Pleśń w mieszkaniach na NOWINACH

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Re: Pleśń w mieszkaniach na NOWINACH

Postprzez adiqq So, 16 lut 2013, 14:33

student napisał(a):A ilu z was ma zamontowane okapy kuchenne lub wentylatorki łazienkowe z podłączeniem do kanałów wentylacyjnych ? Wystarczy, że w budynku wielorodzinnym znajdzie się jeden idiota, który zamontuje bezmyślnie te urządzenia i wówczas zaburzony zostaje cały cykl grawitacyjny.

czyli wentylacja przestaje działać...a takich ludzi jest sporo...
adiqq

Postprzez orient N, 17 lut 2013, 12:53

Widać student że nie mieszkasz w bloku. Jakbyś mieszkał to byś wiedział że raz w roku jest przegląd wszystkich kominów. Robi to prfesjonalny kominiarz. W przypadku nieprawidłowości należy je natychmiast usunąć inaczej grozi procedura administracyjna. Grzyb to domena domków z czasów PRL w których zamontowano plastikowe okna.
orient

Postprzez smr N, 17 lut 2013, 15:14

Profesionalny kominiarz, coś Ty pił hehe, jeszcze nie widziałem i nie słyszałem żeby kominiarz w bloku czyścił kominy a bloki to mam przed swoimi oknami, no i czemu na niskich piętrach śmierdzi na blokach spalinami ? bo lemingi robią sobie szczelne mieszkanka i oszczędzają na ogrzewaniu dla zwrotów, wytrzeźwiej i tyle w temacie
smr

Postprzez Lateks N, 17 lut 2013, 19:31

student napisał(a):A ilu z was ma zamontowane okapy kuchenne lub wentylatorki łazienkowe z podłączeniem do kanałów wentylacyjnych ? Wystarczy, że w budynku wielorodzinnym znajdzie się jeden idiota, który zamontuje bezmyślnie te urządzenia i wówczas zaburzony zostaje cały cykl grawitacyjny.

Co wyście robili na fizyce??
Do jednego kanału wentylacyjnego możesz podłączyć tylko jedno pomieszczenie inaczej się nie da tego prawidłowo zrobić.
A wentylator to tylko zwiększa cug w kominie. No chyba że to jakiś student budował te bloki -> wtedy ktoś się zesra na parterze a w wszystkich mieszkaniach z tego pionu śmierdzi ;)
Lateks

Postprzez Afordancja Pn, 18 lut 2013, 09:34

Po raz któryś mnie rozwalasz swoją "wiedzą" o świecie...

Lateks napisał(a):Co wyście robili na fizyce??
Do jednego kanału wentylacyjnego możesz podłączyć tylko jedno pomieszczenie inaczej się nie da tego prawidłowo zrobić.
A wentylator to tylko zwiększa cug w kominie. No chyba że to jakiś student budował te bloki -> wtedy ktoś się zesra na parterze a w wszystkich mieszkaniach z tego pionu śmierdzi ;)

Na fizyce tego uczą? Ciekawe...(zwykle się czepiam)
A do tematu...słyszał może o takim czymś jakim "zbiorcze kanały wentylacyjne..." ? Dużo bloków takie ma...
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez adiqq Pn, 18 lut 2013, 11:32

Afordancja napisał(a):Po raz któryś mnie rozwalasz swoją "wiedzą" o świecie...

Lateks napisał(a):Co wyście robili na fizyce??

Na fizyce tego uczą? Ciekawe...(zwykle się czepiam)
A do tematu...słyszał może o takim czymś jakim "zbiorcze kanały wentylacyjne..." ? Dużo bloków takie ma...

no ja też zostałem bez słowa....
adiqq

Postprzez Mariano_Italiano Pn, 18 lut 2013, 12:31

Tu może nałożyć się kilka problemów, brak prawidłowej wentylacji grawitacyjnej oraz to pęknięcie (punkt rosy przesuwa się w stronę Twojej ściany i jest grzyb).
Proponuję zawiadomić administrację, zrobić na wszelki wypadek zdjęcia tej pękniętej ściany i czekać na odpowiedź.
Innym aspektem sprawy są szczelne okna, brak szczelin, otworów które mogłyby doprowadzić świeże powietrze. Wtedy powstać może tzw. ciąg wsteczny.
Podsumowując - zrób dokumentacje fotograficzną i głoś to do ADM na piśmie (2 egzemplarze), czekaj na odpowiedź.
Mariano_Italiano

Postprzez borucxxxx Pn, 18 lut 2013, 15:34

świeże powietrze też mi dobry żart
borucxxxx

Postprzez adamb Pn, 18 lut 2013, 15:59

Mariano_Italiano napisał(a):Podsumowując - zrób dokumentacje fotograficzną i głoś to do ADM na piśmie (2 egzemplarze), czekaj na odpowiedź.

Ja mogę odpowiedzi udzielić już teraz :wink: wyłgają się zaburzeniami wentylacji w postaci braku nawietrzników.
Kilka postów wyżej proponowałem najpierw nawietrzaki, a dopiero później pismo.
adamb

Postprzez adiqq Pn, 18 lut 2013, 16:05

no ale będą mieli rację co do nawiewników - jak ma działać wentylacja grawitacyjna, jak nie ma dopływu powietrza? jak okna są szczelne?
adiqq

Postprzez qwerty Pn, 18 lut 2013, 17:55

Nie do konca masz racje. Jak Ci nie dziala wentylacja, to zglaszasz to do ADM i oni przysylaja kominiarza na kontrole. Taka wizyta w jednym mieszkaniu nie jest nigdzie oglaszana, wiec jak kominiarz przyjdzie, to pomierzy ciag dla warunkow takich, jakie panuja w danym obiekcie.
Rozwiazaniem wiekszosci problemow z wentylacja jest rozszczelnienie okien (np poprzez wyciecie czesci suzczelki, montaz wywietrznika higrosterowanego). Ludzie montuja sobie calkiem szczelne okna, a potem narzekaja, ze maja wilgoc. Jesli kogos interesuje jak wygladaja prawidlowe okna, to polecam przejsc sie do bloku NRDowskiego, w ktorym na klatkach wymenieniono okna. Maja one na dole kilkanascie dziurek, przez ktore wpada powietrze.
Nawiasem mowiac koszt ogrzewania pomieszczenia zawilgoconego brakiem wentylacji jest wiekszy niz pomieszczenia z nieszczelnosciami, ale przecietny uzytkownik okna nie jest tego swiadom (lub tego nie rozumie).

Oczywiscie przyczyna plesni z tematu niekoniecznie musi byc brak wentylacji, ale moze to byc jedna z wielu przyczyn.

q.
qwerty

Postprzez Lateks Wt, 19 lut 2013, 20:06

Dobra nie mieszkom na blokach to nie wiem jako tam mocie wentylacja.
Ale wybaczcie jeśli rzeczywiście są tam kanały zbiorcze, a macie hermetyczne okna i drzwi to za Chiny ludowe nie może to dobrze działać.
I nie zależnie od tego czy będzie tam wentylator czy nie.

Po za tym dalej jestem przy swoim zdaniu że do jednego pomieszczenia potrzebny jest oddzielny kanał wentylacyjny, a jak tego nie ma to się już nie dziwię że jest tak dużo zaczadzeń piecykami gazowymi.
No cóż w PRL-u to była technika...
Lateks

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach