła - głosujemy - niech Polska się dowie

Postprzez common So, 18 kwi 2015, 10:33

Witam
mamy szansę rozgłosić problem wycinki drzew w Rybniku w głosowaniu na Makabryłę roku 2014.

http://www.bryla.pl/bryla/56,85300,1772 ... tml#sondaz

głosujemy!!
common

Re: Makabryła - głosujemy - niech Polska się dowie

Postprzez Afordancja So, 18 kwi 2015, 20:39

A teraz mam pytanie, po co mamy głosować?
Jest jakaś nagroda czy coś? W innym przypadku, czym tu się chwalić? Po co ma się "Polska dowiadywać"?

PS.
Chociaż znając życie, nasze, 150 tys. miasto nie może wygrać w głosowaniu nawet "głupiego placu zabaw" i wyprzedzają nas parotysięczne miasta, to pewnie w takim "konkursie" możemy być przodownikami... ;)
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez anty.fudali N, 19 kwi 2015, 18:10

Faktem jest,że dobra pozycja w takowym rankingu chwały nam nie przyniesie. Faktem jest także to,że już do niego trafiliśmy. Mobilizacja do glosowania rzeczywiście nic nam nie da,ale będzie chociaż nauczką na przyszłość. Nie sądzę,że to rybnickie głosy wyniosły nas tam na podium,co jednoznacznie świadczy o tym,jak negatywnie takie zniszczenie parku jest przez ludzi odbierane. Szkoda tylko,że do winnych i tak wnioski te nie dotrą.
anty.fudali

Postprzez Arteks N, 19 kwi 2015, 19:31

Nauczką dla kogo anty.fudali? Przecież następca Fudalego popiera wycinkę kilkudziesięciu drzew na spokojnym, miłym i mało ruchliwym odcinku ul. Mikołowskiej? Tu przynajmniej mamy do czynienia z inwestycją, tam wycinka spowoduje że pozbawi się ulicy naturalnego filtra, a pieszych naturalnego cienia. Ludzie głosują bo myślą że to był prawdziwy park a to był grajdołek dla piesków z samosiejkami i asfaltowym parkingiem z obu stron. No ale jak chcecie to sobie głosujcie. Ja zagłosowałem na prawdziwą makabryłę czyli budynek auto w Oławie - koszmar...
Arteks

Postprzez dr Becker N, 19 kwi 2015, 21:06

Przebudowa Mikołowskiej i rzeczy z tym związane to spadek po poprzedniej ekipie.
Głosowanie może dać znak obecnej ekipie żeby nie naśladowała arbitralnych decyzji poprzedniego prezydenta który jak na bolszewika przystało miał prawo głęboko w d... i nie liczył się z nikim i z niczym.
dr Becker

Postprzez Arteks N, 19 kwi 2015, 21:11

dr Becker napisał(a):Przebudowa Mikołowskiej i rzeczy z tym związane to spadek po poprzedniej ekipie.

Akurat ten projekt jest przygotowywany przez nową ekipę, a obecny wiceprezydent i prawa ręka Kuczery - Koper to osoba świetnie obeznana w tematyce dróg bo przecież pracuje w UM w Rybniku już od lat.
Arteks

Postprzez anty.fudali N, 19 kwi 2015, 22:33

Wybacz,Arteks,ale w tym temacie nie ma sensu z Tobą dyskutować. Problem w tym,że Twoja ocena parku,to tylko i jedynie Twoja ocena. Jak widać wielu innych ludzi sądzi inaczej,krytykując tę głupotę,który Ty nazywasz inwestycją. Chcesz się bawić w "jedynego,co się zna",Twoja sprawa.
anty.fudali

Postprzez Afordancja Pn, 20 kwi 2015, 07:55

dr Becker napisał(a):Głosowanie może dać znak obecnej ekipie żeby nie naśladowała arbitralnych decyzji poprzedniego prezydenta który jak na bolszewika przystało miał prawo głęboko w d... i nie liczył się z nikim i z niczym.

Czy ja wiem, dla mnie to jakaś nieznana strona, gdzie nikt, po za fanami tej strony, nie wchodzi (być może się mylę, ale naprawdę pierwszy raz o tym "słyszę"). I znaki obecnej (czy nawet poprzedniej) należy wg. mnie dawać tu lokalnie, m.in. poprzez petycje itp. a nie jakieś stronki (swoją drogą jak bym miał trochę czasu i dużo chęci, to sam bym potrafił wygenerować ponad 1000 głosów na tydzień ;) i tyle to jest warte) .

Najbardziej mnie "boli", że w takiej głupiej sondzie "potrafiliśmy" pyknąć 5000 głosów, a ten (darmowy) plac zabaw, jest już chyba na straconej pozycji...to jest jak dla mnie żałosne...

Co do jakiś petycji to chyba nawet jakieś były, ale nie wiem w jakiej ilości, może ktoś wie?

PS.
W każdym razie uważam, że w Rybniku brakuje parków/miejsc z prawdziwego zdarzenia, żeby można było się wybrać i "połazić" czy posiedzieć/leżeć z książką do poczytania.
Afordancja

Postprzez stopa Pn, 20 kwi 2015, 08:54

Afordancja napisał(a):
Najbardziej mnie "boli", że w takiej głupiej sondzie "potrafiliśmy" pyknąć 5000 głosów, a ten (darmowy) plac zabaw, jest już chyba na straconej pozycji...to jest jak dla mnie żałosne...

Moja żonka zaangażowała się tak w ten plac zabaw, że "jedzie" ze wszystkich adresów e`mail jakie zna (w tym z moich),
choć nie mieszkamy na Nowinach. Wyliczyłem, że sama oddała już ze 150 głosów.

Nie rozumiem jak na środku dużego osiedla nie zebrać wystarczającej grupy do głosowania. Dziwne...
stopa

Postprzez Arteks Pn, 20 kwi 2015, 09:29

@afordancja - z brakiem parków się nie zgadzam. Jest ich wręcz dużo więcej niż w innych miastach przy czym są porozrzucane i nie są bardzo duże. Ale co kawałek masz jakąś oazę zieleni. Znając np. miasta austriackie - zawsze ceniłem w Rybniku to, że u nas znalezienie kosza na śmieci, ławki i czegoś zielonego nie zajmuje w Śródmieściu nigdy więcej niż przejścia kilkunastu metrów... Nawet na Nowinach masz takie miejsce gdzie możesz wyjść z książką i na ławeczce ją poczytać między Grunwaldzką a Dąbrówki... W przemysłowych dzielnicach jak Niedobczyce czy Chwałowice są sympatyczne i zadbane parki, na Paruszowcu są tzw. błonia z dużym stawem. Pomijam to, że w Rybniku co kawałek są jakieś zagajniki czy lasy. To o co sam się zaangażuję i do czego będę namawiał władze miasta to doprowadzenie do zagospodarowania w kierunku parków/skwerów kilku miejsc które do tego się nadają, a najbardziej Las Księżok. Swoją drogą nadleśnictwo już zadbało aby powstały tam, na razie nieliczne ale stoliki z siedziskami na których można odpocząć czy też np. zjeść z kimś prowiant czy czegoś się napić.

Co do głosowania w Makabryle to nie dziw się że tak dużo ludzi głosuje, jeśli tendencyjnie przedstawiono to jako likwidacja parku - sam bym zagłosował gdybym nie wiedział, że to nie był park, a przynajmniej 1/3 terenu to były parkingi... Odnośnie głosowania Nivea to na Nowinach na klatkach schodowych wiszą reklamy nawołujące do tego więc to już chyba tylko zwykłe lenistwo. Bo każdy mieszkaniec miał okazję się dowiedzieć o tym.
Arteks

Postprzez Afordancja Pn, 20 kwi 2015, 10:51

Arteks napisał(a):Co do głosowania w Makabryle to nie dziw się że tak dużo ludzi głosuje, jeśli tendencyjnie przedstawiono to jako likwidacja parku - sam bym zagłosował gdybym nie wiedział, że to nie był park, a przynajmniej 1/3 terenu to były parkingi... Odnośnie głosowania Nivea to na Nowinach na klatkach schodowych wiszą reklamy nawołujące do tego więc to już chyba tylko zwykłe lenistwo. Bo każdy mieszkaniec miał okazję się dowiedzieć o tym.

Nie no wiem o tym, że lenistwo i brak mobilizacji, i o tym własnie mówię i nie ma nic do tego tendencyjnie przedstawienie likwidacji parku.

Arteks napisał(a):@afordancja - z brakiem parków się nie zgadzam. Jest ich wręcz dużo więcej niż w innych miastach przy czym są porozrzucane i nie są bardzo duże.

hm...,może za bardzo przyzwyczaiłem się do tych wrocławskich, bo mi zwyczajnie nie chodzi o parę drzew i ławka obok, ale może masz rację.
(Nie przeczę, że Rybnik jest dość zielony i czuję, że chyba mówimy o czymś innym)

Arteks napisał(a):Nawet na Nowinach masz takie miejsce gdzie możesz wyjść z książką i na ławeczce ją poczytać między Grunwaldzką a Dąbrówki...

Aż przejdę się w najbliższym wolnym czasie, bo chyba nawet nie wiem o czym mówisz.

Arteks napisał(a):Pomijam to, że w Rybniku co kawałek są jakieś zagajniki czy lasy. To o co sam się zaangażuję i do czego będę namawiał władze miasta to doprowadzenie do zagospodarowania w kierunku parków/skwerów kilku miejsc które do tego się nadają, a najbardziej Las Księżok. Swoją drogą nadleśnictwo już zadbało aby powstały tam, na razie nieliczne ale stoliki z siedziskami na których można odpocząć czy też np. zjeść z kimś prowiant czy czegoś się napić.

I to jest krok w dobrą stronę.

ok, starczy tego offtopica (wiem, że trochę zahacza temat, ale jednak offtopic )

PS.
Co do Lasu Księżok, to czyje to jest? Orientowałeś się może? Może jakiś projekt z budżetu obywatelskiego? (Nie pisz tu aby nie zaśmiecać, tylko na PW)
Afordancja

Postprzez anty.fudali Pn, 20 kwi 2015, 12:22

Miałem się nie odzywać,ale nie mogę. Koło Domusu zniszczono PARK, prawdziwy park. Miał wszystko to,co powinien mieć park: drzewa,przystrzyżone trawniki,chodniki,ławki,nawet latarnie. To,że był tam też parking,to wina władz,która tylko w zbieraniu kasy jest dobra. I jej dalszym rozpierniczaniu,przez co przez wyprzedaż terenów musiała łatać budżet. Nominacja jest jak najbardziej uzasadniona,zniszczenie parku pod niepotrzebny market to głupota i w pełni słusznie ludzie są zbulwersowani. Tym bardziej,że fakty są nieubłagane - Rybnik pod względem powierzchni parków wcale nie błyszczy. Może i jest ich dużo,ale są malutkie,przez co dla wielu mało przydatne. Na przykład Wodzisławska/Sławików - nie wiem,jak można odpocząć od miejskiego zgiełku w takiej miniaturce tuż obok głównej drogi i parkingu marketu.
Podsumowując - makabryła jest w pełni uzasadniona,zniszczenie parku pod market jest karygodne.
anty.fudali

Postprzez Arteks Pn, 20 kwi 2015, 12:38

anty.fudali napisał(a):Miałem się nie odzywać,ale nie mogę. Koło Domusu zniszczono PARK, prawdziwy park.

Jak to możliwe aby to był prawdziwy park skoro nie figurował w planie zagospodarowania, nie miał żadnej nazwy, a miejscowi nie nazywali go parkiem? To że były parkingi to wynikało z tego że w okolicy był Domus, a nie że władze miasta były pazerne... Co powiesz anty.fudali o kolejnej nowinie z radia, że UM postanowił wyciąć wszystkie drzewa przy ul. Kościuszki, zastępując je jakimiś małymi drzewkami w donicach? Popierasz tego rodzaju działania? ;)
Arteks

Postprzez dr Becker Pn, 20 kwi 2015, 12:42

Park musi mieć nazwę żeby był parkiem? Drzewa, krzewy, alejki i ławki nie wystarczą?
dr Becker

Postprzez Arteks Pn, 20 kwi 2015, 12:58

dr Becker napisał(a):Park musi mieć nazwę żeby był parkiem? Drzewa, krzewy, alejki i ławki nie wystarczą?

Musi być zaznaczony na mapach czy w planie zagospodarowania miasta. Pomyślcie teraz logicznie. Jeśli na Kościuszki miasto chce usunąć, całkiem ładne, estetyczne i alejowe, równe drzewa (nie znam kompletnie powodu) to czemu rozpaczacie za przypadkowymi samosiejkami których wartość była niewielka? A jeśli inwestor wywiąże się ze swojej obietnicy to jednak część powierzchni będzie obsadzona drzewami, więc to nie jest jednoznacze pożegnanie zieleni w tym miejscu.

Nie lubię o swoim mieście tego pisać ale powiem wam szczerze - ilekroć tamtędy przechodziłem to przeważnie jakaś melineria siedziała na tych ławeczkach... Jakoś nie spotykałem tam nikogo z książką, a np. koło bazyliki w tym zmodernizowanym skwerze widzę ludzi z książkami, a z patologią tam się jeszcze nie spotkałem. :) Jeśli coś ma służyć na wychodek dla psów lub spotkania miłośników tanich win - to ja za takim czymś tęsknić nie będę. Na Orzepowickiej też był taki sad w którym spotykali się "winiarze" z okolicznych osiedli, był to też rodzaj śmierdzącego wychodka. Miejsce te zniknęło. Teraz jest Lidl - nie ma patologii i możemy zrobić tanio zakupy...
Arteks

Następna strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach