Pleśń w mieszkaniach na NOWINACH

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Pleśń w mieszkaniach na NOWINACH

Postprzez tg2011 Cz, 7 lut 2013, 16:04

Witam!
Mam pytanie czy ktoś na NOWINACH (np. ul. Floriańskiej)też ma problemy z pleśnią na ścianach.
Mieszkam w bloku na Floriańskiej w mieszkaniu skrajnym i na ścianach od strony końca bloku w ostatnim czasie zauważyłem pojawiającą się pleśń.
Pojawia się głównie w miejscach gdzie szafki są najbliżej ściany od końca bloku.
Czy ktoś też ma taki problem?
Jeżeli tak to jak sobie z tym radzicie lub co poradzicie.
W spółdzielni dowiedziałem się, że to wina braku nawiewników w mieszkaniu (i że mikrouchyły w oknach nie wystarczają)
tg2011

Re: Pleśń w mieszkaniach na NOWINACH

Postprzez pirania Cz, 7 lut 2013, 17:07

Jeszcze bardziej uszczelnijcie okna, zaklejcie czym się da wszystkie kratki, żeby tylko zaoszczędzić.
Szkoda, że tylko na kasie, bo na pewno nie na zdrowiu.
pirania

Postprzez jojo Cz, 7 lut 2013, 17:11

No i mają rację (SM).
jojo

Postprzez Afordancja Cz, 7 lut 2013, 17:22

aulin napisał(a):Nie dość, że będzie mu wiało, to jak ma jeszcze podzielniki na kaloryferach będą one same się włączać, mimo tego, ze kaloryfer będzie zakręcony.

hm...mógłbyś rozwinąć?
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez Benq Cz, 7 lut 2013, 17:31

Często jak jestem na serwisie to chodzę po mieszkaniach to zauważyłem, że każdy kto wymienił okna na nowe to po jakimś czasie pojawia się grzybek. Nie mówie o okresie tydzień od wymiany okien, czasami nawet 2 lata. Ludzie nie wietrzą, tylko się kiszą w tych blokach, "bo zimno wlatuje". Ch** z tym, że zimno wlatuje, ściany wszystkie pozakrywane meblami, ściany nie mają luftu i się robi grzybek. Też mam mieszkanie na tym osiedlu, ale dziennie wietrzę dwa razy po ok pół godziny rano i wieczorem i nie mam z tym problemu.
Benq

Postprzez tg2011 Cz, 7 lut 2013, 17:54

tak sie sklada ze mieszkanie jest czesto wietrzone nie wspominajac o tym ze korzystamy z mikrouchylu w oknach, no i faktycznie sciana bloku na ktorej pojawia sie plesn byla kiedys peknieta co owocowalo zaciekami itp. a wiadomo co sie wtedy dzieje podczas mrozow. jak sie remont tego skonczyl nie wiem bo nie mieszkam tu za dlugo. no i po rozmowie z innymi lokatorami mieszkajacymi w tym samym pionie to mieli lub nawet ciagle maja ten sam problem, ale jak ktos napisal najlepiej zwalic wszystko na brak nawiewnikow.
tg2011

Postprzez Lateks Cz, 7 lut 2013, 18:05

A to ja coś dodam do tej zagadki.
znajomy zrobił kiedyś przewiert na kabel z satelity.
I już miał myśleć że tam gdzieś była rura z wodą bo z otworu wyleciały 3 wiadra wody.
Troszkę ciężko żebyś był alpinistą ale być może w dylatacjach między płytami jest zgromadzona woda.
Lateks

Postprzez adamb Pt, 8 lut 2013, 00:49

tg2011 napisał(a):(...) najlepiej zwalic wszystko na brak nawiewnikow.

...a jaki problem zamontować ze dwa nawietrzaki ? to nie jest cenowy kosmos, a wytrącisz ten argument SM :wink:
adamb

Postprzez kurier Pt, 8 lut 2013, 22:26

Jeśli ktoś mieszkając w bloku pozalepia się tapetami, sufitami podwieszanymi, boazerią i innym świństfem, a jeszcze dodatkowo nie wietrzy mieszkania i oszczędza na ogrzewaniu to niestety ale może pojawić się grzyb. Ale generalnie chyba tylko raz słyszałem o przypadku grzyba w bloku i niestety mieli go ludzie którzy mieli oblepione mieszkanie w/w i zakręcali kaloryfery. Ja tam na ogrzewanie nie żałuję, a mieszkanie regularnie wietrzymy i jest ok, u sąsiadów też nikt się nie skarży.
kurier

Postprzez Benq So, 9 lut 2013, 21:28

Akurat jak dasz na ścianę boazerie do grzyba nie będzie na 100% co innego tapety.
Benq

Postprzez tg2011 Pn, 11 lut 2013, 13:50

widzę że temat był nie potrzebny gdyż każdy tylko potrafi mądrości prawić nie wiedząc o rzeczywistości, mieszkanie mam przewietrzane, a pleśń powstaje tylko na ścianie od strony końca bloku nawet za szafką która ma 80cm wysokości i 150cm szerokości - ale cóż grunt jak to twierdzi Pani z administracji inni z naszego bloku w takiej sytuacji przenoszą co jakiś czas meble z miejsca na miejsce
tg2011

Postprzez elmo Pn, 11 lut 2013, 14:19

gdzieś czytałem, że gips to bardzo dobre środowisko dla grzyba. Może zbieg okolicznosci ale ja też na świeżo zagipsowanej dziurze w rogu przy podłodze miałem meszek po paru tygodniach.
elmo

Postprzez tg2011 Pn, 11 lut 2013, 15:05

gips to raczej nie mój problem - raczej to wina dawnego pęknięcia bloku gdyż w miejscach pojawienia się pleśni ściana jest bardzo zimna a wręcz wilgotna
tg2011

Postprzez adiqq So, 16 lut 2013, 10:55

proponuję wpisać w google "obrzęd gromniczny" - otworzyć stronę i zastosować się do sugestii
nie oszukujmy się, po montazu nowych okien, przy takiej a nie innej konstrukcji - wentylacja grawitacyjna nie ma prawa działać...
adiqq

Następna strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach