smog

Dział poświęcony życiu powiatu rybnickiego. Piszcie o ważnych sprawach okolicznych gmin i miast.

Moderator: Moderator

Re: smog

Postprzez KasiaT Wt, 1 gru 2015, 18:36

Oczywiście. Na mojej ulicy takich wielkich kopciuchow jest ze 7, z czego jedni faktycznie biedni. Reszta samochody, wyjazdy dwa razy w roku, wszyscy dobrze ubrani, dzieci zadbane i wyposazone w nowinki techniczne. Tak że argument o biedzie jest chybiony.

Poza tym nigdzie nie jest powiedziane, że w domu mmusą być 23 stopnie. My palimy gazem i żeby zaoszczędzić obnizamy temperaturę. Nic się nie dzieje złego jak się po domu chodzi w swetrze, a nie w krótkim rękawku.
No ale to trzeba trochę myśleć o innych.
Lub w ogóle myśleć. ..
KasiaT

Postprzez piotrekdec Wt, 1 gru 2015, 21:01

mają czelność pisać czy mówić że to "bieda" pcha ich do zakupu jak najtańszego rodzaju opału. Nie bieda tylko: pazerność, egoizm i zacofanie...

do tego dochodzi pogardliwy ton prezentowany w stosunku do ludzi mieszkających w blokach-bo oczywiście tam ogrzewanie jest bezpłatne,
jak się to słyszy to ręce opadają, a później zaciskają się pięści;
dlatego wiem, że dobrym słowem da się przekonać niejednego, ale na organicznych egoistów nic innego niż zakaz nie zadziała;
tylko tak jak piszę, nie można się brać za to od idiotycznej strony
(takie połowiczne rozwiązanie, które jest niewiele warte): muł jest w sprzedaży, ale kupić go nie wolno
(bo zawsze znajdzie się życzliwy, który pomoże kupić); tylko od racjonalnej czyli: od zakazu sprzedaży odpadu przez producenta
piotrekdec

Postprzez KasiaT Wt, 1 gru 2015, 21:37

Oczywiście. Koniec sprzedaży opalu niespelniajacego norm.

No i nie zakaz tylko nakaz - znaczy dokładnie opisać normy jakie musi spełniać opal, a nie np zakazywac mulu, bo bedzie jak z dopalaczami - zmienia nazwę 'muł' na 'wół' i juz będzie wolno sprzedawać
KasiaT

Postprzez piotrekdec Śr, 2 gru 2015, 09:29

No i nie zakaz tylko nakaz

nie do końca rozumiem? (chyba, ze masz na myśli nakaz tylko sprzedaży opału spełniającego określone normy)

znaczy dokładnie opisać normy jakie musi spełniać opal, a nie np zakazywac mulu, bo bedzie jak z dopalaczami - zmienia nazwę 'muł' na 'wół' i juz będzie wolno sprzedawać

oczywiście masz racje, to co pisałem to tylko skrót myślowy;
oczywiście powinien też wejść zakaz sprzedaży "mułu" do celów kolekcjonerskich i jako afrodyzjaku ; ))
piotrekdec

Postprzez KasiaT Śr, 2 gru 2015, 12:25

:) :) :)
KasiaT

Postprzez KasiaT Cz, 10 gru 2015, 15:36

KasiaT

Postprzez panoczek So, 9 sty 2016, 11:13

Witajcie

dzisiaj poziom PM10 znów skoczył ponad 500.
Postanowiłem ożywić ten temat aby było miejsce na dyskusję, zamiast dyskutować w komentarzach na stronie głównej.
Jak sobie radzicie ze smogiem?
panoczek

Postprzez KasiaT So, 9 sty 2016, 11:59

Nie radzimy sobie. Łeb mi pęka, dzieci kaszlą, syf za oknem. Straż Miejska albo olewa albo udziela upomnień, Prezydent zabawia się w parady królów. Zaczynam nienawidzieć Rybnika
KasiaT

Postprzez kurier So, 9 sty 2016, 13:40

Kasia ty chyba jesteś jakąś fanatyczką. Ja tu mieszkam od kilku lat i jakoś ani nie kaszlę i czuje się tak samo dobrze jak mieszkałem na północy. Dzieci też nie chorują jakoś specjalnie częściej niż u moich krewnych. Smog jest na Śląsku większy ale nie przesadzasz z tą nienawiścią. Pójdziesz z kamieniami na sąsiadów którzy smrodzą?
kurier

Postprzez KasiaT So, 9 sty 2016, 14:24

To nic tylko się cieszcie, że jesteście zdrowi. Jest takie przysłowie, że zdrowy nie zrozumie chorego - i jak widać, działa.

Z kamieniami powiadasz - tak się załatwia sprawy? Jestem z tej opcji, że sprawy powinny być załatwianie w świetle prawa. Ale najwyraźniej przy władzy są osoby z mentalnością podobną do twojej: jak mi nie szkodzi, to olewam. Co tam inni. Ale zdrowie nie jest dane raz na zawsze, tak że jeśli nic się nie zmieni, to niewykluczone, że i ty kiedyś zrozumiesz
KasiaT

Postprzez KasiaT So, 9 sty 2016, 14:26

I - piszę to , bo wygląda na to, że nie wiesz - zachorowanie zależy między innymi od czasu ekspozycji na szkodliwe czynniki. "Kilka lat" to jednak różnica niż kilkanaście czy kilkadziesiąt.
KasiaT

Postprzez xxxx So, 9 sty 2016, 20:24

ciekawe co na to Petru ?
xxxx

Postprzez KasiaT So, 9 sty 2016, 20:32

Tak, mnie to też ciekawi:)
KasiaT

Postprzez panoczek So, 9 sty 2016, 20:54

xxxx jeśli nie masz nic interesującego do powiedzenia, to nie pisz głupot.
Zejdźmy z ogólnopolską polityką na bok.
Zastanówmy się jak walczyć z pojedynczymi przypadkami zasmradzaczy, miałem pomysł fotografowania smrodzących domów i wrzucania zdjęć do wspólnej galerii, ktoś ma informacje czy prawo na to pozwala?
panoczek

Postprzez xxxx So, 9 sty 2016, 21:24

tyle że to jest na temat,petru zamiast pociskać pierdoły o demokracji powinien zająć się choćby np.walką ze smogiem
xxxx

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Z powiatu rybnickiego i regionu