ul. Chabrowa

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Re: ul. Chabrowa

Postprzez Arteks Wt, 24 kwi 2018, 17:29

koszmarnik napisał(a):Osobiście widziałem kilkanaście przypadków na 3 maja jak zamiast ścieżką rowerową jechali chodnikiem, sądze że ze strachu. Tak więc zaczekamy Arteks.

Kolizji nie było na razie na kontrapasach i ścieżkach rowerowych mimo, że jesienią na tym portalu wielu zapowiadało masowy "pogrom" rowerzystów.
Nawet troskliwi radni się obawiali o bezpieczeństwo rowerzystów. A jak na razie nic takiego nie ma miejsca, za to o kolizjach samochodowych słyszymy prawie codziennie - czy przez to należałoby zakazać ruchu kierowcom aut lub ograniczać ludziom dostęp do prawa jazdy?

Też widziałem niedawno śmiesznego rowerzystę który jechał chodnikiem koło Urzędu Pracy mimo, że ma kontrapas - łamał przez to przepisy. Ale niektórzy muszą się po prostu nauczyć. To, że ktoś nie umie korzystać z kontrapasów to nie znaczy, że to złe rozwiązanie. Przecież są kierowcy którzy nie potrafią się zachować na autostradzie lub jadą pod prąd.

Piszesz o strachu tak samo jak jeden z innych strachobliwych komentatorów, a na kontrapasach już widziałem starsze panie +60. Czyżby młodzi kierowcy byli bardziej przewrażliwieni i wsteczni od seniorów? Trochę to żenujące. Kontrapasy, asfaltowe drogi rowerowe, śluzy rowerowe - to wszystko jest standard w zachodnich miastach. Dlaczego więc nie propagować tego w Rybniku - mieście które jest przeciążone od aut i często zakorkowane?
Arteks

Postprzez Abisall Wt, 24 kwi 2018, 18:00

Abisall jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. Boisko i wszystko dookoła zrobione zostało własnymi rękami i za własne pieniądze kilku zapaleńców z 24,26,28 i 30.

No i co z tego? Z powodu tego że "kilku zapaleńców" samowolnie zrobiło boisko to właściciel terenu ma go oddać w nieodpłatne wieczne użytkowanie? "Nie, nie sprzedamy wam tego kawałka naszej własności bo kilku zapaleńców z pobliskiego blokowiska zrobiło sobie tam boisko"...
Jeżeli inwestor złożył wszelkie wymagane dokumenty to nie ma jak odmówić mu zezwolenia na budowę.
Abisall

Postprzez laaant Śr, 25 kwi 2018, 08:45

Arteks napisał(a):
Abisall napisał(a):Teren na którym staną te pawilony handlowe jest terenem prywatnym i miasto nie ma z nim nic wspólnego. Masz pretensje to wygłaszaj je do właścicieli. Boisko było tam jedynie dlatego że nie mieli oni żadnych planów co do wykorzystania tych krzaczorów, trafił się ktoś kto zaoferował gruba kasę to czemu mieli jej nie wziąć?

Jest tak jak piszesz ale to miasto jest od kształtowania przestrzeni. Gdyby wyznaczono w planie zagospodarowania że teren jest przeznaczony na rekreację czy budownictwo wielorodzinne to nikt by tam blaszaka z parkingiem nie postawił. Miasto też może korzystać z wykupów gruntów!

Druga sprawa to, że nawet w czasach PRL ten teren był przeznaczony pod... lodowisko, a więc 30 lat temu było lepsze i atrakcyjniejsze planowanie niż obecnie.

A zadam pytanie czy zauważyłeś może że w naszym mieście dba się głównie o pro
korporacyjne interesy?
laaant

Postprzez koszmarnik Śr, 25 kwi 2018, 09:01

Abisall aleś wyskoczył. Czy ja chcę jego terenu? Gdzieś to napisałem? Ciekawe że o drzewach pod wycinke nie wspomniałeś, a przecie cała Polska ostatnio bardzo uczulona jest w tym temacie. NIech sobie nim dysponuje, mam pretensje do UM że dali zgodę na lokalizację tego dziadostwa w tym miejscu. Życzę Ci, aby pod nosem wybudowali Ci blok taki z 4 piętra chociaż, na prywatnym terenie oczywiście. Zadupczał byś po wszystkich urzędach żeby do tego nie dopuścić.
Nie dla islamu
koszmarnik

Postprzez Abisall Śr, 25 kwi 2018, 16:17

koszmarnik napisał(a):Abisall aleś wyskoczył. Czy ja chcę jego terenu? Gdzieś to napisałem? Ciekawe że o drzewach pod wycinke nie wspomniałeś, a przecie cała Polska ostatnio bardzo uczulona jest w tym temacie. NIech sobie nim dysponuje, mam pretensje do UM że dali zgodę na lokalizację tego dziadostwa w tym miejscu. Życzę Ci, aby pod nosem wybudowali Ci blok taki z 4 piętra chociaż, na prywatnym terenie oczywiście. Zadupczał byś po wszystkich urzędach żeby do tego nie dopuścić.

Ech, chłopie trzym się jednego tematu w polemice bo tak to tylko bezsensowny butel robisz.
Piszesz że masz żale do UM że dali zgodę - a na jakiej podstawie jej mieli nie wydać? Jeżeli projekt jest kompletny i zgodny z przepisami to
to starosta nie może odmówić wydania decyzji o pozwoleniu na budowę. Na podjęcie ostatecznej decyzji w tym przedmiocie starosta ma 65 dni od dnia złożenia wniosku o wydanie takiej decyzji. Jeżeli terminu tego nie dotrzyma, to wojewoda może nałożyć na niego grzywnę w wysokości 500 zł za każdy dzień zwłoki.

* w naszym rybnickim przypadku jako żeśmy sa miastem na prawach powiatu decyzję wydaje prezydent miasta z tego co pamietam
Abisall

Postprzez koszmarnik Śr, 25 kwi 2018, 21:16

Abisall jakie znowu tematy? Pisze z Tobą o terenie pod budowę i nic więcej. Chodzi mi że cały UM ma w dupie dobro mieszkańców i wydaje zgody na wszystko co przynosi kasę. I nie wyjeżdżaj mi tu z ustawami czy innymi regulaminami. Powtarzam Ci, że gdyby za Twoim oknem miało to powstać to inaczej byś piszczał.
Nie dla islamu
koszmarnik

Poprzednia strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach