Wywóz smieci :o(((

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Wywóz smieci :o(((

Postprzez amelka99 Śr, 14 sie 2013, 11:41

No właśnie jak w temacie , ustawa śmieciowa weszła w życie , segregacja śmieci również ....no i co ...jak zwykle nic z tego dobrego :o(( Mieszkam w dzielnicy Zebrzydowice , w poniedziałek miały być zabrane śmieci segregowane no i dobrze ze już środa bo kolorowe worki dalej "są ozdoba" całej dzielnicy .Nie jest to pierwszy raz bo już kolejny i za każdym razem śmieci odbierają z poślizgiem :o((( Ciekawe kto za to odpowiada i jak zamierza rozwiązać ten problem. Jutro święto i ciekawe czy "dekoracje" przed domem do tego czasu znikną ? A jak tam u Was ? tez sa takie problemy z odbieraniem segregowanych odpadów ?
amelka99

Re: Wywóz smieci :o(((

Postprzez meksykanka Śr, 14 sie 2013, 13:56

Ja mieszkam w dzielnicy Meksyk i również nasza dzielnica udekorowana jest workami na śmieci. Firma, która obecnie obsługuje wywóz w naszej dzielnicy nie może jakoś zaskoczyć i na czas wywieźć worki. Chyba czekają aż one same zajdą na wysypisko. :lol:
meksykanka

Postprzez dominika40 Śr, 14 sie 2013, 16:13

Zamysłów ulica Niedobczycka -worki niezabrane od wczoraj!
dominika40

Postprzez eli2006 Śr, 14 sie 2013, 19:16

Zamysłów Jankowicka worki leżą również od wczoraj, zresztą wg harmonogramu wywozów kubły mieli wywieźć wczoraj zrobili to dziś porażka i nic więcej
eli2006

Postprzez beciak999 Śr, 14 sie 2013, 19:21

Dzwonić do UM ze skargą, dobijać się codziennie aż w koncu konkretna firma, która odbiera odpady w danym miejscu je odbierze. Interwencja przez urząd szybciej działa niż bezpośrednio do Transgóru. Sprawdzone na Raciborskiej:-)
beciak999

Postprzez malamii83 Cz, 15 sie 2013, 07:53

w Zebrzydowcach worki leżały od poniedziałku (12.08)-miał być wywóz no ale cóż nie było ich więc dziś kiedy jest święto(15.08)-patrze worki zbierają,przyjechali busem transit-to jest śmieszne nasze miasto nie jest przygotowane na tą całą ustawę śmieciową.Niestety.
malamii83

Postprzez adamb Cz, 15 sie 2013, 10:31

beciak999 napisał(a):Dzwonić do UM ze skargą, dobijać się codziennie aż w koncu konkretna firma, która odbiera odpady w danym miejscu je odbierze. Interwencja przez urząd szybciej działa niż bezpośrednio do Transgóru.

Jasne... nie dość, że mamy jedną z najwyższych stawek za wywóz - to jeszcze mam dzwonić i prosić żeby zabrali ?
W połowie lipca kubła nie zabrali w ogóle - zadzwoniłem i poinformowałem, że obniżę kwotę wpłaty do deklaracji o ten wywóz, a następnym razem w przypadku braku odbioru w dniu wyznaczonym w harmonogramie skorzystam z usług jakiejkolwiek firmy i fakturę prześlę do UM.
malamii83 napisał(a):(...)nasze miasto nie jest przygotowane na tą całą ustawę śmieciową.Niestety.

Miasto może i jest - problem w tym, że UM wybrał dwie firmy nie przygotowane do świadczenia usług na taką skalę.
Na dodatek obie obsługują jeszcze Wodzisław :roll: (chyba nie znają przysłowia, że dużą łyżką trudno się najeść).
Mamy połowę sierpnia, a wiele (jak nie wszystkie) budynki wielorodzinne nie segregują śmieci z powodu braku odpowiednich ku temu możliwości (brak odpowiednich pojemników) - fajnie dla mieszkańców, bo płacą tak jakby segregowali, a można wrzucać "po staremu", a w budynkach jednorodzinnych trzeba zagracać piwnice lub ogródki za te same pieniądze - ofc nie jest to wina mieszkańców tzw. bloków... ciekawe na jakie kary mógłby liczyć mieszkaniec w takim przypadku - bo spółdzielnie nie muszą się pewnie obawiać kar :mrgreen:
Do tego częstotliwość wywozu odpadów segregowanych - jeśli ktoś uczciwie segreguje (a nie dla niepoznaki wystawi jeden worek) to zbiera się kilka worków żółtych (u mnie ok 8-10/m-c)... oczywiście śmieci nie będę mył (bo wodę też mamy jedną z droższych) to trzymając te worki na zewnątrz przy temperaturach takie jak ostatnio to po miesiącu te worki same dojdą do tej sortowni.

Na koniec: jest niby harmonogram odbioru zbiórki selektywnej, odpadów zielonych oraz odpadów zmieszanych, a gdzie odbiór tzw. "elektrośmieci" i dużych gabarytów ? podobno miało byc dwa razy w roku...
adamb

Postprzez dominika40 Cz, 15 sie 2013, 16:46

U mnie wczoraj wieczorem jeszcze worki były. Dziś patrzę-zabrane! Też jestem ciekawa kiedy będą zbierać elektrośmieci?
"adamb" ja też nie myję śmieci- myło to się kiedyś butelki oddawane do skupu,a śmieć to śmieć. Pampersów chyba też nikt nie pierze i nie płucze w płynie przed wrzuceniem do kubła. Jak w następnym terminie nie zabiorą worków to też nie mam zamiaru dzwonić za swoje pieniądze do urzędu- wystawię worki na środek jezdni.Jak samochód taki worek rozpruje to miejska śmieciara od sprzątania dróg posprząta.
dominika40

Postprzez adamb So, 17 sie 2013, 00:05

wawelska45 napisał(a):ja wystawiam 2 zółte i 1 zielony i uczciwie segreguję oraz myję

...ciekawe gdzie to wystawiasz ? na klatką schodową :lol: ? uczciwie powiadasz - a papier i białe szkło do ?
Myj, myj dostaniesz Medal Przodowników Śmieciowych... i solidny rachunek z PWiK :twisted:
adamb

Postprzez frees Śr, 21 sie 2013, 09:21

wawelska45 napisał(a):8-10 worków muahahahah,ja wystawiam 2 zółte i 1 zielony i uczciwie segreguję oraz myję , a ty jesteś tak uczciwy i nie myjesz ? czyli nie postępujesz zgodnie z ustawą

A gdzie w ustawie jest, że trzeba myć śmieci? Według mnie mycie śmieci to głupota i bezzasadne marnowanie wody.
frees

Postprzez frees Śr, 21 sie 2013, 09:23

Niestety u mnie na osiedlu nawet jakbym chciał segregować śmieci, to nie mam takiej możliwości - nie ma kontenerów na śmieci posegregowane :/ Mail w tej sprawie do urzędu miasta został olany.
frees

Postprzez dominika40 Cz, 22 sie 2013, 15:11

Śmieci segregowane i niesegregowane trafiają do jednej śmieciarki i tam są zgniatane. Jaki to ma sens? Opóźnienia w odbiorze śmieci wynikają podobno dlatego bo domy nie mają tabliczek z numerami. Dziwne,że przed 1 lipca jakoś firmy potrafiły trafić, a wiadomo jeden dom był obsługiwany przez transgór, kolejny przez eko. Coś mi się wydaje,że komuś w urzędzie zależy by wszyscy mieszkańcy zakupili jednakowego wzoru tabliczki z numerami domów i nazwą ulicy..... Na pewno UM podejmie się sprzedaży tak jak tablic rejestracyjnych i skasuje ze 100zł za tabliczkę z numerem,nazwą ulicy i herbem Rybnika.
A tak przy okazji niech mnie ktoś oświeci jak to jest z tabliczkami nazw ulic. Czy miasto ma prawo zawiesić mi taką tabliczkę na płocie czy domu? W końću płot stoi na mojej działce i jest mój, mnie nie wolno np. nalepić ogłoszenia na słup informacyjny na przystanku.Są przecież miasta gdzie tabliczki nazw ulic są zamontowane na specjalnych słupkach. Jak to jest z tymi tabliczkami nazw ulic?
dominika40

Postprzez superelektro Cz, 22 sie 2013, 16:58

Tu masz wszystko objasnione. < http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2010/s/76/489 > Początek to pierdoły które nas nie interesują. Temat o który pytasz jest na stronie 6473.
superelektro

Następna strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach