W dzielnicy Północ jak na froncie z powodu strzelnicy

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Re: W dzielnicy Północ jak na froncie z powodu strzelnicy

Postprzez Arteks Śr, 4 cze 2014, 09:37

@jureq - tym bardziej że teraz w niektórych wsiach powstają fabryki czy zakłady uciążliwe do życia albo drogi czy autostrady... @superelektro - ale to nie chodzi tylko o mieszkańców. Jeździsz sobie po okolicy rowerem i ciągle słyszysz huki. To również odstrasza z tego miejsca ptaki i inne zwierzęta.
Arteks

Postprzez jojo Śr, 4 cze 2014, 10:37

jureq zobacz superelektro przeniósł się na wieś i na razie ma spokój a w razie gdyby chcieli postawić mu jakies niedogodności to zawsze mogą taką inwestycję bojkotować a ty wiedziałeś gdzie idziesz więc trzeba było wcześniej myśleć o spokoju dla uszu.
jojo

Postprzez superelektro Cz, 5 cze 2014, 07:25

Jak się nie patrzy władzy na ręce to można się potem obudzić ze swoją ręką w nocniku. Więc trzeba brać udział w spotkaniach, zebraniach i w odpowiednim czasie zabierać głos, a nie siedzieć na 4 literach i narzekać że jest źle, że nikt się z nami nie liczy itp. Od czasu jak mamy sołtysa ( a właściwie sołtyskę ) z prawdziwego zdarzenia to mieszkańcy rządzą miejscowością. Ostatni przykład. Budowa wodociagu i kanalizacji. Pokreślili na projekcie jak im pasowało. Na skos przez działki, obok istniejących zabudowań w odległości mniej niż 1 m od fundamentów normalnie masakra. Sołtyska zrobiła kserokopie ( za które każdy chętnie jej zwrócił ) i rozniosła po domach. Mieli byście widzieć jaki dym był na spotkaniu na którym każdy miał wyrazić zgodę. Mało wójta razem z biurkiem na zewnątrz nie wynieśli. Musieli przerobić cały plan i teraz instalacje są prowadzone w granicach działek lub przy granicy tak aby nie kolidowały z ewentualną rozbudową siedliska. Czyli dało się. I tak jest za każdym razem. Ludzie poczuli się wreszcie gospodarzami w swojej małej społeczności i widzą że nie zawsze musi być tak jak " władza " postanowiła.
superelektro

Postprzez walek Cz, 5 cze 2014, 19:20

Kilkadziesiąt metrów ekranów załatwiło by problem, ale to też są koszty.
Zebrać podpisy od mieszkańców i zacząć działać innego wyjścia chyba nie ma. :)
walek

Postprzez Lateks Cz, 5 cze 2014, 22:20

walek napisał(a):Kilkadziesiąt metrów ekranów załatwiło by problem, ale to też są koszty.
Zebrać podpisy od mieszkańców i zacząć działać innego wyjścia chyba nie ma. :)

a to gdzie je chcesz zamontować? w środku lasu?
Bez przesady, ludzie ogarnijcie się, teraz przerzedzili las przy budowie ul. Wielopolskiej to może jest troszkę głośniej niż zawsze ale bez przesady.
Jak tak dalej będzie to człowiek nawet pierdnąć nie będzie mógł...
Po za tym z tego co wiem to naboje tanie nie są więc kilka imprez i się kasa skończy, na jesień polowania to też nie będą strzelać.
A zawsze jak słychać strzały można iść na strzelnicę -> często gęsto można sobie postrzelać chociażby z wiatrówki.
Lateks

Postprzez jureq Pt, 6 cze 2014, 16:01

Nie potrzeba zaraz ekranów.Kilka krytych stanowisk starczy.A chocby i dosyc prostych.
http://www.crazykawalerski.pl/img.php?s ... =800&h=600
jureq

Postprzez Lateks So, 7 cze 2014, 09:08

jureq a strzelałeś kiedyś ?
Daj spokój jeśli ten daszek wytłumi odgłos wystrzału.
Lateks

Postprzez tommi Pn, 22 wrz 2014, 12:44

jureq napisał(a):Można zrozumiec strzelanie przez np.dwie godziny ale nie praktycznie co sobote i niedziele od rana do wieczora.To sa dni przeznaczone dla odpoczynku.

podaj podstawę prawną Twojej teorii
tommi

Postprzez Afordancja Pn, 22 wrz 2014, 13:16

tommi napisał(a):
jureq napisał(a):Można zrozumiec strzelanie przez np.dwie godziny ale nie praktycznie co sobote i niedziele od rana do wieczora.To sa dni przeznaczone dla odpoczynku.

podaj podstawę prawną Twojej teorii

Przeczytaj jeszcze raz zdanie "jureq", spróbuj zrozumieć i zastanów się czy Twoje pytanie ma sens ;) .(a jak nie zrozumiesz odczuć jureq to podaj podstawę prawną dlaczego go nie rozumiesz :P )
Podpowiem, początek brzmi "Można zrozumieć"
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez tommi Śr, 24 wrz 2014, 05:19

Afordancja
..."To sa dni przeznaczone dla odpoczynku"...
tak moje pytanie ma sens,
podpowiadam, czy "coś" określa kiedy i w jaki spoósb należy, wolno, czy powinno się odpowczywać?
tommi

Postprzez Afordancja Śr, 24 wrz 2014, 07:14

tommi napisał(a):Afordancja
..."To sa dni przeznaczone dla odpoczynku"...
tak moje pytanie ma sens,
podpowiadam, czy "coś" określa kiedy i w jaki spoósb należy, wolno, czy powinno się odpowczywać?

Tak, określa to jego wewnętrzna potrzeba ;) . To przecież była zwykła prywatne odczucia/opinia, nikt nie mówił o "wolno" "nie wolno"(tym bardziej nikt nie mówił o prawie), to tak jak dla niektórych niedziela to dzień odpoczynku i nie robią zakupów.
To tak jak by powiedział zdanie (uwaga, dzieci zamknąć oczy):
"Rozumiem puszczać się na prawo i lewo, ale nie w t.ł.k. żeby nie zajść w ciążę. Od ru..a jest drugi otwór". (taka tam mini cenzura ;) )
Na to zdanie też byś chciał podstawy prawnej? ;)
Afordancja

Postprzez obserwathor Śr, 24 wrz 2014, 10:20

Tommi, rozumiem, że jako działacz tego środowiska stajesz w jego obronie, ale jest taka zasada, ze gdzie się zaczyna mój obszar wolności, tam kończy się Twój, w cywilizowanych krajach istnieje jeszcze coś takiego jak niepisane zasady współżycia społecznego, nie ujęte w ramach prawnych, według których ludzie nie robią rzeczy nawet prawnie dozwolonych, o ile mogą one przeszkadzać innym, niestety u nas wszystko musi być określone prawnie czarno na białym (i jeszcze najlepiej pilnowane przez odpowiednie służby), jeżeli nie ,to mamy w tedy sytuację, jak tutaj , że JA SIĘ BAWIĘ, a że innym to przeszkadza, to ich problem, ciekawe co byś powiedział, jakbyś miał sąsiadów, którzy codziennie puszczają głośno m muzykę prosto w Twoje okno, ale nie przekraczając normy hałasu (a co,wolno im), w godzinach 6.05-21-50 (nie łamią ciszy nocnej), a Ty w spokoju nie możesz ani otworzyć okna, ani położyć dziecka spać, rozumiem,że bez szemrania tolerowałbyś sytuację, tak jak inni są zmuszeni tolerować całodniowe strzelanki
obserwathor

Postprzez tommi Śr, 24 wrz 2014, 11:09

Afordancja nie rozumiem Twojej argumentacji, chyba nie mój poziom rozmowy.
obserwator, tak jestem osoba zainteresowaną tematem i niejako wywołany chciałem sie dowiedziec komu przeszkadzam., ze strzelnicy korzystam z przerwami 30 lat i pierwszy raz słyszę, że to komuś przeszkadza, sama strzelnica ma historie ponad 100 letnią, jak wiemy sa dwie strzelnice, myśliwska i sportowa, na której strzelają róznę osoby, nie sądze jednak żeby to było od rana do wieczora, mam dosyć duże rozpoznanie w strzelnicy sportowej i dobrze wiem co się dzieje na niej i kiedy. Owszem może być głośno w niedzielne zawody, ale te nie sa rozgrywane w każdą niedzielę, zresztą kalendarz dostepny na stronie klubu.
tommi

Postprzez Afordancja Śr, 24 wrz 2014, 11:41

tommi napisał(a):Afordancja nie rozumiem Twojej argumentacji, chyba nie mój poziom rozmowy.

No, to już nie poradzę.
Po porostu nikt nie mówił, że niedziela/sobota jest prawnie do odpoczynku, tylko dla niego, może jego rodziny,znajomych weekend to czas odpoczynku, nic więcej, nie ma czego się tu czepiać, naprawdę to nie jest skomplikowanie, jak przykład o "dziurkach".

Ps.
Osobiście mi to rybka, bo to nie mój problem ;)
Afordancja

Postprzez obserwathor Śr, 24 wrz 2014, 11:44

Tommi
mieszkańca nie obchodzi, na której strzelnicy strzelają , stwierdzenie "sama strzelnica ma historie ponad 100 letnią," nie jest argumentem, w ostatnich latach przybyło ludzi,wśród których w dobrym tonie jest zajmowanie się czymś oryginalnym m.in. strzelectwem, czy myślistwem (jest to dla nich oznaka opozycji społecznej), dlatego też wzrosła znacznie liczba strzelających, o czym doskonale wiesz, poza tym pomijasz fakt że na strzelnicach strzela się nie tylko podczas zawodów, dochodzą treningi grupowe i indywidualne, oraz inne szkolenia branżowe, może wtedy nie jest głośno skoro piszesz "Owszem może być głośno w niedzielne zawody, ale te nie są rozgrywane w każdą niedzielę" ?
z drugiej strony do kogo mają się skutecznie poskarżyć mieszkańcy ?
obserwathor

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach