RSM - telewizja DVB-T

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

RSM - telewizja DVB-T

Postprzez biker74 N, 24 sie 2014, 20:37

Chciałbym poruszyć temat, dlaczego Rybnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa nie montuje anten do odbioru kanałów DVB-T (Mux-ów) i odbioru tych ze zbiorczej anteny.
W Jastrzębiu mieszkańcy Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej z gniazdek antenowych mają dostęp do ponad 40 programów polskich i czeskich. Jedyny wydatek to zakup tunera dvb-t, koszt ok. 100 zł.
W RSM po zadaniu pytania w administracji udzielają informacji że ludzie chcą dostępu do dotychczasowej kiepskiej jakości 14 kanałów. A jeśli się poruszy temat że istnieje możliwość oglądania większej ilosci kanałów w jakości HD, to mówią że jak chce się więcej kanałów to trzeba kablówkę Vectry założyć.
Może RSM ma jakąś umowę z Vectrą, a o każdą instalację na elewacji anteny trzeba uzyskać zgodę.
Dlaczego gdzie indziej można a w RSM nie.
biker74

Re: RSM - telewizja DVB-T

Postprzez dr Becker Pn, 25 sie 2014, 08:18

To typowa przypadłość RSM, niestety to tylko lekko skomputeryzowany skansen PRL-u podobnie jak np. PEC.
Byłem kiedyś w spółdzielni poruszyć ten temat, to stwierdzono że oni mają umowę z Vectrą na pakiet programów ze 1zł (lub coś koło tego) który każdy opłaca w czynszu, DVB-T ich nie interesuje. Podobne problemy robią providerom internetowym - "bo potem jest za dużo kabli na korytarzach" zwróciłem im uwagę że to sama spółdzielnia powinna zrobić takie okablowanie (ethernet, antenowe, telefoniczne itp.) do mieszkań które byłoby przełączane w jednym małym pomieszczeniu lub skrzynce - dostawcy usług tylko tam doprowadzali swój sygnał. Facet z którym rozmawiałem powiedział żebym sam zrobił projekt a oni się nad tym zastanowią.
Widzę to tak, że należy niestety samodzielnie instalować sobie anteny, a jeśli RSM będzie robił problemy to trzeba ich pozwać za ograniczanie dostępu do telewizji publicznej za którą przecież płacimy.
Ostatnio edytowano Wt, 26 sie 2014, 11:27 przez dr Becker, łącznie edytowano 1 raz
dr Becker

Postprzez Abisall Pn, 25 sie 2014, 09:42

Ale przecież spółdzielnie nie maja prawa zabronić indywidualnej anteny ani też narzucać podpisywania jakiejkolwiek umowy z którymś dostawcą. Gdyby sprawa oparła się o sąd to wygrywacie w cuglach.
Abisall

Postprzez niuti Pn, 25 sie 2014, 17:19

Tylko nikt nie będzie z tym do sądu latał, chyba, że jest prawnikiem i chce pokazać RSM, że to oni są dla ludzi a nie odwrotnie. Tylko prawnik chyba nie mieszka w budynkach RSM :?
niuti

Postprzez biker74 Pn, 25 sie 2014, 19:58

RSM pobiera mi co miesiąc na TVK minimum 2,46 zł.
GSM w Jastrzębiu pobiera na azart 0,90 zł
żródło:
http://www.zsm.zabrze.pl/publikacje/czy ... oldzielni/
biker74

Postprzez gorkaz55 Wt, 26 sie 2014, 09:37

RSM nie ma dotego prawa pobierać jakieś połaty ponieważ na większości bloków ich anteny przestały istnieć 25 lat temu a większości bloków to mieszkańcy sami zakładali kablówkę tak było przy ul św Józefa 31/33 a tylko lokatorzy dają się zrobić w bambuko np przy zasobach ponad 10500 mieszkań to jest nie bagatelna kwota za nic to jest 27700zł mies x 12miesięcy jest 324000 a to jest kryminał
gorkaz55

Postprzez laaant Pn, 13 lip 2015, 19:48

Zapraszam na walne zgromadzenie gdzie większością głosów można zmienic czego nie chcemy na to co potrzebujemy.
A tu napiszę jak zrobic na dziś bez łaski urzędników rsm.
Zacznę od tego że większość z nas płaci za coś czego nie chce.80 procent proponowanego programu przez kablówki czy satelitarne to niechciane programy.Zawsze będą pakiety, bo to jest biznesowa umowa z reklam.Za czasów pana Czarzastego było więcej materiału programowego.Teraz więcej reklamowego.Ale wcale nie musisz płacić za toto.
Kupujesz antenę ze wzmacniaczem za 80 zł w scalaku plus uchwyt.Wiercisz 4 dziury pod sufitem na balkonie i mocujesz antenę.Piątą dziurę na przelot kabla przez mur.Podłączy ci to 7 letnie dziecko.
Nie płacąc kablówce ani satelitarnej masz 60 kanałow telewizyjno radiowych polskich i czeskich.
Czemu o tym piszę? A bo miałem vektrę,leona.Zrezygnowałem ze względu na ściemę propagandowa serwowana przez antypolskie media za które musiałem jeszcze płacić.Babcia miała tak wyprany mózg przez tvn że pół roku ją leczyliśmy. Internet mam radiowy z firmy Harynet - jak dla moich potrzeb dość.Kupiłem samsunga z wejściem internetowym i w większości oglądam materiał bardziej wiarygodny z TV republika. Programy mam cyfrowe więc spoko jak mówi młodzież.Niekiedy mam drobne zakłócenia na ekranie ale da się żyć.Możesz skorzystać też z usług fachowca od anten.Przynajmniej dasz zarobić polakowi.
laaant

Postprzez dr Becker Pn, 13 lip 2015, 21:00

laaant napisał(a):Zapraszam na walne zgromadzenie gdzie większością głosów można zmienic czego nie chcemy na to co potrzebujemy.
A tu napiszę jak zrobic na dziś bez łaski urzędników rsm.
Zacznę od tego że większość z nas płaci za coś czego nie chce.80 procent proponowanego programu przez kablówki czy satelitarne to niechciane programy.Zawsze będą pakiety, bo to jest biznesowa umowa z reklam.Za czasów pana Czarzastego było więcej materiału programowego.Teraz więcej reklamowego.Ale wcale nie musisz płacić za toto.
Kupujesz antenę ze wzmacniaczem za 80 zł w scalaku plus uchwyt.Wiercisz 4 dziury pod sufitem na balkonie i mocujesz antenę.Piątą dziurę na przelot kabla przez mur.Podłączy ci to 7 letnie dziecko.
Nie płacąc kablówce ani satelitarnej masz 60 kanałow telewizyjno radiowych polskich i czeskich.
Czemu o tym piszę? A bo miałem vektrę,leona.Zrezygnowałem ze względu na ściemę propagandowa serwowana przez antypolskie media za które musiałem jeszcze płacić.Babcia miała tak wyprany mózg przez tvn że pół roku ją leczyliśmy. Internet mam radiowy z firmy Harynet - jak dla moich potrzeb dość.Kupiłem samsunga z wejściem internetowym i w większości oglądam materiał bardziej wiarygodny z TV republika. Programy mam cyfrowe więc spoko jak mówi młodzież.Niekiedy mam drobne zakłócenia na ekranie ale da się żyć.Możesz skorzystać też z usług fachowca od anten.Przynajmniej dasz zarobić polakowi.

Pełna zgoda co do dostępności DVB-T dla mieszkańców budynków RSM.
Ale z te "antypolskie media" a zwłaszcza "bardziej wiarygodny materiał z TV Republika" - to zwykła kpina.
Media nie są antypolskie tylko komercyjne i dlatego w większości oferują tandetę i pogoń za tanią sensacją. TV Republika jest dobra jako przeciwwaga dla innych mediów bo rzetelność tej grupy medialnej jest poniżej TVN24. Dopiero oglądając jednych i drugich można sobie dopiero wyrobić jako taką opinię o sprawie.
I tak mamy niewyobrażalne szczęście że Karnowscy z tą ich propagandową szczujnią PiSlamu jeszcze nie robią telewizji...
dr Becker

Postprzez laaant Pn, 13 lip 2015, 21:21

Dziękuję za odpowiedz . proszę kliknąc na sposoby manipulacji tvn
laaant

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach