Dyskusje o miastach w regionie.(2015)

Dział poświęcony życiu powiatu rybnickiego. Piszcie o ważnych sprawach okolicznych gmin i miast.

Moderator: Moderator

Dyskusje o miastach w regionie.(2015)

Postprzez moderator Śr, 18 lut 2015, 15:37

Kontynuacja tematu
moderator

Re: Dyskusje o miastach w regionie.(2015)

Postprzez MqG Wt, 24 lut 2015, 12:25

Arteks, Socha został skazany nieprawomocnym wyrokiem, czyli w świetle polskiego prawa nadal niewinny. Poza tym to jedyny do tej pory prezydent, który sporo zrobił dla miasta. Może mieszkańcy tego nie widzą ale to widać na zewnątrz. Widzą to inwestorzy, którzy pamiętają Żory sprzed 10 czy 15 lat i widzą jak miasto wygląda teraz. Po prostu chłop ma dobre wizje i ciekawe pomysły. Teraz bez długu miasto niestety się nie może rozwijać. Arteks zobaczysz jak będzie wyglądała sytuacja w naszym mieście jak rozpocznie się budowa rybnickiego odcinka DR Pszczyna - Racibórz, dług miasta też podskoczy i to sporo a w tym czasie Żory będą miały sporo tego długu spłaconego.
A tu kolejny artykuł dla wszystkich tych co krytykowali Muzeum Ognia http://zory.naszemiasto.pl/artykul/muze ... id,tm.html
MqG

Postprzez Arteks Wt, 24 lut 2015, 22:32

MqG napisał(a):Socha został skazany nieprawomocnym wyrokiem, czyli w świetle polskiego prawa nadal niewinny. Poza tym to jedyny do tej pory prezydent, który sporo zrobił dla miasta.

Chyba grasz głupa bo nie wierzę, że tego nie ogarniasz. Każdy wyrok od którego strony się odwołują do wyższej instancji - jest nieprawomocny. Nawet Waśniewska była skazana nieprawomocnym wyrokiem w pierwszej instancji... Natomiast sam wyrok na twojego prezydenta już zapadł i nie jest korzystny dla niego. Nie pomogli nawet najlepsi prawnicy ze słynnej i nietaniej kancelarii Ćwiąkalskiego. Oczywiście ma prawo do odwołania, a ja go nie potępiam za sam czyn ale dziwi mnie to że trwa na stanowisku. Normalni ludzie w obliczu takiego wstydu poddaliby się do dymisji. Minister Nowak w podobnej sprawie tak właśnie zrobił.

Czy to jest pierwszy prezydent który coś zrobił dla Żor? A ci co byli przed nim nic nie robili? Każdy ma jakieś zasługi. Dzisiaj są duże możliwości, środki unijne, nowoczesne technologie, a jednak Żory zamiast tworzyć coś dla młodych, coś dla rozwoju Śródmieścia - wolą tworzyć deficytowe lunaparki na peryferiach... Jego poprzednik przynajmniej wyremontował rynek...

Z pewnością jest to prezydent bardzo lekkomyślny i naiwny. Fajny wywiad tych młodych Żorzan się ukazał http://www.tuzory.pl/wywiady,mamy-plan- ... -1408.html Przeczytaj sobie i zwróć uwagę jak bardzo rozmija się to co robią władze Żor z tym co chcieliby młodzi mieszkańcy waszego miasta. Oni z pewnością nie należą do grupy malkontentów, myślę że nawet lubią swoje miasto - a mimo to zwracają uwagę na to o czym ja piszę od dawna czyli że westernówka i muzeum ognia to bezsensowne gadżety, a Żory to zadupie komunikacyjne na mapie Śląska... Ja używam dosadniejszych form wypowiedzi ale sens i odczucia są takie same. A ty jak wujcio-pawcio z reklamy ING nadal broń sobie swojego samorządowego dziwoląga.
Arteks

Postprzez MqG Śr, 15 kwi 2015, 13:55

Arteks ich miasta. A tak z innej beczki - międzynarodowej beczki. Kolejne międzynarodowe wyróżnienie dla Muzeum Ognia, obiekt trafił do Phaidon Atlas of Architecture - najważniejszej współczesnej publikacji, pokazującej najciekawsze budynki XXI w. z całego świata. A z naszego Rybnika coś tam jest?
MqG

Postprzez Arteks Śr, 15 kwi 2015, 14:14

MqG napisał(a):A tak z innej beczki - międzynarodowej beczki. Kolejne międzynarodowe wyróżnienie dla Muzeum Ognia, obiekt trafił do Phaidon Atlas of Architecture - najważniejszej współczesnej publikacji, pokazującej najciekawsze budynki XXI w. z całego świata. A z naszego Rybnika coś tam jest?

O nagrodzie dla sarkofagu głupoty na razie nigdzie nie słyszałem. A ty słyszałeś? A w katalogach architektonicznych można umieścić wszystko. Co by nie powiedzieć o szpetocie tego obiektu i jego niefunkcjonalności z pewnością jest czymś nowatorskim. W końcu pewnie nikt jeszcze na świecie nie wymyślił muzeum ognia... Czas aby w Żorach powstało również muzeum wiatru... Też byłoby nowatorskie.

Domy Sąsiedzkie z Rybnika zdobyły wiele nagród, reprezentowały Polskę na wystawach międzynarodowych, projektanci dostali za nie wiele nagród, a prasa międzynarodowa prasa poświęciła im sporo uwagi. Są inspiracją dla wielu projektantów. Jako mieszkaniec Żor masz prawo się tym nie interesować i nie wiedzieć, możesz za to jako jeden z nielicznych mieszkańców Żor ekscytować się waszym niepotrzebnym sarkofagiem... ;)
Arteks

Postprzez piotrekdec Śr, 15 kwi 2015, 18:56

Czas aby w Żorach powstało również muzeum wiatru

czemu nie, skoro mamy dofinansowaną z budżetu centralnego
świątynie opatrzności bożej - funkcjonalność i przydatność dla świata
"zewnętrznego" obu byłaby taka sama
piotrekdec

Postprzez superelektro Cz, 16 kwi 2015, 06:51

Trafiony => zatopiony.
superelektro

Postprzez Arteks Cz, 16 kwi 2015, 10:14

@piotrekdec - niestety ale przykładów na marnotrastwo publicznych czy unijnych pieniędzy nie brakuje - tylko czy jedna fanfanorada usprawiedliwia inną? Wydaje mi się że warto je piętnować aby nie było kolejnych.
Arteks

Postprzez Arteks Cz, 16 kwi 2015, 16:40

@MqG - jesteś ekspertem od Żor, fascynuje cię pawilonik a o tym że grozi wam zwrot unijnej dotacji jakoś musimy się dowiadywać z mediów, a nie od ciebie... Szkoda że jesteś taki wybiórczy. ;)

http://www.tuzory.pl/wiadomosci,dotacja ... -9394.html
Arteks

Postprzez MqG Pn, 20 kwi 2015, 18:55

Grozi nie znaczy, że będzie trzeba zwrócić. Ekspertami od zwrotów dotacji jest Rybnik więc w razie czego Żory będą mogły uczyć się od najlepszych. Będą nowe podatki to będzie z czego spłacić dotację http://zory.naszemiasto.pl/artykul/pole ... id,tm.html. A tak nawiasem mówiąc, to zawsze Urząd Marszałkowski może sobie przejąc obiekt :)
MqG

Postprzez MqG Pn, 20 kwi 2015, 18:59

Oj Arteks twoja mina po tym jak w moim dowodzie osobistym zobaczyłbyś adres zameldowania bezcenna :)
MqG

Postprzez Arteks Pn, 20 kwi 2015, 19:21

MqG napisał(a):Grozi nie znaczy, że będzie trzeba zwrócić. Ekspertami od zwrotów dotacji jest Rybnik więc w razie czego Żory będą mogły uczyć się od najlepszych. Będą nowe podatki to będzie z czego spłacić dotację http://zory.naszemiasto.pl/artykul/pole ... id,tm.html. A tak nawiasem mówiąc, to zawsze Urząd Marszałkowski może sobie przejąc obiekt :)

hehehheheheehe - nareszcie napisałeś coś zabawnego! :DDD A powiedz, ktoby to chciał przejąć?! 40 osób odwiedzających dziennie (według oficjalnej odpowiedzi spółki NM na pismo radnego) w czasie największego boomu po otwarciu niedawno. Już napisałem w innym wątku, że w Rybniku nowe toalety koło bazyliki odwiedza dziennie pewnie więcej osób niż Muzeum Ognia w Żorach :twisted: Miałem rację, że to kompletny niewypał. 40 osób dziennie hehehe

Ps. Czy Rybnik coś już kiedyś musiał zwrócić - nie tylko że nie musiał ale nigdy się nie zdarzyło, że jakaś inwestycja miejska była wstrzymana przez brak środków tak jak u ciebie właśnie ten sarkofag co go budowano dłużej od II linii metra w Warszawie. Czemu interesują cię tylko Żory? To jest wątek o miastach w regionie, a nigdy nie chcesz nic napisać o Wodzisławiu czy Czerwionce. Deklarujesz, że mieszkasz w Rybniku a w innych wątkach pomyliłeś 4x czas "kiedy tu niby mieszkasz", kilka razy pomyliły ci się też dzielnice. Jeśli kłamiesz tu na forum to pewnie okłamujesz też wszystkich dookoła w pracy czy w rodzinie... Proponowałem ci kiedyś spotkanie - stchórzyłeś. A widzisz... z innymi osobami z tego forum miałem okazję się poznać i to nawet jeśli nie do końca się zgadzaliśmy. Różnica w tym, że nikt z nich nie bajerował gdzie mieszka tak jak ty, żorski śmieszny urzędniczku.
Arteks

Postprzez MqG N, 24 maja 2015, 17:24

Arteks kolejny sukces blaszaka http://www.ovo-grabczewscy.pl/blog/aus- ... r-magazine.
Piszę o Żorach bo Ty najwięcej na nie "plujesz" więc staram się je troche obronić. Teraz na żorskim forum pisałeś znów o domkach jak z ogródków działkowych. Polecam, żebys zapoznał się z całym kompleksem budynków a zobaczysz, że osiedle wyglada całkem fajnie. Budowa dopiero ruszyła a juz podpisano sporo umów na sprzedaż, nawet Rybniczanie kupili. Projekt który zrobiła rybnicka pracownia jest świetny, projekty na tego typu domki poszły także do rybnickich inwestorów. Arteks co do dotacji to Rybnikowi takie rzeczy się zdarzały tylko dwór wówczas panujacego tego nie podawał. Widzisz w Rybniku mieszkańcy jedyna potrzebę jaka maja to zrobić na mieście siku, w Żorach chodzą do muzeów. Artek ja też kiedyś proponowałem spotkanie Ty nie widziałeś potrzeby, teraz ja nie widzę. Możesz zwrocic sie do redakcji rybnik.com.pl, napiszą do mnie na priva gdzie mogę im pokazać potwierdzenie, że mieszkam w Rybniku a oni Ci przekaża czy jestem mieszkańcem Żor czy Rybnika.
MqG

Postprzez Arteks N, 24 maja 2015, 18:15

@mqG - przecież to jest kolejna publikacja... Jeśli publikacje są sukcesem to poczytaj kto i ile pisze o koncertach na stadionie w Rybniku. :) Twoja wiedza o Żorach jest niezła - tylko urzędnik z żorskiego magistratu może wychwytywać takie niuanse i się nimi podniecać - a przecież pod kątem frekwencji Muzeum Ognia okazało się całkowitym niewypałem - 40 osób dziennie, faktycznie to prawie na pewno mniejsza liczba niż odwiedzających wychodki w Rybniku. Czyli czasami lepiej wybudować potrzebny, nowoczesny i ładnie wyglądający wychodek (tak jak ten koło pl. JPII) niż... sarkofag głupoty - jak o nim mówią twoi ziomale. Natomiast dziwi mnie co innego - podniecają cię nieciekawe altanki na jakimś kompletnym zadupiu podczas gdy w Rybniku buduje się dużo więcej ciekawych rzeczy, w lepszych lokalizacjach. No ale ty tego nie wiesz bo tu nie mieszkasz mimo że udajesz lub chciałbyś... Jakoś już tak jest że zawsze większe miasto przyciąga lepszych developerów i chociaż ja sam narzekam na różne rzeczy to muszę powiedzieć, że co raz więcej fajnych budynków mieszkalnych powstaje w naszym mieście - takich które poza funkcjonalnością są też estetyczne i coś wnoszą. A co wniosą te altanki o których wspominasz? Nie chciałbym czegoś takiego w Rybniku...

Natomiast po co twoje jakieś próby żałosnego udowadniania gdzie mieszkasz skoro sam pisząc różne wypowiedzi raz napisałeś że koło Plazy, innym razem że w Kamieniu, raz że krótko, innym razem że kilka lat, innym razem że 20... Świr czy kłamca? Ja twierdzę że obydwie możliwości wchodzą w grę przy czym z większą domieszką tego drugiego. Ja nie spotkałem się jeszcze z jakimkolwiek innym przypadkiem na tym forum, żeby nie wiedział ile mieszka w swoim miejscu. Można zapomnąć o dacie urodzin swojego dziadka albo nawet swój nr telefonu ale nikt nie pomyli tego gdzie się urodził, gdzie mieszka i jak długo.
Arteks

Postprzez Don Tytus Pn, 25 maja 2015, 17:32

Arteks napisał(a):nikt nie pomyli tego gdzie się urodził, gdzie mieszka i jak długo.

Chętnie przeczytam, gdzie urodził się Arteks i gdzie mieszkał, zanim przeprowadził się do Rybnika.
Don Tytus

Następna strona

Powrót do Z powiatu rybnickiego i regionu