gry planszowe

Dział poświęcony życiu powiatu rybnickiego. Piszcie o ważnych sprawach okolicznych gmin i miast.

Moderator: Moderator

Re: gry planszowe

Postprzez Afordancja Wt, 18 mar 2014, 12:39

jojo napisał(a):a ja polecam grę chińczyk i młynek

Ha, jak chińczyk moim subiektywnym zdaniem, jest słaby, tak młynek wbrew pozorom jest już zaawansowaną grą, więc nie ma się co z niego śmiać (chyba, że źle odczytałem intencje)
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez Ministrant Wt, 18 mar 2014, 13:15

szachy 8) albo jeszcze lepiej w pokera albo masz łeb albo zostaniesz z niczym gwarantuje bardzo długą zabawę :twisted:
Ministrant

Postprzez jojo Wt, 18 mar 2014, 13:40

Afordancja ja z serca polecam te stare gry ( ja w nie gram już 50 lat) i nie tylko te dwie.
jojo

Postprzez beciak999 Wt, 18 mar 2014, 17:38

Jungle Speed - genialna gra! ale można się trochę okaleczyć:)
świetnymi grami na imprezy są też karciane Dobble i Top-A-Top. Zaletą Dobbla jest to, że spokojnie się zmieści do małej torebki:) A totalnie zakręconą jest gra Tańczące jajeczka. Ale do niej musi być już dość specyficzne i zaprawione towarzystwo :D
Niezły jest też Blokus, no i standardowo Rummikub i Scrabble.
beciak999

Postprzez nauta Wt, 18 mar 2014, 22:02

Nie zapominajcie o grze JENGA:)
nauta

Postprzez Ministrant Cz, 20 mar 2014, 18:20

ku(...) nie mogę już z co niektórych tutaj :evil: w której grze planszowej gra się na wirtualne pieniądze mógłbyś mi powiedzieć :?:
Ministrant

Postprzez Afordancja Cz, 20 mar 2014, 20:46

Ministrant napisał(a):ku(...) nie mogę już z co niektórych tutaj :evil: w której grze planszowej gra się na wirtualne pieniądze mógłbyś mi powiedzieć :?:

Sam wspomniałeś, o pokerze ;) No i jak by nie patrzeć da się grać na wirtualne pieniądze (oczywiście to już nie ma takiego sensu). A jolaniebieska to zapewne spamerka i nie ważne co napisze, byle był "pościk".

A wracając do tematu, polecił by ktoś dobrą grę dla dwójki graczy (chodzi mi o dedykowaną dla dwóch graczy), bo w gry dla np. 2-4 graczy, z reguły w 2 gra się słabo. Najlepiej strategiczną(może być z domieszką ekonomii), i jak najmniej przypadkową.
Afordancja

Postprzez Ministrant Cz, 20 mar 2014, 21:18

tyle że o klasycznym pokerze a nie wirtualnym :wink: a teraz proszę cię bardzo mocno wytłumacz mi jak w GRZE PLANSZOWEJ da się grać na wirtualne pieniądze :twisted:
Ministrant

Postprzez Afordancja Cz, 20 mar 2014, 21:25

Ministrant napisał(a):tyle że o klasycznym pokerze a nie wirtualnym :wink: a teraz proszę cię bardzo mocno wytłumacz mi jak w GRZE PLANSZOWEJ da się grać na wirtualne pieniądze :twisted:

hehe, czepialstwo, ale ok, weźmy takie monopoly(planszowe), z elektronicznym bankiem...czyż te pieniądze nie są "wirtualne"? ;)
W każdym razie, dobrze Cię rozumiem w temacie chodzi o gry planszowe (namacalne) a nie o komputerowe, nawet jak były na podstawie planszowych.
Afordancja

Postprzez Ministrant Pt, 21 mar 2014, 08:01

właśnie, dziękuję :)
Ministrant

Postprzez dr Becker Śr, 9 kwi 2014, 14:36

Eustachy napisał(a):najlepszą gra planszową są szachy :!:

Są na drugim miejscu, pierwsze jest Go.
dr Becker

Postprzez RaistlinJedyny Śr, 9 kwi 2014, 17:04

Afrodancja napisał(a):A wracając do tematu, polecił by ktoś dobrą grę dla dwójki graczy (chodzi mi o dedykowaną dla dwóch graczy), bo w gry dla np. 2-4 graczy, z reguły w 2 gra się słabo. Najlepiej strategiczną(może być z domieszką ekonomii), i jak najmniej przypadkową.

proszę bardzo,
Zimna Wojna
1989 Dawn of Freedom

Czytając wypowiedzi na tym niechlubnym forum, utwierdzam się w przekonaniu, że w Polsce, jeśli chodzi o scenę planszówkową, panuje bardzo ciemne średniowiecze. W szczególności w Rybniku.
RaistlinJedyny

Poprzednia strona

Powrót do Z powiatu rybnickiego i regionu