Nareszcie mamy dobre żarcie w mieście !!!

Chcesz podzielić się problemami dzielnicy w której mieszkasz? Masz ciekawy pomysł lub inicjatywę, którą chcesz zarazić sąsiadów? To dobre miejsce!

Moderator: Moderator

Re: Nareszcie mamy dobre żarcie w mieście !!!

Postprzez dr Becker Pn, 12 cze 2017, 08:44

Odwiedziłem Pataya Wok i jestem niestety rozczarowany.
Ceny są stosunkowo wysokie, jedzenie podawane z plastikowymi sztućcami w jednorazowych naczyniach.
Zupa Won Ton - kubeczek rosołu, 3 pierożki (bardzo dobre), trochę kapusty - 10zł danie smaczne ale ni cholery nie kalkuluje się, Sake i Ha Long ma lepszą ofertę.
Makaron z kurczakiem (tego kurczaka było tam tyle co kot napłakał) -15,99zł na granicy opłacalności, lepiej iść do Sake na cokolwiek lub gdziekolwiek indziej.
Pad Thai (z kurczakiem) - największa porażka, porcja co prawda spora, ale kompletnie bez smaku, w dodatku w lokalu nie ma żadnych przypraw! Nawet soli i pieprzu - 24zł w Sake, Ha Long i wielu innych nie orientalnych restauracjach mam za to dwudaniowy obiad, podany na prawdziwym talerzu z prawdziwymi sztućcami.
P.S.
Przystawki po 20-30zł niech ktoś inny testuje, mnie szkoda pieniędzy.
dr Becker

Postprzez Abisall Pn, 12 cze 2017, 11:56

Czyli masz podobne odczucia do moich - ot jako takie impulsowe jedzenie ok ale ten impuls zgasić łatwo może cena...
Ja jadłem ryż curry z kurakiem i było ok
Organizacyjne niedociągnięcia mogą łatwo naprawić więc akurat na to nie zwróciłem uwagi
Abisall

Postprzez dr Becker Pn, 12 cze 2017, 14:43

Abisall napisał(a):Organizacyjne niedociągnięcia mogą łatwo naprawić więc akurat na to nie zwróciłem uwagi

No nie wiem. Kwestia naczyń i sztućców zapewne rozbija się o SANEPiD, ale IMHO powinno to znaleźć odbicie w cenie.
dr Becker

Postprzez Gabrielle Pt, 16 cze 2017, 07:25

Na ul. 3 Maja 11 powstaje lokal "Pączki do rączki"
Gabrielle

Postprzez dr Becker Pn, 19 cze 2017, 11:09

W CH Focus otworzył się punkt Thai Long z kuchnią azjatycką na wagę.
Standardowe dania, ponieważ jedzenie jest na wagę tak jak we wszystkich innych tego typu punktach jest bardzo drogo.
Ale są wyjątki, np: sajgonki wychodzą tanio, tyle że z reguły one tam już leżą jakiś na ladzie czas i w efekcie są gumiaste.
Ostatnio edytowano Wt, 20 cze 2017, 08:53 przez dr Becker, łącznie edytowano 1 raz
dr Becker

Postprzez marys76 Wt, 20 cze 2017, 07:58

Kolejna tandeta. Wszystko smakuje tam jednakowo, długo "leżakowane" potrawy są niesmaczne.
marys76

Postprzez LEMUR Śr, 21 cze 2017, 11:36

Z takich "na wagę" to dużo smaczniejsze są w "Bistro pod Hotelem" na rynku
LEMUR

Postprzez dr Becker Cz, 22 cze 2017, 09:57

LEMUR napisał(a):Z takich "na wagę" to dużo smaczniejsze są w "Bistro pod Hotelem" na rynku

Pod warunkiem że nie leżało zbyt długo. Poza tym jedzenie w "Bistro pod Hotelem" wychodzi bardzo drogo.
dr Becker

Postprzez Abisall Cz, 22 cze 2017, 11:13

Kolejna pierogarnia- restauracja otwarła się na Korfantego. Prócz pierogów widziałem na ulicznym potykaczu informację że i jakieś zupy mają
Abisall

Postprzez skuty N, 25 cze 2017, 07:00

W ostatnim czasie zjadłem trochę rybnickich pizz i powiem wam szczerze, że tylko Hajda i Dares mają fajne placki.

W hajdzie jest świetne ciasto, odpowiednia ilość i jakość składników i ogólnie pizza jako całość smakuje świetnie.
Dares zaś ma taki fajny, specyficzny aromat. No i ogólna jakość jest na wysokim poziomie.

Z pozostałych pizzeri, w sumie nic się nie wyróżniło.

Da Grasso jest takie se, mało składników, ciasto też nienajlepsze ogólny smak taki se.
105tka też słabo, ciasto okropne, choćby te gotowe z marketu, malutka ilość składników, na pizzy średnie z salami miałem 5 plastrów, a pozostałych też śladowe ilości, ogólny smak również słaby.
Telepizza tak samo, ciasto OK ale jakość i ilość składników to kpina z klienta. Zamówiłem z kebabem, a dostałem jakieś zmielone badziewie, no ale sera było sporo więc to jakiś plusik.
Papryczka nawet OK, ale ceny strasznie wysokie, jakość składników bardzo fajna, ale ilość już mniej, do tego ciasto takie 5/10.
Santana też taka sobie, ciasto bez szału, ilość składników też. Jakościowy były fajne i świeże, ale ogólny smak taki nijaki.
Vulcano ma bardzo fajne ciasto i odpowiednią ilość składników i sera, ale ich jakość niezadowalająca.
Pizza Hut - Mi osobiście pizza tam nie smakuje, ciasta mają fajne, ale ogólny smak jest taki..no nie wiem jak to nazwać. Może sztuczny? Niemal wszędzie pizza ma jakiś swój styl, smak, aromat. A w PH tego nie ma, jest taka..zwykła.

Miałem jeszcze zamiar spróbować z innych pizzeri, ale od czasu skosztowania w Hajdzie i Daresie, jakoś nie mam ochoty brać z innego miejsca.
skuty

Poprzednia strona

Powrót do Życie w dzielnicach i na osiedlach