Elektroniczne Podzielniki Ciepła

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Elektroniczne Podzielniki Ciepła

Postprzez cdr Pn, 26 sie 2013, 18:54

Pewnie wielu z Was posiada je w swoich mieszkaniach ale czy zastanawialiście się czy aby są prawidłowo zamontowane ? Firma twierdzi ,że podzielnik ciepła ma być zamontowany na 3/4 wysokości grzejnika. Lecz same urządzenie jest zamontowane dużo wyżej (grzejniki żeberkowe) . Na takie zarzuty monter odpowiedział iż czujnik mierzący temperaturę grzejnika jest u dołu podzielnika i dlatego jest wyżej. Tak tylko ,że płytka przewodząca znajdująca się od strony grzejnika jest na całej jego wysokości.

Jak jest u was?

Prócz tego jeżeli owy podzielnik będzie przysłonięty czymś do 1,5m również będzie fałszował wyniki.

Polecam artykuł http://www.almot-eco.com/index.php?strona=Artykuly&art=58&nazwa=Podzielnik%20koszt%F3w%20ogrzewania .
cdr
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 5 wrz 2005, 11:00

Re: Elektroniczne Podzielniki Ciepła

Postprzez Benq Wt, 27 sie 2013, 09:52

Bardzo dobrze Ci powiedział. Czujnik mierzący temperaturę znajduję się na dole i od tego czujnika mierzy się 3/4 wysokości, a nie od górnej krawędzi podzielnika tak jak to wszyscy by chcieli i sobie wyobrażają. Przy montażu takiego podzielnika stosuje się specjalne szablony montażowe, więc nie ma mowy o źle zamontowanym podzielniku.
Benq
 
Posty: 278
Dołączył(a): Śr, 2 sie 2006, 11:01

Re: Elektroniczne Podzielniki Ciepła

Postprzez igoola Wt, 27 sie 2013, 10:03

a tak w ogóle to bez znaczenia na jakiej wysokości jest zamontowany podzielnik/czujnik... ważne żeby był na tej samej wyokości u wszystkich obsługiwanych z danego węzła! im jest wyżej zamontowany tym lepiej! podzielnik wtedy więcej "nalicza" ale zapotrzebowanie na budynku jest na tym samym poziomie, więc prowadzi to tylko i wyłącznie do bardziej precyzyjnego podziału kosztów (w oparciu o cenę za 1 jednostkę z podzielnika).. niestety nasze spoleczeństwo jest zdania, że ktoś ich chce oszukać bo podzielnik wyżej zamontowany szybciej "nalicza" zapominając, że tak naprawdę PECowi i tak trzeba zapłacić tyle ile wskaże główny licznik na węźle...
igoola
 
Posty: 12
Dołączył(a): So, 26 cze 2010, 07:49

Re: Elektroniczne Podzielniki Ciepła

Postprzez cdr Śr, 28 sie 2013, 20:39

Jeżeli wysokość podzielnika nie miałaby znaczenia to rownie dobrze powinny być zamontowane na zasilaniu grzejnika za zaworem termostatycznym odnośnie przedmówcy.
Następna sprawa są współczynniki korekcyjne mieszkań. Ciekawostka jest taka ze mieszkanie znajdujące się w środku bloku ma współczynnik 0,76 a mieszkanie narożne gdzie nie można nagrzać ma 0,9 !
cdr
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 5 wrz 2005, 11:00


Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron