Nareszcie mamy dobre żarcie w mieście !!!

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Re: Nareszcie mamy dobre żarcie w mieście !!!

Postprzez zazula Wt, 29 gru 2015, 17:14

Jeżeli lubicie zwykłe kanapki,ale sporządzone według własnego wyboru (jeżeli chodzi o składniki) z różnego rodzaju pieczywa,jajecznicę z różnymi dodatkami,ciasteczka,ciastka,super kawka latte i nie tylko,różnego rodzaju herbaty, zajrzyjcie do Cafe-express na przeciwko PKP (tam,gdzie kiedyś był bar Ekspres).Jest tan również kącik zabaw dla dzieci.Cena kanapek i ciastka 3;00 zł, duża kawka 5;00 zł.
zazula

Postprzez shonya Śr, 30 gru 2015, 16:56

Możecie polecić jakąś fajną klimatyczną knajpkę na wyjście z kilkoma osobami na kolację? :) fajnie, jakby to było jakieś sushi. Niekoniecznie w Rybniku - w grę wchodzi Wodzisław, Gliwice, Żory, Katowice itp. Nie jestem na bieżąco z kulinarną mapą Rybnika i okolic ;)
Delicje odpadają, bo nie lubię tamtejszej atmosfery. JapanSun byłoby ok, ale w towarzystwie, które będzie obecne - jest już oklepane. Jak nic nie znajdę, to się na nim skończy. Laboratorium Smaku ponoć (?) nie trzyma już poziomu z początków działalności, zresztą menu niczym nie przyciąga. W Rybniku nic więcej nie kojarzę.
W Pszczynie jest cudowna Wodna Wieża, ale przekracza mój budżet ;)
Internety podpowiadają Via Toscanę w Kato, ale po zdjęciach nie zachęca.

Polecilibyście coś sprawdzonego? :)
shonya

Postprzez kajfasz Śr, 30 gru 2015, 17:33

ja tam się nie znam na sushi, ani też nie jestem zbyt wybredny, ale raz byłem w Gliwicach w Sushi Arigato i było całkiem okej; lepiej obeznani znajomi twierdzą, że jest lepiej niż w Japan Sun i często tam jeżdżą
kajfasz

Postprzez Technokrata Pt, 15 sty 2016, 14:04

niuti napisał(a):też średnio polecam pizzerię Isabel. Promocji brak , natomiast zamówiona pizza miała tak słone ciasto, że w zasadzie nie powinno było się jej zejść :( Szkoda, ze to było w dostawie bo w lokalu byłby dym.

Promocji rzeczywiście brak, ale średnia (w innych lokalach to rozmiar dużą) pizza z kilkoma składnikami w tym mięsne w cenie 20 zł nie potrzebuje promocji, to po prostu dobra cena.

Z tym, że sądziłem, iż przesadzasz z tym przesolonym ciastem, albo taka pizza Ci się trafiła.

No kurcze nie. Ta pizza jest normalnie przesolona. Pierwszy kawałek jest jeszcze w miarę, po prostu słona. Drugi - bardzo słona. Trzeci - przesolona. To jakiś kosmos, nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Na fejsie prawie same pozytywne recenzje. Nie wiem, co o tym myśleć. Po zjedzeniu tej pizzy mnie i mojej partnerce przez kilka godzin non stop chciało się pić, a żołądki mieliśmy już pełne wody.

Szkoda, bo składników nie pożałowano i są one jako takiej jakości, mięsko na pizzy ładnie przypieczone i chrupiące, a nie jak w niektórych pizzach, wilgotne i rozciaprane pod serem. Jadam w różnych miejscach w tym w fastfoodach, ale żeby tak przesolić jedzenie, to nie pamiętam, żebym się z czymś takim spotkał.
Technokrata

Postprzez Arteks Pn, 25 sty 2016, 20:08

Dwa nowe lokale gastronomiczne które wkrótce zostaną otwarte w centrum:
- Don Martinez (kuchnia meksykańska) na Zamkowej
- Family Cafe (kawiarnia) na Wodzisławskiej

Dwa lokale rozrywkowe na Korfantego:
- Kartoteka (już czynny)
- Ambrozja (wkrótce).
Arteks

Postprzez Abisall Wt, 26 sty 2016, 10:01

A w weekend niestety zakończyła działalność Corvette.... Szkoda bo naprawdę te hamburgery mieli dobre.
Abisall

Postprzez dr Becker Wt, 26 sty 2016, 18:21

Abisall napisał(a):A w weekend niestety zakończyła działalność Corvette.... Szkoda bo naprawdę te hamburgery mieli dobre.

Faktycznie wielka szkoda :-(
Lokal miał spory potencjał - a największa jego część została zmarnowana.
A propos nowych lokali, w pasażu między rynkiem a pl.Wolności będzie knajpka grecka.
Obok będzie też bar wegetariański - ale dla mnie to tak jakby tam niczego nie było, no chyba że nieliczne akceptowalne dla mnie potrawy będą rozsądniej skalkulowane niż w Masala.
dr Becker

Postprzez marys76 Wt, 26 sty 2016, 19:59

To była tylko kwestia czasu aż lokal Corvette zostanie zamknięty. Burgery fatalne, obsługa powolna jak ślimoki, brak pomysłu na rozwój.
marys76

Postprzez adamb Śr, 27 sty 2016, 21:54

dr Becker napisał(a):A propos nowych lokali, w pasażu między rynkiem a pl.Wolności będzie knajpka grecka.

Byłem w DE greckiej restauracji i dla mnie szok.
Potrawy smaczne i zróżnicowane (nie tylko gyros i souvlaki), dania spore, a ceny jak na warunki niemieckie (ba w przeliczeniu nawet na polskie warunki) bardzo rozsądne.
Do tego szef dbający o gości, bardzo dyskretnie i elegancko.
Ciekawe czy w Rybniku będzie to knajpka czy typowy fastfood jak ten w pasażu z Sobieskiego na Pl. Wolności ? ... gdzie gyros składał się głównie z czerwonej kapusty
adamb

Postprzez dr Becker Śr, 27 sty 2016, 22:19

adamb napisał(a):Potrawy smaczne i zróżnicowane (nie tylko gyros i souvlaki), dania spore, a ceny jak na warunki niemieckie (ba w przeliczeniu nawet na polskie warunki) bardzo rozsądne.
Do tego szef dbający o gości, bardzo dyskretnie i elegancko.
Ciekawe czy w Rybniku będzie to knajpka czy typowy fastfood jak ten w pasażu z Sobieskiego na Pl. Wolności ? ... gdzie gyros składał się głównie z czerwonej kapusty

Pożyjemy zobaczymy - najwyżej w razie nagłego głodu wróci się do kebabów lub innych opcji.
dr Becker

Postprzez Benq So, 30 sty 2016, 11:59

A ja nie polecam Bistra "Pod Brzozą". Gorszego fast fooda dawno nie jadłem, baaa chyba nigdy....
Benq

Postprzez mechel So, 30 sty 2016, 12:06

I ja potwierdzam opinie Benq, bistro pod brzozą to nic specjalnego, to nie jest nawet średnie.
mechel

Postprzez Arteks N, 31 sty 2016, 00:16

marys76 napisał(a):To była tylko kwestia czasu aż lokal Corvette zostanie zamknięty. Burgery fatalne, obsługa powolna jak ślimoki, brak pomysłu na rozwój.

Ciekawe bo opinie jak czytałem zupełnie sprzeczne. ;) Czyli kwestia gustu. Czy ktoś może mi powiedzieć w którym miejscu był ten lokal Corvette? Nigdy nie skorzystałem bo amerykańskie jedzenie mnie nie kręci ale z ciekawości chciałbym wiedzieć.

Za to dużym powodzeniem znajomych spoza Rybnika którzy tu coś załatwiają na mieście cieszy się Kartofelek (wiem to już od kilku osób że im bardzo spasował ten lokal). Nie wróżyłem mu świetlanej przyszłości, a tymczasem nawet nie-SR-y go odkryły i sobie chwalą. Ktoś miał naprawdę nietuzinkowy pomysł bo to nie jest sieciówka tylko jakaś lokalna idea. Nadal brakuje mi w Rybniku jakieś dobrej smażalni placków podawanych w przeróżnych wariantach czyli fast-food ale z polskimi, prostymi daniami. Nie każdy ma ochotę na hamburgery i kebaby. ;)

@adamb - wspomniałeś o greckim fast-food w pasażu między Sobieskiego a pl. Wolności. Miła obsługa tam była ale chyba wynieśli się z powodu nie najlepszych warunków... Nie wiem czy wiesz, że ten lokal nie zniknął z krajobrazu miasta tylko się przeniósł. Są obecnie w Makro i zawsze kiedy tam wpadam mają klientów. :)
Arteks

Postprzez Abisall N, 31 sty 2016, 01:07

Corvette była na Reja w "piwnicy" budynku gdzie jest Deutsche Bank - żałuj Arteksie żeś nie spróbował ich burgerów - ja nie lubię fast-foodu ( choć Corvette raczej nie można było zaliczyć do tej kategorii - raczej taka specyficzna restauracja/bistro ) ale parę mieli takich że naprawdę ze smakiem jadłem
Kartoffelek to sukces z tym że trzeba dawkować sobie ich menu, bo szybko się nudzi :)
Ja mam nadzieję że Don Martinez przy Focusie będzie trzymał jakość
Abisall

Postprzez Demos e Totalis Pn, 1 lut 2016, 11:41

Paradoks Rybnika polega na tym, że na ryneczku nie ma ani jednej knajpy (?!) z porządną kuchnią regionalną. Same tzw. sieciówki, sztuk 3. W mieście jest natomiast setka kawiarni - nie wiem po co? W zasadzie nie ma czego tak szczerze polecić... Przyzwoite hamburgery (w zestawach) to można zjeść w Jeff's lub Grill Point w Katowicach. Nadal daleko do ideału, ale jest to "coś (wystrój, przytomna obsługa etc.). Ostatnio kuchnia się poprawiła w Marynie. Pierogi są godne uwagi. Don Martinez: ładne miejsce, lecz kuchni daleko do prawdziwej meksykańskiej, ale może się coś zmieni. Jest potencjał. Zobaczymy co podadzą w nowej greckiej...;-)
Demos e Totalis

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach