Nareszcie mamy dobre żarcie w mieście !!!

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Re: Nareszcie mamy dobre żarcie w mieście !!!

Postprzez Abisall Pt, 29 lip 2016, 09:09

BTW Burger Heaven na Kościelnej - burger ok da się ze smakiem zjeść ale jak wszystkie te "truordzinaljuesejbiff" nawalone wszytkiego tak że wysoce zalecane jest posiadanie paszczęki jak hipoptam ew spożywanie tego nożem i widelcem.
Arteks mnie do ograniczania ruchu samochodowego w centrum przekonywać nie musisz bo za śmieszne uważam jak pcha się jeden z drugim prawie że do lokalu bo zapomniał chyba jak nóg używać. Ale potrafię zrozumieć też to że ciężko jest np komuś z Gaszowić inaczej jak samochodem wybrać się na ten obiad do restauracji-ale to temat nie na ten wątek
(PS pod Delicjami często gęsto stoją żuczki co koniecznie muszą pochwalić się wziętym w leasing prosiakiem czy tam inną bemką :P )
Abisall

Postprzez Arteks Pn, 1 sie 2016, 20:58

Abisall napisał(a):Arteks mnie do ograniczania ruchu samochodowego w centrum przekonywać nie musisz bo za śmieszne uważam jak pcha się jeden z drugim prawie że do lokalu bo zapomniał chyba jak nóg używać.

I cała nadzieja w tym, że co raz więcej rozsądnych ludzi w naszym mieście. Auto jest super wynalazkiem - ale trzeba go rozsądnie używać. A jak widzę darmusów którzy wolą postawić auto na chodniku mimo, że mają 100 metrów dalej parking to sobie myślę - czy naprawdę chodzi o 2 zł, o lenistwo czy może o przyzwyczajenie i brak lepszego wykorzystywania monitoringu w naszym mieście. W Niemczech jest dużo bogatsze społeczeństwo, fajne Porsche powszedni widok, a mimo to wszyscy się potrafią dostosować do jakiegoś ładu. Nawet Turki wiedzą, że nie wolno stawiać auta na chodniku i tego nie robią... Poza tym chodzi też o interes finansowy naszego miasta. Każdy darmus to strata dla budżetu!

A to na Kościelnej to w którym miejscu i kiedy się otwarło? Niestety na Korfantego zniknęła "legendarna" Halagarda. Lokal skromny ale tani dla uczniów, studentów, biedniejszej części społeczeństwa. A pieczywo mieli wyśmienite, sam czasami tam coś kupowałem. Chyba że to na czas remontu? Ktoś coś wie więcej?

Z nowych lokali pojawił się nowy klub w pustej od lat "Hali mięsnej" na 3 Maja.
Arteks

Postprzez Abisall Wt, 2 sie 2016, 07:57

Burger Heaven jest w bramie bliżej Placu Kościelnego na tym podwórku gdzie i jakiś serwis telefonów jest.
Halagarda definitywnie zamknięta
Klub "Czar Nocki - Stara Gazownia" to pomysł grupki zapaleńców chcacych chyba wskrzesić ducha starych "punkowych" pubów. Mam wrażenie że trochę niedoszacowali koszty bo start mieli bardzo słaby jeśli chodzi o wyposażenie lokalu - sorry ale pościagane z lamusów stare kanapy i tego typu rzeczy to przechodziło w "Bachusie" w latach 90 ale teraz ? Z tego co widziałem już się to zmieniło i wystoj bardziej już przypomina normalny pub
Życzę im jak najlepiej ale spodziewam się raczej że nie dadzą rady przetrwać z prostej przyczyny - za mało kapitału aby wytrwać na tyle długo by wrosnąć w imprezową tkankę miasta.
Abisall

Postprzez dr Becker Wt, 2 sie 2016, 16:52

Abisall napisał(a): pościagane z lamusów stare kanapy i tego typu rzeczy to przechodziło w "Bachusie" w latach 90

W Bachusie nie było starych kanap, tam były boxy zrobione na zamówienie i stoliki z ławkami, jak na dzisiejsze standardy tandetne ale z pewnością nie stare kanapy!
dr Becker

Postprzez rayofsunshine Śr, 3 sie 2016, 13:00

Arteks napisał: Niestety na Korfantego zniknęła "legendarna" Halagarda. Lokal skromny ale tani dla uczniów, studentów, biedniejszej części społeczeństwa. A pieczywo mieli wyśmienite, sam czasami tam coś kupowałem. Chyba że to na czas remontu? Ktoś coś wie więcej?

W miejscu dawnej Halagardy przenosi się Biuro Podróży Atlas Tours oraz A-Plus-Net z Żor oferujący bramy, rolety.
rayofsunshine

Postprzez Technokrata Cz, 4 sie 2016, 10:29

A ja z takim "problemem" pierwszego świata... Rzadko mam możliwość podjechać do bankomatu, bo trzeba kombinować z parkowaniem, tam gdzie się zatrzymuję nie ma i często nie mam gotówki gdy jestem w domu. Moje pytanie, czy są jakieś nieoczywiste knajpy z dowozem (mieszkam na Nowinach) które honorują płatność kartą z dowozem? Nieoczywiste w sensie nie te z pyszne.pl oraz nie sieciówki, bo one dawno to już wprowadziły. Ja ustaliłem, że taka możliwość jest u Sewcia i pizzeria Izabell ale oni i tak są na pyszne.

Mając gotówkę jest naprawdę spory wybór fajnych restauracji, które dowożą jedzenie, które nie jest fastfoodem. Czy posiadanie dodatkowego, bezprzewodowego terminala to aż tak duży koszt dla restauratorów oferujących dowóz?
Technokrata

Postprzez polk Cz, 4 sie 2016, 16:45

Byłem niestety ostatnio w Sake i chyba po raz ostatni.
Jako że dawno tam nie byliśmy to wybraliśmy się tam z żoną w ostatni piątek.
Zamówiłem wołowinę na ostro a żona kurczak słodko-kwaśny bo to najczęściej zamawialiśmy.
Niestety pełne rozczarowanie, potrawy niczym nie przypominały tego smaku jaki był wcześniej.
Wołowina wręcz mdła i bez smaku, ostra tylko z nazwy.
Spróbowałem kurczaka żony i pierwsze co się rzuciło to... keczup i tylko ten smak był rozpoznawalny.
Spytaliśmy kelnerki czy nie mają czasem nowego kucharza i ona to potwierdziła.
Mam nadzieję. że kucharz się wyrobi bo wcześniej jedzenie tam było rewelacyjne.
polk

Postprzez xxxx Cz, 4 sie 2016, 20:34

śmieszą mnie osobniki którzy nie maja minimum 100 zł w portfelu,potem jest problem w sklepie przy kasie,nakupi sie taki typ lub paniusia a tu kapa,problem z terminalem,błąd karty itp
xxxx

Postprzez Benq Pt, 5 sie 2016, 23:29

Byłem w lokalu po byłem Big Bule "Piotruś Pan" czy coś takiego. Zamówiłem zapiekankę, na która miałem już dawno smaka. Nie wiem czy przyrządzana na "świeżo" czy odgrzewana, ale farsz był bez jakiegokolwiek smaku, tak jakby podsmazyć same pieczarki i wrzucić na bułkę, ani słone, ani ostre, ani kwasne, ani słodkie. Jadłem bułkę z "czymś", fakt, bułka chrupiąca, ale reszta bez szału. Zapłaciłęm chyba 7 zł (pewny nie jestem, bo zamawiałem jeszcze inne potrawy dla znajomych).
Aaaaa i zapiekanek mają, AŻ jeden rodzaj :)
Benq

Postprzez adamb So, 6 sie 2016, 04:59

xxxx napisał(a):śmieszą mnie osobniki którzy nie maja minimum 100 zł w portfelu,potem jest problem w sklepie przy kasie,nakupi sie taki typ lub paniusia a tu kapa,problem z terminalem,błąd karty itp

Cholewcia, człowieku błyszczysz pełnym blaskiem ! ..dno i metr mułu :(
adamb

Postprzez Technokrata So, 6 sie 2016, 10:18

xxxx napisał(a):śmieszą mnie osobniki którzy nie maja minimum 100 zł w portfelu,potem jest problem w sklepie przy kasie,nakupi sie taki typ lub paniusia a tu kapa,problem z terminalem,błąd karty itp

Cieszę się, że dostarczam Ci powodu do śmiechu :) Nie będę specjalnie tracił czasu na szukanie miejsca do zaparkowania, żeby użyć bankomatu, bo karta może nie zadziałać w sklepie. Dopóki mam pieniądze na koncie, nie jest moją winą, że terminal nie zadziała.
Technokrata

Postprzez Benq Śr, 19 paź 2016, 04:01

Jadłem ostatnio w budce przy Tesco. Kiedyś był różnego rodzaju fast food, dziś gównie kebab lub mrożone nuggetsy odgrzewane w frytkownicy.
Zamówiłem mały kebab w kubku bez sałatek - mięso, frytki i sos. Mięso w smaku dobre, idealnie cienko krojone lecz bardzo go mało, więcej frytek. W innych tzw "kebabowniach" jest go tyle, że nie da się zjeść (jem mało, a często). Tutaj zjadłem na raz i niestety musiałbym zamówić drugi taki żeby się najeść. Sos czosnowy bardzo dobry, pasował do mięsa idealnie.
Jeśli nie będą oszczędzać na porcjach tak jak ostatnio w moim przypadku to myślę, że będę odwiedzał częściej. Spróbuję następnym razem w grudniu i ocenię.

Kebab Side natomiast sporo surówek, mieso zbyt grubo krojone jak dla mnie, sos okej. Duży plus, że nie mają limitu na dowóz w centrum. Ogólnie okej.
Benq

Postprzez polk Śr, 2 lis 2016, 12:39

Byłem w niedzielę w nowootwartej greckiej tawernie i przyznam, że mam mieszane uczucia. Coś mi się wydaje, że właściciel chce by mu się szybko inwestycja zwróciła. Wystrój bardzo przyjemny, od wejścia unoszą się kuszące zapachy a obsługa bardzo miła. Ceny wydawały się porównywalne do innych restauracji ale tylko do czasu otrzymania zamówienia. Mimo, że jedzenie było bardzo dobre to niestety cieszyliśmy się nim bardzo krótko, porcję są wręcz dziecięce. Bardziej wyglądało to na przystawkę niż danie główne. Można powiedzieć, że przekąska w cenie obiadu,do tego 15 zł za paulanera to trochę przesada.
Jeśli ktoś chce popróbować innych smaków to polecam, jednak niech się przygotuję na to, że jeśli chce się najeść to niestety czeka go znaczny wydatek.
polk

Postprzez Tomaszek_79 Wt, 8 lis 2016, 11:12

szukam jakiegoś fajnego miejsca z kuchnią tajską - polecacie coś?
Tomaszek_79

Postprzez dr Becker N, 13 lis 2016, 09:14

W miejscu bistro "Piotruś Pan" na Kościuszki otworzyło się lokal pod nazwą "Kura Artura i precELKI"
Mają tam kurczaka z rożna, udko, szaszłyki, panierowane części kurczaka (nie wiadomo jakie), zestaw fit (cokolwiek to jest w menu ani w lokalu nie ma informacji), tortilla z polędwiczkami.
Są jeszcze bardzo tajemnicze pozycje w menu: "Jasna wypasiona duża" oraz "Ciemna wypasiona mała"
Natomiast w dodatkach jest też tajemnicze coś pod nazwą "Mały wędzony z grilla"
Zjadłem udko z frytkami, w smaku szału nie ma, ale też nie jest drogo - 9zł.
dr Becker

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach