Oświetlenie lustra w łazience

Moderator: Moderator

Oświetlenie lustra w łazience

Postprzez Dvv Śr, 19 cze 2019, 06:01

Mam takie pytanie jakie wybrać oświetlenie lustra w łazience? Poczytałam trochę na ten temat i teraz sama już nie wiem czy lepsze są dwie lampy po bokach, czy np jedno światło na górze lustra. Zależy mi na tym, żeby lustro było dobrze oświetlone, bo będę go używała min do robienia makijażu. Jak u siebie rozwiązaliście tą sprawę?
Dvv

Re: Oświetlenie lustra w łazience

Postprzez pep27 Śr, 19 cze 2019, 07:13

Samo oświetlenie głowne nie wystarczy w łazience. Będziecie miały problem z wykonaniem makijażu czy chociażby z nałożeniem soczewek na oczy. Tak więc dobrze będzie zaplanować oświetlenie dużo wcześniej, jeszcze na etapie elektryki Polecam nie bawić się w jakieś kinkiety ale od razu kupić lustro z oświetleniem.
Lustra takie kupicie na przykład w tym sklepie:
https://www.ekspercilazienek.pl/lustra-lazienkowe

Aktualnie mają spory wybór luster tego typu.
pep27

Postprzez marys76 Pn, 24 cze 2019, 06:26

POPIERDOLEŃCY !!!
marys76

Postprzez Mel1 Pn, 15 lip 2019, 08:26

My mamy jedna lampę u góry lustra i po bokach ledy - bardzo polecam takie rozwiązanie.
Mel1

Postprzez marys76 Wt, 16 lip 2019, 05:41

@Mel 1 - co polecisz na hemoroidy???
marys76

Postprzez tomachel Wt, 3 gru 2019, 11:13

A może któryś z tych industrialnych kinkietów się nada? Mnie to do łazienki pasowałoby tak naprawdę kilka modeli, gdyż szafki oraz sprzęty mam ze sporą ilością chromu i metalu.
tomachel

Postprzez Rybnikowytyp Śr, 11 gru 2019, 21:10

Sporo jest fajnych kinkietów możliwych do mocowania na lustrze. Tak jak ktoś pisał, w łazience najlepiej mieć kilka typów lamp. PIerwsze to lampy sufitowe czyli główne co oświetli całe pomieszczenie. Kolejne to kinkiety obok lustra, które są konieczne do robienia makijażu czy golenia. 3 typ oświetlenia to lampy nad lustro lub oczka sufitowe. Wybierając taki kinkiet nowoczesny musisz wziąć pod uwagę jedną i dość zasadniczą rzecz. światło z kinkietu nie może razić w oczy. Klosze muszą być pełne, najlepiej szklane, żeby uchroniły przed kroplami wody czy zalaniem. Mogą być mleczne lub białe. Najlepiej, żeby rozpraszały światło.
Mam nadzieję, że pomogłem w wyborze kinkietów :)
Rybnikowytyp

Postprzez Rybnikowytyp Śr, 11 gru 2019, 21:18

A, i ważne to też materiał konkretny. Kinkiet powinien być chromowany lub zabezpieczony przed wilgocią. Łazienka to para wodna, a woda na stali to korozja i rdza. Słabej klasy kinkiet nowoczesny nie wytrzyma zbyt wiele czasu. 3 lata i będzie do wymiany.
Rybnikowytyp

Postprzez rybciaa Cz, 9 kwi 2020, 07:35

Zgadzam się z powyższym , gdyż taka rdza może wystąpić w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego też szukam jakiegoś prostego i sprawdzonego sposobu na pozbycie się rdzy z różnych powierzchni. Szperając w internecie znalazłam tego bloga https://wnetrza-ze-smakiem.pl/jak-usunac-rdze a w nim kilka dość ciekawych sposób i do tego niedrogich. Od teraz już wiem jak poradzić sobie nawet z najbardziej uporczywą rdzą
rybciaa

Postprzez melemele Cz, 9 kwi 2020, 08:56

Pasta do rdzy Autosol - daje radę :wink:
melemele

Postprzez Rafson Pt, 10 kwi 2020, 08:39

Dvv napisał(a):Mam takie pytanie jakie wybrać oświetlenie lustra w łazience? Poczytałam trochę na ten temat i teraz sama już nie wiem czy lepsze są dwie lampy po bokach, czy np jedno światło na górze lustra. Zależy mi na tym, żeby lustro było dobrze oświetlone, bo będę go używała min do robienia makijażu. Jak u siebie rozwiązaliście tą sprawę?

Moim zdaniem najlepiej sprawdzi się lampa nad lustro. Pojedyncza oprawa nad nim nie będzie nas oślepiać, tak jak dwie lampy po bokach i moim zdaniem lepiej sprawdzi się podczas robienia makijażu.
Rafson

Postprzez AllenTyson Śr, 3 cze 2020, 08:45

Dobre oświetlenie na pewno się przyda. Najlepiej aby było ono luksusowe. Wtedy jest ono wspaniałe!

Postprzez Rafson Pn, 8 cze 2020, 12:33

AllenTyson napisał(a):Dobre oświetlenie na pewno się przyda. Najlepiej aby było ono luksusowe. Wtedy jest ono wspaniałe!

Całkowicie się zgadzam. Sami mamy lampy LED nad lustro, wyglądają znakomicie, a przede wszystkim odpowiednio oświetlają :)
Rafson

Postprzez inkooo Pn, 15 cze 2020, 08:04

Ja mam lustro podświetlane, a do tego dwa kinkiety. Ilość światła jest wystarczająca
inkooo

Postprzez JohnPhilby Śr, 24 cze 2020, 15:06

Oświetlanie lustra jest naprawdę fajną rzeczą! Ja tak to widzę. Kocham luksusowe światła!

Następna strona

Powrót do Towarzyskie