Restauracje, których NIE polecamy

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Re: Restauracje, których NIE polecamy

Postprzez unlimited So, 13 gru 2014, 19:50

Weekend, więc kolejne opinie.

Odwiedziłem Corvette na Placu Wolności. Całkiem dobre burgery (przynajmniej "Shelby"). Cena 12 złotych. Lepszy niż BigMac. Wystrój lokalu też fajny.

Następnie kebab na Placu Wolności tuż przed pasażem. Big kebab 14 złotych. Ogólnie OK, tylko z tymi sosami to jakaś pomyłka - wziąłem średni, więc na początku był łagodny, na końcu ostry. Nie to rozumiałem pod pojęciem średni :)
unlimited

Postprzez shonya N, 14 gru 2014, 16:56

shonya

Postprzez marys76 So, 10 sty 2015, 07:23

Corvette - byłem, zjadłem burgera Shelby, już się nie pojawię. Mięso ujdzie w tłoku mimo że smażone na patelni, ale dobry burger z wołowiną to nie tylko mięso, bułka fatal, źle dobrany jej gatunek, sucha, przypalona, krusząca się, beznadziejna. Lokal Piotruś Pan na Kościuszki to już całkowita porażka jeżeli chodzi o oferowane burgery. Na razie Zymft w Żorach powala wszystkie rybnickie burgerownie.
marys76

Postprzez miki88 Pt, 16 sty 2015, 15:51

marys76 dziwi mnie Twoja opinia, byłem w Corvette wczoraj, jadłem burgera "Charger" z bekonem i serem i był bardzo dobry. Bułka pyszna, taka sama jak w Zymfcie, którego wcześniej z chęcią odwiedzałem i imo w Rybniku mamy teraz hamburgery na podobnym poziomie. Od znajomych również słyszałem pozytywne opinie na temat burgerów tam.
miki88

Postprzez darekrybnik Pt, 16 sty 2015, 18:23

Czemu w wątku o restauracjach polecacie ludzie hamburgery .To tylko świadczy co można polecić do zjedzenia na mieście ,w tym niby mieście Rybnik.
darekrybnik

Postprzez dr Becker Pt, 16 sty 2015, 18:29

darekrybnik napisał(a):Czemu w wątku o restauracjach polecacie ludzie hamburgery .To tylko świadczy co można polecić do zjedzenia na mieście ,w tym niby mieście Rybnik.

Przejrzałeś cały wątek o 'dobrym żarciu' i widziałeś tylko hamburgery?
dr Becker

Postprzez marys76 So, 17 sty 2015, 07:00

Miki88 - jak można twierdzić, że burgery w Zymfcie i Corvette są podobne? W Zymfcie mięso jest pieczone bezpośrednio na ogniu a w Corvette na patelni. Tam jest znacznie większy wybór bułek a tu jeden rodzaj suchej i przypalonej. Widać, że nie potrzeba ci wiele aby zaspokoić twoje potrzeby gastronomiczne.
Darek - o rybnickich restauracjach zostało już tutaj napisane wszystko, nic nowego na rynku się nie pojawiło, a to co jest to dupy nie urywa.
marys76

Postprzez miki88 So, 17 sty 2015, 12:32

Hmm dziwne. Jak ja byłem to dziewczyna na barze pytała czy chcę bułkę z sezamem czy grahamową. Raczej to oczywiste, że w takim umiejscowieniu lokalu nie zrobią na środku paleniska jak w Zymfcie :wink: w sumie to nawet cieszę się, że nie jestem tak wielkim smakoszem jak ty, przynajmniej łatwiej mi cieszyć się z życia i doceniać to co dzieje się w naszym mieście. I dalej będę chodził do Cynamonki, Pierogarni, Zakątku pod teatrem, Corvette i tych wszystkich innych lokali gdzie jedzenie "dupy nie urywa" :)
miki88

Postprzez Technokrata Pn, 2 mar 2015, 14:36

Jeśli chodzi o hamburgery, można spróbować:

- z wołowiną w Czarnej Owcy, 15 zł kosztuje cheeseburger z frytkami i surówką, gruby, porządny kotlet
- amerykański w Hajdzie. Takiego dziwu jeszcze nie jadłem, w tym hamburgerze jest jajko sadzone... Nie było to złe, ale kombinacja smaków dziwna.

Swoją drogą nie polecam w Czarnej Owcy: kebabów - nie wiem, jak oni to mięso robią, ale jest o wiele gorsze niż przeciętne, tych kubełków z kurczakiem - mam wrażenie, że ten ich kurczak jest po prostu stary, nieświeży. Zamówiłem to kiedyś drugi raz, bo byłem pewien, że za pierwszym razem po prostu mieli wpadkę - niestety, tak samo. I te ich sosy - zamawiasz sos pikantny, dostajesz lekko pikantny, za to bardzo kwaśmy.
Technokrata

Poprzednia strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach