Wynajem Mieszkań a właściciel

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Wynajem Mieszkań a właściciel

Postprzez _Ona_ Pn, 17 lut 2014, 13:58

Witam , wynajmuje mieszkanie w Rybniku , a nie mogę się zbytnio dogadać z właścicielem mieszkania. Więc zwracam się do Was , czy i Wy też macie takie kłopoty, czy tylko u mnie one występują?.
A więc ,
Pierwsza rzeczą jaką właściciel sobie zażyczył - opłatę za zameldowanie czasowe 10 zł / os.
Drugą rzeczą - opłatę za wywóz śmieci , chodź w czynszu jest już opłata naliczona
Trzecią rzeczą - opłatę w Urzędzie Skarbowym - podatek od mieszkania 20 zł / os

Powiem Wam że najlepsze we wszystkim jest to że pochodziłam po Urzędach Miasta , Skarbówce , Spółdzielni i patrzyli na mnie jak na blondynkę (chodź nią nie jestem) , ponieważ to nie należy do moich opłat tylko właściciela, nie dość że gość ma płacone miesiąc do przodu to jeszcze wyłudza ode mnie jakąś dodatkową kasę. Czy u Was w mieście nie ma osób życzliwych?czy tylko każdy dba o swój tyłek?o kasę? Ale to pal licho z kasą , właściciel wchodzi sobie kiedy chce do mieszkania pod moją nie obecność, bez mojej zgody i bez informowania mnie to jest dopiero szczyt chamstwa. Oczywiście jak się okazało zniknęły mi dwie rzecz nie należące do Niego do dziś jeszcze nie oddane, nie odkupione.Nigdy nie wynajmowałam mieszkanie to mój pierwszy raz i już mam uraz do tego. Tyle że wymieniłam zamki bez informowania Go o tym. W styczniu wymyślił opłatę za meldunek fakt zapłaciłam mu tą 10 zł. Mamy lutym on wymyśla dodatkowe opłaty , ciekawi mnie co w marcu wymyśli. Oczywiście umowa najmu mam na czas nie określony z miesięcznym wypowiedzeniem. Znajomi radzą aby szukać innego lokum , bo z tym właścicielem więcej nerwów mnie to będzie kosztową.

Czy i Wy macie takie problemy z właścicielami mieszkań? Może macie bardziej skomplikowane? Pozdrawiam Olka :)
_Ona_

Re: Wynajem Mieszkań a właściciel

Postprzez kajzer Pn, 17 lut 2014, 17:05

Piszesz
Witam , wynajmuje mieszkanie w Rybniku , a nie mogę się zbytnio dogadać

Moim zdaniem ewidentny błąd w umowie wynajmu mieszkania..
Weź sporządza umowę na piśmie z najemca i tam uwzględnij wszelkie możliwe opłaty terminy opłat.. Jeżeli najemca nie przystoi na Twoje warunki zmień mieszkanie .. Znalezienie innego lokum w Rybniku chyba nie jest zbyt trudne..

Zawsze zalecam aby wynajmujący jak i najemca sporządzali stosowne umowy na piśmie.. Co do chodzenia po urzędach.. Umowa najmu jest umową cywilno prawną dotyczy tylko najemcy i wynajmującego.. może być cena za wynajem zero złotych i 2 miliony..
Skoro nie ma umowy najmu to najemca postępuje jak opisujesz ..
Naruszenie prywatności grzebanie w rzeczach wchodzenie najemcy podczas nieobecności lokatora jest prawnie zabronione..!! Może nosić znamiona czynu prawnie zabronionego .
kajzer

Postprzez _Ona_ Pn, 17 lut 2014, 19:48

Oczywiście umowę najmu posiadam na czas nie określony z miesiącem wypowiedzenia . Ma opłacone do końca marca i żadnych innych opłat nie uwzględnionych tylko czynsz + odstępne. Najlepsze że opłatę czynszu + odstępnego , chce mieć 1 na koncie , a w umowie mam zaznaczone że ostatniego dnia roboczego miesiąca mam wpłacić. Ale jak nie otrzyma 1 lub 2 dnia to zaczyna sms " nie mam przelewu" , chyba trafiłam na strasznego kretyna i naciągacza. Fakt rozglądam się za czymś innym. Pozdrawiam
_Ona_

Postprzez kajzer Wt, 18 lut 2014, 09:17

To się jego smsami nie przejmuj rób tak jak masz zapis w umowie.. Pamiętaj umowa jednakowo obowiązuje obydwie strony..

Pozdrawiam
kajzer

Postprzez kasia18 Pn, 3 mar 2014, 22:20

jestem ciekawa gdzie wynajmujesz ja miałam takie same problemy.... miły starszy Pan :/
kasia18

Postprzez majster N, 9 mar 2014, 23:58

Po prostu w umowie wszystko trzeba zawrzeć, dokładnie napisać jakie koszty dodatkowe trzeba ponosić.
majster

Postprzez tymon.kr Cz, 20 mar 2014, 21:47

ja po swoich dotychczasowych przebojach z wynajmowanym mieszkaniem postanowiłem, że już nigdy nie będę wynajmować bezpośrednio od właściciela. tylko i wyłącznie przez pośrednika, który przygotowuje komplet dokumentów, gdzie jasno i wyraźnie jest napisane co i komu wolno i za ile. wydaje mi się, że ceny nie są wtedy wyższe, a już na pewno w ostatecznym rozliczeniu, gdzie ktoś dolicza Ci tyle dodatkowych kosztów. zresztą zobacz sobie np. ofertę biura [wycięto spam] i porównaj z tym ile Ty płacisz.

Witam,
Jednak ukryta reklama, drugi raz "ten sam" link.
Usuwam, link z obydwu postów. Jak ktoś będzie chciał poszukać ofert z biur, zapyta, albo poszuka w google.

Pozdrawiam
Moderator
tymon.kr

Postprzez Ministrant Pt, 21 mar 2014, 07:59

nie jesteś pewny tylko ci się wydaję a dajesz ofertę biura ... myśl :!:
Ministrant

Postprzez _Ona_ Śr, 23 kwi 2014, 08:25

Po 3 miesiącach wynajmowania pożegnałam się z właścicielem , tak jak pisze wyżej , teraz wynajęłam poprzez biuro nieruchomości i zdecydowanie jestem zadowolona. Fakt trzeba było zapłacić miesięczna kwotę najmu ale zapewne odżyje przez 2 lata , ponieważ na tyle mam umowę najmu zawartą. Pozdrawiam
_Ona_

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach