Żarówki LED - gdzie kupić?

Dział poświęcony życiu powiatu rybnickiego. Piszcie o ważnych sprawach okolicznych gmin i miast.

Moderator: Moderator

Żarówki LED - gdzie kupić?

Postprzez Kamil Brz So, 25 paź 2014, 14:36

Gdzie w Rybniku kupić żarówki led? Tak aby później nie było problemu w przypadku zwrotów.
Kamil Brz

Re: Żarówki LED - gdzie kupić?

Postprzez obserwathor So, 25 paź 2014, 16:05

ostatnio kupowałem w obi, pakiet 3 szt osram, odpowiedniki żarówek 60W za 60 zł
obserwathor

Postprzez truman20 N, 26 paź 2014, 10:09

~ Kamil Brz - nie widziałem nigdzie w Rybniku wypożyczalni żarówek.
truman20

Postprzez superelektro N, 26 paź 2014, 11:15

Kamil Brz, o jakich zwrotach piszesz ? Zwrotów sprawnego towaru nie ma od ładnych kilku lat, ale masz dwa lata na niezgodność towaru z umową, czyli jeżeli przed upływem tego okresu żarówka czy jakiekolwiek inne urządzenie prawidłowo eksploatowane ulegnie uszkodzeniu to albo dostajesz zwrot gotówki albo nową żarówkę i w tym przypadku nikt Ci łaski nie robi. A w przypadku kiedy jednak robią Ci problemy to istnieje coś takiego jak rzecznik praw konsumenta który jednym telefonem stawia do pionu takiego sprzedawcę. Szanujacy się producent i sprzedawca dają na żarówkę co najmniej 20 ooo godzin ( to jest 1666 dni po 12 godzin / dobę świecenia, w przybliżeniu 4,5 roku ) gwarancji. Dobre żarówki świecą dłużej czego najlepszym dowodem jest fakt że sprzedajemy je już ponad 7 lat i jeszcze żadna nie była reklamowana w przeciwieństwie do tzw. energooszczędnych z których wychodzimy obniżając ceny nawet poniżej ceny zakupu, a które padają kiedy tylko im się zachce. Energooszczędne to już nie są te same które były produkowane 10 czy 15 lat temu a które świeciły nawet 7 -8 lat non stop. Prostym sposobem na określenie czy żarówka LED będzie długo świeciła jest sprawdzenie temperatury jej trzonka po kilku godzinach świecenia. Może być ciepły, ale nie gorący. Jeżeli będzie gorący to raczej wcześniej niż później żarówka ulegnie uszkodzeniu gdyż jej elektronika a konkretnie diody świecące i kondensatory elektrolityczne tego nie wytrzymają, po prostu " ugotują " się.
superelektro

Postprzez jojo N, 26 paź 2014, 11:44

superelektro u ciebie może i nie ma zwrotu ale w marketach (OBI,Praktiker i inne) zwroty sprawnego towaru są nadal,także na żarówki i nie ma problemu wymienić niesprawne żarówki.
jojo

Postprzez adamb Pt, 20 mar 2015, 21:35

W sklepie "dla idiotów" także przyjmują zwroty sprawnego towaru :wink:
adamb

Postprzez superelektro So, 21 mar 2015, 08:50

Jojo, z wymianą niesprawnych nigdzie nie powinno być problemów o czym piszę wyżej. Klientowi należą się sprawne i przeprosiny że musiał się fatygować. Gorzej z czymkolwiek co teoretycznie jest sprawne ale zostało rozpakowane. Chciał byś coś takiego kupić za normalną cenę ? A co ma z tym zrobić sprzedajacy ? Sam fakt rozpakowania daje do myslenia. Poza tym chyba nie bardzo masz pojecie na jakich zasadach działają markety a na jakich taki fituliten gescheft jak np. mój. W takim Obi czy Praktikerze dostawcy płacą za to żeby wzięli od nich towar. Wzięli, a nie kupili. A oni im płacą po pół roku, po roku, ewentualnie skompensują to opłatami za promocje. Słyszałeś o czymś takim jak opłaty tzw. półkowe ? Taki dostawca albo coś dostanie, albo dopłaci a i tak da im towar na długą płatność bo gdzie indziej w miarę szybko ulokuje kilkadziesiąt albo kilkaset tysięcy żarówek czy jakiegokolwiek innego badziewia. Więc kiedy przyjdzie do rozliczenia to wygląda to mniej więcej tak. Na fakturze było np. 20 000 żarówek, tam są skrzynie ze zwrotami w których jest np. 1398 sztuk zwrotów więc płacimy za 18 602 żarówki, proszę oczekiwać przelewu. I dostawca znów czeka. Miesiąc, dwa, pół roku albo i dłużej. Ileż tego typu spraw było nagłośnionych i dopiero wtedy z wielką łaską płacili więc przez rok czasu dysponowali nieoprocentowanym kredytem a inni dostawcy już przebierali nóżkami żeby dać im następny kredyt. A my kupujemy za gotówkę. Teoretycznie możesz reklamować, ale następnym razem już dostaniesz w innej cenie więc albo zaczynasz jechać na zerowej marży albo wypadasz z gry. Dla tego ja wolę kupić bezpośrednio u Chińczyka. Mam już sprawdzonych producentów i nie muszę nic kupować w dziesiątkach czy setkach tysięcy, a poza tym są praktycznie bezawaryjne więc bez obawy dajemy na nie gwarancję. Fakt, nie dostaję tak atrakcyjnej ceny jak ten kto kupuje kilkadziesiąt tysięcy lub więcej więc są droższe, ale porządek w papierach i spokojny sen mają większą wartość niż jakiś iluzoryczny gigantyczny zysk na osiągnięcie którego i tak jestem " za krótki".
superelektro

Postprzez darianowa Wt, 21 lip 2015, 18:06

poszukaj na internecie ja dostałam na allegro okazyjnie taśmę 4 metrową z zasilaczem już właśnie z ledami za niecałe 40 zł. No to jak za darmo
darianowa

Postprzez adamb Wt, 21 lip 2015, 19:23

darianowa napisał(a):poszukaj na internecie ja dostałam na allegro okazyjnie taśmę 4 metrową z zasilaczem już właśnie z ledami za niecałe 40 zł. No to jak za darmo

Nie widziałem jeszcze taśm ledowych bez diód :lol: ...ale pewnie nie o to tutaj chodziło prawda ?
Chodziło o jeden post przed umieszczeniem durnej reklamy o myjniach !
adamb

Postprzez superelektro Śr, 22 lip 2015, 07:29

darianowa, to przepłaciłaś o całe 10 zeta. Za mniej niż 30 zł mogłaś to kupić na miejscu.
superelektro

Powrót do Z powiatu rybnickiego i regionu