Restauracje, których NIE polecamy

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Restauracje, których NIE polecamy

Postprzez shonya Wt, 22 sty 2013, 09:23

Mamy już wątek, o dobrym jedzeniu w mieście. Żeby go nie zaśmiecać, postanowiłam założyć nowy, o knajpach których nie polecamy.

Moja Naiwności, w niedzielę "skusiłam się" na CowboyInn (dla niewtajemniczonych - była Gazdówka :lol: )
To co dostałam ja i moi kompani, woła o pomstę do nieba.

Ktoś odważny zamówił stek z karkówki - podeszwa. Ktoś inny grillowany filet z kurczaka z pomidorami i mozzarellą - ilość dodatków jak dla myszy, poza tym kucharz dokonał prawdziwej sztuki - kurczaka nie dało się momentami pokroić, co dopiero pogryźć. Kurczak to tak wdzięczne mięso, tak trudno to spierdzielić, a jednak temu kucharzowi się udało! On chyba w ogóle nie lubi się z kurczakami, bo sakwa z kurczaka z warzywami miała podobny stopień twardości.
Na stole wylądowały jeszcze pierogi, do których nie mogę się jakoś konkretnie odnieść, były po prostu niesmaczne, przesmażone.
Jedna porcja ziemniaczanych talarków była niemalże cała surowa...
Ja dostałam placek po aztecku, co było najbardziej zjadliwym daniem na naszym stole, co nie znaczy że udanym.
Wystrój praktycznie się nie zmienił, te same ławy, tylko w kilku miejscach pojawiły się kaktusy, kapelusze itp.

Obsługa? Phi, jaka obsługa. Najpierw pan kelner kazał na siebie czekać. Po zamówieniu napojów część postawił na skraju stołu (nie chciało mu się obejść ławy, żeby podać odpowiedniej osobie), a część sam sobie przyporządkował, nie pytając co jest dla kogo, ponieważ (tutaj cytat pana kelnera) "założyłem, że piwo dla pana, bo statystycznie panowie piją więcej alkoholu" ... (piwo zamówiła pewna pani, jej towarzysz z prawej strony colę, kelner uznał że sam wie lepiej, kto co chciał :roll: )
Podobnie było z jedzeniem - nie dość, że dostałam swoje danie jako pierwsza, potem dwie osoby, potem kolejne dwie (w odstępach kilkuminutowych) - to zawsze talerze lądowały na skraju.
Kelner po przyniesieniu napojów zapytał, czy podać coś jeszcze. Jako że wszyscy już wybrali, co chcą zamówić, chcieliśmy mu to zakomunikować, ale niestety zapomniał "karteczki i długopisu".

Pan kelner nie podszedł do nas zapytać, czy podać coś jeszcze, po rachunek trzeba było się pofatygować samemu. Żeby odliczyć od rachunku surowe dodatki potrzebna była pomoc innej osoby, ponieważ pan kelner nie był w stanie tego ogarnąć.

Nie oczekuję obsługi w najwyższej półki. Natomiast chciałabym, żeby kelner wykazywał choć minimum zainteresowania, a także posiadał minimalną wiedzę z zakresu obsługi klienta.

Szczerze tej knajpy nie polecam, moja wina że w ogóle tam weszłam, ale miałam nadzieję że skoro coś się zmienia, to na lepsze. Niestety ...
shonya

Re: Restauracje, których NIE polecamy

Postprzez Benq Wt, 22 sty 2013, 10:21

A jak z cenami?
Benq

Postprzez shonya Wt, 22 sty 2013, 11:02

"gazdówkowe". za danie płaciliśmy średnio 20-25zł.
poza tym pozycje menu się w pewnej części pokrywają z menu z Gazdówki właśnie, tylko są inaczej nazwane.
shonya

Postprzez adamb Wt, 22 sty 2013, 13:52

Otwierać (modernizować ?) biznes i oferować shit... ździebko dziwne w dzisiejszych czasach :roll: ...chyba, że właściciel pochodzi z "bogatego domu" i ma z czego utrzymywać swój kaprys :lol:
adamb

Postprzez lidka1310 Śr, 23 sty 2013, 05:29

Ze wzgledu na charakter pracy przynajmniej kilka razy w miesiącu jadam poza domem, więc mam porównanie. Jeszcze pare lat temu polecil bym Sphinksa na rynku ale od niedawna pozal sie boże. No i pseudo chińska na przeciw Delicji- Po ostatnim stołowaniu chciałem zabrać kucharza do Krakowa lub Zgorzelca żeby zobaczył jak sie gotuje.Ogulnie nie wiem co sie dzieje w Rybniku i okolicach ale większośc knajp po prostu spada na psy( Ale są też dobre knajpy jak dla mnie Alf na wodzisławskiej i Leśna Perła na drodze do Marklowic-Polecam)
lidka1310

Postprzez dr Becker Śr, 23 sty 2013, 15:13

Zgadzam się co do obsługi w Gazdówce, tyle że ja nie chodziłem za nimi prosić się o możliwość zapłacenia rachunku tylko po odczekaniu 20min po prostu wyszedłem z knajpy.
Restauracja Sake generalnie mi odpowiada, ale jest tam pewna zupa którą lubię i mam wrażenie że za każdym razem jest przyrządzona inaczej - zależnie od tego co im zostało z wczoraj.
dr Becker

Postprzez TooSlow Śr, 23 sty 2013, 18:53

Koleżanko, Lidko, jak masz czas to wezmę Cię do trendy Krakowa i pokażę 10 knajp w okolicy rynku, gdzie nigdy więcej nie będziesz chciała zajrzeć. W skrócie - przesadzasz.
TooSlow

Postprzez adamb Śr, 23 sty 2013, 19:56

Czyli już wiemy, że w Krakowie też są daremne knajpy... pytanie brzmi: i co z tego ?
Mam to rozumieć tak: "nie martw się inni też jadają g...o - więc wcinaj i smacznego" ?
Krytyczne opinie mają za zadanie nie tylko narzekanie po to by narzekać (choć i to się zdarza :mrgreen: ) lecz wywarcie presji na właścicielu by dążył do podnoszenia poziomu zamiast trwania w stagnacji lub co gorsza obniżenia poziomu.

Zresztą ludzie dzielą się opiniami by ustrzec innych przed startą pieniędzy.
adamb

Postprzez Edytka876 So, 26 sty 2013, 22:04

Witam. Takze wybralismy się ostatnio z rodzina do nowej restauracji cawboy inn. Zeczywiscie wystrój się zbytnio nie zmienił, ale nie mogę powiedzieć złego słowa na jedzenie czy obsługę dostałam pysznego łososia rozplywal się w ustach, reszta rodziny tez była zadowolona;) Od kad chodzę do Gazdowki teraz już " cawboy inn" nie miałam niemilych incydentów. Kelnerki usmiechniete i bardzo sympatyczne warto wracać. Ja osobiście polecam. Pozdrawiam Edyta
Edytka876

Postprzez adamb So, 26 sty 2013, 22:33

Ile tam zarabiasz ?
...bo nie sądzisz chyba, że ktoś ci uwierzy iż to nie reklama :lol:
adamb

Postprzez dr Becker N, 27 sty 2013, 19:14

Biznes knajpiany tak nisko upadł że zleca tandetną reklamę analfabetom?
dr Becker

Postprzez ;-) Cz, 31 sty 2013, 19:30

Maśle ze trochę przegięta opinia.
Byłam w Cowboy i do Gazdówki chodziłam i nie mogę się zgodzić.
Dobrze ze za dużo nie zmienili bo przyjazny klimat pozostał a muzyka wyszła na plus.
Nie wiem jak kelner bo ekipa się tam zmieniała ale kelnerki mają bardzo sympatyczne.
Jedzenie mieli na prawdę dobre i całe szczęście że wszystkiego nie wyrzucili. Co prawda raz trafiło mi się przesolone golonko ale bez zmrużenia oka wymienili mi na roladkę i nie płaciłam za nią, więc ja nie dam powiedzieć złego słowa.
Ja polecam.
;-)

Postprzez zorza54 Cz, 31 sty 2013, 23:25

Zgadzam się. Gazdówka bardzo się zepsuła na całej linii. Jedzenie ohydne ( mięso suche, zupy za słone ) ale to się zdarza w każdej knajpie. To co mnie jednak najbardziej drażni to jakość obsługi. Kelnerzy w Gazdówce to jakieś nieporozumienie. Czekałem ( kilka ostatnich razy ) na możliwość złożenia zamówienia ok. 25 minut. Kelner jakby mnie nie widział. Musiałem go szukać i się upominać. Po złożeniu zamówienia ponownie oczekiwanie na jedzenie i znowu bardzoo długo. Na koniec gorączkowe poszukiwanie kelnera aby zapłacić rachunek. To jakaś pina. Ja za taką obsługę dziękuję. Jadam w knajpach dość często i powiem wam, że nie ma w Rybniku dobrego jedzenia. Przerzuciłem się na KFC. Dobre jedzenie jest też w Hajdzie. Mają tam nie tylko pizzę ale też normalne dania obiadowe i tam jest jeszcze w miarę smacznie. Reszta knajp proponuje paszę a nie jedzenie.
zorza54

Następna strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach