kominiarze

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

kominiarze

Postprzez julka26 Pn, 18 mar 2013, 11:41

gdzie mogę przeczytać o prawach i obowiązkach kominiarzy. czy taki dokument istnieje? Po zachowaniu kominiarzy wydawać by się mogło, że mają tylko prawa i żadnych obowiązków :(

A może ktoś wie czy kominiarz ma prawo pobrać opłatę za nie wyczyszczony komin w poprzednim kwartale (nie zastał mnie w domu i teraz chce żebym mu za to zapłaciła). nie wspomnę już o tym , że ów kominiarz nie wyczyściłby nigdy komina gdybym się o to nie upominała.
julka26

Re: kominiarze

Postprzez stopa Pn, 18 mar 2013, 13:44

Ustawa Prawo Budowlane
Art. 62, 66, 70
Rozp. w sprawie ochrony p.poż. budynków...
Rozdział 7 paragraf 34

To tak na szybko.
Pozdrawiam
stopa

Postprzez julka26 Pn, 18 mar 2013, 14:07

ustawa i rozporządzenie nie rozwiązują mojego problemu
a moim problemem jest to czy kominiarz ma prawo żądać pieniędzy za nie wykonaną usługę
julka26

Postprzez iglaROW Pn, 18 mar 2013, 14:40

Nic nie może od ciebie żadać.

Płacisz za usługę, wynocha na dach, komin czyścić wtedy płace. Tak to nie mam żadnego obowiązku. Do mnie do domu kominiarz przychodzi tylko wtedy jak sam sobie go zamówię :)

Nie daj sobie wcisnąć kitu o tym, że on 4 razy do roku musi przyjść, dać pieczątke że sprawdził instalacje i skasować za to pieniądze. A chłop nie rusza się dalej niż drzwi wejściowe i nie robi nic poza naciśnięciem dzwonka. Będzie próbował Cię straszyć, że sprawdzanie instalacji kominowych raz na kwartał to twój obowiązek inaczej zostaniesz ukarana. Zawsze jednak kominiarze zapominają dodać, że jest to obowiazek tylko w budynkach użyteczności publicznej :) A dom prywatny raczej taki nie jest.

I tak od czasu jednej takiej dyskusji gdzie kominiarz u mnie chciał kasę za nic bo próbował wmówić, że tak trzeba, teraz przychodzi tylko po wcześniejszym telefonie, że ma przyjść i wykonac usługę.
iglaROW

Postprzez jojo Pn, 18 mar 2013, 15:58

Przejdź się do inspektora nadzoru budowlanego ( chyba na ul. białych) i tam się dowiesz prawdy.
jojo

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach