Dyskusje o miastach w regionie.

Dział poświęcony życiu powiatu rybnickiego. Piszcie o ważnych sprawach okolicznych gmin i miast.

Moderator: Moderator

Re: Dyskusje o miastach w regionie.

Postprzez MqG Pn, 19 sie 2013, 18:08

Widzę Arteks, że boli cię i Miasteczko i Aquarion. Ma co boleć sporo ludków tam zajeżdża i nawet dość sporo z Rybnika. Twinpigs w większości wybudowane zostało z funduszy unijnych a wkład miasta był w tej inwestycji naprawdę znikomy.
Zresztą znane nie tylko w regionie patrz wpis powyżej. A jeśli twierdzisz, że znów kłamie to sprawdź (IP 80.55.169.178) skąd piszę.
MqG

Postprzez MqG Pn, 19 sie 2013, 18:21

woja sieć
Adres IP
80.55.169.178
Nazwa hosta
vn178.internetdsl.tpnet.pl

Twój operator
Operator
static IP
GDANSK
POLAND
Kraj
Poland Pl
MqG

Postprzez TooSlow Pn, 19 sie 2013, 19:57

Synek, wracaj do domu, Ruch mecz przegrał, na ch.. siedzisz na tej plaży w Gdyni.
TooSlow

Postprzez Arteks Pn, 19 sie 2013, 20:05

MqG napisał(a):Arteks właśnie na kilka dni wpadłem do Mrągowa i mam dla Ciebie fajne info. Siedziałem sobie dziś w karczmie na obiadku (Karczma Jana - polecam) i podchodzą do stolika ziomale i pytają: "Pan ze śląska?? Mówię tak, oni a skąd mówię, że z Rybnika a oni czy to gdzieś w okolicy Żor?? Mówię tak Żory to sąsiednie miasto".

Nie żal ci czasu na pisanie takich bredni? Jeśli jesteś na urlopie to odpocznij sobie od urzędu miejskiego w Żorach i nie twórz kolejnych ludowych baśni... :P

Kamień ma swój potencjał a między RPA a Miasteczkiem Twin Pigs nie ma kompletnie żadnej różnicy - jedno i drugie dobre dla małych dzieci, jedno i drugie odwiedzają ludzie z przeróżnych miejsc. To smutne, że Żory cały swój PR chcą budować na takim kiczu...

Kamień zmienia się na plus: wyremontowano całkowicie hotel, wybudowano od podstaw nowe boisko, wyremontowano korty tenisowe, uporządkowano stawy udostępniając je miłośnikom wędkowania, wydzierżawiono teren dla RPA, uruchomiono siłownię pod chmurką, wyposażono plac zabaw w nowy sprzęt, powstał jeden z pierwszych w regionie paintballi. I będzie co raz lepiej bo Rybnik kasę ma co pokazuje inwestycję w Rudę gdzie za "swoje" a nie unijne pieniądze miasto modernizuje ośrodek za prawie 40 mln zł :D

A ciekawe czemu nie "pochwaliłeś się" nigdy największym ośrodkiem w Żorach - Piaskownią do którego trafiłem przypadkowo jeżdżąc po lasach gotartowicko-szczejkowickich i gubiąc ścieżkę (notabene w Żorach jest dość słabe oznakowanie ścieżer rowerowych!). Toż to jest dopiero kompromitacja... Czy to jeszcze można nazwać ośrodkiem? Poza kilkoma roślinkami i kilkoma uszkodzonymi ławkami nie ma tak naprawdę niczego ;P Nie wiem czy kiedykolwiek tam było lepiej ale wygląda to obecnie masakrycznie... Może być ci strasznie wstyd. Kamień mimo wszystko nigdy nie był taki pusty i straszny jak ta "Piaskownia" ;|

Szkoda słów, wystarczy porównać jak wygląda "upadły" ośrodek w Rybniku i park "wypoczynkowy" w Żorach:
http://www.parki.org.pl/parki-miejskie/ ... a-w-zorach
http://www.rybnik.eu/index.php?id=223&p ... ,show,7174

Jeśli uważasz, że Twin-pigs nie przyczyniło się do tak gigantycznego zadłużenia Żor to jeszcze bardziej się pogrążasz bo co w takim razie skoro w Żorach poza Twin-pigs i kawałkiem nowej drogi nic nowego nie powstało w ostatnich latach??? Skąd to zadłużenie w pierwszej trójce polskich samorządów? :P
Ostatnio edytowano Pn, 19 sie 2013, 20:08 przez Arteks, łącznie edytowano 1 raz
Arteks

Postprzez Arteks Pn, 19 sie 2013, 20:06

TooSlow napisał(a):Synek, wracaj do domu, Ruch mecz przegrał, na ch.. siedzisz na tej plaży w Gdyni.

Ale dobrze że Energetyk zremisował :)
Arteks

Postprzez MqG Wt, 20 sie 2013, 14:58

Arteks ok zgadzam się, że coś w Kamieniu się robi. Nie zapomnij jednak ile się zniszczyło. Jak wygląda teraz pole namiotow? Rozpacz. Jedno boisko i kort tenisowy to nie wszystko. Nie zapominaj też ktp wyremontował hotel spółka Hossa czyli takie Nowe Miadto. Siłownia pod chmurką powstała niedawno po tym jak żorska odniosła sukces. Ośrodek w Kamieniu to już nie ts ranga co kilkanaście lat temu. Zobacz jaki jest do ośrodka dojazd ul. Robotnicza to porażka. W weekendy troche spacerowiczów jest ale podjedź i zobacz że większość z nich to emeryci i dziadkowie z wnukami na placu zabaw czy siłowni. Kilka razy już na zebraniu Rady Dzielnicy poruszany był temat ośrodka i co nic kilka półśrodków zastosowano na odczepnego. Szkoda bo w upalne letnie dni było w ośrodku gwarno teraz pustki. Wydaje mi się że to największa porażka miasta - doprowadzenie tego ośrodka do ruiny.
MqG

Postprzez MqG Wt, 20 sie 2013, 15:04

Wiem że jesteś przekonany że mieszkam w Żorach ale mieszkam w Kamieniu i widzę jak wygląda ośrodek. Czasami wybieram sie w week na przejażdzkę rowerową i widzę te tłumy. Część tych tłumów kończy później w pobliskiej Stodole na piwie i tak to się toczy wielki świat w upadłym ośrodku i jego okolicach.
MqG

Postprzez MqG Wt, 20 sie 2013, 15:07

A największą porażką była dzierzawa tetenu pod RPA. Nawet w wydanym niedawno przewodniku po parkach rozrywki przez Polska Izbe Turystyki wielkiej wzmianki o RPA nie ma. A TWINPIGS jest parkiem rekomendowanym przez Izbe. Widać taki naród zachwyca się byle kiczem.
MqG

Postprzez meinland Wt, 20 sie 2013, 15:21

Arteks napisał(a):Kamień ma swój potencjał a między RPA a Miasteczkiem Twin Pigs nie ma kompletnie żadnej różnicy - jedno i drugie dobre dla małych dzieci, jedno i drugie odwiedzają ludzie z przeróżnych miejsc. To smutne, że Żory cały swój PR chcą budować na takim kiczu...

Naprawdę nie wiem, jak bardzo trzeba być zaślepionym, żeby porównywać Rybnicki Park Atrakcji do Twinpigs...

Kamień zmienia się na plus: wyremontowano całkowicie hotel,

Spółka Hossa, czyli rybnicki odpowiednik żorskiego Nowego Miasta, które tak krytykujesz.

wybudowano od podstaw nowe boisko, wyremontowano korty tenisowe, uporządkowano stawy udostępniając je miłośnikom wędkowania, uruchomiono siłownię pod chmurką, wyposażono plac zabaw w nowy sprzęt,

Czyli dokładnie jak, nieprzymierzając, w Palowicach. Tyle, że Palowice mają 1,2 tys. mieszkańców.

powstał jeden z pierwszych w regionie paintballi.

Akurat paintballa w Palowicach nie ma, zdaje się z prostego powodu - paintball to taka gra, że zapuszczone tereny są tam pożądane :D

I będzie co raz lepiej bo Rybnik kasę ma co pokazuje inwestycję w Rudę gdzie za "swoje" a nie unijne pieniądze miasto modernizuje ośrodek za prawie 40 mln zł :D

No nie ma to jak się pochwalić, że Rybnik realizuje staropolską tradycję "zastaw się, a postaw się".

Jeśli uważasz, że Twin-pigs nie przyczyniło się do tak gigantycznego zadłużenia Żor to jeszcze bardziej się pogrążasz bo co w takim razie skoro w Żorach poza Twin-pigs i kawałkiem nowej drogi nic nowego nie powstało w ostatnich latach??? Skąd to zadłużenie w pierwszej trójce polskich samorządów? :P

Ten kawałek nowej drogi ma kilkanaście kilometrów i wygląda tak:
- obwodnica Rownia - przekraczamy granicę z Rybnikiem i łup, wiecznie remontowana Żorska przez sam środek Gotartowic z rondami co pięćdziesiąt metrów (http://goo.gl/maps/oSDwr)
- obwodnica samych Żor, częściowo dwupasmowa, z wielkim węzłem bezkolizyjnym. Przypomnijmy, na jakim etapie w niektórych miejscach jest obwodnica Rybnika - na etapie porzuconym.
- dalej obwodnica, tylko inny etap - rybniczanie mogą przyjechać sobie i zobaczyć, jak wygląda droga dwupasmowa wielopasowa, w Rybniku niestety jest tylko mały fragmencik, na którego sporej części i tak drugi zjazd przerobiono na zjazdy/wjazdy z innych ulic
- Wiślanka z nawierzchnią betonową - następną drogę z taką nawierzchnią można spotkać dopiero na Dolnym Śląsku, bo jest taka droga. Ale za to wytrzyma, w przeciwieństwie do niedawno przecież oddawanej ulicy Wielopolskiej, po której strach było jeździć (teraz chyba szczęśliwie jest tam jakiś remont)
meinland

Postprzez Arteks Wt, 20 sie 2013, 20:01

@meinland - ale co w kontekście wyniku finansowego miasta za 2012 rok ma budowa kilku kilometrów jednojezdniowej obwodnicy? Rybnik też taką wybudował i nijak ma się to do finansów miasta :idea: Obwodnicę w Żorach oddano z 4 lata temu! Remont Wiślanki też jest nieadekwatnym przykładem bo kiedyż on miał miejsce??? Jeszcze dawniej niż obwodnica, chyba z 6 albo 7 lat temu??? Przecież to jest zupełny nonsens... :?

Każde władze miasta powinne ocenić swoje możliwości finansowe i podejmować się takich wysiłków inwestycyjnych którym dadzą radę sprostać. Niestety Żory to jedyne na Śląsku miasto którym kierują elfy... Stąd tak duże pomyłki w obliczeniach, na co mogą, a na co nie mogą sobie pozwolić ;) Co do Wiślanki to nie ma drugiej betonowej drogi w dalekim promieniu? No bo mało kto chce mieć tak niewygodne drogi u siebie... Jadąc z Katowic do Ustronia, przejazd przez Żory właśnie przez te betoniki jest najmniej komfortowy. Dup... dup... dup... Jeśli nie masz prawa jazdy i nie jeździsz autem w tamtym kierunku to nie wiesz o co chodzi. Takich rzeczy się nie wygugluje Meinland ale Wiślanka w Żorach na pewno nie zasługuje na żaden podziw. Być może władze miasta poszły na taniość ale na pewno nie zyskują sobie przez to szacunku wśród kierowców. Nie chciałbym jako kierowca jeździć takimi drogami. Jeśli uważasz inaczej to powiedz mi dlaczego ani Katowice ani Kraków, ani w przypadku DTŚ, ani w przypadku ekspresówek czy autostrad nie stosuje się takiej technologii? :idea:

Niedawno słusznie zauważyłeś, że ścieżki rowerowe wyłożone kostką nie są najbardziej wygodne dla rowerzystów. Dlaczego więc jesteś w swoich poglądach tak bardzo niekonsekwentny? Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak nieprzyjemnym uczuciem jest skakanie autem z betonika na betonik??? Jadąc przez Żory przypominam sobie autostrady z dawnego NRD (zmodernizowane po zjednoczeniu Niemiec na wygodne asfaltowe!).

Nie wiem skąd się bierze ta twoja zatwardziała nienawiść wobec Rybnika skoro oczekiwaną przez mieszkańców (i dość profesjonalnie zaprojektowaną) inwestycję na Gliwickiej uważasz, że to jest "zastaw się a postaw się", a budowa na kredyt durnowatego i niekoniecznie potrzebnego udawanego miasteczka przez które Żory prawie toną pod kątem finansowym - jest ok... Strasznie masz dziwne, infantylne i tendencyjne podejście. Gdyby władze Rybnika nie remontowały Rudy to pewnie byś się nabijał że to skansen... I tak źle i tak niedobrze natomiast ta inwestycja z własnych pieniędzy pokazuje, że sytuacja finansowa Rybnika jest dobra :) Zamiast pisać takie dyrdymały, przejedź się i pobaw się z przedszkolakami w Twin-pigs ;)

@MqG - albo jesteś niezwykle głupi albo nienormalny... Przecież ty wielokrotnie zaprzeczałeś sam sobie odnośnie miejsca zamieszkania. Niedawno musiałeś mieć jakiś nawrót świadomości bo w jednym z komentarzy napisałeś że "nie jesteś Rybniczaninem", a teraz znowu ten Kamień o którym tak marzysz powrócił w jakichś halucynacjach. A może przesadzasz z jakimiś psychotropami i dlatego raz ci się wydaje że mieszkasz koło Focusa, innym razem że w Kamieniu, a jeszcze innym razem że to niestety jest smutne mieszkanie w NRDowskim bloku bez kuchni w zbankrutowanych Żorach? ;)
Arteks

Postprzez Arteks Wt, 20 sie 2013, 20:26

MqG napisał(a):Wiem że jesteś przekonany że mieszkam w Żorach ale mieszkam w Kamieniu i widzę jak wygląda ośrodek.
Przypominam że kilka dni temu pisałeś, że nie jesteś Rybniczaninem, a jeszcze niedawno pisałeś, że mieszkasz na Dworku :P

Prawdziwa wiocha to Żory gdzie całe życie miejskie koncentruje się w przyblokowych barach zamiast w centrum miasta w pubach, ogródkach piwnych czy chociażby w ośrodkach wypoczynkowych. Byłem niedawno w Ostrawie Porubie zobaczyć sobie tamtejszy basen. Na terenie obiektu było conajmniej z 5 miejsc w których można było kulturalnie napić się piwa. Nic to gorszącego jeśli ludzie potrafią się zachować i nie szaleją czy nie wyją. Jakoś nie słyszałem ani razu aby okoliczni mieszkańcy Kamienia przyzwyczajeni do ciszy i spokoju skarżyli się na tamtejszy ośrodek :)

Za to wszyscy wiedzą, że Żory to chołota... Czasem ktoś to nawet opisze... http://www.tuzory.pl/wiadomosci,bary-os ... -5299.html
Arteks

Postprzez meinland Wt, 20 sie 2013, 21:11

Arteks napisał(a):Co do Wiślanki to nie ma drugiej betonowej drogi w dalekim promieniu? No bo mało kto chce mieć tak niewygodne drogi u siebie... Jadąc z Katowic do Ustronia, przejazd przez Żory właśnie przez te betoniki jest najmniej komfortowy. Dup... dup... dup... Jeśli nie masz prawa jazdy i nie jeździsz autem w tamtym kierunku to nie wiesz o co chodzi. Takich rzeczy się nie wygugluje Meinland ale Wiślanka w Żorach na pewno nie zasługuje na żaden podziw. Być może władze miasta poszły na taniość ale na pewno nie zyskują sobie przez to szacunku wśród kierowców. Nie chciałbym jako kierowca jeździć takimi drogami. Jeśli uważasz inaczej to powiedz mi dlaczego ani Katowice ani Kraków, ani w przypadku DTŚ, ani w przypadku ekspresówek czy autostrad nie stosuje się takiej technologii? :idea:

Mówisz serio czy jesteś na prochach?

Betonowa nawierzchnia ma mnóstwo przewagi nad nawierzchnią asfaltową, a powodem, dla której nie stosuje się jej na szerszą skalę są tylko ogromne koszta. Z tego powodu na całym świecie betonowe odcinki oddaje się w zasadzie tylko w okolicach wielkich aglomeracji miejskich. No chyba, że według ciebie Amerykanie to idioci i się mylą stosując beton w wielkich miastach a asfalt na odludziach Nebraski. Betonowe nawierzchnie są znacznie bardziej trwałe niż asfaltowe, nie tworzą się tam koleiny, mają lepszą przyczepność... w zasadzie jedyną wadą są właśnie dylatacje - te dup, dup, dup - ale szczerze mówiąc mnie to ani parzy ani ziębi, bo i tak nie mogą się równać z tymi np. na estakadzie w Knurowie.

Niedawno słusznie zauważyłeś, że ścieżki rowerowe wyłożone kostką nie są najbardziej wygodne dla rowerzystów. Dlaczego więc jesteś w swoich poglądach tak bardzo niekonsekwentny? Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak nieprzyjemnym uczuciem jest skakanie autem z betonika na betonik??? Jadąc przez Żory przypominam sobie autostrady z dawnego NRD (zmodernizowane po zjednoczeniu Niemiec na wygodne asfaltowe!).

Rower to nie samochodów. Nawet nie ma resorów.

A co do niemieckich autostrad - chyba musisz zadzwonić jako autorytet do Angeli Merkel i ją zrugać, bo wszystkie ostatnio wyremontowane autostrady w RFN są betonowe... Na przykład A113 prowadząca do nowego berlińskiego lotniska:

Obrazek

Albo A4 koło Jeny:

Obrazek

Nie wiem skąd się bierze ta twoja zatwardziała nienawiść wobec Rybnika skoro oczekiwaną przez mieszkańców (i dość profesjonalnie zaprojektowaną) inwestycję na Gliwickiej uważasz, że to jest "zastaw się a postaw się",

Oj, ja nie mówię, że remont Rudzie nie był potrzebny.
Wyśmiewam tylko twoją postawę "zastaw się a postaw się", bo wyśmiewasz Żory, że zyskały na swoje projekty dotacje z UE, a Rybnik sam płaci za Rudę.
To trochę tak, jakby śmiać się z sąsiada, że kupił auto w promocji, a ty masz ten sam model, ale z gorszym wyposażeniem i za wyższą cenę i prężysz się z dumy.
meinland

Postprzez Arteks Śr, 21 sie 2013, 10:24

@meinland - w swoim zacietrzewieniu czytaj dokładniej moje wypowiedzi. Bo mnie śmieszą władze Żor nie z powodu tego, że dostały dotację tylko, że zadłużyły się na maksa z powodu kompletnych bzdur... A co do tych autostrad to świetnie pokazuje jak zjeżdżasz na różne zupełnie niepowiązane tematy ze sobą. Ty byś się nadawał na rzecznika jakiegoś najbardziej nieudacznego i głupiego polityka. Zawsze byś go w jakiś sposób wybielił robiąc z siebie przy okazji błazna. Nie chodziło mi o to, że Niemcy nie stosują betonu ale, że nie stosują metody jaka została zastosowana przy remoncie Wiślanki! Chciałbyś jechać z Hamburga do Monachium na drodze gdzie masz cały czas dup... dup... dup...? To że stosują wytrzymalszy beton, a potem pokrywają to asfaltem - to nieistotne. Istotna dla mnie była wygoda jazdy. Dziwię się, że cały czas "choćby po trupach" bronisz idiotycznej i fatalnej polityki finansowej Żor - ośrodka które ma największe zadłużenie w naszym województwie, a gdyby nie fikcyjne sprzedaże - przekroczyłoby jakiekolwiek racjonalne granice zadłużenia!
Arteks

Postprzez peterson Śr, 21 sie 2013, 11:30

Panowie to wasze zacietwierzenie przypomina mi trochę spory na innym forum pomiędzy fanami lotnisk w Pyrzowicach i Balicach. Wszyscy czekają i szukaja potknięć rywali, to samo jest tutaj. Arteks - na autostrady betonowe decydują sie tylko bogate kraje, co prawda są droższe ale są trwalsze. Asfalt wymaga remontów co ok 10 lat natomiast beton co 20. Mam wrażenie że jedyną drogą betonową którą jechałeś to żorska betonówka. Dokładnie takie same ofekty akustyczne są w Żorach, na A4 za Wrocławiem, na czeskich i niemieckich betonówkach. I jeszcze jedno betonówek nie pokrywa się asfaltem, chyba że taka była technologia budowy drogi ale to już jest droga asfaltowa. W Polsce również była dyskusja na temat technologii budoway autostrad ale wygrało lobby asfaltowe powiązane z Orlenem i Lotosem.
peterson

Postprzez Arteks Śr, 21 sie 2013, 11:57

peterson napisał(a):PArteks - na autostrady betonowe decydują sie tylko bogate kraje, co prawda są droższe ale są trwalsze. Asfalt wymaga remontów co ok 10 lat natomiast beton co 20. Mam wrażenie że jedyną drogą betonową którą jechałeś to żorska betonówka.

Charakterystyczne "dudnienie" spotkałem tylko w okolicach Ostrawy, na Wiślance w Żorach i na kawałku między Szczecinem a Berlinem oraz na polskim odcinku przedwojennej A4. Bardzo dużo po Niemczech nie jeździłem ale tam gdzie bywałem np. w Rurhy spotykałem tylko gładkie autobany. Sensem tematu jednak wcale nie były autostrady i technologie ich wykonania. Jeszcze wczoraj chodziło o ośrodek w Kamieniu i zadłużenie Żor ad 2012 :shock:
Arteks

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Z powiatu rybnickiego i regionu