Obojętnośc

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Obojętnośc

Postprzez 42topson Wt, 12 mar 2013, 18:10

Wszystko wydarzyło się z soboty na niedziele w godz.24.00-02.00. w nocy na PL.Wolności od środka.Slyszeliśmy od dłuższego czasu szczekanie psa,trwało to około 40min.Mnie i synowi nie dało nam to spokoju i wyszliśmy na podwórko.Okazało się,że pod kamerą na PL.Wolności leży pies ,kóry ledwo co dyszy,a drugi go pilnuje i szczeka.Dzwoniąc na SM dowiaduje się ,że oni nic na to nie poradzą,bo nie mają patrolu,a schronisko jest czynne od godz.7.00-15.00 każdego dnia.Dzwonie na Policje,oni mówią to samo,a nawet dyżurny odpowiada mi ,że dziękuje za rozmowe i odkłada słuchawke.Dzwonie drugi raz na SM i nic tyle tylko,że oficer dyżurny jest o wiele wyrozumialszy i tłumaczy mi,że to nie jego wina ,bo takie mają przepisy wydane przez UM!!Więc ten jeden pies ma zdechnąc,a ten drugi ma wyc do godz.7.00 rano!To jest chore!Syn zawozi naszego psa do Wodzisławia,a potem zabieramy te pieski do swojego mieszkania.Rano odwozimy je do schroniska.Pani się pyta czy to jest zgłoszone,ja mówie ,że tak i jest zdziwiona,że ani Policja i SM nie mogła nam pomóc.Zasłaniając się bzdurnymi przepisami wydanymi przeznasz UM.Takie tam nieudoły pracują.Poprostu trzeba byc tylko człowiekiem,miec serce i pomóc tym pieskom.A w Rybniku rządzi glupota,znieczulica i bzdurne przepisy wydane przez naszych urzędasów.Dobrej woli zabrakło od strony Policji i SM i było by wszystko zalatwione,ale po co niech lepiej służba spokojnie minie i do domu.Gorące pozdrowienia dla UM za swoją głupote i dla POLICJI i SM.Grunt to miec spokój.
42topson

Re: Obojętnośc

Postprzez majunia Wt, 12 mar 2013, 18:45

Proponuję dawać więcej pieniędzy na SM. Przecież oni tak ciężko pracują jedząc kebaby i wlepiając mandaty za złe parkowanie...
Aha, zapomniałam jeszcze o jakże intensywnym patrolowaniu rynku (szybki marsz w drugą stronę, jeśli chociażby słychać odgłosy bójki)
majunia

Postprzez TooSlow Wt, 12 mar 2013, 21:18

A ja bym się najpierw zapytał w UM czy faktycznie jest jakiś regulamin postępowania w takich sprawach (a właściwie zakaz). Kto wie czy przypadkiem SM nie zrzuca wszystkiego na niczego nieświadomych urzędników UM.
TooSlow

Postprzez szaddus Wt, 12 mar 2013, 23:57

To wszystko Panowie i Panie jest poprostu tragedia. Miałem taką sytuacje, że pobiła mnie i mojego kumpla para opryszków (5 osób) totalnie za nic, poprostu sie doczepili i tyle. Było to na rynku, zajscie miejscy zauwazyli na kamerach wiec przyjechali ale gdy juz przyjechali to spisali tylko 2 z 5 ludzi których konkretnie z kolegą pokazywaliśmy (to, że tylko dwóch dowiedziałem się od policji gdy złożyłem zawiadomienie o takim czynie). Sprawa toczy się 4 miesiąc i nic ani widu ani słychu. pan policjant (celowo z małej) odrazu powiedział mi, że nasze zajscie niekoniecznie musiało zostać zarejstrowane przez kamery bo rynek jest duże (kurwa mać, wydali na ten system kupe kasy a on mi mówi ze ktoś kto tym dowodzi oglądał se jakies dupy jak chodzą po rynku o 3 w nocy niż ludzi których otłukiwali). Miejscy zajebali już oczywiscie na poczatku, bo nie zrobili wszystkiego co mogli i przez to niewiadomo kogo w ogole sciągaĆ ;/ . Ogólnie gdy zgłaszalismy tą sprawe to policjant w sumie sie dziwił, skoro nam nic takiego niema... po co w ogóle to zgłaszamy... . Jak się widzi jak to wszystko działa to naprawde jest tragedia!
szaddus

Postprzez adamb Śr, 13 mar 2013, 00:40

szaddus napisał(a):(...) wydali na ten system kupe kasy a on mi mówi ze ktoś kto tym dowodzi oglądał se jakies dupy jak chodzą po rynku o 3 w nocy niż ludzi których otłukiwali).

Człowieku nie czytasz co piszesz ? skoro wydali kupę pieniędzy to MUSI się to spłacić ! a jaki może być zysk ze sprawy o pobicie ? co innego gdy ktoś postoi autem 31min wtedy są natychmiast :mrgreen:

Z "pałkersami" rybnickimi także nie chciałbym mieć nic wspólnego... bo to strata czasu :(
W ubr zgłaszałem "błąd" sygnalizacji na ruchliwym skrzyżowaniu Kotucza/Rudzka (co 3-4 cykl było zielone dla lewoskrętu i do jazdy na wprost z przeciwnego kierunku) i cham odbierający telefon uświadomił mnie, że nie znam przepisów i wszystko jest ok po czym rzucił słuchawką !
Strata czasu cokolwiek tam zgłaszać... podobnie SM.
Niech dalej kombinują z różnymi akcjami, plakatami aby zyskać zaufanie... szkoda, że nie wpadną na pomysł właściwego reagowania :lol:
U mnie zaufanie i szacunek mają tylko strażacy.
adamb

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach