Dyskusje o miastach w regionie.(2015)

Dział poświęcony życiu powiatu rybnickiego. Piszcie o ważnych sprawach okolicznych gmin i miast.

Moderator: Moderator

Re: Dyskusje o miastach w regionie.(2015)

Postprzez Arteks Pn, 25 maja 2015, 19:09

@Don Tytus - a ma to coś wspólnego z merytoryką i z tematem wątku? W przeciwieństwie do ciebie mnie kompletnie nie interesuje to gdzie kto mieszka i od kiedy - ale zauważyłem z kilkoma osobami zjawisko hejtingu Rybnika w którym uczestniczył także MqG dlatego jego przypadek jest inny bo on pojawił się początkowo trochę jak i inni kompleksiarze żeby dokopać naszemu miastu i chwalić pod niebiosa władze Żor - którym być może bardziej zależy na propagandzie, szczególnie w obliczu przeróżnych wpadek, porażek i afer jakie tam miały miejsce. On hejtował Rybnik pod kilkoma nickami (do momentu aż został zdemaskowany przez Ravhousena) i zaprzeczał w swoich (!) wpisach właśnie na temat tego gdzie mieszka i jak długo (podając różne) a przecież nikt go o to nie pytał. Po prostu się pogubił w swoich kłamstwach. A podając się za "niby" mieszkańca chciał tylko uwiarygodnić się w krytyce naszego miasta. Tak naprawdę to zakompleksiony sąsiad z Żor powiązany z tamtejszym urzędem bo tylko urzędnik może posiadać wiedzę w niektórych tematach jaką on posiada. Mimo, że ma wiedzę urzędniczą, w dyskusjach bardzo słaby, nie odpowiada na niewygodne pytania, nigdy nie skrytykował żorskich afer, zmienia tematy jak mu coś nie pasuje, wiernie broni swojego wodza, nawet w obliczu uznania jego winy przez CBA, prokuraturę i Sąd Rejonowy - on cały czas uważa że jest niewinny... Przyznasz że bardzo dziwne, naiwne poglądy lub też po prostu jest w jakiś sposób zależny czy skumplowany z nim.

A widzisz - ja nie bronię ślepo AF i jego ekipy odnośnie sprawy z PRC i zawsze ich krytykowałem jak popełniali błędy np. wydając zgodę na Biedronkę na d. dworcu PKS czy błędy w planie zagospodarowania miasta albo słabo funkcjonujący ZTZ czy zaniechania w niektórych problemach miasta. Sprzyjałem Fudalemu bo uważałem go za dobrego włodarza ale robiłem to w miarę w obiektywny sposób. A swoją drogą Don Tytusie ciekaw jestem jakie dokonania będzie miał Kuczera po pierwszym roku rządzenia miastem. Na razie jak sam pewnie zauważyłeś prawie nic się nie zmieniło w polityce władz miasta. Na pewno najbardziej rozczarowani są przeciwnicy Fudalego którzy na razie zrzadka ale wspominają już o tym na forum.
Arteks

Postprzez Don Tytus Wt, 26 maja 2015, 20:23

Drogi Arteksie, tytuł tego wątku to "Dyskusje o miastach w regionie". Innym zarzucasz, że hejtują Rybnik, a kto w niemal każdym wpisie próbuje ośmieszyć Żory ? Mieszkańcy Żor mają prawo powiedzieć, że Ty hejtujesz ich miasto. Nie wiem, co złego spotkało Cię w tym mieście, ale coś jest na rzeczy. Zadałem proste pytanie. Napisz, gdzie urodziłeś się i gdzie mieszkałeś wcześniej. Czy to wielka tajemnica ? Być może to sprawi, że większość zrozumie niektóre Twoje wpisy. Ja nie wstydzę się miejsca urodzenia. Urodziłem się wiele lat temu w Rybniku i tutaj mieszkam do dziś (z przerwą na studia i wojsko, ale nawet wtedy byłem zameldowany w Rybniku).Odwagi :)
Don Tytus

Postprzez Arteks Wt, 26 maja 2015, 21:07

Don Tytus napisał(a):tytuł tego wątku to "Dyskusje o miastach w regionie". Innym zarzucasz, że hejtują Rybnik, a kto w niemal każdym wpisie próbuje ośmieszyć Żory? Zadałem proste pytanie. Napisz, gdzie urodziłeś się i gdzie mieszkałeś wcześniej.

Napisałem w ciągu ponad 10 lat ponad 1200 wypowiedzi (plus niezliczoną ilość komentarzy pod artykułami), naprawdę uważasz że prawie w każdym ośmieszam Żory?! To byłoby przerażająco nudne...
Chyba znacząco przesadziłeś, szczególnie w kontekście mojego zaangażowania w różnych sprawach związanych z rozwojem miasta i komunikacją czy sprawami społecznymi, które zawsze były dla mnie celem nadrzędnym. Żorami zajmuję się w zasadzie od czasu pojawienia się tu MqG i to prawie zawsze jako polemika z kimś. Nie ja je ośmieszam bo jego władze same narażają je na śmieszność.

Co do mnie - mogę ale nie muszę ujawniać takie informacje. Zdecydowana większość tego nie robi - dlaczego wymagasz tego ode mnie? Nie odczuwam też aby większość nie rozumiała moich wpisów, raczej niewielka mniejszość ma jakieś wąty wobec mnie co jest zrozumiałe bo tak już jest na świecie że nie wszyscy pasują wszystkim. Natomiast pamiętaj że to kim kto jest, jak wygląda czy gdzie się urodził w dyskusjach forumowych nie ma żadnego znaczenia. Jeśli chcesz mnie pokonać w dyskusji to masz do tego prawo - ale na argumenty, a nie na to kto dłużej mieszka w Rybniku. Dla mnie to nie ma żadnego znaczenia i kończ te offtopy na mój temat.

Od kiedy ośmieszanie czy krytyka połączona z polemiką jest hejtingiem. Jeśli ośmieszanie jest według ciebie hejtingiem to by oznaczało, że wszyscy kabareciarze są... hejterami. :idea: ;) Nie znasz znaczenia jakichś pojęć - sprawdź zanim je użyjesz co oznaczają. ;)
Arteks

Postprzez Arteks Pn, 10 sie 2015, 10:55

Świetny pomysł Katowic na uprzyjaźnianie centrum miasta dla pieszych i rowerzystów:

http://wiadomosci.onet.pl/slask/katowic ... jna/21hr27
Arteks

Postprzez ___ Pn, 10 sie 2015, 16:53

jeszcze lepsze są rzeczowe komentarze pod wspomnianym artykułem :mrgreen: , aby taki pomysł się udał i spełnił pokładane w nim nadzieje, należałoby spełnić kilka warunków (piszę tu ogólnie, a nie w odniesieniu do wspomnianych Katowic): muszą istnieć sensowne obwodnice, które umożliwią szybkie i bezproblemowe ominięcie centrum, władze poprzez stworzenie sensownej atrakcyjnej cenowo i przyjaznej komunikacji miejskiej i w sezonie sieci samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich + sieci dróg rowerowych, powinny zachęcić do korzystania z niej zamiast samochodów, dopiro po spełnieniu tych celów, można dopiero wygasić ruch indywidualnych samochodów poprzez zakazy, ograniczenia i płatne parkingi, niestety w naszym kraju władza, na każdym szczeblu, działa bardzo selektywnie i skupia się głównie na zakazach i ograniczeniach i nie interesuje się zbytnio, jak ułatwić życie mieszkańcom
___

Postprzez Abisall Pt, 30 paź 2015, 20:23

Ot ciekawostka taka
PiS swego czasu ogłosiła że "Polska w ruinie!" i dziennikarze GW z projektu jednej z ustaw wyciągnęli listę gmin które wg PiS są ""gmin zdegradowanych ekonomicznie"
Okazuje się że na Ślasku partia pana Kaczyńskiego wskazuje tylko jedną jedyną gminę a jest nią nasz sąsiad -Żory *

*Arteks - no teraz możesz poużywać :P
Abisall

Postprzez Arteks Pn, 2 lis 2015, 10:54

Abisall napisał(a):Ot ciekawostka taka PiS swego czasu ogłosiła że "Polska w ruinie!" i dziennikarze GW z projektu jednej z ustaw wyciągnęli listę gmin które wg PiS są ""gmin zdegradowanych ekonomicznie"
Okazuje się że na Ślasku partia pana Kaczyńskiego wskazuje tylko jedną jedyną gminę a jest nią nasz sąsiad -Żory

Bardzo słuszna opinia ze strony ekspertów PiS!!! Żory wyróżniają się na Śląsku pod kątem ekonomicznym czy gospodarczym bardzo negatywnie. Dzisiaj na tuzory - hitem dnia jest artykuł na ten temat. :)
Arteks

Postprzez MqG Pt, 4 gru 2015, 21:39

Kolejny inwestor będzie budował w mieście w ruinie http://www.housemarket.pl/inwestycje/10 ... 9.html#img
MqG

Postprzez Arteks So, 5 gru 2015, 19:07

MqG napisał(a):Kolejny inwestor będzie budował w mieście w ruinie http://www.housemarket.pl/inwestycje/10 ... 9.html#img

No to powinieneś się cieszyć, że ktoś chce budować cokolwiek w Żorach skoro wasz Urząd Miasta od kilku lat nie inwestuje ani w drogi ani w remonty ani niczego nie buduje. A ostatnio na sesji rady miejskiej przegłosowano dwa stałe, coroczne punkty dotyczące budżetu na następny rok:
6.2. Zmian w wieloletniej prognozie finansowej miasta Żory na lata 2015 – 2026.
6.3. Zaciągnięcia kredytu bankowego długoterminowego na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz na finansowanie planowanego deficytu budżetu.

Tylko miasto w ruinie musi zaciągać nowy kredyt aby spłacić poprzedni... I to wszystko przy braku jakichkolwiek większych miejskich inwestycji.
Arteks

Poprzednia strona

Powrót do Z powiatu rybnickiego i regionu