Dyskusje o miastach w regionie.

Dział poświęcony życiu powiatu rybnickiego. Piszcie o ważnych sprawach okolicznych gmin i miast.

Moderator: Moderator

Re: Dyskusje o miastach w regionie.

Postprzez Arteks N, 27 mar 2011, 15:32

Don C. napisał(a):Może wreszcie coś w temacie.Okazuje się że w regionie rosną parki wodne. :shock: Żory już prawie mają gotowy http://www.tuzory.pl/wiadomosci,w-aquap ... 6-449.html
W tym miejscu zachodzi pytanie dlaczego w największym mieście regionu czyli w Rybniku nie słychać nawet o planach takiej inwestycji :?: Gorzyce dały dwadzieścia kilka milionów więc wydatek jak na Rybnik wydaje się nie tak wielki.

Odopowiedź jest prosta Don C. te miasta i miejscowości jakie wymieniasz nie miały lub nie mają w ogóle porządnych pływalni lub co najwyżej posiadają obiekty pamiętające czasy Gierka. Po co mają budować zwykły basen skoro lepiej trochę dołożyć i będzie więcej atrakcji dla dzieci i młodzieży? Rybnik ma trzy nowoczesne baseny, które wprawdzie nie są parkami wodnymi ale zapewniają odpowiedni standard miłośnikom pływania i pluskania. Prawidziwy aquapark to wydatek ok. 200 milionów zł. Katowice zdaje się planowały budowę aquaparku od 10 lat i dopiero chyba w przyszłym roku ma ruszyć ta inwestycja. Dlaczego tak długo? Bo profesjonalny aquapark to inwestycja praktycznie skazana na nierentowność lub na bardzo niskie dochody która pochłania fortunę! A w takim przypadku należałoby zrezygnować z wszystkich innych inwestycji. A każdy mieszkaniec Rybnika i naszego regionu wie, że największym problemem są obecnie drogi i transport i to one powinne być priorytetem jeszcze przynajmniej przez kilka lat.

To co budują Żory i Racibórz to parki wodne w skali mikro czyli tak naprawdę baseny ze zjeżdżalniami. To samo Gorzyce. Oczywiście nic im nie ujmuję, a Gorzyce naprawdę mi imponują. Ale to naprawdę nie ma nic wspólnego z tym co wybudowano w Tarnowskich Górach i co planują Katowice. Nie widziałbym sensu budowania czegoś takiego w sytuacji kiedy mamy trzy ogólnodostępne pływalnie w tym jedną oddaną do użytku rok temu.

Rybnik też ma w planach prawdziwy aquapark i myślę, że on w jakieś dalszej perspektywie powstanie w ramach kompleksu Ruda.
Arteks

Postprzez Arteks N, 27 mar 2011, 15:39

qwerty napisał(a):
Arteks napisał(a):w ostatnich latach więcej inwestowano w drogi niż np. w kulturę czy estetykę.

U nas zainwestowano w kulture. Ciekawe gdzie? Podaj przyklad (oprocz moze remontu TZR).

Zamień hamburgera i twoje nudne stukanie po klawiaturze na jakąś miejską imprezę OK? ;) W Rybniku nie tylko świetnie funkcjonuje TZR ale również dzielnicowe domy kultury które nie tylko zostały gruntownie odnowione w ostatnich latach ale mają naprawdę znakomitą ofertę kulturalną. Można z nią obcować w naprawdę profesjonalnych warunkach zarówno w Chwałowicach, Boguszowicach, Niedobczycach jak i w Energetyku (który ma być zresztą rozbudowany i zmodernizowany). Nie ma na Śląsku drugiego miasta, którego dzielnicowe domy kultury miałyby w ofercie tak ciekawe imprezy o znaczeniu ponadregionalnym - a to o czymś świadczy. Zresztą każdy w Polsce twórca filmu amatorskiego czy fotografii industrialnej zna DK Chwałowice w Rybniku - to taki mały przykład :)

Które miasto w naszym regionie tak chojnie wspiera gazety kulturalne? Które ma swój własny program o kulturze?
Ostatnio edytowano N, 27 mar 2011, 15:49 przez Arteks, łącznie edytowano 1 raz
Arteks

Postprzez Arteks N, 27 mar 2011, 15:43

ziupo napisał(a):Z Kulturą nie jest aż tak źle, przecież miasto ostatnio wprowadza zmiany w tym temacie - mamy gazetkę-informator kulturalny, do tego maja pojawić się w najbardziej obleganych miejscach wyświetlacze informujące o najbliższych wydarzeniach kulturalnych.

Dopiero Ziupo się zacznie jak się pojawią tablice LCD a na przystankach podświetlane informatory o miejskich imprezach. Rybnik jest chyba najbardziej pro-kulturalnym mieście na Śląsku. Przynajmniej najbardziej innowacyjne pomysły wprowadza. Myślę, że nasze miasto może być niezłą alternatywą wobec nieco niemrawego GOPu gdzie poza Katowicami mało się dzieje i może ściągać tutaj ciekawych ludzi kultury. Nie wiem czy czytałeś co pisał o Rybniku Poprawa w jakieś krakowskiej gazecie? Nazwał nasze miasto ewenementem na Śląsku :D A Poprawa to nazwisko które zna cały artystyczny Kraków.
Arteks

Postprzez qwerty N, 27 mar 2011, 17:54

Arteks napisał(a):Prawidziwy aquapark to wydatek ok. 200 milionów zł.

Arteks - chyba juz sie kompletnie zatopiles w fudalistycznej propagandzie.
Basen w Gorzycach kosztowal okolo 30 mln zlotych. My za reanimacje post-plrolwskiego trupa dalismy chyba niecale 20mln.
Aqua Park w Rudzie ma kosztowac 82mln.

Pieprzysz od rzeczy, oderwany jestes od rzeczywistosci jak Fudali.
q.
qwerty

Postprzez stfu1 N, 27 mar 2011, 21:12

w rybniku musi duzo kosztowac bo pewnie kolesiemusza zarobic
stfu1

Postprzez Arteks Pn, 28 mar 2011, 20:26

qwerty napisał(a):

Basen w Gorzycach kosztowal okolo 30 mln zlotych. My za reanimacje post-plrolwskiego trupa dalismy chyba niecale 20mln.

Mam wrażenie, że ty qwerty jesteś daleko bardziej oderwany od rzeczywistości i od normalnych międzyludzkich kontaktów. Nienawiść zalała ci mózg jakby to ujął poseł Niesiołowski stąd twoje ciągłe ataki, kąsania i ciągłe powroty do zamkniętych tematów.

Wiem, że basen w Boguszowicach to był postprlowski trup ale wyszedł z tego całkiem niezły kompleks wraz ze zmodernizowaną halą sportową, którym w zasadzie mogłaby się poszczycić każda dzielnica śląskiego miasta. Nie znam się na tyle na przepisach i budownictwie ale nie sądzę aby była możliwość stworzenia z tego niedokończonego basenu mikro-aqua-parku. A z kolei wyburzenie tego obiektu pociągnęłoby za sobą dodatkowe niemałe koszty. Nie wiem czy obiekt a'la Gorzyce wpisałby się dobrze architektonicznie w cały kompleks. Myślę, że nie. I nie piszę to z powodu aby chwalić AF - wręcz przeciwnie - wstydem napawa mnie, że to tyle lat stało i niszczało. Dobrze, że jednak w końcu udało się to doprowadzić do szczęśliwego finału. Ta opcja z połączeniem nowoczesnego basenu i zmodernizowanej hali była dobra oczywiście zakładając, że przynajmniej za jakieś 3-4 lata zacznie się coś dziać z Rudą - obojętnie czy z inwestorem prywatnym czy też z inicjatywy miasta, tak aby Rybnik doczekał się prawdziwego aquaparku. Może uda się Rybnikowi tę inwestycję wpisać do RPO na lata 2014-20. Może pojawi się jakiś prywatny inwestor, który byłby zainteresowany stworzeniem jednego z większych kompleksów sportowych na Śląsku jak to sobie władze miasta wymyśliły.
Arteks

Postprzez qwerty Pn, 28 mar 2011, 21:02

Arteks napisał(a):
qwerty napisał(a):

Mam wrażenie, że ty qwerty jesteś daleko bardziej oderwany od rzeczywistości i od normalnych międzyludzkich kontaktów. Nienawiść zalała ci mózg jakby to ujął poseł Niesiołowski stąd twoje ciągłe ataki, kąsania i ciągłe powroty do zamkniętych tematów.

Zamknietych tematow? To nie ja wypisuje bzdury, ze aqua-park to wydatek 200mln, skoro basen kryty z prawdziwego zdarzenia kosztuje 8-razy mniej (Gorzyce), a odkryty aqua-park, najlepszy na Slasku (a moze i w kraju) bedzie kosztowal 80mln. I wlasnie tej Twojej informacji tyczyl sie moj komentarz.

Jestes oderwany od rzeczywistosci, wypisujesz bzdury wyssane z brudnego palca a potem sie oburzasz, ze Ci punktuje te bzdury.
Zanim cos napiszesz to sie zastanow i sprawdz informacje, ktore podajesz, to nie bedziesz z siebie robil tu oszoloma. Tak jak zrobiles z siebie idiote piszac, ze ZUS zatrudnil w jednym roku 60 tys ludzi.
q.
qwerty

Postprzez Arteks Pn, 28 mar 2011, 21:30

Pisząc zamknięte tematy mam na myśli to, że ty qwerty ciągle wracasz jak stara baba to dawno już wyczerpanych tematów. :P Kwestia basenów już była dyskutowana kilka razy. Don C. ma prawo tego nie wiedzieć ale ty?

Ty też zrobiłeś z siebie idiotę nie raz, a już najbardziej drwiąc z kampusu w kontekście do swojej smutnej biografii ;P Wpadki, pomyłki to także domena prezydentów, królów czy premierów. Tylko idiota nie potrafi się do nich przyznać. Ja już 10x wyjaśniłem swoją pomyłkę odnośnie ZUS a ty z uporem maniaka nigdy nie przyznałeś się do swoich bzdur. Ale to mnie utwierdziło w przekonaniu że po drugiej stronie siedzi zakompleksiony maniak internetowy. Słyszałem o tobie, że jesteś typem odludka - stąd twoje szaleństwa internetowe. Tylko tu możesz się wyżyć nie? ;P

W każdym razie odnośnie wyceny aquaparku to katowicki ma kosztować ok. 200 mln. - sprawdź sobie w necie jeśli mi nie wierzysz. Ty masz więcej czasu wolnego ode mnie więc szukaj. Jestem przekonany, że byłbyś jednym z najbardziej zajadłych przeciwników jeśli Fudali zamiast naprawiać dziurawe rybnickie drogi postawiłby aquapark za 100 czy 200 milionów do którego trzebaby rocznie dopłacać też pewnie z bańkę. Niech lepiej miasto ponaprawia drogi :)
Arteks

Postprzez qwerty Pn, 28 mar 2011, 22:51

Arteks napisał(a):W każdym razie odnośnie wyceny aquaparku to katowicki ma kosztować ok. 200 mln. - sprawdź sobie w necie jeśli mi nie wierzysz. Ty masz więcej czasu wolnego ode mnie więc szukaj. Jestem przekonany, że byłbyś jednym z najbardziej zajadłych przeciwników jeśli Fudali zamiast naprawiać dziurawe rybnickie drogi postawiłby aquapark za 100 czy 200 milionów do którego trzebaby rocznie dopłacać też pewnie z bańkę. Niech lepiej miasto ponaprawia drogi :)

JAsne, tlyko inne miasta sa w stanie przeprowadzac takie spektakualrne inwestycje. Pod 12-letnimi rzadami Fuadlego Twoj idol doprowadzil do tego, ze nie stac nas na nic, ze bedziemy mieli czas oszczedzania, a w miejscu, gdzie kiedys mielismy najlepszy basen na Slasku mamy teraz plastikowe chinskie dinozaury.
Nie ma co - powod do dumy.
q.
P.S. juz mi sie nawet nie chce dpowiadac na Twoje prostackie ataki personalne, przy ktorych uzywasz wyssanych z brudnego palca bzdur. mam tylko nadzieje, ze jesli ten Twoj urojony Alan istnieje, to obije Ci keidys twarz jak spotkasz sie z nim oko w oko, bo wylewasz naniego tu wiadra pomyj z czestotliwoscia raz na tydzien.
qwerty

Postprzez Don C. Cz, 31 mar 2011, 17:57

Temat basenów jak pisze Arteks był już wałkowany kilka razy.Jednak teraz kiedy kolejne 2 miasta regionu zafundują sobie parki wodne jest najlepszy czas żeby o tym przypomnieć.Powiadasz że Rybnik ma 3 nowoczesne baseny?Szczerze w to wątpię.Jak dla mnie to co np. zrobiono w Boguszowicach to spore nieporozumienie.Za dużo mniejsze pieniądze taki Radlin zrobił mini park wodny.W tym momencie wypada zadać pytanie co stanęło na przeszkodzie by w Boguszowicach zrobić kawałek rury z hamownią i z 2 jacuzzi?A wydano jak pisze qwerty koło 20 mln czyli spore pieniądze. :!:
Don C.

Postprzez adamb Śr, 13 kwi 2011, 17:39

Arteks napisał(a):(...) Jestem przekonany, że byłbyś jednym z najbardziej zajadłych przeciwników jeśli Fudali zamiast naprawiać dziurawe rybnickie drogi postawiłby aquapark za 100 czy 200 milionów do którego trzebaby rocznie dopłacać też pewnie z bańkę. Niech lepiej miasto ponaprawia drogi :)

Może lepiej niech AF nie stawia żadnego aquaparku, bo jeśli miałby on być tak trwały jak te "ponaprawiane" drogi... to szkoda naszej kasy.
adamb

Postprzez qwerty Śr, 13 kwi 2011, 20:01

Fudali i jego klakierzy to lepiej niech sie za nic w tym miescie juz nie biora. Wsystko, za co sie zabrali jest spektakularnie spi....one w porownaniu do tych samych rzeczy, zrobionych przez naszych blizszych/dalszych sasiadow:

- srodku z UE na drogi - proponuje porownac nas do Zor
- pieniadze na basen w Boguszowicach - porownanie z Gorzycami czy Radlinem (a wkrotce rowniez z Zorami),
- kanalizacja - dzieki miernej organizacji tej inwestycji mamy najdrozsza wode w Polsce,a miasta jak np. Tychy mialy kanalizacje rownie imponujaca (w liczbach) i jakos nie musza placic najwyzszej ceny w kraju za wode i scieki,
- rozwiazania drogowe w miescie - skrzyzowanie obok Tesco, brak inwestycji w likwidacje najwezszego rybnickiego gardla - wiadukt nad Wodzislawska itd itp.
- brak polityki rozwoju budownictwa w miescie - kazdy z developerow "sra" malutkimi budynkami niepasujacymi do otoczenia, bo miasto nie raczy zrobic planu i przeznaczyc i przygotowac jakichs terenow pod budowe osiedli mieszkaniowych z prawdziwego zdarzenia. Jak to ma byc zrobione wystarczy popatrzec na Tychy,

Ogolnei 12 lat prezydentury tego miernego sprzedawcy butow to zmarnowane najlepsze lata dla Polski - wstapienie do UE.
Ale wiekszosc ludzi zobaczy to dopiero za kilka lat, jak porowna sobie intensywnie rozwijajace sie miasta z Rybnikiem, bo takie rzeczy zauwaza sie dopiero dlugo po fakcie.
q.
qwerty

Postprzez ziupo Śr, 13 kwi 2011, 21:19

Nie będę polemizował,wtrącę tylko swoje 3 grosze:
Żory właśnie budują kanalizację, czyli robią to co my już ukończyliśmy i dzięki czemu miasto zabiera się m.in za drogi. Oczywiście u nich te rury będą pewnie szły w powietrzu żeby nie rozkopywać tych "świetnych" dróg <-taki żart qwerty.
Tychy - miasto bloków... oczywiście Tychy mają swoje zalety jak Fiat i Tyskie oraz ciekawą strefę inwestycyjną, ale na Twoim miejscu nie przytaczałbym tego miasta jako wzoru zabudowań mieszkalnych (sic!).
Obrazek
ziupo

Postprzez alchemik Cz, 14 kwi 2011, 07:00

qwerty napisał(a):- srodku z UE na drogi - proponuje porownac nas do Zor
q.

Tobie i tak nikt nigdy nie dogodzi: http://www.rybnik.eu/index.php?id=223&p ... ,show,5649
alchemik

Postprzez qwerty Cz, 14 kwi 2011, 07:57

ziupo napisał(a):Nie będę polemizował,wtrącę tylko swoje 3 grosze:
Żory właśnie budują kanalizację, czyli robią to co my już ukończyliśmy i dzięki czemu miasto zabiera się m.in za drogi. Oczywiście u nich te rury będą pewnie szły w powietrzu żeby nie rozkopywać tych "świetnych" dróg <-taki żart qwerty.
Tychy - miasto bloków... oczywiście Tychy mają swoje zalety jak Fiat i Tyskie oraz ciekawą strefę inwestycyjną, ale na Twoim miejscu nie przytaczałbym tego miasta jako wzoru zabudowań mieszkalnych (sic!).

Tu, gdzie sa nowe drogi, kanalizacja jest juz polozona. Nie opowiadaj bzdur. To wlasnie przy okazji inwestycji w infrastrukture kanaliacyjna Zory generalnie wyremontowaly drogi wojewodzkie w granicach miasta. Fudali przy okazji budowy kanalizacji nie dal rady wyremontowac ulic. Przeroslo go to (patrz u. Energetykow, ul. Rudzka).

alchemik napisał(a):
qwerty napisał(a):- srodku z UE na drogi - proponuje porownac nas do Zor
q.

Tobie i tak nikt nigdy nie dogodzi: http://www.rybnik.eu/index.php?id=223&p ... ,show,5649

A Tobie Fudali dogadza? Co masz z tej liczby? Gdzie sa te cudowne drogi? Przez 6 lat Fudali nei umie zrobic porzadnie DK78, bo zaplanowal sobie to jako kampanie wyborcza i w 2010 nie umial tego przeprowadzic. Przejedz sie w Rybniku KAZDA droga wojewodzka - asfalt na kazdej z nich pamieta czasy Makosza.

Z reszta ta liczba jest zmanipulowana. Poszukaj sobie danych rocznych i zobacz jak marnie wygladamy (i bedziemy wygladac coraz marniej). Inne miasta wykorzystaly te pieniadze i sa one u nich widoczne. W Rybniku jedyna duza inwestycja to kanalizacja. Droga, psujaca sie i plasujaca nas w krajowej czolowce cen wody i sciekow. Nie ma co - tylko sie cieszyc.
q.
qwerty

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Z powiatu rybnickiego i regionu