Organista z parafii franciszkanów

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Organista z parafii franciszkanów

Postprzez mareczek999 So, 10 sty 2015, 21:29

Witam od dłuższego czasu zastanawiam się co stało się z naszym organista z parafii Ojców Franciszkanów chodzi mi tutaj o pana K. M. . Przez bardzo długi czas grał w naszym kościele.
Jednak od dłuższego czasu już niestety nie widuję go za organami. Proboszcz ogłosił raz że pan M. opuścił naszą parafie bo postanowił służyć w sąsiedniej parafii a mianowicie na Nowinach . Jednak iż znam wielu tutejszych parafian doszły mnie nie jedno krotnie sluchy że pan M. został zmuszony opuścić tutejszy kościół? o co tak na prawdę chodzi ? bo nie wydaje mi się by pan K. po tylu latach pracy w tym kościele od tak po prostu odszedł. Brakuje w tym kościele porządnego organisty dlatego zdecydowałem się poruszyć ten temat .

Witam

Proszę nie podawać żadnych danych personalnych, zwłaszcza, że nie wiemy czy ta osoba tego sobie życzy.

Pozdrawiam
Moderator
mareczek999

Re: Organista z parafii franciszkanów

Postprzez jojo N, 11 sty 2015, 10:07

mareczek999 to idź do parafii na Nowinach i bezpośrednio zapytaj swojego ulubionego organisty a nie szukaj sensacji na forum,ponieważ chyba zauważyleś że nikogo to nie interesuje.
jojo

Postprzez jojo N, 11 sty 2015, 10:07

mareczek999 to idź do parafii na Nowinach i bezpośrednio zapytaj swojego ulubionego organisty a nie szukaj sensacji na forum,ponieważ chyba zauważyleś że nikogo to nie interesuje.
jojo

Postprzez mareczek999 N, 11 sty 2015, 10:26

jojo uważam że jestem zdecydowanie starszą osoba od Ciebie i troche szacunku by się chyba należało ! . Nie znam bez pośrednio pana K.M i nie wypada mi wypytywać się
mareczek999

Postprzez jojo N, 11 sty 2015, 10:35

mareczek999 z tym wiekiem to uważaj żebyś się nie pomylił a ja tylko chciałem grzecznie Ci zaznaczyć,że to nie jest portal plotkarski.
jojo

Postprzez agulec N, 11 sty 2015, 11:02

przyczyna najpewniej tkwi w proboszczu owej parafii, doszly mnie sluchy ze jest czlowiekiem (księdzem) problematycznym

9
agulec

Postprzez mareczek999 N, 11 sty 2015, 11:27

agulec też własnie to słyszałem mało tego ludzie mówią że jest to problem związany z finansami tylko zastanawia mnie jedno to chyba My parafianie dajemy do koszyka po to aby kościół istniał po to aby normalnie funkcjonował . Nie rozumiem że przez tyle lat pan Krzyś tutaj był z nami a nagle wszystko się skończyło . Szkoda bo bardzo lubiłem wysłuchać jego muzyki . Czyżby ludzie juz do koszyka nie dawali ? jakoś w to nie wierzę
mareczek999

Postprzez mareczek999 N, 11 sty 2015, 11:31

jojo ja nie mam zamiaru plotkować tylko grzecznie zapytać o co chodzi skoro człowiek jest w parafii przez ponad 15 lat albo i dlużej i wszystko jest ok a nagle cos się urywa to jest to problem związany z czymś lub kimś . Dla mnie ogłoszenie proboszcza w sprawie iż organista zdecydował się służyć w innej parafii jest totalną bzdurą , problem tkwi w czymś innym
mareczek999

Postprzez marys76 N, 11 sty 2015, 15:24

Naprawdę masz ogromny problem życiowy! To jest takie naturalne, polskie, katolickie, że należy interesować się życiem innych! Czy ty również informujesz cały świat jak zmieniasz pracę? Jeżeli byłbym tym organistą to nakopię ci do czterech liter za podawanie danych i roztrząsanie problemu.
marys76

Postprzez mareczek999 N, 11 sty 2015, 16:11

prawda jest taka że organista nie zmienił parafii od tak po prostu tylko został do tego zmuszony z wiadomych przyczyn . Dzisiaj po mszy rozmawiałem z kilkoma osobami ( parafianami z św Józefa) .
Dla mnie jest to rzecz śmieszna żeby nie było miejsca dla człowieka który spędził tam tyle czasu . Mam informacje pewne w 100% i niestety ale to co sobie ksiądz na wymyślał i powiedział oficjalnie nam wszystkim jest nieprawdą i tylko dla tego poruszyłem ten temat bo to co sie dzieje w kościołach przewyższa wszelkie granice . Ludzie w miarę możliwości dają na kościół pewne pieniądze i skoro zawsze wystarczało na wszelkiego rodzaju opłaty związane z utrzymaniem kościoła to dlaczego nagle to sie skończyło ? Za chwile do kościoła nikt nie pójdzie bo po co ma słuchać kłamstw nie od tego jest kościół.
mareczek999

Postprzez Afordancja N, 11 sty 2015, 17:41

Nie ma to jak rozmawiać po za plecami samego zainteresowanego :/

Zapytajcie samego zainteresowanego a nie siejecie plotki...
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez wlach7 N, 11 sty 2015, 19:25

Największym problemem parafii franciszkanów jest o. Proboszcz
wlach7

Postprzez mareczek999 Pn, 12 sty 2015, 19:08

więc może jest jakaś możliwość coś z tym zrobić ? chodzi tutaj tylko o parafian z franciszkanów , skoro problem tkwi w proboszczu to uważam że na pewno jest jakieś wyjście z sytuacji w końcu ludzie należący do parafii chyba maja jakieś zdanie ?
mareczek999

Postprzez jojo Pn, 12 sty 2015, 20:29

mareczek999 najlepiej dla ciebie i tobie podobnych jest zmiana budynku kościoła np. chodź na nowiny,przecież nie musisz chodzić do Franciszkanów,a jak będzie im brakować w jeszcze lepiej zamiast tu się wyżalać to napisz do Rydzyka.
jojo

Postprzez mareczek999 Wt, 13 sty 2015, 11:37

jojo skoro ten temat Cię nie interesuje to sie nie wypowiadaj lepiej jak by na tym forum nie było żadnej odpowiedzi niż głupie teksty typu napisz do Rydzyka .
mareczek999

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach