Rynek godz.12.40 dn.13.04.13

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Rynek godz.12.40 dn.13.04.13

Postprzez 42topson So, 13 kwi 2013, 19:19

Idąc ul.Kościelną w pasażu bijatyka.Leją się równo.Ludzie nie reagują,ja też.Strach?Może tak.Syn i kolega mówią ,daj spokój.Młodzi ludzie mowią,że to normalne!Co jest grane w Rybniku!To się dzieje w biały dzień i o tak młodej godzinie.Trochę się ociepliło i się zaczyna.a to dopiero początek.Pytanie brzmi do UM,czy wy naprawde wiecie co robicie?Jeszcze nam mało ogródkow i to w centrum.Naprawde zastanówcie się!To nie pierwszy raz!Rynek i centrum jest dla wszystkich,a nie tylko dla pijaków po nocy,na kacu,którzy mówią daj złotówke ,bo mi brakuje do wódki!
42topson

Re: Rynek godz.12.40 dn.13.04.13

Postprzez mwozniak Pn, 15 kwi 2013, 06:34

O czym tak na prawdę jest ten post ? Nic nowego. Co ma UM do takiego stanu ? Czy nie warto lepiej się zastanowić czy przypadkiem błąd nie jest popełniony wcześniej ? Nie sztuka reagować na "bijatykę", nie lepiej zastanowić się dlaczego się biją ? Problemy w domu , złe nawyki w dzielnicy, szkoła, otoczenie, brak pracy ? Dla wyjaśnienia ... w każdym sklepie są siekiery, czy ludzie mordują się siekierami ? W każdym sklepie jest alkohol, czy wszyscy chodzą obżarci ? W każdym sklepie jest sznurek, czy każdy się wiesza ? Itd. Nie krzyczmy że to wina UM, spytajmy co jest przyczyną ?
mwozniak

Postprzez Benq Pn, 15 kwi 2013, 09:06

Ich ryje, niech się leją
Benq

Postprzez chammomila Pn, 15 kwi 2013, 09:59

@mwozniak
A czemu ma mnie obchodzić co sprawiło że bandyta który na mnie napada jest bandytą?
UM jak organ zarządzający tym miastem ma obowiązek nie tylko chwalić się jakie to oni wspaniałe działania podejmują (np malują latarnie na rynku), ale przede wszystkim zadbać o to abym ja szara mieszkanka Rybnika bez obaw i ryzyka mogła przejść przez ten rynek o dowolniej porze dnia i nocy.
Utrzymujemy monitoring na rynku, płacimy na Straż Miejską i w centrum miasta można dostać nożem, można zostać napadniętym,pobitym i okradzionym? To ktoś tu nie wywiązuje się z podstawowych obowiązków jakie na nim ciążą. Wydajać zezwolenia na ogródki piwne, na kolejne lokale z wyszynkiem miasto powinno również wziąć pod uwagę to że w związku z tym nastąpi zwiększenie ilości takich incydentów i odpowiednio przygotować się na nie np utrzymując stałe patrole na rynku i przyległych doń ulicach a przede wszystkim bezwzględnie wymagać od Straży Miejskiej natychmiastowych i zdecydowanych reakcji a nie tolerowania tego że drzemią sobie strażnicy po zakamarkach a w przypadku awantury czekają aż ona ucichnie...
chammomila

Postprzez mwozniak Pn, 15 kwi 2013, 11:19

Masz rację. Ja tylko chciałem dodać, że nie powinno się tylko usuwać problem, ale również zapobiegać przyszłym problemom. Z Twojego punktu widzenia to wygląda tak: gdziekolwiek pójdę, o którejkolwiek pójdę - mam czuć się bezpiecznie. Zgadza się, tylko to nie jest takie proste a bezpieczeństwo buduje się nie tylko poprzez wystawienie patrolu na każdym rogu (zresztą nie wiem czy to by się spodobało, takie policyjne państwo)ale głównie poprzez zapobieganie. Piszesz że miasto wystawia pozwolenia na ogródki czy lokale, co z kolei może zwiększyć zagrożenie. Bardzo dobry tok myślenia, ale zauważ proszę że te lokale czy szynki same się nie postawiły. Ktoś wystąpił o odpowiednie papiery, wnioski, lokalizację itd. Ktoś to klepnął, ktoś zatwierdził, ktoś zarobił, ktoś ma pracę. Co stoi na przeszkodzie abyś Ty i Tobie podobni mieszkańcy miasta (czujący się zagrożeni) zgłosili odpowiednie zastrzeżenia w tymże UM o którym mowa. Bądźmy realistami. Urzędnicy nie są w stanie sprawdzać osobiście gdzie może być za ciemno albo po prostu niebezpiecznie. Drażniące jest czasami to takie nasze spychanie winy/odpowiedzialności i "krzyczenie" o tym na pierwszym lepszym forum internetowym.

ps. Dla przykładu. U mnie pod blokiem często brudziły psy. Jak wiadomo ciężko aby SM pilnowała trawnika 24/7. Mieszkańcy zrzucili się na atrapę kamery (taka plastikowa aktywowana ruchem, za 20 PLN). Dodatkowo zdjęcia zrobione zwyczajnym telefonem i przesłane na SM. Trawnik po ostatnim zaniku śniegu jest znacząco przyjemniejszy :)
mwozniak

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach