Dyskusje o miastach w regionie.

Dział poświęcony życiu powiatu rybnickiego. Piszcie o ważnych sprawach okolicznych gmin i miast.

Moderator: Moderator

Re: Dyskusje o miastach w regionie.

Postprzez Arteks Pt, 6 wrz 2013, 09:48

MqG napisał(a):Abstrahując od tematu dróg, wrócę do postu Arteksa na poprzedniej stronie. Potwierdzam nie jestem Rybniczninem, bo nie urodziłem się w Rybniku. Fakt zamieszkiwania w tym mieście przez ostatnie kilka lat mojego życia nie upoważnia mnie do pisania, że jestem Rybniczaninem.

Jesteś też jedynym forumowiczem który podawał różne okresy czasu zamieszkiwania w naszym mieście i różne dzielnice w których mieszkał do czasu aż cię podliczył Ravohousen... :P Więc nie lej się żurem i nie pogrążaj się dalej bo nikt ci i tak już w nic nie uwierzy. Jesteś dość nieudolnym pracownikiem żorskiego urzędu, który chciał podziałać na korzyść dość nisko ocenianego sąsiada a wyszło że jesteś oszustem. A przez zgłębianie tematu i dyskusje z tobą mogliśmy się przekonać, że Żory to miasto wielu patologii samorządowych co przedstawiłem kiedyś w pewnym zestawieniu. Poprosiłem cię abyś podał inne miasta w którym występują takie lub gorsze patologie. Udało ci się wymienić zadłużony Toruń w którym występuje tylko problem zadłużenia, a w Żorach mamy do czynienia nie tylko z gigantycznym zadłużeniem. :P

Dlatego wstydu oszczędź... ;)
Arteks

Postprzez peterson Pt, 6 wrz 2013, 10:51

Arteks - żal dupe ściska że nie możesz mieszkać w Żorach? Bo tylko w ten sposób można wytłumaczyc twoją nienawiść do tego miasta.
peterson

Postprzez Arteks Pt, 6 wrz 2013, 11:01

peterson napisał(a):Arteks - żal dupe ściska że nie możesz mieszkać w Żorach? Bo tylko w ten sposób można wytłumaczyc twoją nienawiść do tego miasta.

A gdzie ty widzisz u mnie nienawiść? Na forum rybnickim mogę sobie pisać wszystko co mi się podoba ale i tak moje teksty to tylko polemika głównie z zakompleksionymi sąsiadami... A to że Żory to antyprzykład rządzenia miastem dla całego Śląska to wasz problem. Które inne miasto buduje jakieś pierdoły by potem lądować na podium zadłużenia w Polsce? Jak się nie ma pieniędzy to nie przesadza się w inwestycjach, a już na pewno nie w takich które nie są potrzebne. Pomijam już inne negatywne zjawiska występujące tylko w Żorach.
Arteks

Postprzez grzesnick Pt, 6 wrz 2013, 11:20

Arteks - taki mały off topic z mojej strony.. widzę, że jesteś przekonany o tym, że ekipa Fudalego działa sprawnie itd Wykazujesz się w tym względzie niesamowita konsekwencją. Powiedz mi kto twoim zdaniem mógłby go zastąpić, jak nie wystartuje ze względów zdrowotnych ?
grzesnick

Postprzez Arteks Pt, 6 wrz 2013, 11:38

grzesnick napisał(a):Wykazujesz się w tym względzie niesamowita konsekwencją. Powiedz mi kto twoim zdaniem mógłby go zastąpić, jak nie wystartuje ze względów zdrowotnych ?

Przecież wiesz Grzesnick kogo PO szykuje na komisarza na wypadek gdyby Fudali nie mógł wrócić do urzędu. Więc po co się zastanawiać kto mógłby jak kandydat na komisarza przez PO jest już wybrany i jest to osoba która ma duże znaczenie w PO na Śląsku. Ale nie jest pewne czy Fudali nie wróci w świetnej kondycji za jakiś czas zaskakując wszystkich. ;)
Arteks

Postprzez grzesnick Pt, 6 wrz 2013, 11:43

Niby tak, to nie jest jednak odpowiedź na pytanie - czyli oddałbyś głos na człowieka PO?
grzesnick

Postprzez Arteks Pt, 6 wrz 2013, 12:00

grzesnick napisał(a):Niby tak, to nie jest jednak odpowiedź na pytanie - czyli oddałbyś głos na człowieka PO?

Przede wszystkim znasz moje poglądy i wiesz, że ja preferuję ludzi niż partie więc wolałbym aby to był w pierwszej kolejności człowiek, a dopiero potem kojarzenie go z partią, a nie odwrotnie że jest polityk który próbuje coś mamrotać o mieście, a tak naprawdę jest tylko pionkiem sterowanym przez partię. Poza tym wiesz że na zarządcę się nie głosuje bo jest on przecież powoływany przez władze państwowe ale z tego co mi się obiło o uszy to kandydatura jest ciekawa. Natomiast osobiście wolałbym aby Fudali dokończył w dobrym zdrowiu tę kadencję ale doradzałbym mu ze względów zdrowotnych nie kandydować już na następną. On swoje miejsce w historii tego miasta już ma, możliwe że powinien odpocząć.
Arteks

Postprzez grzesnick Pt, 6 wrz 2013, 13:11

powinieneś sam się zająć polityką, wypowiadasz się jak stary wyga z telewizji :) ja myślę, że Fudali dokończy kadencje. zaległy urlop itd ..A wybory w przyszłym roku to duża niewiadoma i nowe otwarcie
grzesnick

Postprzez MqG Pt, 13 wrz 2013, 19:24

Proponuję, żeby Ravohousen sprawdził skąd piszę posty. Wystarczy sprawdzić z jakiego łącza i wszystko będzie jasne. A gdyby wpadł zarząd komisaryczny to byłoby nawet ciekawie. Nie wiem kogo masz na myśli jako kandydata na wypadek konieczności wprowadzenia zarządu komisarycznego ale jeśli prawda jest to o czym się mówi to byłoby naprawdę ciekawie, nie wspominając już tego ile osób trzęsie portkami na samą myśl o tej osobie.
MqG

Postprzez MqG Pt, 13 wrz 2013, 19:31

Ale tego Pana raczej nie kojarzę z PO, choć miał niedawno propozycję ...
MqG

Postprzez adamb So, 14 wrz 2013, 23:34

Chłopie powinieneś zmienić nicka na "szpieg z krainy deszczowców" taki jesteś tajemniczy :roll:
adamb

Postprzez Arteks Wt, 17 wrz 2013, 09:44

adamb napisał(a):Chłopie powinieneś zmienić nicka na "szpieg z krainy deszczowców" taki jesteś tajemniczy :roll:

Raczej głupi a nie tajemniczy bo jak niby internauta ma sprawdzać łącza? Wystarczy że się sprawdzi jego wpisy z których wynikają zupełnie sprzeczne informacje. Nawet sprytny oszust wiedziałby jak oszukiwać, a MqG jest głupi dlatego często zaprzeczał sam sobie (przykłady podawałem, nie chce mi się powtarzać).

@MqG - dziwi mnie twój wpis o zarządcy bo większe prawdopodobieństwo zarządcy komisarycznego jest w Żorach! Wystarczy że Sąd Okręgowy przyzna rację CBŚ, prokuraturze i Sądowi Rejonowemu i Socha nie będzie mógł pełnić tej funkcji. Trochę dziwne aby trzy instytucje myliły się a Socha miał rację jeśli chodzi o złamanie przez niego prawa. Druga ewentualność to bankructwo miasta co jest całkiem możliwe bo Żory nie mają już nic do fikcyjnej sprzedaży i ta bańka mydlana wkrótce może pęknąć, a wtedy też będzie potrzebny zarządca. A fikcyjne sprzedaże umożliwiały ukrywanie prawdziwego zadłużenia które swoją drogą i tak jest wysokie mimo tych papierowej księgowości. W przypadku Rybnika zarządca wchodzi w grę tylko w przypadku gdyby Fudali nie był w stanie wrócić na stanowisko ze względów zdrowotnych ale jeden z tygodników napisał, że wyszedł niedawno na urlop ze szpitala. Zdaje się że jego stan się poprawia, a to oddala zarządcę u nas.
Arteks

Postprzez mr.myers Wt, 24 wrz 2013, 17:33

Dla mnie jednym z najpiękniejszych miast jest Świnoujście. I ten świetny hotel [wycieto spam] Polecam.
mr.myers

Postprzez Murzin Cz, 26 wrz 2013, 09:55

Zapewne, miasto z naszego regionu :D
Murzin

Postprzez mr.myers Wt, 8 paź 2013, 11:33

Zastanawiam się, czy mógłbym wybudować dom w waszym mieście. I za jaką cenę. Bo ogólnie to upatrzyłem sobie technikę, coś takiego: [wycieto spam]
mr.myers

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Z powiatu rybnickiego i regionu