Nareszcie mamy dobre żarcie w mieście !!!

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Re: Nareszcie mamy dobre żarcie w mieście !!!

Postprzez Benq Pt, 25 lis 2016, 10:16

Byłem w Kurze i uważam, że miejsce całkiem przyzwoite. Zjadłem tortille, stripsy i udko. Wg mnie bardzo dobre. Tak jak Becker mówił sząłu nie ma, ale jest smaczne. Normalne pieczone udko z kurczaka. Zajebiste ceny, Super atmosfera, bardzo miła Pani. Wpadne jeszcze nie raz.
Benq

Postprzez Technokrata Pt, 2 gru 2016, 13:08

Kolego co nie wiesz, co to jest w Kurze "ciemna wypasiona" itp., nie wiem, co widziałeś, albo może masz problem ze wzrokiem, ale obok tych nazw jest małym tekstem wyjaśnione, o co chodzi. Ulotkę znajdziesz sobie na ich fejsie.

Ja dzisiaj skorzystałem, jak się okazało, że dowożą. Zamówiłem kubełek stripsów, frytki i krążki cebulowe. Stripsy ogromne, krążki w panierce pyszne. Tylko frytki widać, że kupne i to uważam za minus. Opakowanie gratis, dowóz gratis. Będzie zamawiane dalej.
Technokrata

Postprzez dr Becker Pt, 2 gru 2016, 16:15

Technokrata napisał(a):Kolego co nie wiesz, co to jest w Kurze "ciemna wypasiona" itp., nie wiem, co widziałeś, albo może masz problem ze wzrokiem, ale obok tych nazw jest małym tekstem wyjaśnione, o co chodzi. Ulotkę znajdziesz sobie na ich fejsie.

Jak tam byłem to wziąłem ulotkę, wskaż mi gdzie to jest wyjaśnione, może faktycznie mam problem ze wzrokiem.
Obrazek
dr Becker

Postprzez Technokrata So, 3 gru 2016, 00:04

W porządku panie doktorze, ale zastrzegłem pisząc, że nie wiem, co widziałeś. Dostałem dziś prawie taką samą ulotkę, tylko z wyjaśnieniami małym tekstem przy każdej tajemniczej nazwie, wygląda ona tak jak na ich fejsie:

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=58C50A7C

Także wybacz pomówienie Twojego wzroku ;) i zamawiajmy tam z dowozem, bo KFC ostro się reklamuje, że też dowozi, ale w Rybniku jeszcze tego nie oferują, więc wspierajmy polskich przedsiębiorców :)

A muszę przyznać, że w Rybniku z daniami z kurczaka na dowóz był problem do tej pory. Ja z uwagi na to, że pracuję w domu i nie chce mi się gotować, dużo zamawiam z dostawą. I jedyną knajpą oferującą fajne kurczaki do tej pory poza naszą omawianą Kurą był Don Martinez. Stripsy i skrzydełka z Telepizzy są najwyżej do zjedzenia, przeciętne i drogie, nic więcej. Skrzydełka z kurczaka z Da Grasso to dramat, tłuste i nieświeże, jakby je mrozili miesiącami. Podobnie kubełek z Czarnej Owcy, w nim były produkty letnie i nieświeże, jakby nawet mrożonek nie potrafili odsmażyć. To jest ledwo jadalne!

Na szczęście z oferującej kiepski fast foot Big Buły, która w końcu padła, zrodził się najpierw Piotruś Pan z niezłym jedzeniem, który się później przeprowadził, a na jego miejscu jest Kura ze świetnym żarciem z kurczaka, oby tak dalej :) W Piotrusie Panu można zjeść dobry placek po węgiersku, danie dnia i jako taki fastfood, a w Kurze nie tylko kurczaka, ale też pyszne krążki cebulowe w panierce, których w Rybniku jeszcze nie widziałem.
Technokrata

Postprzez xxxx N, 11 gru 2016, 12:30

jadł ktoś zapiekanki na łony ?
xxxx

Postprzez piotrekdec N, 11 gru 2016, 13:48

na Łony?
ja jadłem na Sobieskiego "Z ogórem czy bez"
bardzo dobre, tylko czy cena adekwatna do jakości?
piotrekdec

Postprzez Benq Śr, 14 gru 2016, 19:45

W smaku dobre, ale bułka taka mało chrupiąca... Cena zdecydowanie powinna być mniejsza
Benq

Postprzez Arteks N, 18 gru 2016, 13:34

Otwarto grecką restaurację SANTORINI w pasażu między Rynkiem a pl. Wolności. Dość długo szukali kucharzy ale wreszcie się udało. :) Życzmy im powodzenia i wypróbujmy. A we wspomnianym lokalu z zapiekankami, wczoraj ok. 19.00 jak przechodziłem - prawie komplet konsumentów. Chyba "temat" chwycił. No i cieszę się, że kolejny pusty lokal w którym wcześniej były chyba jakieś pożyczki - przywrócono gastronomii.
Arteks

Postprzez marys76 N, 18 gru 2016, 16:05

Zapiekanki we wspomnianym lokalu doskonałe. Duża za 11,50zł naprawdę mega rozmiar z dużą zawartością składników - warte swojej ceny! :D
marys76

Postprzez chammomila Pn, 19 gru 2016, 10:00

"Santorini" niby wszystko ok ale mają chyba niezbyt dobrze skalkulowane ceny - jest poprostu drogo jak na taki lokal.
"Z ogorem czy bez" czyli zapiekanki - znam je z innych miast i jak to z takimi małymi sieciam bywa jednego dnia zjesz super żeby następnego z trudem skonsumować to co podadzą. Z tego co się orientuję to akurat w tej "sieci" problemem jest bardzo duża rotacja personelu spowodowana cięzkim szefostwem i szukaniem zysku w obniżaniu jakości - przynajmniej ludzie z Bielska tak stwierdzili - początek super po czym mocny spadek jakości. Ale bardzo fajnie że są i u nas
chammomila

Postprzez polk Pn, 19 gru 2016, 19:35

Arteks napisał(a):Otwarto grecką restaurację SANTORINI w pasażu między Rynkiem a pl. Wolności.

Arteks otworzyli ją jakoś pod koniec października, byłem tam 2 listopada i stronę wcześniej o niej pisałem.
polk

Postprzez tommy Śr, 4 sty 2017, 19:45

Grecka restauracja Santorini - Jadłem grillowany filet z kurczaka - sos pyszny jak i sałatka z oliwą . Mięso niestety posiadało czarne, spalone ślady z grilla przez co było gorzkie i pachniało nie najlepiej. Porcje faktycznie dla dziecka ,
Wegebar Baobab . Świetne jedzenie jadłem kilka razy zestawy obiadowe. Za Każdym razem byłem zachwycony . ( raz trafiłem surowe frytki ale wybaczam, najlepszemu kucharzowi może się zdarzyć:) ) Info dla właściciela : Zainwestujcie w porządny wyciąg - ubrania po wizycie w Państwa lokalu nadają się do prania, wszystko jest przesiąknięte zapachami smażonych potraw !
tommy

Postprzez Arteks Pn, 16 sty 2017, 21:17

Idąc Korfantego koło Ambrozji zauważyłem, że pojawiła się w podziemiach nowa restauracja "amerykańska".
Arteks

Postprzez dr Becker Pn, 16 sty 2017, 21:26

Pierogarnia Przytulna
Dobre pierogi w rozsądnej cenie, dużym plusem jest że nie żałują omasty bo pod teatrem to można pylicy dostać ;-)
Dobre zupy dnia, raz jadłem brouzupa, była pyszna, dużo czosnku, nie jestem na tyle smakoszem by stwierdzić czy była robiona na łoju wołowym, w każdym razie chleb w niej był świeży a nie czerstwy, do tego były osobne podane opiekane ziemniaczki. Żurek świetny, w smaku może ciut ustępował temu którym zajadam się pod teatrem ale poza tym rewelacja, naprawdę podany był na bogato, niejednemu wystarczyłby za cały obiad.
dr Becker

Postprzez elmo Pn, 16 sty 2017, 21:32

Arteks napisał(a):Idąc Korfantego koło Ambrozji zauważyłem, że pojawiła się w podziemiach nowa restauracja "amerykańska".

Bizon Pub & Restaurant, ciekawy klimat w "surowej" cegle :)
elmo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach