Dyskusje o miastach w regionie.

Dział poświęcony życiu powiatu rybnickiego. Piszcie o ważnych sprawach okolicznych gmin i miast.

Moderator: Moderator

Re: Dyskusje o miastach w regionie.

Postprzez Arteks Śr, 19 lut 2014, 10:53

@qwerty-dancja - piszesz o tym onanizowaniu się jak jakiś zbok w co drugim mailu - jaki to ma cel? ;) Widzę że natręctwa cię nie opuszczają bo znowu piszesz te same nudy. Mimo, że powinno już dotrzeć do ciebie, że w żorskich montowniach większość zatrudnionych to osoby na umowy śmieciowe, które nawet nie mogą na siebie wziąść telefonu komórkowego na abonament... nie mówiąc o takim wypasie jak zakup laptopa na raty... W Rybniku rozwijają się wszystkie dziedziny życia miasta - sukces związany z Biostatem, Alan-Systems, inwestycje Tenneco, DB Schenker, inwestycja gazowni która wkrótce będzie oddana do użytku, Lift-med, inwestycja Kłosoka która sprawi, że będziemy mieli kolejny nowoczesny biurowiec, nowe inwestycje Ecolu czy Doosan Babcock - trzeba tylko chcieć o tym wiedzieć :) A jeśli chodzi o pogardzany przez ciebie handel to właśnie w Katowicach powstaje druga galeria w centrum miasta bo to ożywi śródmieście miasta! :) A Żory tylko w zeszłym roku pozyskały chyba z trzech nowych inwestorów handlowych tylko, że w przeciwieństwie do Rybnika - nie jakichś poważnych tylko Czerwone torebki i jakieś Polo-markety... Poza tym nakłady wg GUS na inwestycje w przemyśle wyniosły w Rybniku w 2012 bezapelacyjnie więcej: Rybnik - 963281 tys. zł, Żory - 146442 tys. zł. O czym więc ty bredzisz w kontekście braku inwestycji przemysłowych skoro miasto bez strefy wyprzedziło to ze strefy SZEŚCIOKROTNIE jeśli chodzi o realną wartość inwestycji?! W transporcie i gospodarce magazynowej też miażdżące różnice: 22894 tys. zł do 2104 tys zł. Czekam z niecierpliwością na dane za rok 2013. A co do postępu to oczywiście w każdym ośrodku teraz coś się zmienia, nawet na wsiach. Tylko, że np. w Żorach centrum miasta nie zmienia się w ogóle. Co najwyżej między blokami przybędzie jakiś nowy mały market a przy Wiślance muzeum ognia lub nowy fast-food... To ogromna różnica w porównaniu do Rybnika i innych miast w regionie. To już nawet w Wodzisławiu doszło do sporych zmian w śródmieściu w ostatnich 2-3 latach! A w Żorach nie zmienia się nic. Co do lokacyjnego potencjału to nie wiem za bardzo co masz na myśli bo w ciągu ostatnich 100 lat Żorom nie udało ściągnąć do siebie ani jednej instytucji o znaczeniu ponadlokalnym. A Żory są poza Jastrzębiem jedynymi miastami w naszym województwie z których do Katowic można dojechać tylko marszrutkami zamiast profesjonalną komunikacją publiczną. Obojętnie czy mieszkasz w Raciborzu, Lublińcu, Piekarach Śl. Częstochowie, Jaworznie, Czerwionce, Świętochłowicach czy Żywcu - dojedziesz do Katowic pociągiem, autobusem czy tramwajem. A z Żor nie bo to zwykłe zadupie z nadambicjonalnymi i próżnymi urzędnikami ;)
Arteks

Postprzez Afordancja Śr, 19 lut 2014, 11:18

Arteks napisał(a):@qwerty-dancja

??
Zaraz, zaraz czy dobrze rozumiem? Dalej masz to urojenie, że ja i qwerty to ta sama osoba? :?
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez kajzer Śr, 19 lut 2014, 12:10

qwerty
Niestety taka miernota, jak opisalem powyzej od 16 lat przyspawana jest do stolka prezydenckiego i obiera kurs na andel detaliczny i uslugi, skutecznie cofajac nasze miasto rozwojowo w porownaniu do naszyc sasiadow.

To powiedz mi jaka ni e miernota Gigant z Po działa w Rybniku ?? Nie pisz mi że ladaco nasz sztandarowy Poseł z PO Krząkała..
Który powinien zarabiać w sejmie 120 złotych.. Zarabiać za klikanie w sejmie według wytycznych z kartki.. Wy tego człowieka z PO chcecie promować na prezydenta Rybnika.. Tego giganta..??
Co do Żor bzdury wypisujesz i tyle..!!
kajzer

Postprzez qwerty Śr, 19 lut 2014, 21:20

kajzer napisał(a): To powiedz mi jaka ni e miernota Gigant z Po działa w Rybniku ?? Nie pisz mi że ladaco nasz sztandarowy Poseł z PO Krząkała..

Nigdy nie dawalem nikogo jako przyklad. Uwazam, ze Fudali jest miernota i tyle.

kajzer napisał(a):Co do Żor bzdury wypisujesz i tyle..!!

Wykres sredniej pensji w Rybniku i Zorach w odniesieniu do sredniej pensji w kraju. Rybnik - spadek ze 125% do 92,4 w latach 2002-2012. W Żorach - wzrost z 76,8% do 86,1. Wiecej komentarzy do Twojego wpisu nie potrzeba.
rybnik_zory_pensje.PNG
Średnia pensja w Żorach i Rybniku w odniesieniu do średniej pensji w Polsce.
rybnik_zory_pensje.PNG (20.23 KiB) Przeglądane 4375 razy

Arteks napisał(a):W Rybniku rozwijają się wszystkie dziedziny życia miasta - sukces związany z Biostatem, Alan-Systems, inwestycje Tenneco, DB Schenker, inwestycja gazowni która wkrótce będzie oddana do użytku, Lift-med, inwestycja Kłosoka która sprawi, że będziemy mieli kolejny nowoczesny biurowiec, nowe inwestycje Ecolu czy Doosan Babcock - trzeba tylko chcieć o tym wiedzieć :)

Podaj choć jedna dużą firmę, która tu się otworzyła i jej właścicielem nie jest Rybniczanin. A te inwestycje DB Schenker? Chyba k.... żartujesz. DB Schenker zlikwidowało większość nierobotniczych miejsc pracy w Rybniku i Szczakowej i przeniosło je do Zabrza. Sprzedało też biurowiec. Naprawdę - jest się czym szczycić. Gratulacje.

Arteks napisał(a):Poza tym nakłady wg GUS na inwestycje w przemyśle wyniosły w Rybniku w 2012 bezapelacyjnie więcej: Rybnik - 963281 tys. zł, Żory - 146442 tys. zł. O czym więc ty bredzisz w kontekście braku inwestycji przemysłowych skoro miasto bez strefy wyprzedziło to ze strefy SZEŚCIOKROTNIE jeśli chodzi o realną wartość inwestycji?!

Podaj żródło danych, bo w 2011 te relacje były takie Rybnik - 1177852, Żory 449732. Wiec nie żadne 6-krotne. Na dodatek w przeliczeniu na miejsce pracy w Rybniku było o wiele mniej niz w Zorach. Pewnie jak zwykle coś pomyliłeś, vide to, że ZUS zatrudnił w jednym roku 65 tys osób.
A co do "nakładów na inwestycje" w ogóle. Nie rozumiesz tego pojęcia. Myślisz, że jest w nim słowo "inwestycja" i że znaczy to że to są nowe inwestycje w mieście. Ogólnie nie chce mi się Ci tego tłumaczyć, bo jesteś bardzo ograniczony i szkoda mojego czasu. Lepiej jak sobie otworzę piwko.
q.
qwerty

Postprzez Arteks Cz, 20 lut 2014, 11:18

Ale skończ te swoje ludowe mądrości z tymi średnimi pensjami bo tego tego nie da się traktować serio... http://szawka.blox.pl/2013/07/Srednia-k ... zdura.html A jeśli już z jakiegoś powodu lubisz bajki to Rybnik to kraina mlekiem i miodem płynąca skoro średnio zarabia się tu prawie 1000 Euro :D

Co ciekawe - wynika z tego że ta twoja "średnia" dowód "postępu" i rozwoju Żor - najgorzej zarządzanego miasta na Śląsku nie bierze w ogóle pod uwagę zarobków bezrobotnych i zarobków w handlu (a to był twój koronny dowód na obniżanie się płac). No cóż mogę tylko z satysfakcją się z ciebie zaśmiać :mrgreen:

A teraz krótka polemika z innym twoimi bredniami:
DB Schenker - nie wiem jak jest w skali całego przedsiębiorstwa dlatego, że w ostatnim czasie zlikwidowano zakłady naprawcze w Dzierżnie oraz zakład taborowy w Zabrzu Rokitnicy (możliwe że ogólnie były jakieś zwolnienia). W tym roku likwidują swoją bazę w Dąbrowie G. (Kuźnica Warężyńska). Z Rybnika przenieśli większość administracji ale jeśli chodzi o stanowiska robotnicze to widziałem ogłoszenia na Rynku Kolejowym że przyjmują do pracy. Więcej - część pracowników z likwidowanych zakładów dostała propozycję pracy w Rybniku. Ostatnio kolega mi mówił, że ci z Dąbrowy dostali propozycję: albo zwolnienie albo Kłokocin bo w Rybniku jest całe główne zaplecze taborowe i naprawcze dla całej spółki w Polsce (!)

Pytasz o nowe firmy - wiele razy odpowiadałem na twoje zaczepki i podawałem różne firmy które powstawały w Rybniku albo rozwijały się. I to niczego nie zmieniało w toku twojego dziwacznego rozumowania w którym jest jakiś niezwykły zachwyt dla koreańskich montowni, a nie ma go dla specjalistycznych, ciekawych firm które realizują niezwykłe projekty lub działają w różnych interesujących lub elitarnych branżach. Te argumenty uderzają w ścianę tak samo jak moje pytania. Pytałem kiedyś np. jaki zakład w Żorach płaci swoim pracownikom tyle co u nas np. KW, EDF, Cargo, Doosan-Babcock itd - czyli zdecydowanie powyżej tej twojej "średniej krajowej". Pominąłeś to milczeniem bo dobrze wiesz, że takich firm w Żorach nie ma. W artykułach o miejscach pracy (rybnik.com.pl i tu.zory.pl)) - żorskie firmy ze strefy zasłoniły się tajemnicą przedsiębiorstwa aby podać liczbę zatrudnionych - a co to niby za tajemnica skoro rybnickie firmy chętnie odpowiedziały ilu mają zatrudnionych pracowników? Wynika to z tego, że strefowe zakładziki mają ludzi z agencji pracy tymczasowej i na umowy śmieciowe. Dlatego nie mogą podać zatrudnienia... Pytałem się ostatnio kolegi z DB Schenker - chociaż narzeka na bałagan jaki tam jest, cała załoga ma umowy o pracę :)

Co do źródła związanego z inwestycjami to nie graj głupa - oczywiście są to dane GUS za 2012 które można łatwo odnaleźć w sieci. Czekam z niecierpliwością na dane z 2013 roku :) A twoje dane z 2011 też potwierdzają, że w Rybniku inwestycji było więcej przy czym różnica nie jest tak dramatyczna jak ta w 2012 roku...

Właśnie to ty nie potrafisz zrozumieć co to są inwestycje. Dla ciebie inwestycja to wyłącznie nowa montownia - a dla GUS, każda nowa maszyna, każdy nowy zakup, każda nowa instalacja itd. A to potem powoduje rozwój firm, zdobywanie nowych rynków, przyjmowanie nowych ludzi itd. W Żorach nie ma mowy o zdobywaniu nowych rynków bo montownie otwierają korporacje które wszystko mają już świetnie dograne i nie potrzebują jakichś polskich pomysłodawców tylko wykonawców. Tam wcześniej nic nie było więc każde nowe "Nifco" to sensacja. W przemysłowym Rybniku jest tyle firm, że po prostu nawet nie zauważamy jak szybko się rozwijają i jak powstają nowe. Najlepszy przykład Tenneco które zatrudnia trzy razy tyle ludzi co kilka lat temu...

Uważaj z tymi piwkami - lepiej poszedłbyś poćwiczyć na siłownię i spalił trochę tłuszczyku ;) Zrobiłbyś coś dobrego dla zdrowia. A tłumaczyć nie musisz bo twoje teksty są nudne jak flaki z olejem za to zadziorne i prowokacyjne co wynika z twoich frustracji, a nie jakiegoś normalnego międzyludzkiego dialogu.
Arteks

Postprzez kajzer Cz, 20 lut 2014, 13:19

Qwerty pisze
Wykres sredniej pensji w Rybniku
Pytanie kto ten wykres tworzył i na czyje zamówieni...???
Ba ale z tego wykresu widać chyba a dosyć jasno , że ta pensja w Rybniku jest wyższa od tej w Żorach..
Ale sama średnia płaca to współczynnik trochę złudny i naiwny...
Jest gmina np X gdzie są tylko urzędy gminne nie ma praktycznie innych miejsc i do średniej płacy w tej gminie X liczone są jedynie pensje urzędników..
Bardziej sensowną oceną majętności miejscowości byłby dochód obliczony na jednego mieszkańca np. po zsumowaniu wszystkich dochodów czyli płac, emerytur , rent i innych świadczeń dochodów właścicieli firm (zysk) Ta suma podzielona przez liczbę wszystkich dorosłych mieszkańców dałaby zapewne jakiś bardziej obiektywny wskaźnik..
kajzer

Postprzez qwerty Wt, 25 lut 2014, 14:43

kajzer napisał(a):Pytanie kto ten wykres tworzył i na czyje zamówieni...???

Wyobraz sobie, ze to ja zrobilem ten wykres na Twoje zamowienie.

kajzer napisał(a): Ba ale z tego wykresu widać chyba a dosyć jasno , że ta pensja w Rybniku jest wyższa od tej w Żorach..

Sprobuj troche otworzyc swoj umysl i pomyslec "rozwojowo". Czy pozytywnym trendem jest spadek w 10 lat ze 125% do 92%, czy w tym samym czasie wzrost z 76% do 86%. No rusz czaszka - to nie boli.

kajzer napisał(a):Ale sama średnia płaca to współczynnik trochę złudny i naiwny...

Wydaje Ci sie, bo jestes malo zorientowany. Dla porownywania roznych miast jest bardzo miarodajbny, poniewaz w kazdym miescie metodologia obliczania tego wskaznika jest taka sama. Dla porownania dwoch miast nei jest takie wazne, z jakim bledem pokazana jest pensja.

kajzer napisał(a):Jest gmina np X gdzie są tylko urzędy gminne nie ma praktycznie innych miejsc i do średniej płacy w tej gminie X liczone są jedynie pensje urzędników..

Bzdury opowiadasz czlowieku i sie kompromitujesz. Gadka z ludzmi takimi jak Ty nie ma sensu. W sredniej pensji w sektorze przedsiebiorstw (czyli wskaznik uzywany do wyliczania wszystkiego w tym kraju) nie zawieraja sie pensje urzednikow. poczytaj sobie dziecko troche tu, a potem sie wymadrzaj na forum - http://praca.wp.pl/title,Srednia-pensja ... omosc.html

kajzer napisał(a):Bardziej sensowną oceną majętności miejscowości byłby dochód obliczony na jednego mieszkańca np. po zsumowaniu wszystkich dochodów czyli płac, emerytur , rent i innych świadczeń dochodów właścicieli firm (zysk) Ta suma podzielona przez liczbę wszystkich dorosłych mieszkańców dałaby zapewne jakiś bardziej obiektywny wskaźnik..

kolejny raz sie kompromitujesz pokazujac swoja ignorancje i neiwiedze. Ten wskaznik nie jest liczony na mieszkanca, tylko na miejsce pracy. Dlatego dzieki niemu mozna powiedziec, ze "w miescie X sie lepiej zarbia niz w miescie Y". Gdyby swkaznik pokazywal to, co proponujesz (choc jest to nierealne, bo nie da sie takiego wskaznika wyliczyc), to moznaby tylko pwoiedzie "mieszkanacy w miescie X, bez wzgledu na to gdzie pracuja, zarabiaja wiecej niz mieszkajacy w miescie Y".

Arteks napisał(a):Ale skończ te swoje ludowe mądrości z tymi średnimi pensjami bo tego tego nie da się traktować serio... http://szawka.blox.pl/2013/07/Srednia-k ... zdura.html A jeśli już z jakiegoś powodu lubisz bajki to Rybnik to kraina mlekiem i miodem płynąca skoro średnio zarabia się tu prawie 1000 Euro :D

Szkoda tyko, ze to w tym Twoim miescie mlekiem plynacym zarabia sie o wiele mniej niz srednio w Polsce i drastycznie mniej niz srednio w naszym wojewodztwie. A pierdzielenie o bezsensownosci wskaznika sredniej pensji w przedsiebiorstwach zostaw sobie i kolesiom typu kajzer, ktorzy w zyciu na koncie nie widzieli przelewu w takiej wysokosci.

Arteks napisał(a):Co ciekawe - wynika z tego że ta twoja "średnia" dowód "postępu" i rozwoju Żor - najgorzej zarządzanego miasta na Śląsku nie bierze w ogóle pod uwagę zarobków bezrobotnych i zarobków w handlu (a to był twój koronny dowód na obniżanie się płac). No cóż mogę tylko z satysfakcją się z ciebie zaśmiać :mrgreen:

A to niby dlaczego nie bierze? Wiekszosc marketow w Rybniku i Zorach zatrudnia powyzej 9 osob i pensje w tych przedsiebiorstwach wlicza sie w srednia. To ja moge sie z Ciebie zasmiac jako ze zasciankowego wiesniaczka nierozumiejacego rzeczywistosci.

Arteks napisał(a):DB Schenker - nie wiem jak jest w skali całego przedsiębiorstwa dlatego, że w ostatnim czasie zlikwidowano zakłady naprawcze w Dzierżnie oraz zakład taborowy w Zabrzu Rokitnicy (możliwe że ogólnie były jakieś zwolnienia). W tym roku likwidują swoją bazę w Dąbrowie G. (Kuźnica Warężyńska).

AAAaaaa - nagle to nie wiesz jak jest w skali calego przedsiebiorstwa. A wyobraz sobie, ze ja dobrze wiem jak jest i jest tak, ze kazdego roku sukcesywnie zmniejszana jest ilosc pracownikow administracji, poniewaz PTKiGK bylo przedsiebiorstwem zorganizowanym w sposob socjalistyczny z niesamowitym przerostem zatrudnienia w administracji. Wiec skoro nie wiesz jak jest w skali calego przedsiebiorstwa, to po co sie odzywaszs?

Arteks napisał(a):Z Rybnika przenieśli większość administracji ale jeśli chodzi o stanowiska robotnicze to widziałem ogłoszenia na Rynku Kolejowym że przyjmują do pracy.

Czyli jednak przeniesli wiekszosc administracji a w Rybniku pozostawili roboli. I tu sie zgadzamy, tlyko ze Ty nie rozumiesz, ze Rybnik to miasto roboli i sprzedawcow a nie ludzi z wyzszym wyksztalceniem, zarabiajacych powyzej sredniej krajowej.

Arteks napisał(a):Więcej - część pracowników z likwidowanych zakładów dostała propozycję pracy w Rybniku. Ostatnio kolega mi mówił, że ci z Dąbrowy dostali propozycję: albo zwolnienie albo Kłokocin bo w Rybniku jest całe główne zaplecze taborowe i naprawcze dla całej spółki w Polsce (!)

To jest informacja dla takich tepakow jak Ty - czyli ludzi, ktorzy jej nie rozumieja. Czlowiek na stanowisku robotniczym w Dabrowy i zarabia 2500 brutto. Firma chce sie go pozbyc, ale zeby robic sobie dobry PR, proponuje mu prace za ta sama stawke na drugim koncu Slaska. Pracownik ma do wyboru - podrozowac 3h dziennie do pracy iwydac na to 500 zeta, albo poszukac sobie innej pracy w Dabrowie. Jak myslisz? Co wybierze? Bedzie dojezdzal? Taka wlasnie taktyke na pozbywanie sie ludzi ma DB Schenker. Wielu ludzi z Jaworzna wlasnie z tego powodu zrezygnowalo - nie chcieli jezdzic do Zabrza/Rybnika.
Naprawde przeraza mnie Twoje ograniczenie umyslowe i fakt, ze nie umiesz pokojarzyc na co naprawde patrzysz. Parafrazujac Wielkiego Szu - "widzisz przedstawienie a nie widzisz rzeczy, do ktyrych ono sie odnosi".

Arteks napisał(a):którym jest jakiś niezwykły zachwyt dla koreańskich montowni, a nie ma go dla specjalistycznych, ciekawych firm które realizują niezwykłe projekty lub działają w różnych interesujących lub elitarnych branżach. Te argumenty uderzają w ścianę tak samo jak moje pytania.

Jestes na tyle ograniczony, ze nie rozumiesz, ze taka sama "montownia", a wlasciwie hala spawalnicza bylo Tenneco. Jak sie juz tu zadomowilo, to postanowilo otworzyc dzial konstruktorski. I niech 2 na 10 tych tak opluwanych przez Ciebie montowni, otworzy dzial rozwoju, to w Zorach za 2 lata srednia pensja dogoni ta rybnicka.

Arteks napisał(a):Co do źródła związanego z inwestycjami to nie graj głupa - oczywiście są to dane GUS za 2012 które można łatwo odnaleźć w sieci. Czekam z niecierpliwością na dane z 2013 roku :) A twoje dane z 2011 też potwierdzają, że w Rybniku inwestycji było więcej przy czym różnica nie jest tak dramatyczna jak ta w 2012 roku...

Czyli, ze nie masz zrodla. Roznica dramatyczna? W Zorach bylo dwa razy mneij w 2011 niz w Rybniku, a Rybnik jest ponad dwa razy wiekszy, CZyli na mieszkanca inwestycji bylo wiecej niz w Rybniku. Nie mowiac juz o tym, ze w Rybniku jest 4 razy wiecej miejsc pracy, wiec po prostej kalkulacji wychodzi, ze wartosc inwestycji przeliczonych na miejsce pracy w Zorach bylo w 2011 dwa razy wiecej niz w Rybniku.

Arteks napisał(a):W przemysłowym Rybniku jest tyle firm, że po prostu nawet nie zauważamy jak szybko się rozwijają i jak powstają nowe. Najlepszy przykład Tenneco które zatrudnia trzy razy tyle ludzi co kilka lat temu...

Proponuje przejechac sie do Bielska. To jest "przemyslowe miasto". Rybnik jest miastem handlu detalicznego. I wlasnie ten Twoj "najlepszy przyklad Tennoco" dowodzi temu, ze trzeba sciagac inwestorow przemyslowych, bo oni sie rozijaja. Jak Real zatrudni na otwarcie 100 osob, to te 100 osbot tam bedzie pracowalo do konca jego istnienia. Jak jakas "fabryczka" zatrudni 50 osob, to za 5 lat zatrudnia 150.

Arteks napisał(a):Uważaj z tymi piwkami - lepiej poszedłbyś poćwiczyć na siłownię i spalił trochę tłuszczyku ;) Zrobiłbyś coś dobrego dla zdrowia. A tłumaczyć nie musisz bo twoje teksty są nudne jak flaki z olejem za to zadziorne i prowokacyjne co wynika z twoich frustracji, a nie jakiegoś normalnego międzyludzkiego dialogu.

Jedynym powodem, dla ktorego tak "podobaja" Ci sie markety a nie podobaja Ci sie fabryki, jest fakt, ze miernota Fudali nie sciagnal do Rybnika przez 16 lat zadnego inwestora przemyslowego. Caly czas byly tylko "zaawansowane rozmowy z inwestorami, ktorych nazw jeszcze nie mozemy podac"/ Lizesz tylek Fudalemu i myslisz, ze na takim malutkim Forum malo istotnego portalu zrobisz mu jakas zajebista propagande. Good luck ...
q.
qwerty

Postprzez kajzer Cz, 27 lut 2014, 16:28

matołek kwerty pisze
kolejny raz sie kompromitujesz pokazujac swoja ignorancje i neiwiedze. Ten wskaznik nie jest liczony na mieszkanca, tylko na miejsce pracy. Dlatego dzieki niemu mozna powiedziec, ze "w miescie X sie lepiej zarbia niz w miescie Y". Gdyby swkaznik pokazywal to, co proponujesz (choc jest to nierealne, bo nie da sie takiego wskaznika wyliczyc), to moznaby tylko pwoiedzie "mieszkanacy w miescie X, bez wzgledu na to gdzie pracuja, zarabiaja wiecej niz mieszkajacy w miescie Y"

Mało tego że w każdym poście udowadniasz ,że jesteś durniem do kwadratu.. To jeszcze notorycznie ubliżasz innym. Jednego zdania nie potrafisz napisać w jako takiej poprawnej polszczyźnie.. Pisanie bez polskich znaków jest bykiem ortograficznym a po drugie notoryczne pisanie z bykami ubliża innym . Jak nie potrafisz na kompie ustawić polskiej klawiatury zajdź do przedszkola .. każdy przedszkolak to potrafi .. Ale pewnie kwerty. który wybitna odporność na wiedzę.. To z resztą pokazują jego posty..

Widać maturę sprzedano ci na zebraniu młodzieżowców PO..!! Co do meritum dyskusji doczytaj chłopaczku o czym pisze i nie piernicz bredni.. Bo nawet gdybyś dokładniej poczytał przez siebie linkowany materiał.. To byś zapewne głupot nie wypisywał.. Widzę że czytać to możesz umiesz ze zrozumieniem tekstu pisanego masz ogromne problemy..
Może lepiej weź przykład z Twojego starszego kolegi Protasiewicza co to golnął dwie flaszeczki golnij sobie ze trzy i daj sobie spokój z pisaniem na Rybniku.. Zostaw to miasto w spokoju ...
Pa chłoptasiu..!!
kajzer

Postprzez Afordancja Cz, 27 lut 2014, 19:48

@Kajzer

hehe, myślałem, że jakąś merytoryczną ripostę walniesz...(naprawdę na nią czekałem, chętnie bym poczytał Waszą polemikę) a tu...lipa...brak argumentów czepianie się braku polskiej czcionki...
i to pisze ten który napisał..

[..] A skruty myslowe [...]
:P
Afordancja

Postprzez adamb Cz, 27 lut 2014, 19:50

Ty też nie grzeszysz poprawną polszczyzną - zresztą poczytaj swoje posty :wink: ...a już zupełnie nie rozumiem tego wyzywania forumowiczów mających odmienne od Twojego zdanie od PeOwców i osobistych "wycieczek" pod adresem innych userów.
Chcesz kulturalnej dyskusji ? zacznij od siebie (i to zdanie nie tylko dla @kajzer) - np. od poprawnego cytowania nicków :wink:
adamb

Postprzez Arteks Cz, 27 lut 2014, 22:39

@qwerty - twoje podstawowe problemy to natręctwa i paranoje. To pierwsze objawia się ciągłym powtarzaniem jednego i tego samego i wciąganiem w dyskusje na tematy które normalny człowiek już dawno uznałby za wyczerpane lub nudne. Dla normalnych osób po piątym razie staje się to już nudne. Dla osób które mają problemy z głową nawet powtarzanie po raz pięćdziesiąty nie będzie nudny... I z tobą tak niestety jest, tak więc nie dziw się że ja często już odpuszczam bo mi się najzwyczajniej nie chce, a te osoby które chciały przekonać się że "fandzolisz od rzeczy" i chciały posłuchać jakichś rozsądnych argumentów na twoje farmazony - miały ku temu sposobność. Dlatego ja już się za bardzo nie rozpisuję bo szkoda mi czasu.

Jeśli chodzi o paranoje to wyczuwa się to chociażby czytając zarzuty wobec innych użytkowników czy władz miasta - wszyscy według ciebie są miernotami, wszyscy są ograniczeni, tępi i niczego nie rozumieją. A tak niestety myślą ludzie którzy mają zdiagnozowane psychozy paranoidalne - zawsze one w swoich oczach są idealne, a wyimaginowany wróg "czai się gdzieś w urzędzie lub na forum"... ;) W dodatku jako jedna z nielicznych osób wulgaryzujesz forum często pisząc o onanizowaniu się, żyganiu, podniecaniu się itd. To nie jest normalne w twoim wieku chłopie :P Ciebie nie można zrozumieć bo nie wiadomo o co do końca ci chodzi. Bo jeśli o miejsca pracy - to akurat Rybnik ma dużo miejsc pracy i bezrobocie nie jest naszym jakimś znaczącym problem. Są ważniejsze (smog, korki, urbanistyka, mieszkania, komunikacja). Jeśli zaś chodzi o finanse miasta - to za 2012 Rybnik był w pierwszej trójce województwa po Katowicach i Gliwicach, a budżet miasta jest w bardzo dobrym stanie umożliwiającym duże miejskie inwestycje. Jeśli chodzi o inwestycje przemysłowe - według danych GUS za 2012 inwestycji takich było w Rybniku mniej więcej 6x więcej niż w Żorach (koloryzowanych i idealizowanych przez ciebie i żorskiego urzędnika jaki tu często występuje) licząc w złotówkach. Uczepiłeś się danych o średniej krajowej których nie bierze na serio żaden fachowiec bo nie wynikają one z realnych obliczeń zarobków wynikających z rozliczeń PIT ale wyjątkowo dziwnego systemu jej obliczania. Średnia krajowa od zawsze jest krytykowana przez wielu dziennikarzy ekonomicznych jako jednostka która w żaden sposób nie odzwierciedla sytuacji na rynku pracy.

A co do pozyskiwania przemysłu to jak to jest qwerty że ty masz pretensje o to do Fudalego kiedy za tę dziedzinę i lokację nowych dużych firm w Polsce odpowiada Ministerstwo Gospodarki... Tak przynajmniej twierdzi minister którego bardzo cenię - Piechociński który swojemu resortowi przypisuje ściągnięcie do Polski nowej, dużej montowni motoryzacyjnej:
http://biznes.onet.pl/piechocinski-pozy ... news-detal
Z tego co słyszałem to wybrano lokalizację na Pomorzu Zachodnim czyli w regionie gdzie jest bardzo trudna sytuacja na rynku pracy, szczególnie po likwidacji stoczni w Szczecinie.

Chciałbym się ministra Piechocińskiego zapytać - jaką firmę i jaki zakład załatwił dla naszego miasta czy subregionu?

Tobie nie chodzi o rozwój Rybnika tylko o jakieś dziwne fobie anty-fudalowe... Nie cieszą cię żadne inwestycje związane z rozwojem miasta tylko to aby na forum wylewać ciągłe żale i jady.

Od conajmniej kilku lat jedziesz dosłownie z takimi samymi tekstami jak z jakąś mantrą wypowiadaną po zażyciu psychotropów... Jak zepsuta płyta ;)
Arteks

Postprzez adamb Cz, 27 lut 2014, 23:42

Ja się nie zgadzam i ble, ble, ble :twisted:

Polecam zamieszkanie w http://www.sopot.pl/eGmina/pl
adamb

Postprzez kajzer Pt, 28 lut 2014, 09:23

Afordancja pisze
hehe, myślałem, że jakąś merytoryczną ripostę walniesz..
Tak żeby ripostować musi być podstawa do tej riposty.. Skoro Twojemu koledze , którego tak zawzięcie bronisz mylą się podstawowe pojęcia.. np. nie wie czym się różni się średnia płaca od średniej płacy w przemyśle.. Nie bardzo rozumie czym się różni dochód narodowy brutto na jednego mieszkańca od dochodu np na jednego mieszkańca powiatu gminy etc.

Szafuje danymi procentowymi według jakże błędnego schematu. Typu: w jednym kraj X produkował 100 tysięcy traktorów.. Kraj drugi jakiś bantu stan klepie ręcznie tych traktorów rocznie sztuk 10 . Przychodzi następny rok kraj X produkuje 90 tysięcy traktorów następuje spadek o 10 procent.. Ten wspomniany kraj bantu zrobił 12 traktorów podniósł produkcję o 20 procent.. I czy ten który podniósł te produkcję tych traktorów jest lepszy w produkcji od tego kraju X..?? Jak wspomniałem z bredni riposty nie da się wyprowadzić.. Mimo szczerych chęci...

- Co do czepiania się ortografii zazwyczaj tego unikam z prostego powodu każdemu piszącemu w Internecie zdarzają się tego typu wpadki.. Natomiast twój broniony kolega mało tego że wszystkich adwersarzy obdarza niewybrednymi epitetami ( moje epitety typy pełowiec przy jego sformułowaniach wyglądają jak niemal pieszczoty..!! )To jeszcze wszystkich poucza jak się mają zachowywać.. Żenada drogi kolego..

Wszyscy wiemy że ten gość stosunkowo niedawno nosił jeszcze koszule w zębach.. To najpierw niech pokaże minimum wychowania.. Tego internetowego Bo tak zasługuje na jedyne określenie .. spadaj chłoptasiu.. Naprawdę mnie to mierzi ,że ktoś nie potrafi jednego zdania , powtórzę jednego zdania poprawnie napisać w języku polskim i ma czelność pouczać innych.. I wyzywać od najgorszych.
Pozdrawiam
kajzer

Postprzez Afordancja Pt, 28 lut 2014, 09:36

kajzer napisał(a):
, którego tak zawzięcie bronisz

Zawzięcie? :shock: hm...(widocznie mamy różne definicje zawziętości)
Jak byś powiedział, że się Ciebie czepiam to ok, bo nie lubię "gramatycznych czepiaczy".

[edit]
A wtrącę się w waszą dyskusję.

Pisesz:
kajzer napisał(a): Szafuje danymi procentowymi według jakże błędnego schematu. Typu: w jednym kraj X produkował 100 tysięcy traktorów.. Kraj drugi jakiś bantu stan klepie ręcznie tych traktorów rocznie sztuk 10 . Przychodzi następny rok kraj X produkuje 90 tysięcy traktorów następuje spadek o 10 procent.. Ten wspomniany kraj bantu zrobił 12 traktorów podniósł produkcję o 20 procent.. I czy ten który podniósł te produkcję tych traktorów jest lepszy w produkcji od tego kraju X..?? Jak wspomniałem z bredni riposty nie da się wyprowadzić.. Mimo szczerych chęci...

Niestety, ale manipulujesz (naprawdę na początku, gdy "wkroczyłeś" na forum, byłeś bardziej rzeczowy, teraz jest coraz gorzej, a może tego na początku nie zauważałem).
Otóż Twój przykład miał by sens, gdyby była mowa o PKB, a tu mowa o średniej płacy (nie istotne w tej chwili czy to płaca w przemyśle czy innego rodzaju, ważne aby porównywać te same). I nikt nie mówi o tym który "kraj" jest lepszy, tylko chodzi o tendencje. A różnica między Rybnikiem a Żorami pod względem tej średniej, jest coraz mniejsza.

Czyli aby uaktualnić Twój przykład trzeba by było dorzucić np. populacje i policzyć per capita, i jeżeli Twój kraj X ma 200 000 mieszkańców, a drugi 5, to który jest lepszy? ;) (mam nadzieję, że zrozumiałeś przykład).

Abstrahując od Żor, nie jest dobrze, że w stosunku do średniej w kraju, rybnicka średnia
a) od 2002 do 2012 spadła
b) jest niższa od średniej, wszak jesteśmy jednym z większych miast w Polsce
Nie uważasz?
Inną sprawą, że punktowi trzeba było by się przyjrzeć dlaczego w 2002-2004 nastąpił taki spadek, może to wina jakiejś większej zmiany.
Afordancja

Postprzez kajzer Pt, 28 lut 2014, 10:23

Piszesz
Otóż Twój przykład miał by sens, gdyby była mowa

nie wiem czy świadomie czy nie ale tym tekstem potwierdzasz moją tezę manipulowanie procentami ma katastrofalne znaczenie.
Bardziej wymowne są konkretne liczby np. dochód na jednego mieszkańca.. Z manipulacją procentową mamy co chwilę w mediach z przyrostem PKB w Polsce niby zieloną wyspą ! Czyli wypisz wymaluj jest tak jak pisałem o tych traktorach.. Bo trudno PKB Niemiec porównywać z PKB Polski oni mają przykładowo spadek u nas wzrost i tak w Niemczech PKB jest dużo wyższe od polskiego PKB..

Porównywanie płac w Żorach i Rybniku nie oddaje statutu zamożności miast.. Mówiąc o płacach w Rybniku czy Żorach to nie wiem co masz na myśli place wypłacane w Rybniku czy Żorach.. Bo ludzie którzy biorą wypłaty w Żorach wcale w tych Żorach nie muszą mieszkać... Wielu mieszkańców Rybnika zarabia poza terenem Żor Rybnika.. etc.. Jedynym w miarę dobrym miernikiem zamożności obywateli tych dwóch miast byłby dochód brutto liczony w tym mieście na każdego mieszkańca...

Co do coraz niższych płac w mieście Rybniku a jak sobie wyobrażasz podniesienie płac w Rybniku.. Skoro praktycznie na terenie Rybnika nie powstają żadne nowe zakłady pracy .. Jedyne to markety.. Ale one średniej płacy nie dźwigną .. Rybnik też płaci za szaleńczą wizję polityki centralnej.. Wizja zamykania wszystkich zakładów pracy....

Co do rzeczowości mojej dyskusji zbędę to milczeniem...
kajzer

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Z powiatu rybnickiego i regionu