ul. Chabrowa

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Re: ul. Chabrowa

Postprzez Benq Pn, 16 kwi 2012, 09:39

Po 18 się siedzi w domu ;d
Benq

Postprzez majunia Pn, 16 kwi 2012, 09:56

a ze wszystkimi policjantami jest sie po imieniu :P
majunia

Postprzez mwozniak Wt, 17 kwi 2012, 07:19

benia888 napisał(a):Witam. Zamierzam kupić mieszkanie przy ul. Chabrowej. Bardzo proszę o opinie na temat okolicy, sąsiedztwa, bezpieczeństwa, itp.
\

Jeżeli masz możliwość wyboru, zastanów się nad inną lokalizacją. Jak pisali przedmówcy. Wieczorem troszkę strach spacerować, nie mówiąc już o wypuszczeniu dzieci na dwór. Architektura na około - młode rokokoko, czyli na każdej ścianie niespełnione zapędy młodzieńczych "van Gogów", wyrażających się poprzez farbę w aerozolu. O, albo te codziennie igrzyska pod hasłem "Znajdź sobie miejsce parkingowe". Ogólnie panujący hałas między 4 rano o 1 w nocy. Same ciekawostki.
mwozniak

Postprzez Arteks Wt, 17 kwi 2012, 08:34

Moi znajomi mieszkają na Chabrowej już z 10 lat. Bloki są kiepskie tzn. ślepe kuchnie i winda staje co 3 piętra. Poza tym nie słyszałem aby się skarżyli czy żeby komuś się coś złego stało. Od pewnego czasu SM nawet robi tam remonty. W pobliżu jest przystanek, poczta, garaże (z tyłu osiedla), Tesco, przedszkole. To o czym piszą niektórzy to stereotypy. Różne rzeczy słyszałem o Nowinach, a chociaż mieszkam w ich innej części osiedla, również nie narzekam na jakieś negatywne zjawiska które są raczej marginalne jak na tak duże osiedle. Rybnik w ogóle jest bardzo bezpiecznym miastem nawet w porównaniu z mniejszymi w okolicy - wystarczy na bieżąco śledzić TVT. W Żorach czy Czerwionce drobne przestępstwa są powszechniejsze. Zresztą to samo wynika z policyjnych statystyk.
Arteks

Postprzez sybin Wt, 17 kwi 2012, 08:52

Nie popadajmy w skrajności.
Jeśli chodzi o budynki i mieszkania, to faktycznie bloki na Chabrowej zaczynają być remontowane, w prawie wszystkich blokach na korytarzach wymieniono okna, są nowe windy. Niestety windy stają jedynie co 3 piętra, resztę kondygnacji trzeba pokonać schodami. Mieszkania wg mnie nie są ciekawe, małe kuchnie (chyba, że zdecydujesz się na remont i otwarcie kuchni na salon, wtedy wygląda to naprawdę fajnie), wszystkie mieszkania mają taki sam układ, zmienia się jedynie liczba pokoi. Ja osobiście nie kupiłbym tam mieszkania ze względu na układ pokoi. Jeśli chodzi o okolice to jest Tesco, niedaleko Biedronka, resztę mniejszych sklepów na sąsiednich Dąbrówkach, jakieś kosmetyczki i fryzjerzy również na Chabrowej. Place zabaw za blokami, przedszkole pod nosem, oddział młodzieżowego domu kultury. Jeśli kupisz w odpowiednim bloku to ładny widok na Beskidy z balkonów podczas ładnej pogody.
Jest to osiedle jak każde inne, to co ludzie mówią o niebezpieczeństwie jest przesadzone, mieszkam w okolicy od urodzenia i w ostatnich latach nie słyszałem o żadnych groźnych sytuacjach, co więcej nigdy sam nie miałem z niczym takim do czynienia. Tak jak wszędzie mieszkają tu ludzie biedniejsi jak i zamożniejsi, rodziny normalne ale zdarzają się patologiczne. Czyli standard... jeśli chodzi o hałasy to wiadomo zdarzy się że w nocy jakieś pijaczki mogą krzyczeć, ale raczej nie często się to zdarza, prędzej nie dadzą ci spać sąsiedzi jeśli trafisz na imprezowiczów. Prakingi - wojna o miejsce, ale wydaje mi się, że jest lepiej niż na innych osiedlach.
sybin

Postprzez laaant Wt, 8 maja 2012, 23:23

Strachy na lachy.Mieszkam na tej ulicy od hoho a może i dłużej - jak mówił pan Smoleń i laskowik.
Jeszcze schody były drewniane.Taka sama ulica jak inne.Bloki sukcesywnie ocieplają.Wymieniają instalacje,wodne, gazowe,grzejniki.
Są tacy z bloku 20 sprayo - debile, jest ich trzech.Malują cały rybnik. Ale dorastają obszczymurki więc może im się odmieni.
Jest plac zabaw zamknięty dla maluchów,tesco,piekarnia nord,2 szkoły podstawowe w okolicy,przedszkole,
Jezdnia jest zapomniana przez rybnicką prezydencję. Bo to już droga miejska a nie osiedlowa.Są w jezdni dziury.Nikt z mieszkańców o tym jeszcze nie wie i mają żal do RSM. A armia pana Fudalego śpi spokojnie.Patroluje chabrową sukcesywnie policja.Jest spokojnie.W nocy nikt się nie szwęda.Parkingów przybywa razem ze wzrostekm aut.A jak na zebraniu członkowskim przewalczą samofinansowanie budynków, to będzie więcej środków.Najgorszy budynek to 20.Najczyściejszy to ten gdzie jest najlepszy w powiecie gabinet kosmetologii,oraz 28 i 30.Opieka osiedla jest jako taka ze strony kierownictwa osiedla, ale jak zmienimy na bardziej dbajacego będzie lepiej.Bo ponoć każdy kto za długo kierownikuje na jednym miejscu wypala sie, albo bardziej lub mniej olewa.Prezes RSM to facet kompetentny i na poziomie, ale musi połknąć taką świnię jaką mu podstawi kierownictwo osiedli.To najlepszy prezes od czasu istnienia RSM. Panie administratorki są ok. Staraja się jak mogą, ale czy będzie zrobione ,naprawione, nie zależy od nich a od tego co się już kierownikowaniem zmęczył.
Ostatnio edytowano N, 23 cze 2013, 10:10 przez laaant, łącznie edytowano 1 raz
laaant

Postprzez Anis Wt, 11 wrz 2012, 17:11

Od zawsze ta ulica była owiana złą reputacją. Mieszkam tu od początku. Kiedyś było w miare normalnie... teraz no cóż... najgorsze bloki to 24,28 i 30. W nocy hałas. Strach wyjść nawet na klatkę, same ćpuny, wieczorami/rankami czuć mocz na klatce. Często wybite szyby/oświetlenie. Porzygane okna/balkony. Ale zdaję sobie sprawę, że to kwestia paru idiotów zbierających się co wieczór. Jednak policja jest tu też bezradna... zapewne jakieś układziki :D Spółdzielnia nic sobie z tego nie robi, że za chwilę balkony posypią się w drobny mak bo.. mają juz tyle zgłoszeń, że w tym roku się już nie wyrobią i tak oto wchodząc na balkon słychać charakterystyczny trzask. W trakcie remontu dało się zobaczyć dziury głębokości 7cm ale jak na 30 letnie bloki to chyba norma :P + coś stało się z kominami. Jak to kominiarze powiedzieli > otwierać okna w czasie kąpieli natomiast inny powiedział żeby szczelnie zamykać :D Albo kominy są już tak nie drożne albo coś narobiła spółdzielnia i nie chce się do tego przyznać także ostatnio zaczadzenia są u nas w modzie.
Anis

Postprzez Anis Wt, 11 wrz 2012, 17:28

i zapomniałam dodać o tym, że ostatnio pojawił się trend na duże psy na blokach, które zostają spuszczone ze smyczy za blokiami gdzie bawią się dzieci baa nawet te ogrodzenia na placach zabawach nie zdają zbytniego egzaminy wobec głupoty właścicieli czworonogów :D
Anis

Postprzez 42topson Wt, 11 wrz 2012, 19:13

To samo jest na Pl.Wolności i Reja.Jest to przykre,ale miasto czyli p.Fudali i świta mają nas mieszkańców głęboko gdzieś.Dla UM. liczy się tylko kasa,czyli gdzie dać zezwolenie na kolejny ogródek piwny i otworzyć kolejny KEBAB.Musi z tego płynąć niezła kasa.Kto ich do cholery wybiera!!!!!!!
42topson

Postprzez dr Becker Śr, 12 wrz 2012, 18:38

Jak komuś nie pasuje życie w śródmieściu niech zamieszka na strzeżonym osiedlu poza miastem. To nie kebaby i ogródki są problemem tylko straż miejska która zamiast pilnować porządku wtedy gdy potrzeba zajmuje się wyłącznie wystawianiem mandatów za parkowanie na terenach miejskich - bo parkingi osiedlowe mają głęboko w doopie.
Natomiast Chabrowa to po prostu kiepskie mieszkania i fatalna lokacja. Blokowisko ze wszystkimi tego negatywnymi konsekwencjami.
dr Becker

Postprzez Anis Cz, 13 wrz 2012, 22:40

Ale to nie tylko wina straży miejskiej, policja też za dużo nie robi.
Chabrowa ma fajne położenie > blisko do lasu, do centrum 20-30min z buta. Chociaż jeśli chce się dojechać do np. Niedobczyc to już się sprawa komplikuje. No i za niedługo spokój zburzą dzwony nowego kościoła.
Najgorsi są jednak ludzie i ich używki
Anis

Postprzez Ksenopita N, 16 wrz 2012, 07:53

Chabrowa jak i całe Nowiny to slumsy pod zarządem RSM ale Chabrowa to wyjątek nawet na tym tle. Smród moczu i rzygowin na porządku dziennym. Coś tam ostatnio malują. Myślę, że starzenie się mieszkańców polepszy troszkę stan klatek schodowych bo wiadomo, że dzieciaki to demolują. Parkingi masakra. Ceny mieszkań na chabrowej w porównaniu nawet do innych miejsc na Nowinach są niskie bo odzwierciedlają niski popyt. Co oznacza, że jeśli kiedyś będziesz chciał sprzedać to czeka cię wielki ból głowy a najpewniej duża strata. Poza tym z jednej strony masz tory kolejowe a z drugiej bardzo ruchliwą niegdysiejszą obwodnicę. Widok z balkonu na syfiaste garaże otoczone błotnymi dojazdami.
Nie kupuj.
Ksenopita

Postprzez orient N, 16 wrz 2012, 10:42

@ksenopita - bardzo się poprawiło w ostatnich latach na Nowinach. Jeszcze z 5 lat temu podpisałbym się pod tym. Teraz zauważyłem że jak pomalowano klatki rok temu - prawie żadnych zniszczeń. Chyba już trochę rodzice edukują dzieci że to za ich czynsze to wykonano i nie warto tego niszczyć bo potem się będzie w takich warunkach mieszkać kolejne lata. RSM przystąpiła do intensywnych prac jeśli chodzi o porządkowanie chodników i skwerów. Powstają nowoczesne place zabaw dla dzieci. Wydaje mi się że w ostatnich 2-3 latach w RSM coś ruszyło. Nawet na Chabrowej jest lepiej niż było. A co do zachowań ludzi to przypomnę że awanturnik który strzelał dwa lata temu do okolicznych mieszkańców i rodziny mieszkał w dość ładnym domku na osiedlu szeregowców w Boguszowicach. Młody Wróbel który poćwiartował swojego ojca mieszkał w eleganckiej prywatnej willi. Nie demonizujcie tak znowu tych bloków!
orient

Postprzez adamb N, 16 wrz 2012, 10:51

...co nie zmienia postaci rzeczy, iż RSM wogóle nie remontuje bloków i chodzi mi o remont, a nie o kosmetykę.
W Żorach SM remontuje elewacje (termomodernizacja), kompleksowe remonty balkonów (z zakzem samowolnej zmiany koloru malowania !) itd. całkiem miło się patrzy na wyremontowane bloki,.
Dziwi mnie to w czasach gdy można uzyskać całkiem spore dofinansowania do takich prac.
adamb

Następna strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach