Nakaz segregacji smieci a interesy firmy SEGO.

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Nakaz segregacji smieci a interesy firmy SEGO.

Postprzez qwerty Cz, 28 mar 2013, 16:40

Jak powszechnie wiadomo (m.in. z tego artykulu: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html) w Rybniku przetwarzaniem 100% miejskich smieci zajmuje sie spolka SEGO, ktora zalozona zostala przez prominentych urzednikow UM oraz ich rodziny. Bylo to kilka lat temu, sprawa od tego czasu ucichla.
Jaki jednak zwiazek z ta firma ma nakaz segregowania wszystkich smieci nalozony na mieszkancow przez rybnicki UM?
Otoz wydaje sie, ze dla takiej firmy wygodniej jest odebrac smieci juz posegregowane, niz zajmowanie sie ich segregacja. Wiec co sie robi? Idzie sie do przyjaciela politycznego i prosi sie o nalozenie obowiazku segregowania namieszkancow. Dobry pomysl na biznes.

Jesli nie wiadomo o co chodzi, to musi chodzic o pieniadze. Bo chyba UM jako zbierajacy za odbior smieci wolalby, zeby otrzymywal od osoby 15 zeta za nieposegregowane, niz 10 za posegregowane.

q.
qwerty

Re: Nakaz segregacji smieci a interesy firmy SEGO.

Postprzez adiqq Pt, 29 mar 2013, 07:45

przecież to chyba oczywiste....że lepiej przymusić bezprawnie, na podstawie lokalnego regulaminu
już wojewoda warmińsko-mazurski stwierdził że:
Choćby nawet tylko jeden mieszkaniec gminy chciał oddawać śmieci zmieszane, nie decydując się na segregację odpadów, jednostka samorządu terytorialnego jest zobowiązana zapewnić mu taką możliwość.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad ... gmina.html

no ale nasi wiedzą lepiej...pewnie za jakiś czas, sprawa odbije się szerszym echem....
adiqq

Postprzez jojo Pt, 29 mar 2013, 08:09

Dlaczego tak przeżywacie tę segregację ? Przecież wystarczy wrzucać do kubła wszystkie odpady a odbiorca powiadomi o tym biuro śmieciowe w UM i zostaniecie rozliczeni po 15 zeta od osoby be żadnych konsekwencji i po problemie.
jojo

Postprzez qwerty Pt, 29 mar 2013, 08:42

Nie przezywam zadnej segregacji,. Przezywam to, ze w naszym miescie Fudali prowadzi polityke finansowego wspierania swoich przyjaciol. Najpierw UM podzyrowal pozyczke dla prywatnej firmy SEGO, zalozonej przez miejskich urzednikow, teraz Fudali "pod ta firme" ustala zasady oddawania smieci w miescie.
To samo jest w przypadku np. rozdzielania pieniedzy na sport. Wiekszosc z tych pieniedzy przyznawana jest panu Janikowi, jego rodzinie i innym przyjaciolom politycznym Fudalego. To, co o tym dostaje sie do mediow to tylko czesc calej sprawy. My wiemy o dotacjach rozdzielanych raz na rok. Nie wiemy nic o tym jak UM sponsoruje roznego rodzaju wyjazdy, obozy, na ktorych ludzie zwiazani z Prezydentem sa trenerami opiekunami itd. i kasuja za ta gruba kase.
Byly komendant Strazy Miejskiej w Rybniku to bliska rodzina posla Piechy.
Szef wodociagow - przyjeciel Pana Prezydenta zarabia rocznie kilkaset tysiecy zlotych, a w Rybniku mamy jedna z najdrozszych oplat za wode/kanalizacje w kraju.
Fudali do celow prywatnych uzywa miejskiego samochodu.
Przykaldy moznaby wyliczac w nieskonczonosc.
Moze Ciebie to nie razi, ale mnie bardzo, poniewaz nie zgadzam sie na to, zeby jakis prostacki czlowiek, wykorzystujac luki w prawie, miejskimi pieniedzmi sponsorowal swoja klike.
q.
qwerty

Postprzez adiqq Pt, 29 mar 2013, 09:00

jojo napisał(a):Dlaczego tak przeżywacie tę segregację ? Przecież wystarczy wrzucać do kubła wszystkie odpady a odbiorca powiadomi o tym biuro śmieciowe w UM i zostaniecie rozliczeni po 15 zeta od osoby be żadnych konsekwencji i po problemie.

wiem ze tak można - nie omieszkam tak uczynić
a dlaczego nie można od razu zadeklarować że nie będzie się segregować? (czyli zadeklarować po 15zł) dla mnie to jest ewidentnie wywieranie nacisków na zasadzie - a nuż się uda....i liczenie że część z tych co nie chcą segregować, będzie wystarczająco niedoinformowana i jednak segregować będzie (wystraszona karami)
no i kolejny aspekt - te % segregacji ładnie w statystykach będzie wyglądać......
adiqq

Postprzez jojo Pt, 29 mar 2013, 09:01

qwerty mnie to może bardziej razi niż Ciebie i wiem dużo o przekrętach zgodnych z prawem ale co mam zrobić jak barany wybrały takiego prezydenta i RM,która jest mu uległa.Też mi się nie podoba ustawa śmieciowa choćby dlatego,że pod koniec roku mówili o cenie worka 20 groszy,na zebraniu rady dzielnicy 40 groszy a gdy byłem z deklaracją to padła cena nawet 80 groszy a ile będą kosztowały w lipcu to się okaże.Nie podobała mi się też kolejka z deklaracjami ale jak zacząłem dyskusję o ich głupocie to sam kierownik obsłużył mnie bez kolejki chyba żebym za dużo nie mówił.
jojo

Postprzez adamb So, 30 mar 2013, 17:37

Ludzie o czym Wy tutaj piszecie ? jakiejś segregacji (śmieci ofc) ?
Mam zdjęcie - fakt nie najlepszej jakości bo z telefonu - gdy wszystkie trzy kolorowe pojemniki na ul. Budowlanych (pod pawilonem Wanda) są ładowane na jedno auto :lol:
Kogo w ten sposób przekona się do założenia "sortowni" w mieszkaniu/domu ? przecież ktoś kto to widzi od razu pomyśli "i po co ja to mam robić - skoro i tak "śmieciowóz" to wymiesza"

Zresztą czas najwyższy skończyć z pi...niem o tzw. ekologii !
adamb

Postprzez adiqq N, 31 mar 2013, 11:26

adamb napisał(a):Ludzie o czym Wy tutaj piszecie ? jakiejś segregacji (śmieci ofc) ?
Mam zdjęcie - fakt nie najlepszej jakości bo z telefonu - gdy wszystkie trzy kolorowe pojemniki na ul. Budowlanych (pod pawilonem Wanda) są ładowane na jedno auto :lol:
Kogo w ten sposób przekona się do założenia "sortowni" w mieszkaniu/domu ? przecież ktoś kto to widzi od razu pomyśli "i po co ja to mam robić - skoro i tak "śmieciowóz" to wymiesza"

Zresztą czas najwyższy skończyć z pi...niem o tzw. ekologii !

nie tylko tam, pod blokami są gdzieniegdzie takie pojemniki - też są ładowane na 1 samochód....od zawsze
adiqq

Postprzez qwerty N, 7 kwi 2013, 23:21

Ale takie smieci, nawet jak trafia do jednej smieciarki sa potem latwiejsze do posegregowania w zakladzie.
Pewnie naklad pracy na posegregowanie wstepnie posegregowanych smieci w workach, tylko przywiezionych w jednej smieciarce jest mniej kosztowny niz 3 odrebne kursy 3 roznych smieciarek. Nie pomysleliscie o tym? Proponuje nie zacietrzewiac sie, tylko sprobowac znalezc jakies powody dlaczego cos jest zorganizowane tak jak jest. Rzeby zrozumiec wiekszosc rzeczy naprawde trzeba uzyc mozgu.
q.
qwerty

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach