W dzielnicy Północ jak na froncie z powodu strzelnicy

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Re: W dzielnicy Północ jak na froncie z powodu strzelnicy

Postprzez tommi Śr, 24 wrz 2014, 12:04

Afordancja
to poczytaj wątek i dowiesz się, że zapytałem jureq skąd teoria, że sobota i niedziela sa przenzaczone do odpoczynku, wiec wyjasnienia chyba do Niego nie do mnie,
przykład z "dziurkami" mi wyjątkowo nie pasuje
w stopce masz napisane że chętnie pomagasz, po czym na końcu piszesz " ... bo to nie mój problem"...
zdecyduj sie, albi dyskutujeszt w tym wątku, i najlepiej rzeczowo albo odpuść, tym bardziej że arggumentacja jest "szczeniacka" delikatnie mówiąc
obserwator
mieskzańca nie interesuje... ale chyba trzeba wyjaśnić że problem jest nieco złożony niż myśli "mieszkaniec", wiec jesli tylko taka osoba ma ochote wysłuchać to nalezy mu się kilka słów wyjaśnienia.
informacje o tradycjach strzelnicy podałem, gdyz do tej pory nie słyszałem, bo to komuś przeszkadzało, nagle zaczeło? a tak bez złośliwości, ciekawy jestem z której strony to jest bardziej uciążliwe, czy to kwestiarejonu rzeki ruda czy raczej od strony wielopola lub nawet kamienia, gdyby ktos mi podpowidział bede bardzo wdzięczny (zupełnie bez złosliwości, serio)
owszem treningi znacznie częściej się odbywają niż same zawody,ale też nie są długie
co do zajmowania się czymś oryginalnym nie dyskutuje, to prywatnie każdego indywidualna sprawa.
tommi

Postprzez Afordancja Śr, 24 wrz 2014, 13:16

Ostatni raz..
tommi napisał(a):to poczytaj wątek i dowiesz się, że zapytałem jureq skąd teoria, że sobota i niedziela sa przenzaczone do odpoczynku, wiec wyjasnienia chyba do Niego nie do mnie,
przykład z "dziurkami" mi wyjątkowo nie pasuje

Już Ci parę razy odpowiedziałem skąd. Z jego własnego odczucia, nic więcej. Tak,więc dopraszanie się o podstawę prawną jest bez sensu.

tommi napisał(a):w stopce masz napisane że chętnie pomagasz, po czym na końcu piszesz " ... bo to nie mój problem"...

hm..A komu mam pomóc? "Strzelającym"? Pobliskim mieszkańcom? "Strzelający" nie łamią prawa, a mieszkańcom to przeszkadza, czyli dogadanie się pozostaje na gruncie dobrej woli. I ciężko się dogadać, jeżeli ktoś chciałby chociaż 2 dni w tygodniu mieć spokojniej z kimś, to tego nie dostrzega i prosi o podstawę prawną, tego, że on by chciał dwa dni odpoczynku bo dla niego to są dni przeznaczone do odpoczynku.
No i na końcu był emotikon który pozwala tą wypowiedź traktować z lekkim przymrożeniem oka.

Problem jest podobny jak remonty i używanie np. wiertarki w blokach między 20 a 22. Każdy ma swoje racje i tylko dobra wola (z obu stron) może jakoś to złagodzić.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez obserwathor Śr, 24 wrz 2014, 13:46

Tommi :
ale chyba trzeba wyjaśnić że problem jest nieco złożony niż myśli "mieszkaniec", wiec jesli tylko taka osoba ma ochote wysłuchać to nalezy mu się kilka słów wyjaśnienia.
zgadzam się
Tommi :
informacje o tradycjach strzelnicy podałem, gdyz do tej pory nie słyszałem, bo to komuś przeszkadzało, nagle zaczeło?

gdy w latach 80 nie było problemu, dopiero w ostatnich latach częstotliwość strzelań wzrosła, wzrosła też ich uciążliwość
Tommi :
co do zajmowania się czymś oryginalnym nie dyskutuje, to prywatnie każdego indywidualna sprawa

w sumie tak :mrgreen:
obserwathor

Postprzez Lateks Śr, 24 wrz 2014, 19:15

obserwathor napisał(a):gdy w latach 80 nie było problemu, dopiero w ostatnich latach częstotliwość strzelań wzrosła, wzrosła też ich uciążliwość

Skąd masz takie informacje ?
Odkąd pamiętam tam strzelali, raz częściej raz rzadziej, ale zazwyczaj najbardziej w soboty czy niedziele...
Co do uciążliwości może za bardzo zapracowany jestem by jakieś pitu pitu mi przeszkadzało, ale głośność strzelań to tylko kwestia tego że las przy strzelnicach jest bardzo przerzedzony ;)
Lateks

Postprzez obserwathor Śr, 24 wrz 2014, 19:40

źle napisałem , jeszcze kilka lat strzelających i przez to strzelań było mniej i trwały krócej, dlatego nie był to taki problem i uciążliwość jak obecnie, do tego, jak sam zauważyłeś, przerzedzony las też tak nie tłumi, jak kiedyś , a skąd to wiem, niestety ze słyszenia
obserwathor

Postprzez tommi Cz, 25 wrz 2014, 05:09

dlatego gdybym wiedział gdzie hałas przeszkadza to sprawdził bym jego natężenie i cos by było wiadomo, dodatkowym ułatwieniem była by wiedza kiedy najczęściej jest głośno, z takimi informacjami można wyciągnąć jakieś wnioski.
tommi

Poprzednia strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach