Dyskusje o miastach w regionie.

Dział poświęcony życiu powiatu rybnickiego. Piszcie o ważnych sprawach okolicznych gmin i miast.

Moderator: Moderator

Re: Dyskusje o miastach w regionie.

Postprzez Afordancja Pt, 28 lut 2014, 11:21

kajzer napisał(a):Piszesz
Otóż Twój przykład miał by sens, gdyby była mowa

nie wiem czy świadomie czy nie ale tym tekstem potwierdzasz moją tezę manipulowanie procentami ma katastrofalne znaczenie.
Bardziej wymowne są konkretne liczby np. dochód na jednego mieszkańca.. Z manipulacją procentową mamy co chwilę w mediach z przyrostem PKB w Polsce niby zieloną wyspą ! Czyli wypisz wymaluj jest tak jak pisałem o tych traktorach.. Bo trudno PKB Niemiec porównywać z PKB Polski oni mają przykładowo spadek u nas wzrost i tak w Niemczech PKB jest dużo wyższe od polskiego PKB..

hm..no właśnie po to m.in. wymyślono PKB per capita itp. tak samo nie ma sumy wynagrodzenia w Rybniku, czy w Polsce tylko średnie wynagrodzenie, tak że nie wiem o czym mówisz...

kajzer napisał(a):Porównywanie płac w Żorach i Rybniku nie oddaje statutu zamożności miast..

Ale przecież nikt nie dyskutuje z faktami i nikt nie twierdzi, że Żory są bardziej zamożne od Rybnika, gdzie to wyczytałeś? Czy jesteś kolejnym manipulantem pokroju Bronka? :roll:

kajzer napisał(a):Mówiąc o płacach w Rybniku czy Żorach to nie wiem co masz na myśli place wypłacane w Rybniku czy Żorach.. Bo ludzie którzy biorą wypłaty w Żorach wcale w tych Żorach nie muszą mieszkać...

No i? Ja właśnie mieszkam w Rybniku z zarabiam w Wrocławiu, nie unikniesz tego. Nie wiem czego być oczekiwał, przedstaw jakieś dane wtedy można się odnieść, bo tak to jest bez sensu.

kajzer napisał(a):Wielu mieszkańców Rybnika zarabia poza terenem Żor Rybnika.. etc.. Jedynym w miarę dobrym miernikiem zamożności obywateli tych dwóch miast byłby dochód brutto liczony w tym mieście na każdego mieszkańca...

No to policz, tylko nie wiem za bardzo co chcesz tym udowodnić.

kajzer napisał(a): Co do coraz niższych płac w mieście Rybniku a jak sobie wyobrażasz podniesienie płac w Rybniku.. Skoro praktycznie na terenie Rybnika nie powstają żadne nowe zakłady pracy .. Jedyne to markety.. Ale one średniej płacy nie dźwigną .. Rybnik też płaci za szaleńczą wizję polityki centralnej.. Wizja zamykania wszystkich zakładów pracy....

Ależ ja nic sobie nie wyobrażam ;) . heheh, w zasadzie to teraz możecie sobie podać rękę z qwertym ;) bo jak widzę to w zasadzie się ze sobą zgadzacie :P
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez kajzer Pt, 28 lut 2014, 14:04

Drogi Afordancjo jakoś mi Twoje wpisy kojarzą się z
qwertym.. Czyżbym miał do czynienia z lepszą stroną .. Lub inaczej qwerty jest ciemną stroną Twojej mocy.. Mylę się..???
Pozdrawiam
kajzer

Postprzez Afordancja Pt, 28 lut 2014, 14:17

kajzer napisał(a):Drogi Afordancjo jakoś mi Twoje wpisy kojarzą się z
qwertym.. Czyżbym miał do czynienia z lepszą stroną .. Lub inaczej qwerty jest ciemną stroną Twojej mocy.. Mylę się..???
Pozdrawiam

Cóż mogę powiedzieć, mylisz się. Tak jak Ty i Bronekk jesteście bliźniaczo podobni, tak Tobie może się wydawać, że ja i qwerty to ta sama osoba, gdyż mamy wspólną cechę, mamy inne zdanie niż Ty ;) .Tak jak Wy macie wspólną cechę, jak nie macie argumentów to próbujecie coś imputować rozmówcy, szybka zmiana tematu i ogólne mieszanie, przykładem może być powyższa wypowiedź, zero merytoryki, tylko "atak" na osobę, nie na treść, lub zdania typu "dla kogo te statystyki są robione", jak się okazuje, że qwerty zrobił dla Ciebie ;) to już temat pominięty ;)

A ogólnie to wy "wszyscy" jesteście tacy sami :P , i macie problem z nie używaniem tekstów typu matołku, od ograniczonych, itp. to akurat trochę smutne...
Afordancja

Postprzez kajzer Pt, 28 lut 2014, 15:41

Piszesz
A ogólnie to wy "wszyscy" jesteście tacy sami
Tak masz rację jesteśmy tacy sami i widzimy dokładnie w co nas od siedmiu lat pakuje Platforma Obywatelska..
Jak widać szykuje niesamowity dobrobyt i to nie tylko w Rybniku..!!!
Zadedykuję ci lekką ale prawdziwą do rzeczywistości obecnej , parafrazę przemówienia waszego wodza Tuska.

cytuje " Siedem lat temu Polska stanęła nad przepaścią pod wspaniałymi rządami Platformy Obywatelskiej i moimi osobistymi uczyniła Polska znaczący krok naprzód"
kajzer

Postprzez Afordancja Pt, 28 lut 2014, 19:09

kajzer napisał(a):Piszesz
A ogólnie to wy "wszyscy" jesteście tacy sami
Tak masz rację jesteśmy tacy sami i widzimy dokładnie w co nas od siedmiu lat pakuje Platforma Obywatelska..
Zadedykuję ci lekką ale prawdziwą do rzeczywistości obecnej , parafrazę przemówienia waszego wodza Tuska.

cytuje " Siedem lat temu Polska stanęła nad przepaścią pod wspaniałymi rządami Platformy Obywatelskiej i moimi osobistymi uczyniła Polska znaczący krok naprzód"

Żeby nie napisać, że źle mnie zrozumiałeś, napiszę, że się źle wyraziłem, mówiąc "Wy" miałem na myśli, Ciebie, qertego itd. i waszą "agresję" słowną. Ale Ty zrozumiałeś jak chciałeś.

Powiem Ci czym się różnimy, otóż nigdy nie nazwę Cię pisiorem czy też z racji wieku mocherem, mogę nazwać Cię manipulantem jak manipulujesz, ewentualnie fanatykiem jak będziesz przejawiał takie cechy, a już zaczynasz ;) w wątku gdzie ludzie dyskutowali o miastach w regionie Ty wyskakujesz, ze swoim Tuskiem, naprawdę to nie jest zdrowe...

PS.
Wszystkim to naprawdę trzeba tłumaczyć?, że jeżeli nie jestem fanatykiem jak co poniektórzy i nie psioczy na PO cz PIS czy [wpisz coś innego] to nie oznacza że jestem ich fanem. Naprawdę ciężko zrozumieć mi takie rozumowanie... :roll: taka sama zasada dotyczy sprawy, że jeżeli Ty masz jakiegoś "wodza" to nie znaczy, że inni też muszą mieć, takie trudne to do zrozumienia? hm..
Afordancja

Postprzez adamb Pt, 28 lut 2014, 22:20

kajzer napisał(a):Tak masz rację jesteśmy tacy sami i widzimy dokładnie w co nas od siedmiu lat pakuje Platforma Obywatelska..

Nie żebym był wielbicielem PO/PIS/SLD/PSL/TR/SP/PJN/ABS/ESP/TCS/EBD itd. to jestem wielbicielem prawdy... a prawda jest taka, że od lat w Rybniku rządzi Adam Fudali (światopoglądowo związany z PiS) pod rękę (koalicję) z PiS-em !
adamb

Postprzez piotrekdec So, 1 mar 2014, 00:03

widzę, że tu merytorycznie już pustynia skoro na teksty "Bardziej wymowne są konkretne liczby np. dochód na jednego mieszkańca"
trzeba tłumaczyć, w stylu: iż już pewien chłop wyprzedził genialną myśl z tego forum i przedstawił współczynnik per capita

bardziej interesujące z psychologicznego punktu widzenia jest zjawisko frustracji
powodujące przypisywanie podwójnych osobowości wirtualnych,
tak właśnie Afordancja stał się w kwietniu 2013r. "inkarnacją" mnie (albo odwrotnie), a jak widzę teraz Afordancja
zespolił się w dwójcy jedynej prawdziwej z qwertym
piotrekdec

Postprzez piotrekdec So, 1 mar 2014, 00:06

Nie żebym był wielbicielem PO/PIS/SLD/PSL/TR/SP/PJN/ABS/ESP/TCS/EBD itd. to jestem wielbicielem prawdy... a prawda jest taka, że od lat w Rybniku rządzi Adam Fudali (światopoglądowo związany z PiS) pod rękę (koalicję) z PiS-em !

strzał w 10!, może nie wymagał super spostrzegawczości, ale jak widać nawet średnie
obserwacje i wyciąganie wniosków są na usługach klapek na oczach o nazwie PiS-PO
piotrekdec

Postprzez kajzer So, 1 mar 2014, 06:51

Afordancja Pisze
Powiem Ci czym się różnimy, otóż nigdy nie nazwę Cię pisiorem czy też z racji wieku mocherem, mogę

Ja wiem ,że Tobie trudno zrozumieć ,że człowiek po 50 tce nie mus być i ani z PO ani tym bardziej z PiS.. Czy dla Ciebie każdy po 50 tce to moher i wyznawca Ojca Dyrektora..???
Wiem ,że ludzie z Platformy mają ostatnio straszliwe kłopoty z widzeniem rzeczywistości.. Ale nigdy nie przypuszczałem ,że to zjawisko przyjęło taki aż takie rozmiary, ... Zmęczenie materiału u Platformy widać na każdym kroku....
Pozdrawiam
kajzer

Postprzez Afordancja So, 1 mar 2014, 07:05

kajzer napisał(a):Afordancja Pisze
Powiem Ci czym się różnimy, otóż nigdy nie nazwę Cię pisiorem czy też z racji wieku mocherem, mogę

Ja wiem ,że Tobie trudno zrozumieć ,że człowiek po 50 tce nie mus być i ani z PO ani tym bardziej z PiS.. Czy dla Ciebie każdy po 50 tce to moher i wyznawca Ojca Dyrektora..???
Wiem ,że ludzie z Platformy mają ostatnio straszliwe kłopoty z widzeniem rzeczywistości.. Ale nigdy nie przypuszczałem ,że to zjawisko przyjęło taki aż takie rozmiary, ... Zmęczenie materiału u Platformy widać na każdym kroku....
Pozdrawiam

Oj, Zbigniewie, Zbigniewie, przecież to właśnie chcę Ci przekazać, że oceniasz mnie nic o mnie nie wiedząc i jak nie zgadzam się z Tobą to mam wodza T(nie bierzesz innej opcji pod uwagę), I pamiętam jak się odcinałeś o PISu, ale Ty nie pamiętasz jak pisałem, że dla mnie PIS i PO to podobny poziom. I jak zwykle odwracasz kota ogonem ja o wozie Ty o kozie(tylko nie wiem czy celowo, czy taki już jesteś ;) ), spróbuj przeczytać mój post parę razy i wyłuskać to co chciałem przekazać zapewniam Cię to nie boli. A to co teraz robisz w tym poście to zwykła projekcja (http://pl.wikipedia.org/wiki/Projekcja_ ... hologia%29) nic więcej.

A teraz żartem, jak niektórzy mówią, "Rosja to nie kraj, to stan umysłu", można tak samo sparafrazować na PIS ;) . Czytam Twoje i Bronka posty, widzę to samo, pewien stan umysłu ;) ta sama zaciekłość, to samo przypisywanie cech ludziom którzy się z Tobą w czymś nie zgadzają, to samo odwracanie kota ogonem, i ostatecznie jak pewnie byśmy rozmawiali o pogodzie, w końcu być nie wytrzymał i wyskoczył z Tuskiem.

Przypominam, to wątek o miastach w regionie, możesz spokojnie tu odpuścić swoją retorykę (anty)Tuskową, potrafisz? wystarczy skupić się na głównym wątku, poważnie to nie jest aż takie trudne.
Afordancja

Postprzez qwerty So, 1 mar 2014, 10:02

kajzer napisał(a): Co do coraz niższych płac w mieście Rybniku a jak sobie wyobrażasz podniesienie płac w Rybniku.. Skoro praktycznie na terenie Rybnika nie powstają żadne nowe zakłady pracy .. Jedyne to markety.. Ale one średniej płacy nie dźwigną .. Rybnik też płaci za szaleńczą wizję polityki centralnej.. Wizja zamykania wszystkich zakładów pracy....

To jak to sie dzieje, ze w Zorach srednia pensja wzrasta? Czary ....
Nie ma zadnej wizji polityki centralnej. Zaklady pracy padaly, poniewaz nie byly w stanie sie utrzymac na rynku.
A w Zorach - po prostu tam rozwija sie strefa przemyslowa, a w przemysle/produkcji zarabia sie wiecej niz w handlu detalicznym. I to wplynelo na wzrost sredniej pensji w Zorach.
q.
qwerty

Postprzez adamb So, 1 mar 2014, 12:00

Sprawdź ile ludzie w tym "przemyśle" żorskim zarabiają :wink: ...sądzę, że wzrost dochodów jest tylko częściowo spowodowany pojawieniem się firm w strefach (Wygoda i Warszowice).
Częściowo, bo ludzie tam pracujący opuścili szeregi bezrobotnych i teraz generują jakiś tam wkład w wskaźnik dochodu - wkład niski, bo niski ale zawsze.

Edyta:

Nie byłbym taki odważny by twierdzić, że w firmach typu Nifco zarabia się więcej niż na kasie hipermarketu (choć zwolennikiem tworzenia takich miejsc pracy nie jestem) :wink:
adamb

Postprzez Afordancja N, 2 mar 2014, 13:30

Arteks napisał(a):ten sam styl pisania, te same poglądy, te same dysputy o dupie Maryny - różnica jest tylko w tym, że qwerty jest na forum postacią skompromitowaną i kojarzoną przez wszystkich w związku z natręctwami, a afordancja to postać która raczej próbuje budować lepszy wizerunek. Ale zauważyłem, że jak ktoś afordancji nadepnie na odcisk to potrafi użyć bardzo podobnych, niezbyt przyjemnych wypowiedzi w tonie bardzo zbliżonym do qwerty. To nie ja pierwszy zauważyłem zbieżność q. i a.

hehe przykładów, dajcie przekładów, kiedy to mam to ten "nieprzyjemny ton wypowiedzi" ;) .Co najwyżej szybko dostosowuję poziom dyskusji ;)
Już Ci kiedyś mówiłem parę razy, i zapytam jak bardzo tego jesteś pewien?

ps.
To nie jest wątek o mnie, zazwyczaj pojawia się ta teza (że (historycznie) ja to albo Dr Becker (Tak ktoś mi to kiedyś zarzucił), Piotrekdec,Qwerty, peowiec i pisowiec też się przydarzył, i raz nawet, że jestem fanem JKM, no i klasycznie, że moim idolem jest AF, a innym razem że "ciągle" jestem przeciwko niemu ) wtedy kiedy dyskutanci nie mają argumentów, a zarzut się pojawia w zależności od tego z kim rozmawiam...fascynujące..ale na dłuższą metę męczące..
Afordancja

Postprzez qwerty So, 15 mar 2014, 10:05

Film dla wszystkich zadufanych w sobie wiesniakow, ktorzy mysla, ze Rybnik to stolica przeemyslu, biznesu i ze mamy sie czym szczycic w kwestii rozwoju naszego miasta - Tieto Towers w Ostravie. Oostrava ma 300 tys. mieszkancow i rowniez jest w bardzo podobnej sytuacji gospodarczej, co miasta na Slasku .
http://www.youtube.com/watch?v=mLBphSos0Wk
q.
qwerty

Postprzez moderator Wt, 18 mar 2014, 14:41

Witam,

Proszę o nie obrażanie innych użytkowników forum.

Pozdrawiam
Moderator
moderator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Z powiatu rybnickiego i regionu