Remont i oszczędzanie

Moderator: Moderator

Re: Remont i oszczędzanie

Postprzez dawny_mieszkaniec Pt, 28 lut 2020, 13:24

Ja postawiłem na elektryczne systemy grzewcze, które w połączeniu z fotowoltaiką sprawdzają się znakomicie. Mam założoną elektryczną podłogówkę od https://trzymajsiecieplo.pl/ a w łazience dodatkowo zamontowany łazienkowy grzejnik elektryczny, który nie tylko dogrzewa pomieszczenie, ale służy także do suszenia ręczników i bielizny.
dawny_mieszkaniec

Postprzez heniutek Śr, 25 mar 2020, 09:45

Warto zwrócić uwagę na to, czy pewnych kosztów nie można zoptymalizować. U nas na przykład było tak, że budowaliśmy mały zakład produkcyjny, chcieliśmy się podłączyć do całej niezbędnej infrastruktury, która była po drugiej stronie drogi. Dwie firmy, które budowały się koło nas, tez chciały się podłączyć. Miasto nie wyraziło zgody na zrobienie klasycznych wykopów i zamknięcie drogi, dlatego też wspólnie zrzuciliśmy się na przewierty horyzontalne. Instalacje poszły pod drogami, dzięki czemu nie trzeba było zamykać drogi, w sumie to nawet bardzo sprawnie poszło. Trafiliśmy na firmę, która miała bardzo duże doświadczenie, bo bardzo dobrze przewidzieli rzeczy, które znajdowały się pod drogą, a które nie były na miejskich ewidencjach.
heniutek

Postprzez funt Cz, 26 mar 2020, 19:49

Słowa remont i oszczędzanie jakoś nie idą w parze moim zdaniem. Trzeba na to wszystko spojrzeć trochę bardziej obiektywnie. W pierwszym wariancie rozpatrzmy wybranie taniej ekipy remontowej. Chyba każdy z nas oglądała chociaż jeden odcinek popularnego programu o fachowcach. Długo się zastanawiałem ile w tym prawdy i czy nie są Ci ludzie czasem podstawieni. Miałem okazję przekonać się na własne oczy gdy podobna ekipa wpadła na remont do znajomego. Oczywiście była to łazienka z krzywymi ścianami, rożniącymi się fugami oraz odstającymi płytkami. Nie możemy sobie na takie "oszczędności" pozwolić. To lepiej przesunąć remont w czasie by być w stanie wybrać kogoś lepszego. To samo tyczy się materiałów wykończeniowych. Lepiej będzie wybrać sprawdzone rozwiązania jak płytki ceramiczne paradyż polecane przez wielu klientów. Wystarczy szybka weryfikacja przez wyszukiwarkę, a znajdziemy mnóstwo informacji na ten temat. Decydując się na łazienkę trzeba postawić na jakość, weźcie to sobie do serca.
funt

Postprzez Kordik Pn, 20 kwi 2020, 06:22

Witam.
Bardzo dobrym wyborem do łazienki będzie grzejnik nameless bardzo dobrze oddaje ciepło
i dzieki wyoskiej jakości materiałów unikniemy rdzy.
Kordik

Postprzez WillyWonka Śr, 6 maja 2020, 08:36

Ja pamiętam, jak remontowaliśmy drogę dojazdową na naszej działce. Robiliśmy też fasadę, trzeba było malować. Używaliśmy tych mat malarskich: https://max8.pl/maty-malarskie i szczerze je polecam
WillyWonka

Postprzez layla So, 23 maja 2020, 10:14

Witam wszystkich zainteresowanych , poniewaz chciałbym Wam polecić sklep internetowy https://plytki24.pl/cat-plytki-lazienkowe . Jeżeli planujecie remont to jest to strona własnie dla Was .
layla

Postprzez jjusti18 Śr, 27 maja 2020, 21:14

A czy ktoś z was może kojarzy firmę delta-bud.eu ? Bo właśnie czeka mnie generalny remont elewacji i potrzebuje wypożyczyć rusztowania. Słyszałam, że tam można wypożyczyć dobre rusztowania, które są sprawdzone i w pełni bezpieczne. Czy to prawda? Czy korzystaliście z ich usług?
jjusti18

Postprzez krzysiek2204 N, 31 maja 2020, 21:44

Jeśli chodzi o remonty to ja ostatnio w końcu wziąłem się na ogrodzenie mojego 3 letniego domku :) Szukałem dobrej i solidnej firmy z ogrodzeniami w Rybniku i trafiłem na Ar-Met. Na prawdę bardzo solidna firmą z doświadczeniem. Jeśli szukacie ogrodzenia rybnik to polecam Wam serdecznie :)
Najlepsze ogrodzenia Rybnik | Ar-Met
krzysiek2204

Postprzez Zosia_K Pn, 1 cze 2020, 10:33

A w kwestii dekoracji, możecie mi polecić jakiś sklep online, w którym kupię porządne tkaniny zasłonowe? Nie chcę byle czego, bo dla mnie to zakup na lata - nie lubię częstych zmian.
Zosia_K

Postprzez Kordik Śr, 3 cze 2020, 11:09

Jak ktoś z Was buduje dom i potrzebuje rur do ciepłej wody itp. to polecam sklep https://synco.pl/
dostarczają wszystko w terminie i mają przemiła obslugę. Zawsze chętni do pomocy.
Kordik

Postprzez Togo Pn, 8 cze 2020, 17:04

Ja bym osobiście sugerował poszukać trochę samemu i nie polegać na radach z netu. Przede wszystkim fajnie można stworzyć tania łazienkę w stylu minimalistycznym. Szczegółowo tę inspiracje opisano na tym blogu. Jest tam tez kilka rad odnośnie wyboru taniej, ale i atrakcyjnej wizualnie ceramiki. Paradoksalnie najtańszy wybór nie zawsze jest tani, w perspektywie 2 lub 3 lat dochodzi skuwanie i ponowne układanie… Podobnie z reszta materiałów i wykonaniem, poniżej pewnego poziomu nie oszczędzisz na remoncie, a stracisz tylko... ;-)
Togo

Postprzez inkooo Pn, 15 cze 2020, 08:05

Ja sporo zaoszczędziłam na remoncie dzięki temu, że mój tata zna się i umie zrobić wiele rzeczy. Pomógł mi przy remoncie mieszkania, więc jedyne koszty, które poniosłem, to był zakup materiału
inkooo

Postprzez martamarta88 Wt, 16 cze 2020, 11:03

Moim zdaniem na praktycznych elementach nie powinniśmy oszczędzać. Warto zakupić między innymi dobrej jakości osłony okienne. O tych więcej poczytacie na stronie https://plisy-okienne.com.pl/zaluzje-drewniane-funkcjonalny-dodatek-do-nowoczesnego-wnetrza/. Tam znajdziecie wszystkie ważne informacje.
martamarta88

Postprzez sebi11 Cz, 9 lip 2020, 11:41

Jeśli remont z kuciem tynku to polecam firmę Golem zajmująca się kładzeniem tynków glinianych. WIęcej o tynkach tutaj: https://golem-dom.pl/tynki-gliniane Skorzystaliśmy z oferty i przekonaliśmy się, że tynki gliniane mają sporo plusów. Firma warta zaufania.
sebi11

Postprzez gyzyna Cz, 16 lip 2020, 12:13

W trakcie remontu warto się zastanowić nad zakupem plexi. To świetny materiał który bardzo dobrze sprawdza się jako zamiennik szkła. Produkty firmy taniareklama.pl są świetnej jakości. Warto się z nimi skontaktować.
gyzyna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Towarzyskie