KĄCIK KINOMANA

Moderator: Moderator

KĄCIK KINOMANA

Postprzez pat88 Śr, 18 gru 2013, 19:33

Niezawodni forumowicze, nowe nabytki i starzy weteranie zakładam wątek nt. ciekawych, poruszających intrygujących i innych filmów.
Wiadomym jest,że zdania będą podzielone, ale nie zaszkodzi przecież je poznać :lol: Jako "autorka" (szumnie napisane) owego wątku zachęcam do pozostawiania swoich najbardziej subiektywnych opinii, bo tylko takie mnie interesują. Osobiście (nie użyję słowa niecenzuralnego) wkurzam się, gdy wyporzyczam film z 2012/2013 roku z nadzieją,że coś naprawdę mnie zakoczy , zobaczę wielowarstwową produkcję oderwaną od tych sztampowych i utartych gotowców...ile razy można oglądać jak cherlawa blondyna wygrywa z oprawcą w horrorach typu slasher ? WTF :twisted: Wiem,że wyznacznikami danego gatunku są również pewne motywy czy wątki, ale można je chyba jakoś podrasować.

Nie wspomnę już o takiej porażce jak " Nie bój się ciemności" z 2010 w którym to niezidetyfikowane małe pokraki żywią się ludzkimi zębami...no litości, mamy do czynienia z horrorem czy komediodramatem??? :twisted:

Tak samo jak sequele dość dobrych filmów np. Posłańcy 2 -żenada, Hostel 3- nawet nie opisuję tych licznych wpadek to poiprostu trzeba zobaczyć, kontynuacje Piły o tyle o ile Piła 1 wg oczywiście mojej osoby, stanowiła bardzo ciekawą propozycję, o tyle ostnie części prezentowały się jak wymiociny reżyserów-amatorów.

Aby nie być jedynie krytyczną wrzucam coś co jeszcze było w stanie mnie poruszyć, a zatem film "Obecność" "Sinister" "Księga opętania" , szczerze powiedziawszy nie wiem, czy to lata praktyki :lol: w oglądaniu horrorów, czy faktyczny stan rzeczy, ale i te filmy pozostawiają to i owo do życzenia.

Zupełnie inną parą kaloszy jest obraz pt "Nieodwracalne" totalna psychodela do tego soudtrack https://www.youtube.com/watch?v=9lMArVYkqZ8, gorąco polecam tym którzy lubią naprawdę mocne i dobre kino. Francuska produkcja z 2002 roku z doskonałą obsadą. Bingo :lol:
No i jakże mogłoby zabraknąć E. Elias Merhige , jego surrealistyczna wizja powstania ludzkości w filmie pt. Begotten z 1990r. może okazać się paralizatorem rdzenia kręgowego dla co poniektórych widzów.

Cofając się dochodzimy do reżyserskiego popisu Davida Lyncha "Alfabet" z 1968 r. Proponowałabym jednak, nie odpalać go dzieciom :shock: http://www.youtube.com/watch?v=lpxXx5Qf4HA

Ooooo i jeszcze to :D bardzo podobał mi się również filmik z kasety VHS w The Ring.(amerykańska wersja)

A Wam co się podoba Rybniczanie?? 8)
pat88

Re: KĄCIK KINOMANA

Postprzez adamb Cz, 19 gru 2013, 17:35

Mnie poruszyło "Pokłosie" i to, że tak naprawdę tyle lat od tego typu wydarzeń minęło a my za bardzo się nie zmieniliśmy w kwestii tolerancji, ksenofobii i homofobii :roll:
adamb

Postprzez dr Becker Cz, 19 gru 2013, 18:50

adamb napisał(a):Mnie poruszyło "Pokłosie" i to, że tak naprawdę tyle lat od tego typu wydarzeń minęło a my za bardzo się nie zmieniliśmy w kwestii tolerancji, ksenofobii i homofobii :roll:

A czytałeś jakie zdanie na ten temat mają prawackie media? ;-)
dr Becker

Postprzez pat88 Cz, 19 gru 2013, 19:43

Ostatnio interesuje mnie także film pt "Ludzka stonoga", film o niemieckim chirurgu i jego nieco psychopatycznej wizji o stworzeniu jednego układu pokarmowego dla trzech osób. W jaki sposób chce tego dokonać...chyba się domyślacie. Widziałam zwiastun, film zapowiada się na niezły mózgomiazg, ale ...no właśnie ktoś widział i mógłby zapodać recenzję? Jest również część druga, ale jak to z sequelami bywa może być różnie kwadratowo i podłużnie...

Niestety w videotece filmu owego nie ma :shock:
pat88

Postprzez adamb Cz, 19 gru 2013, 22:29

dr Becker napisał(a):A czytałeś jakie zdanie na ten temat mają prawackie media? ;-)

Czytałem, ale zdanie mediów to ja akurat mam głęboko... wiesz gdzie :wink: wolę sam myśleć i wyciągać wnioski np. na podstawie komentarzy zwykłych ludzi.
adamb

Postprzez Don Tytus Pt, 20 gru 2013, 11:19

Jakiś czas temu oglądałem obie części "Ludzkiej stonogi". Filmy totalnie obrzydliwe, ale ja takie lubię, hehe. Dla wrażliwych osób ciekawym doznaniem może być oglądanie tego podczas obiadu lub kolacji :) Obie części są dostępne na torrentach. Wartości artystycznej nie mają żadnej, ot taka zakręcona ciekawostka filmowa. Z filmów 'zrytych' polecam film "Opona". Pozdrawiam wielbicieli filmów dziwnych, zrytych, pokręconych itp.
Don Tytus

Postprzez pat88 Pt, 20 gru 2013, 13:10

Ooo ja też lubię takie filmowe kreacje, jak ja to nazwywa mózgomiazgi Ale z wyczuciem, np. "Maczeta" , "Dom w głębi lasu" , czy ,"Planet terror" dla mnie stanowią już pozycje groteskowe.

"Opona"... pojebany film wystarczyło,że w 20 minucie filmu rozpier...dzikiego królika, jak dla mnie, czyli MEGA prozwierzęcej istocie tego typu akcje podnoszą ciśnienie, nie nawidzę jak w filmach pokazywane jest cierpienie, śmierć, czy torturowanie zwierząt :evil: Tak samo jak początek filmu "Seed skazany na śmierć" o tyle, o ile film był dość dobry o tyle wejściówka dla mnie była kompletną porażką. Ciekawe jakby zamiast królika stał tam wóżek z niemowlęciem ???

Jak najbardziej horrory typu slasher czy gore należą w tej chwili do większości, ale nie lubię takiej bezsensownej flaczarni. I zakrawawionych od stóp do głów małolatów, którzy w kolejnym kadrze wyglądają jakby właśnie weszli na plan bez znamion wcześniejszych zdarzeń.

Co sądzicie o filmie "Antychryst" z Willem Defoe, dla mnie to bardziej psychoanalityczny dramat niźli horror.

Czasami klasyfikacja gatunkowa filmu może wprowadzić potencjalnego widza w błąd.
pat88

Postprzez Don Tytus Pt, 20 gru 2013, 13:29

"Antychryst" to faktycznie dramat. Całkiem dobry. Ale i tak większość oglądających pamięta jedynie scenę obcinania łechtaczki.
Don Tytus

Postprzez Arteks Pt, 20 gru 2013, 23:20

Widzę, że co do Pokłosia mam podobny gust jak adamb :) Świetny film. Poza tym podobała mi się inna polska produkcja - Róża. Z sensacji bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie: Człowiek na krawędzi i Dziewczyna z tatuażem. A ze staroci Koniec wakacji (ze względu na fenomenalne plenery i klimat Śląska z lat 70.). Na DKF-y czasem chodzę ale jakoś w tym roku nie trafiłem na jakiś wybitny film, a na te które chętnie bym zobaczył nie poszedłem z braku czasu. Polećcie wy coś co warto zobaczyć z nowości, a może są jakieś filmy związane ze Śląskiem? :)
Arteks

Postprzez pat88 Cz, 2 sty 2014, 19:26

sorry, ale muszę zasmiecić sobie wątek...

WTF???? To forum naprawdę nie ma moderadora, przecież roberborek i cała ta reszta fikcyjnych forumowiczów, która namnaża się i okupuje forum jak plaga szarańczy, wpisami na każdy fucken temat, a na wielkim .... się znają tylko po to by w podpisie umieścić link do jakiegoś szajsu!!!! :twisted:
Naprawdę nie macie jaj napisać ,że jesteście z tej, a tej firmy? Miejmy nadzieję,że chociaż se na tym dorobicie, bo o......ć można! :evil:

Co do filmów tak na szybko, nie będzie jakoś górnolotnie ale do rzeczy:

Perfekcjonista (2013r) z Françoisem Cluzetem, osobiście odbieram jako niskobużetowy i nakręcony nieco z musu i za karę...niby thriller, ale żadnego dreszczyku emocji nie było, wręcz nudnawy do tego stopnia,że usnęłam 8) Ogólnie fabuła znośna, tak samo jak film Pionek (2013) no niby mamy tam Raya Liottę (znanego z Chłpców z ferajny), czy Foresta Whitakera, ale niestety znowu jak poprzednia pozycja nudnawy i ociągał się w dozowaniu emocji. Można obejrzeć, ale nie specjalnie goddy polecenia. Jeśli ktoś chce zobaczyć coś bo ma dość Dlaczego ja? Trudne sprawy czy Nieprawdopodobne a jednak, to jak najbardziej może zapodać sobie te podrzędniaki.

W końcu zdecydowałam się na film Grat Gatsby...szczerze podchodziłam do tego jak szczerbaty do suchara, ale w końcu stało się i... jestem mile zaskoczona jak dla mnie to gatunkowo bardzo dobrze określony jako melodramat. Cudowne kreacje artystyczne, lekko przerysowane ale nie wadzi to widzowi, całość podszyta wątkiem nieszczęśliwej miłości, ale faceci znajdą coś dla siebie i napewno nie bedą się nudzić na tym filmie. Chcę tylko dodać,że pitusiowaty pan Leoś z Titanica, stał się naprawdę aktorem wielkiego formatu, nigdy nie sikałam za nim w porównaniu do moich koleżanek (sorry dziewczyny :lol: ) ale muszę przyznać,że wypsznił się aktorsko niemożliwe... A komu to zawdzięcza jak myślicie? Ja uważam ,że Szanowny Pan Scorsese przyczynił się do pączkującej kariery (już nie pitusiowatego) Leosia .

Z horrorów który mnie nawet poruszył...a to już coś to "Martw zło". Moment kiedy krzak wchodzi między nogi głównej bohaterki prawie spowodował,że wyłączyłam film,ale obejrzałam do końca i z czystym sumieniem mogę polecić tym, którzy lubią przeżyć coś w stylu katharsis :lol: Horror wiadomo gore/slasher ale z wątkiem opętania, czyli coś mocniejszego niż bezsensowna kaszanka (rąbanka). Fakt,że zakończenie dość przydługawe, bo czekasz i czekasz, :shock: ale za to dreszcze ma się od 5 minuty filmu. Początek zgrabnie wprowadza widza do tego co za moment się wydarzy. Film oceniam jako dobry ...ale czemu ...może dlatego ,że jest to remake filmu z 1981 o tym samym tytule . No trzeba przyznać,że lata 70/80 XXI wieku obfitowały w dobre produkcje.

I coś z naszego podwórka "Układ zamkniety" bardzo krótka recenzja: Genialna obsada, szara polska zakłamana rzeczywistość - obowiązkowa pozycja do zobaczenia.

Reasumując nie będę się długo zastanawiać i napewno udam się na Wilka z Wall Street, mam nadzieję,że duet Leoś-Scorsese okaże się niezawodny, po raz kolejny gruntując moje przekonanie :)

Nie będę się tutaj rozpisywać o klasykach tj. np. Zielona Mila, Matrix bo każdy (tak mi się przynajmniej wydaje) filmy te obejrzał i napewno mało co będzie kogo interesowało moje zdanie, głownie nastawiam się na recenzje filmów mało znanych (wartch lub nie obejrzenia) lub nowych.
pat88

Postprzez dr Becker Pt, 3 sty 2014, 12:43

pat88 napisał(a):sorry, ale muszę zasmiecić sobie wątek...

WTF???? To forum naprawdę nie ma moderadora, przecież roberborek i cała ta reszta fikcyjnych forumowiczów, która namnaża się i okupuje forum jak plaga szarańczy, wpisami na każdy fucken temat, a na wielkim .... się znają tylko po to by w podpisie umieścić link do jakiegoś szajsu!!!! :twisted:
Naprawdę nie macie jaj napisać ,że jesteście z tej, a tej firmy? Miejmy nadzieję,że chociaż se na tym dorobicie, bo o......ć można! :evil:

Niestety, ale chyba już nie ma nikogo takiego - forum jest bezpańskie.
Kiedyś się sporadycznie pokazywał jakiś moderator/admin ale narobił dużo szkód więc nawet jego obecność też była problematyczna.
Trochę szkoda bo to forum żyje i prosi się o utrzymanie porządku.
dr Becker

Postprzez Don Tytus Pn, 6 sty 2014, 12:08

Pisałem wcześniej o filmach szurniętych. Ostatnio wpadł w moje ręce film bardzo mocno szurnięty, chociaż niektórzy uważają go za arcydzieło. Chodzi o koreańską produkcję Moebius (2013). Nie będę opisywał fabuły, aby nie wystraszyć forumowiczów :). Chętni znajdą opisy na stronkach filmowych. Na zachętę podam, że jest tam kult Fallusa, coś z Freuda, coś z Lacana. Ciekaw jestem opinii pat88.
Don Tytus

Następna strona

Powrót do Towarzyskie