Wypadek śmiertelny na Raciborskiej w obrębie skrętu do SE-BI

Dział poświęcony życiu powiatu rybnickiego. Piszcie o ważnych sprawach okolicznych gmin i miast.

Moderator: Moderator

Wypadek śmiertelny na Raciborskiej w obrębie skrętu do SE-BI

Postprzez dariusz757 Cz, 5 wrz 2013, 19:20

Witam,kolejny wypadek śmiertelny na ulicy Raciborskiej z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego marki VW Polo,Przyczyna wymuszenie pierwszeństwa przez samochód, ale i nadmierna prędkość motocyklisty,brak jakichkolwiek śladów hamowania.
dariusz757
dariusz757

Re: Wypadek śmiertelny na Raciborskiej w obrębie skrętu do SE-BI

Postprzez martin75fm Cz, 5 wrz 2013, 20:50

Proszę o statystyki kiedy na ul. Raciborskiej zderzyli się motocykliści z VW Polo ?
martin75fm

Postprzez dariusz757 Cz, 5 wrz 2013, 22:10

Witam,do wypadku doszło dokładnie o godz. 18.25 kierowca motoru jadąc w kierunku Rybnika nie dostosował prędkości na danym odcinku drogi ,natomiast kierowca VW Polo wymusił pierwszeństwo.
dariusz757
dariusz757

Postprzez dariusz757 Cz, 5 wrz 2013, 22:12

Byłem przy tym wypadku,większość ludzi stała obojętnie,ja natomiast podchodząc do chłopaka próbowałem mu pomóc ale po sprawdzeniu tętna,nie było już co dalej robić .
dariusz757
dariusz757

Postprzez francesca7 Pt, 6 wrz 2013, 09:00

Jak można nie potrafić sprawdzić tętna!!! Na nadgarstu - od strony kciuka, lub na szyi obok krtani. Nie trzeba być medykiem. Mnie uczono tego na PO ( przysposobienie obronne )
francesca7

Postprzez jojo Pt, 6 wrz 2013, 09:32

francesca7 niby masz rację ale zgon może stwierdzić lekarz a dariusz powinien reanimować do przyjazdu ratowników albo do własnego osłabienia.
jojo

Postprzez francesca7 Pt, 6 wrz 2013, 09:48

masz rację 'jojo' - powinien reanimować ponieważ czasem tętno jest bardzo słabo wyczuwalne. I zgon jak najbardziej stwierdzić może tylko lekarz. Jednak tych podstaw uczyłam się kiedyś w szkole czyli udzielania pierwszej pomocy, szukania tętna, sprawdzania czy ranny oddycha np. za pomocą lusterka - czy dziś tego już nie uczą ? Zgroza!!
francesca7

Postprzez martin75fm Pt, 6 wrz 2013, 17:00

dariusz757 napisał(a):Witam,do wypadku doszło dokładnie o godz. 18.25 kierowca motoru jadąc w kierunku Rybnika nie dostosował prędkości na danym odcinku drogi ,natomiast kierowca VW Polo wymusił pierwszeństwo.

Trochę źle mnie Pan zrozumiał, określenie "kolejny wypadek" czyli oczekuję informacji o wcześniejszych takich zdarzeniach na w/w ulicy, na przełomie np. roku albo ostatnich 5-ciu lat ...

Co do reszty to dobrze że Pan sprawdził tętno ale nie udzielenie pomocy to już może za to ktoś z rodziny ofiary pociągnąć do odpowiedzialności karnej.
martin75fm

Postprzez piotrusbartus1 So, 7 wrz 2013, 07:58

Szkoda gostka ale mnie się wydaje że przekroczył w cholerę prędkośc a gość nie zdążył przejechać samochodem za błędy trzeba płacić.
Miałem taką samą sytuację skęcając w tę samą strone tylko gość jechał { zapierd..ł}oplem tigrą. wina policji niech ustawią radar a nie tylko trzeżwość sprawdzać
i wielkie statystyki mieć niech zobaczą co dzieje się na 3 maja na żorskiej itp.
piotrusbartus1

Postprzez dariusz757 N, 8 wrz 2013, 13:56

Co do reszty to dobrze że Pan sprawdził tętno ale nie udzielenie pomocy to już może za to ktoś z rodziny ofiary pociągnąć do odpowiedzialności karnej.
Powiem tak,jeśli byście widzieli wypadek nie pisali byście takich głupot ja co po niektórzy.Z taką prędkością i takimi obrażeniami jakie doznał ten chłopak nie było co reanimować,reszty nie będę komentował bo nie wypada .
dariusz757
dariusz757

Powrót do Z powiatu rybnickiego i regionu