POWIETRZE W RYBNIKU--dlaczego władza pozwala ?

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Re: POWIETRZE W RYBNIKU--dlaczego władza pozwala ?

Postprzez kierowcabombowca Wt, 14 lut 2017, 19:32

Głupia władza jeszcze głupszy naród, tak piece 5klasy i zakaz mułu, najbardziej prostolinijne świadczące o tępocie władzy posuniecie, do tego dotacje dla najbogatszych co mają eko i jeszcze pompy i solary sobie zamontuja w promocji, nie żyje prawie człowiek roku nie mający pojęcia o niczym Kuczera - a tu trzeba akcji uświadamiającej w mediach, planu długoletniego a nie idiotycznych reakcji pod naciskiem innych idiotów w społeczeństwie
kierowcabombowca

Postprzez Arteks Wt, 14 lut 2017, 21:48

kierowcabombowca napisał(a):Głupia władza jeszcze głupszy naród, tak piece 5klasy i zakaz mułu, najbardziej prostolinijne świadczące o tępocie władzy posuniecie, do tego dotacje dla najbogatszych co mają eko i jeszcze pompy i solary sobie zamontuja w promocji, nie żyje prawie człowiek roku nie mający pojęcia o niczym Kuczera - a tu trzeba akcji uświadamiającej w mediach, planu długoletniego a nie idiotycznych reakcji pod naciskiem innych idiotów w społeczeństwie

Tekst godny typowego gościa uzależnionego od mułu... Możesz się drzeć ile chcesz - czasy dla palenia byle czym się wkrótce skończą. I dobrze. Kto to widział w XXI wieku w bogatym regionie palić takim gnojem.
Arteks

Postprzez ursus Wt, 14 lut 2017, 22:48

Arteks napisał(a):Tekst godny typowego gościa uzależnionego od mułu... Możesz się drzeć ile chcesz - czasy dla palenia byle czym się wkrótce skończą. I dobrze. Kto to widział w XXI wieku w bogatym regionie palić takim gnojem.

Typowy tekst mieszkańca króliczoka, któremu wydaje się, że jest eko, bo ciepło bierze z rury, nie wnikając skąd ono się tam bierze i w jak czysty sposób jest wytwarzane i przesyłane ( z Chwałowic na Wawelską połowa ciepła idzie w powietrze i to jest eko), któremu wydaje się, że piec na paliwo stałe to tylko muł, o którym gdzieś słyszał.

kierowcabombowca masz 100% racji, nasza władza poszła po najniższej linii oporu, bez rzeczywistego pomysłu na rozwiązanie problemu, w owczym pędzie pod naciskiem krzykaczy i delikatnym lobbingu producentów kotłów naciąganej 5 klasy, jedynie na co potrafiła wpaść to wprowadzić nakazy i zakazy

Arteks, żal mi Cię, jeżeli komuś nie podoba się brak zaangażowania włodarzy w rozwiązanie problemu, a tylko najprostsze w realizacji działanie pod publikę( zakaz i nakaz można wprowadzić bez roboty ), to Ty widzisz tam chęć uzależnienia się od mułu i jedynie co potrafisz , to obrażać innych, wmawiając innym rzeczy, których nie napisali, ale nie martw się , Twoja paranoja jest wyleczalna, a mamy w Rybniku prawdziwych fachowców od leczenia tego typu schorzeń, wystarczy dać sobie pomóc
ursus

Postprzez melemele Śr, 15 lut 2017, 08:05

Macie rację - władza potrafi tylko zakazać i karać bo to nic nie kosztuje a skutkiem ubocznym jest dodatkowa kasa z mandatów.Przykładem niech będzie babcinka która paliła obierki z ziemniaków , to ja się zapytam co bardziej jest szkodliwe spaliny z węgla , czy obierek?
Mylą się ci którzy myślą iż zakaz palenia mułem i flotem nie będzie powodować smogu , tak samo jak wymiana pieców na klasę 5 , smog powodują piece wyposażone w wentylator .
melemele

Postprzez ursus Śr, 15 lut 2017, 14:56

melemele napisał(a): (...)Przykładem niech będzie babcinka która paliła obierki z ziemniaków (...)

Akurat spalanie ziemniaczanych obierek jest znanym od pokoleń, naturalnym sposobem na likwidację sadzy z komina, ale według władz jest to złe rozwiązanie, wychodzi na to, że należy stosować do tego celu, tylko środki chemiczne.
melemele napisał(a): (...)smog powodują piece wyposażone w wentylator (...)

Jak zaproponowałem miejski program montażu elektrofiltrów, podparty argumentami, dzięki któremu, przy dobrej organizacji, problem smogu można by ogarnąć w przeciągu dwóch lat, za mniejszą kwotę, nawet bez przyspieszonej wymiany kotłów, to zostałem zjechany przez wszystkich portalowych smogooszołomów, którzy swoim zachowaniem pokazali, że tak naprawdę nie chodzi im o poprawę jakości powietrza, a tylko o bicie piany, a może sprawa ma głębsze dno, producenci kotłów już zacierają ręce i liczą zyski.
ursus

Postprzez melemele Cz, 16 lut 2017, 09:22

zostałem zjechany przez wszystkich portalowych smogooszołomów

Wydaje mi się ,że 99% z nich to blokersi co nigdy flotu na oczy nie widzieli.
melemele

Postprzez Arteks Pt, 17 lut 2017, 15:47

@ursus - co ty w ogóle próbujesz tworzyć? Ludzie, którzy mają dość pazernych zacofańców palących mułem uważasz za paranoików? Wysyłaj sobie władze województwa, ekspertów którzy stoją za uchwałą antysmogową, ludzi z alertu smogowego czy mnie gdzie chcesz. Mnie całkowicie satysfakcjonuje, że uda się spuścić muł i flot do śmieci i po raz pierwszy wygrać z tymi którzy są przyczyną tego smrodu przez myślenie rodem z XIX wieku! :DDD A ponieważ mamy tak tępych ludzi jak ty - nie udałoby się tego załatwić edukacją czy prośbami. Na zacofanych ludzi mogą podziałać tylko zmiany ustaw, uchwały, zakazy i nakazy. Czy nawet to nie robi wrażenia na was, że przekroczenia norm w Rybniku sięgają czasami nawet 2000% pyłem PM10. Czy wy nie macie nosów, płuc, choćby trochę społecznego myślenia???

Nie ukrywam, że bawi mnie to, że poza darciem mordy na forach i w komentarzach - posłusznie się będziecie musieli dostosować do nowych rozporządzeń. Po cichu mam nadzieję, że po konsultacjach uchwała będzie zaostrzona tak jak chce Alert antysmogowy i wymiana pieców na V klasę będzie musiała nastąpić już do 2021 roku! A jak się słucha w TV czy radiu aktywistów to nie jest koniec działań środowisk dążących do poprawy powietrza. Znowu poszło pismo do komisji europejskiej z prośbą o naciski na rząd mające na celi poprawić jakość powietrza w Polsce. :P
Arteks

Postprzez panoczek Pt, 17 lut 2017, 18:40

Arteks popieram w 100%
panoczek

Postprzez walek So, 18 lut 2017, 08:43

walek

Postprzez elmo N, 26 lut 2017, 18:00

A czy ktoś wie dlaczego Zieleń wycina lasek brzozowy w sąsiedztwie stacji gazu naprzeciwko restauracji Europa na Energetyków? Kręcą się tam od dawna, sprzątają itp...
elmo

Postprzez elmo Śr, 8 mar 2017, 13:29

PGNiG złożył do Urzędu Regulacji Energetyki wniosek taryfowy dla odbiorców detalicznych. Liczy na podwyżkę taryfy - poinformował na konferencji prasowej wiceprezes spółki Maciej Woźniak- podaję za Interią.
elmo

Postprzez Lateks Cz, 9 mar 2017, 12:18

Na terenie psychiatryka wycinają drzewa, po co i dlaczego może ktoś wie ?
Lateks

Postprzez walek Cz, 9 mar 2017, 16:11

Bo tam rozumnych nie uświadczysz.
walek

Postprzez adiqq So, 23 wrz 2017, 16:43

rozpoczął się nowy sezon grzewczy - co widać i czuć, niestety aż za dobrze....
w związku z tym temat znowu aktualny
adiqq

Postprzez imrahil Pt, 29 wrz 2017, 19:54

czuć od kilku dni, ale u mnie w okolicy dzisiaj zaczęło się na poważnie.
imrahil

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach