Osiedla- gdzie o nas dbają, a gdzie tylko zdzierają kasę

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Osiedla- gdzie o nas dbają, a gdzie tylko zdzierają kasę

Postprzez tg2011 Wt, 28 maja 2013, 12:49

Witam.
Założyłem ten wątek aby można było porównać gdzie administracje o nas dbają, a gdzie tylko zdzierają od nas kasę za czynsz nic nie dając w zamian.
Osobiście jestem mieszkańcem osiedla Maroko-Nowiny i niezbyt jestem zadowolony z pracy administracji. Często przebywam również w dzielnicy Boguszowice Osiedle i tam dla porównania jest... o niebo lepiej - zaczynając od niższego czynszu, ocieplania bloków, grzania w chłodne dni (jak np. dziś).
Postaram się rozwinąć ten temat i zebrać informacje jak to wygląda szczegółowo na tych dwóch osiedlach, ale liczę również na Waszą pomoc - może to jakoś zmobilizuje administracje poszczególnych osiedli do pracy.
W końcu chcemy żyć godnie i u siebie.
tg2011

Re: Osiedla- gdzie o nas dbają, a gdzie tylko zdzierają kasę

Postprzez Afordancja Wt, 28 maja 2013, 13:08

tg2011 napisał(a):Witam.
Często przebywam również w dzielnicy Boguszowice Osiedle i tam dla porównania jest... o niebo lepiej - zaczynając od niższego czynszu, ocieplania bloków, grzania w chłodne dni (jak np. dziś).

Wypadałoby doprecyzować. W Boguszowicach osielu, są
a) Spółdzielnia Południe ( i pewnie o tą Ci chodzi)
b) Parę bloków z Spółdzielni Górniczej
c) Komunalne

Może więcej, ale nie znam. (Są jeszcze oczywiście wspólnoty)

A pisząc ogólnie, jedyną "siłą" mobilizującą administracje spółdzielni są jej członkowie, tak do prawdy to spółdzielnie mieszkaniowe są w pewnym sensie prywatną instytucją.

Ponadto, potocznie czynsz jest szerokim pojęciem w skład którego wchodzą eksploatacja, f. remontowy itd. ogólnie jest dzielony na opłaty zależnie i niezależne.

Piszesz, że biorą czynsz nie dając nic w zamian, jako członek masz prawo wglądu (są zapewne sprawozdania) na co idą pieniądze.

Ok, nie będę się rozpisywał tylko od razu puentę napiszę :P

Jak chcesz zmian, to chodź na walne zgromadzenia, składaj wnioski, wymagaj, proste jak drut..na takie walne zgromadzenia chodzą naprawdę jednostki, a potem jeden z drugim (który nie chodzi), narzeka, że o niego nie dbają. Jak sam nie dbasz, nikt o Ciebie nie będzie dbał, stara prawda życiowa ;)

PS.
Maroko-Nowiny to jaka spółdzielnia?
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez pat88 Wt, 28 maja 2013, 13:21

Na Rynerze wbrew pozorom all inclusive;))) Bloki odrestaurowane, grzeja, czyściutko...mucha nie siada, kto ny pomyślał...city center 8)

Faktycznie chyba zależność płacy do warunków bytowych nie jest wprost proporcjonalna.

Szczęcie, ja tych problemów nie mam :lol: pozdrawiam, i szczerze nie ukrywam,że tematem jestem zainteresowana.
pat88

Postprzez pat88 Wt, 28 maja 2013, 15:10

student... czepiasz sie... no literówka i co z tego, jeszcze nie jedna walnę 8)

A sławetny to jest oczywiście RYMER;))) byłam za zaoraniem tej dzielnicy czy jak to nazwać, ale muszę przyznać,że jak tak patrzę to no, no, no-wypsznił się fest a fest :lol:
pat88

Postprzez tg2011 Cz, 30 maja 2013, 18:51

porównanie:

Boguszowice Osiedle:
czynsz 600zł z ciepłą wodą
ogrzewanie w każde chłodne dni (aktualnie od tygodnia)
bloki świeżo ocieplone, balkony wyłożone przez firmę kafelkami (bez dodatkowych kosztów)
opieka w ramach "awarii "bez problemowa" np. na odpadający sufit przyszli ludzie z administracji i wzmocnili i pomalowali sufit

Osiedle Floriańska:
czynsz 680zł
ogrzewanie w zimę i aktualnie tylko na ogłoszeniu które zostało wywieszone 2dni temu (a kaloryfery ciągle zimne) (i bez ciepłej wody)
temat ocieplania bloków to temat mocno zawiły i z tego co się dowiedziałem póki co nie do przeskoczenia i co najlepsze za dodatkowym kosztem (nie będę pisał ile to wychodziło żeby nie oczerniać za bardzo ;-) ) - dla przykładu np. na Orzepowickiej blok był ocieplany bez dodatkowych kosztów mimo że to ta sama administracja
opieka w ramach awarii: dosyć mozolna: osobiste przykłady: naderwana barierka z balkonu - czekam na odpowiedź od tygodnia, w zimę awaria rurociągu w całym pionie z wodą która zaowocowała dwutygoniowym brakiem wody itp itd
tg2011

Postprzez Benq Pt, 31 maja 2013, 22:14

Niestety za lokalizację też się płaci
Benq

Postprzez yaman Pn, 3 cze 2013, 14:50

RSM to jakaś porażka! piżdzi a te chooye nie odkręcaja ogrzewania :!:
yaman

Postprzez dr Becker Pn, 3 cze 2013, 21:48

yaman napisał(a):RSM to jakaś porażka! piżdzi a te chooye nie odkręcaja ogrzewania :!:

odkręcili ale nie wszędzie, sezon grzewczy już się zakończył (na życzenie RSM) i PEC zdążył zacząć remonty sieci na niektórych odcinkach.
dr Becker

Postprzez orient Pn, 3 cze 2013, 21:54

Kto to widział aby grzać w czerwcu! Od czego swetry i kapcie? Chcecie aby rachunki jakieś horrendalne poprzychodziły po rozliczeniu? Ja na pewno nie.
orient

Postprzez k2siok Pn, 3 cze 2013, 23:42

zawsze można zakręcić kaloryfery :)
k2siok

Postprzez dr Becker Wt, 4 cze 2013, 09:12

Jeśli PEC nie zdąży przeprowadzić remontów można się spodziewać liczniejszych awarii wtedy gdy będzie naprawdę zimno.
Nikt już nie pamięta jak przy mrozach była awaria głównej magistrali?
dr Becker

Postprzez yaman Wt, 4 cze 2013, 12:17

k2siok napisał(a):zawsze można zakręcić kaloryfery :)

Ale orient to debil i tego nie rozumie!
yaman

Postprzez edzia40 Wt, 4 cze 2013, 18:43

orient przyjedz do mnie i zobaczysz czy fajnie sie z kapieli wychodzi , no chyba ze lubisz az samo odpadnie , mieszkam w starej kamienicy i to w dodatku na parterze , zimno jak diabli niestety mądrusie z ZGM stwierdzili ze jeszcze sie wstrzymuja z puszczeniem ogrzewania ..
zreszta ZGM tylko ciagnie kase , nic nie robi a jeszcze problemy robi , ciagle cos trzeba jezdzic i wyjasniać finansowo bo sie cos tam pomyliło ... szkoda ze nas nikt nie pytał , jak nas centrum sie pozbywała .... juz dawno mieszkania były by wykupione ...
sa czujniki na kaloryferach , i orient nie chodzi o to by były one gorące , wystarczy letne , a niestety nasz klimat sie zmienia i z roku na rok bedzie coraz gorzej....
edzia40

Postprzez jojo Wt, 4 cze 2013, 18:48

Zawsze można wybudować sobie domek i grzać kiedy się chce a remonty kiedyś muszą być zrobione,lepiej teraz aniżeli porą zimową.
jojo

Następna strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach