ul. Chabrowa ----- garaze

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

ul. Chabrowa ----- garaze

Postprzez grzegorek N, 16 cze 2013, 17:50

Niedlugo bede sie przeprowadzal z rodzinka do jednego z blokow na Chabrowej. Powoli rozgladam sie tez za kupnem garazu, bo wiadomo jak jest z parkowaniem na duzych osiedlach. I tu mam problem. Rozmawialem z kilkoma osobami na ten temat i sam juz nie wiem jaka jest prawda. Bo nikt tak naprawde nie potrafi mi wyjasnic do kogo wlasciwie te garaze naleza? Do miasta, Rybnickiej Spoldzielni Mieszkaniowej czy jeszcze do kogo innego? Jeden mowi, ze do spoldzielni i ze co roku placi sto iles zl za wynajem terenu. Podobno na rozliczeniu ktore dostaje od spoldzielni raz w roku wlasnie jest napisane, ze to jest wynajem. ale ten sam facet mowi ze 20 lat temu zaplacil sto tysiecy zl za kupno tego terenu. Garaz wybudowal sam z wlasnych srodkow. No to jak to jest? Kupil grunt, a nie ma zadnego aktu notarialnego wlasnosci? Jest to w ogole mozliwe? Rozmawialem tez z innym gosciem i mowil, ze jego garaz stoi na terenie nalezacym do miasta i placi podatek normalnie do urzedu miasta. Jestem pogbiony w tym wszystkim. Czy jest ktos w stanie powiedziec jak jest naprawde?? Bo nie chce sie wpierniczyc w taka sytuacje, ze zaplace komus 15 tys. za garaz a potem sie okaze ze wcale nie jestem wlascielem tego garazu. Prosze o pomoc najlepiej osoby, ktore maja tam garaze.
grzegorek

Re: ul. Chabrowa ----- garaze

Postprzez martynka N, 16 cze 2013, 23:05

Witam.
Właścicielem garażu będziesz ale nie gruntu na którym stoi.W każdej chwili w takiej sytuacji UM może wręczyć Ci nakaz usunięcia garażu taki nakaz dostali 2 lata temu właściciele garaży na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Budowlanych.Może się mylę ale orientowałem się w tej sprawie bo chciałem zamienić garaże - ja mam w centrum wykupiony grunt pod garaż i tylko taka zamiana mnie interesuje.
martynka

Postprzez przem78 Pn, 17 cze 2013, 07:06

Z tego co wiem to na Chabrowej ludzie mają grunty pod garażami w użytkowaniu wieczystym (bodajże na 40 lat).
przem78

Postprzez marysia Pn, 1 lip 2013, 16:36

Znam kogos kto ma do sprzedania miejsce na garaz z ksiega wieczysta , ja tez szukam garazu w Rybniku na ul. Slawikow lub okolicy.
marysia

Postprzez Sznyta Śr, 9 kwi 2014, 13:27

Witam.
Poszukuję garażu na Chabrowej w rozsądnej cenie.
Sznyta

Postprzez bobski Śr, 9 kwi 2014, 17:05

Witam, ja mam do sprzedania garaż na Chabrowej. Po więcej info dzwoń 607658409
bobski

Postprzez laaant N, 14 wrz 2014, 09:17

Garaże na ulicy chabrowej mają swoją historię.X lat wstecz zebrała się grupa społeczników i zaproponowała budowę na wysypisku śmieci budowlanych po budowie osiedla.Wybrano komitet budowy i poszło.Projekt wykonał przy pomocy studentów były prezes S.Pozwolenia na budowę też. Jednego tylko nie powiedział nikomu. Poprzez machlojki z urzędem miejskim wydano pozwolenie na budowę na terenie której był pas prywatnego gruntu.I też poszło.Znalazł się cwanny prawnik który ten grunt kupił od byłych właścicieli i napisał każdemu list.Albo rozbierze ten garaż albo kupi grunt od niego.Przekonał do kupna wszystkich najemca pawilonu handlowego który miał też korzystne układy z zarządem.Stąd też jedni mają garaże na gruncie RSM i inni na własnym i RSM. Nikt się z urzędem miejskim nie sądził bo pan prawnik [właściciel części terenu ]powiedział:
...pokażcie mi choć jednego prawnika który wystąpi przeciwko urzędowi miasta...
I tak sie to skończyło. Dziś dobudowano drugi rząd na tym wysypisku ale juz bez problemów. Niektóre pękają.Te które miały za mało zbrojenia w ławach.Lub te które trafiły na zasypanej dziurze gdzie grunt się nie osiadł dostatecznie.Do dziur w drodze wsypano juz kilkadziesiąt ciężarówek gruzu i różnego badziewia i dalej osiada.RSM ma jakiś pieniądz z wynajmu terenu i tak powinno być .W tych czasach wszystko się ,,ZALATWIALO''.Jeden załatwił żelazo, drugi koparkę ,trzeci stropodachy.inny spychacze do których przeciwnicy budowy wsypali piasku do silników.Trzeba było robić remont tych silników.Byli też tacy co chodzili i doszukiwali sie kradzionych materiałów.Ale nie możnabyło narzekać na brak ,,atrakcji''.Są jeszcze inne ciekawe historie z tego osiedla.Np pawilon Nord.
laaant

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach