Pędzące podzielniki ciepła w RSM

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Pędzące podzielniki ciepła w RSM

Postprzez eichendorf Pt, 29 lis 2013, 22:25

Mam pytanie czy ktoś zauważył, iż zamontowane kilka miesięcy temu nowe podzielniki ciepła w Chwałowicach na ulicy kupieckiej "pędzą "jak szalone w porównaniu do poprzednich.Przy montażu zostały zamontowane kilkanaście centymetrów wyżej na każdym kaloryferze. Blok nieocieplony a zamontowano bardzo czułe podzielniki , które wskazują kilkukrotnie większe wartości niż poprzednie przy takim samym użytkowaniu ( korzystaniu z ciepła) jak w poprzednich latach
eichendorf

Re: Pędzące podzielniki ciepła w RSM

Postprzez Afordancja So, 30 lis 2013, 09:45

Jeżeli wszystkim w bloku tak "pędzą", to sumarycznie nie ma żadnej różnicy w rozliczeniu, w końcu tylko jak sama nazwa mówi, podzielnik.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez melemele Pn, 2 gru 2013, 00:23

eichendorf napisał(a):Mam pytanie czy ktoś zauważył, iż zamontowane kilka miesięcy temu nowe podzielniki ciepła w Chwałowicach na ulicy kupieckiej "pędzą "jak szalone w porównaniu do poprzednich.Przy montażu zostały zamontowane kilkanaście centymetrów wyżej na każdym kaloryferze. Blok nieocieplony a zamontowano bardzo czułe podzielniki , które wskazują kilkukrotnie większe wartości niż poprzednie przy takim samym użytkowaniu ( korzystaniu z ciepła) jak w poprzednich latach

może owinięcie izotermicznym materiałem czujnik rozwiąże Twój problem ?
melemele

Postprzez Afordancja Pn, 2 gru 2013, 08:45

student napisał(a):No i doradził fachowiec z koziej dupy! Skoro jesteś nastawiony na szporowanie to zakręcaj wszystkie grzejniki i ciulej po mieszkaniu w wacioku. :D Jeżeli tylko pojawi się wilgoć w twojej norze to do kogo będą wówczas pretensje? :evil:

Ja wiem, ja wiem do kogo ;) do RSM oczywiście
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez Benq Pt, 6 gru 2013, 20:33

Ale pieprzycie głupoty? Co z tego, że zostały zamontowane wyżej skoro czujnik ciepła mają na samym dole, a nie tak jak poprzednie po środku, albo nawet na samej górze. Podzielniki zostały zamointowane zgodnie z szablonem dla tego modelu, który dostarcza producent wraz z podzielnikami. Po prostu interesujcie się tym co macie w domu. "Pędzą", bo jest też inna skala. Na starym podzielniku Kundo, Siemens czy jakimkolwiek innym mieliście np. 200 jednostek, a na nowym wynosi to samo 2000 jednostek. Proste jak bzykanie.
Benq

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach