Nareszcie mamy dobre żarcie w mieście !!!

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Re: Nareszcie mamy dobre żarcie w mieście !!!

Postprzez adamb Śr, 18 sty 2017, 14:10

dr Becker napisał(a):Dobre zupy dnia, raz jadłem brouzupa, była pyszna, dużo czosnku, nie jestem na tyle smakoszem by stwierdzić czy była robiona na łoju wołowym, w każdym razie chleb w niej był świeży a nie czerstwy,

Nie brouzupa tylko brołtzupa (od niemieckiego brot - chleb) :wink:
Poza tym moja prababcia i babcia (hanyski) zawsze mi tłumaczyły, że brołtzupa (inaczej wodzionka) najlepsza jest właśnie z czerstwego chleba, a nie świeżego.
... to tam takie moje wtręty :D
adamb

Postprzez adiqq Śr, 18 sty 2017, 16:05

może i wtręty, ale bardzo celne. To samo chciałem napisać ;)
adiqq

Postprzez Benq Śr, 25 sty 2017, 18:55

Dokładnie chleb ma być czerstwy. Świeży to można zjeść z żurkiem.
Benq

Postprzez dr Becker Śr, 25 sty 2017, 19:22

Po co u licha wszyscy powtarzają te oczywistości?
Przecież pisałem o tym.
dr Becker

Postprzez dr Becker Śr, 1 mar 2017, 11:26

Zachęcony reklamą na FB wyskoczyłem na hamburgera do pizzerii Papryczka.
Niestety ich hamburgery to pospolity syf, mięso to ten wielokrotnie przetworzony krążek czegoś jakie możemy spotkać w marketach pakowane po kilka sztuk, bułka może by uszła gdyby mięso było OK ale tylko podkreśliła nędzę całości.
Pizze mają dobre choć drogie, ale hamburgery szczerze odradzam. Jak ktoś chce zjeść porządnego burgera - jest w czym wybierać, ale Papryczka do tych miejsc nie należy.
dr Becker

Postprzez Benq Pn, 6 mar 2017, 09:38

Dokładnie pizze mają jedne z lepszych w Rybniku, lecz niestety ich cena poraża. Rozumiem, jakość, ale be przesady. Jeśli chodzi o hamburgery to również nie przypadło mi do gustu ich mięso, które nazywają 100% wołowiny.
Benq

Postprzez Technokrata N, 12 mar 2017, 11:23

Nie rozumiem tych zachwytów nad pizzą Papryczki. Ona nie jest zła, ale składników mało, do tego jakaś mąka jest na spodzie tej pizzy, sprawia to dziwne wrażenie i brudzi palce. Pizza nie jest zła, ale to chyba cecha, która spopularyzowała pizzę na świecie, ze nawet słaba pizza jest dobra, bo to danie, które trudno zepsuć.

A jeśli chodzi o ceny, to oni w dni robocze mają promocję na FB i wtedy cena jest przystępna.
Technokrata

Postprzez wojtussr N, 12 mar 2017, 12:26

Bizon Pub & Restaurant

Polecam w 100%
jednakże burgera o nazwie bizon po prostu nie opłaca się brać,
nie chodzi tu o cenę, tylko o to że z taką ilością mięcha jest po prostu za suchy.
Każdy inny w dużej wersji jest wystarczający.
Jeśli chodzi o smak to paluszki lizać, choć do ideału im nie tak wcale daleko :P ,
małe mankamenty nie pozwalają na to by nazwać te burgery ideałami.
Wystrój super, obsługa też lecz mogliby być trochę bardziej skoordynowani.

Z ogórem czy bez

nie wiem czym się tak zachwycacie,
byliśmy raz i na pewno nie powtórzymy tego błędu
syf kiła i mogiła, a jedzenie hmmmm wolę kupić mrożoną i podgrzać w piekarniku.

Dla mobilnych

Dla chcących zjeść dobrą pizzę i nie tylko to z pełną odpowiedzialnością polecam

Pizza u Rudika
adres na FB ja jadę na pamięć
Ale powiem jedno WARTOOOOOOOOO.
Polecam u nich zapiekanki i hot-dogi
Jak odwiedzicie stronę na FB i zobaczycie zdjęcie pizzy to taką właśnie dostajecie,
bądź w 98% taką, zależy od kucharza na zmianie.
No i ta atmosfera i klimat po prostu baja.

Jeśli chodzi o golonka to polecam

Marco w Radlinie
te u Alfa mają na noc,
tylko trzeba wcześniej zadzwonić i zamówić.

A jeśli chodzi o obiady to

Esencja&Smak w Pszowie więcej na FB
Jedzonko jak u Mamy i ekipa ok.
wojtussr

Postprzez dr Becker Pn, 24 kwi 2017, 18:52

Skuszony reklamą na FB wyskoczyłem kiedyś na "burgera" i frytki do Porky Pub.
Burger mnie bardzo rozczarował, mięso z łopatki raczej suche i bez smaku, dodatki OK, ale przy cenie jak za normalnego burgera z solidnym kawałkiem wołowiny IMHO nie kalkuluje się.
Frytki miały być prawdziwe z ziemniaków a nie z mrożonek ale też jakoś nie zachwyciły.

Byłem również kolejny raz w Burger Heaven, tym razem jadłem Włoskie Niebo czy jakoś tak, smaczny.

Odwiedziłem też Kartoffelek
Powiększyli ofertę, poza kosmicznie drogimi ziemniakami mają też w ofercie zapiekanki.
Bardzo lubię zapiekanki ziemniaczane więc wybrałem zapiekankę mięsną, i tu konsternacja. Czy niektórzy traktują marchewkę jako mięso? bo poza ziemniakami i warstwą sera na wierzchu to właśnie marchewki było najwięcej. Ilość mięsa w tej zapiekance oceniam na półtorej łyżeczki maksimum.
Generalnie zapiekanka była smaczna ale nazwa jest niezwykle myląca.

Udało mi się również zjeść grecki hamburger w Tu i Teraz Burger & Cake
Pycha! Jak dla mnie to co oferują to najlepsze burgery w mieście. W jednym z ich burgerów było nawalone tyle rukoli że połowę musiałem wyciągnąć ale poza takimi drobiazgami IMHO rewelacja.
Szkoda że lokal jest tak tyci że czasem nie ma gdzie usiąść, stolik przy samych drzwiach jak dla mnie odpada, stołki przy ladzie pod oknem również - nie lubię być na wystawie.

Food truck Hamburger ratunkowy
Bardzo dobry hamburger, ale wolałbym aby mięso miało bardziej kształt płaskiego kotleta a nie kuli w środku bułki. Poza tym naprawdę wart polecenia.

Pierogarnia Przytulna
Irytujące jest że trzeba celować w dzień kiedy jest zupa którą chciałbym zjeść, a co gorsza nawet jak się wceluje w dzień to i tak nie ma gwarancji że się ją zje - ostatnio odszedłem z kwitkiem.

Niech mnie ktoś jakoś zachęci do testowania zapiekanki w Z Ogórem Czy Bez? już parę razy robiłem podejście ale zawsze jak zobaczyłem ich ceny to stwierdzałem że lepiej jednak iść do restauracji na normalny posiłek.
Próbuję się też przekonać do przetestowania Mex Burgera w Don Martinez, ale obawiam się że to tez będzie rozczarowanie jak wszystko tam.
dr Becker

Postprzez Abisall Pn, 24 kwi 2017, 20:16

Niech mnie ktoś jakoś zachęci do testowania zapiekanki w Z Ogórem Czy Bez?

Nikt odpowiedzialny się tego nie podejmie :wink: bo tam jest jedna wielka loteria - Jednego dnia zapiekanka smakuje super i nie jest aż tak żal tych nastu zł bo ze smakiem się najesz żeby kilka dniu później ten sam rodzaj zapiekanki smakował i wyglądał zupełnie inaczej, o wiele gorzej
Abisall

Postprzez xxxx Pn, 24 kwi 2017, 21:35

od 29.04 do rybnika zawitają food trucki,plac J.P II
xxxx

Postprzez Arteks Pn, 5 cze 2017, 10:05

Kartofellek przenosi się z 3 Maja na pl. Kościelny. Moim zdaniem szkoda bo akurat w tej części miasta nie ma za dużo lokali z jedzeniem.
Arteks

Postprzez Abisall Pn, 5 cze 2017, 18:35

Na deptaku otwarła się filia gliwckiej "Pataya" u nas z dopiskiem "Wok" - mówią o sobie tajska ale bliższe prawdy jest określenie azjatycka kuchnia.W smaku zjadliwe, ceny średnio ciekawe
Abisall

Postprzez dr Becker Wt, 6 cze 2017, 10:31

Abisall napisał(a):Na deptaku otwarła się filia gliwckiej "Pataya" u nas z dopiskiem "Wok" - mówią o sobie tajska ale bliższe prawdy jest określenie azjatycka kuchnia.W smaku zjadliwe, ceny średnio ciekawe

Opowiedz coś bliżej o cenach, może tam wpadnę dziś na obiadek :-)
dr Becker

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach