POWIETRZE W RYBNIKU--dlaczego władza pozwala ?

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Re: POWIETRZE W RYBNIKU--dlaczego władza pozwala ?

Postprzez Arteks N, 20 lis 2016, 22:32

Nawet gdyby te chaty nie dymiły, to na tym zbliżeniu wyglądają jak slamsy... Czy ich właściciele nie widzą, że zaśmiecają czymś takim miasto? Ale bezguście... Całe szczęście, że Rybnik ma wiele innych, fajnych miejsc ale szczerze i prosto z mostu - Smolna to jedno z najbrzydszych miejsc Rybnika, głównie przez stare, ufajdane chałupy - każda inna i każda szpetna. A teraz ciekawy fragment dyskusji z muratora na temat mułu z 2008 r.:

Ktoś z Torunia:
Znajomy opowiadał nam coś o mule miałowym. Podobno niezłe błotko, ale dobrze się pali i jest w miarę tanie. Czy ktoś coś wie na ten temat?

Odpowiedź:
Zgadza się, niezłe błotko jak trafi się na dobry muł to pali się dobrze ale jak trafisz na coś lipnego a często się to zdarza to zimę spędzisz w kotłowni. Trzeba nauczyć się tym palić. Mułem najczęściej pala na wsi, ludzie którzy pierwszy raz się skuszą na palenie mułem będą kleli i szybko im się odechce takiego taniego opału. Mój sąsiad kiedyś kupił sobie muł, z komina dymiło tak jakby opony palił. Miałem tez kiedyć przyjemność zajmować sie domem znajomego w którym musiałm tego syfu dorzucać i wyleczyłem sie od takich oszczedności i one też teraz pali weglem. Powinni zakazać spalania tego syfu!

Wstyd, ogromny wstyyyyd, że w naszym mieście mułem pali tak wiele domów - przez to tyle dymu, przez to taki smród. Ale jesteśmy w tej dziedzinie strasznie zacofanym miastem. Prymitywni ludzie tu jednak mieszkają, mówią, że mają coś wspólnego z dawnymi Ślązakami, a to tak naprawdę są mentalne Mongoły... Czy te prymitywy w ogóle nie mają potrzeby wychodzenia wieczorem z tych swoich slamsów? Dzisiaj znowu nie da się czym oddychać... :/

Żaden poseł nie potrafi się pochylić nad problemem i zakazać palenia tego szajsu?
Arteks

Postprzez panoczek Pn, 21 lis 2016, 23:49

Arteks a po co wychodzić jak mozna caly wieczór pić? Za zaoszczędzoną na opale kasę oczywiście, żeby nie było, że z zasiłku...
panoczek

Postprzez Kamil_Rybnik Pt, 25 lis 2016, 18:39

Rozumiem, że to taki żart tylko?
Kamil_Rybnik

Postprzez adiqq Cz, 1 gru 2016, 08:15

tak mi się tylko nasunęło...
Obrazek
i to...
Obrazek
adiqq

Postprzez walek Cz, 1 gru 2016, 09:58

Histeria zanieczyszczenia powietrza opanowała Rybnik, a czy ktoś zastanowił się skąd te zanieczyszczenie Rybnika pochodzi?
Czy głównym winowajcą nie jest czasami koksownia w Radlinie? Coś mi się zdaje że tak.
walek

Postprzez monnie Pt, 2 gru 2016, 23:20

walek napisał(a):Histeria zanieczyszczenia powietrza opanowała Rybnik, a czy ktoś zastanowił się skąd te zanieczyszczenie Rybnika pochodzi?
Czy głównym winowajcą nie jest czasami koksownia w Radlinie? Coś mi się zdaje że tak.

Jak nie wiesz o co chodzi? Przecież chodzi o sponsorowanie firm niby ekologicznych. Przecież każdy zdrowo myślący wie, że chodź by Rybnik był czysty jak łza to wystarczy właśnie wiatr z kierunków Radlina, Jastrzębia czy też Katowic itp. i mamy cały czas taki sam smog jak dotychczas...no ale tępy lud to kupi...Przecież w Rybniku już nawet nie można spalać .....drzewa...przykład z dzisiaj. No, ale straż miejska też musi pokazać, że jest potrzebna, jeśli zabrali im możliwość zarabiania z radarów...a że bardziej zasmrodzili powietrze z rury wydechowej swego samochodu to już nikt nie pyta
monnie

Postprzez Afordancja N, 4 gru 2016, 22:15

walek napisał(a):Histeria zanieczyszczenia powietrza opanowała Rybnik, a czy ktoś zastanowił się skąd te zanieczyszczenie Rybnika pochodzi?

hm..nie znam się na koksowniach, ale te koksownie działają tylko wtedy jak jest zimno? i zimą?

monnie napisał(a):Jak nie wiesz o co chodzi? Przecież chodzi o sponsorowanie firm niby ekologicznych. Przecież każdy zdrowo myślący wie, że chodź by Rybnik był czysty jak łza to wystarczy właśnie wiatr z kierunków Radlina, Jastrzębia czy też Katowic itp. i mamy cały czas taki sam smog jak dotychczas...no ale tępy lud to kupi..

hm..a to dziwne, bo jak jest wiatr, to nasz smog znika.. a jak by było u nas czysto to wtedy z wiatrem zaczął by się pojawiać?
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez Lateks N, 4 gru 2016, 22:54

Taka hipokryzja w Boguszowicach najpierw UM daje pozwolenie na wycinkę drzew, a później wysyłają swoje ZOMO z rachunkiem za ognisko w wysokości 500zł.

Tak wiem Arteks nigdy ogniska nie palił bo to wiejskie zwyczaje...
Lateks

Postprzez adiqq Pn, 5 gru 2016, 07:24

@Afordacja - dokładnie....
adiqq

Postprzez walek Pn, 5 gru 2016, 12:58

Afordancja napisał(a):
hm..nie znam się na koksowniach, ale te koksownie działają tylko wtedy jak jest zimno? i zimą?

Posłuchaj relacji z poprzedniej sesji rady miasta, gdzie radny Cebula nagłaśniał tą sprawę o przekroczonych normach zanieczyszczeń o okresie letnim.
walek

Postprzez Afordancja Pn, 5 gru 2016, 13:40

walek napisał(a):
Afordancja napisał(a):

Posłuchaj relacji z poprzedniej sesji rady miasta, gdzie radny Cebula nagłaśniał tą sprawę o przekroczonych normach zanieczyszczeń o okresie letnim.

hm.. a mógłbyś streścić? Bo dla mnie w okresie letnim praktycznie nie ma żadnych przekroczeń (może jakieś jednostkowe, tego nie wiem)
Afordancja

Postprzez adamb Pn, 5 gru 2016, 22:13

Lateks napisał(a):Taka hipokryzja w Boguszowicach najpierw UM daje pozwolenie na wycinkę drzew, a później wysyłają swoje ZOMO z rachunkiem za ognisko w wysokości 500zł.

Kolego @Lateks wybacz, ale czy ta "władza" wydała pozwolenie na wycinkę czy na spalanie ? :wink:
O ile jeszcze spalanie gałęzi mogę "strawić", to już zapach spalanych liści doprowadza mnie do bólu głowy - pytanie w jakim celu spalać liście i gałęzie na wolnym powietrzu ? po co dodatkowo "dokładać do pieca" ?

Rozumiem też, że nasze władze są ogromnie pazerne na nasze pieniądze i najchętniej za wszystko pobierałyby opłaty.
Nasi zachodni sąsiedzi tacy pazerni nie są i można sobie zamówić bezpłatny kontener (taki jak u nas na gruz) na odpady zielone np. właśnie na liście czy gałęzie z wycinki (zgoda na wycinkę zbędna :wink: )... niestety ale to nie u nas :( u nas nawet za te głupie worki do segregacji odpadów (które to później są sprzedawane za ciężką kasę) trzeba płacić.
adamb

Postprzez monnie Wt, 6 gru 2016, 21:12

Afordancja napisał(a):

monnie napisał(a):Jak nie wiesz o co chodzi? Przecież chodzi o sponsorowanie firm niby ekologicznych. Przecież każdy zdrowo myślący wie, że chodź by Rybnik był czysty jak łza to wystarczy właśnie wiatr z kierunków Radlina, Jastrzębia czy też Katowic itp. i mamy cały czas taki sam smog jak dotychczas...no ale tępy lud to kupi..

hm..a to dziwne, bo jak jest wiatr, to nasz smog znika.. a jak by było u nas czysto to wtedy z wiatrem zaczął by się pojawiać?

Udajesz inteligentną czy dla ciebie to jakieś science fiction? Nie mówię o halnym czy o wichurze tylko o zwykłym wiaterku, który zawsze jest z jakieś strony
monnie

Postprzez Afordancja Śr, 7 gru 2016, 06:50

monnie napisał(a):
Afordancja napisał(a):Udajesz inteligentną czy dla ciebie to jakieś science fiction? Nie mówię o halnym czy o wichurze tylko o zwykłym wiaterku, który zawsze jest z jakieś strony

Ale to tylko takie twoje widzi mi się, czy masz na to jakieś konkretne dowody na poparcie?

Piszesz, że jak byśmy mieli czyste powietrze, ale nie mamy, więc dlaczego się przejmujesz "zwykłym wiaterkiem", skoro tego problemu nie mamy bo nie mamy własnego czystęgo powietrza?

Jaki on musi być? aby nie był za silny, albo za słaby? Tak zawsze jest z jakiejś strony, i akurat z tej strony będzie wiał abyśmy mieli problem? Jak często będzie wiał tak problematycznie o odpowiednio złym natężeniu ? A teraz ten wiaterek, jak działa? oddychamy tym jastrzębskim/radlinskim a nie naszym brudnym? Gdzie to nasze powietrze spycha?

Krótko mówiąc wymyślasz problemy, za przeproszeniem z dupy...
Afordancja

Postprzez adiqq Śr, 7 gru 2016, 17:50

o, następne obrazki.....
średnie stężenie bezno(a)pirenu
Obrazek
polecam cały artykuł przeczytać...
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... -a.html#MT
adiqq

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach