Active Rybnik

Podyskutuj o kondycji rybnickiego sportu. Poszukaj informacji o możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu w mieście. Zarażaj innych swoją sportową pasją.

Moderator: Moderator

Active Rybnik

Postprzez Arteks Śr, 22 kwi 2015, 20:10

Zakładam taki wątek bo jedną z cech przyjaznego miasta w którym chce się mieszkać powinne być działania władz miejskich w kierunku umożliwiania ludziom różnorakiej aktywności obojętnie w której dzielnicy się mieszka. Podoba mi się to, że prawie wszędzie powstały boiska ze sztuczną murawą, sporo już jest siłowni na wolnym powietrzu. Coś na czym bardzo by mi zależało, a w czym Rybnik jest do tyłu to nowoczesne trasy dla rowerzystów oraz stworzenie tras spacerowych oraz dla biegaczy na Księżoku i Okrzeszyńcu - naprawdę w pięknych okolicach które jednak z racji tego, że są pokryte sporą ilością cieków wodnych i wysięków/źródełek - należałoby doposażyć w mostki czy kładki w takich miejscach tworząc sieć różnorakich pętli. Również mało miejsc jest w Rybniku dla miłośników rolek. Spróbujmy tu podsuwać władzom miejskim czy dzielnicowym pomysły i oczekiwania jakie mają osoby aktywne.

Rybnik należy do miast stosunkowo bogatych, inwestycji nie brakuje - ale zauważcie, że w ostatnich latach prawie wszystko oscylowało wokoło dróg. Dopiero w zeszłym roku wybudowano nowe kąpielisko (fantastyczne!) i stadion lekkoatletyczny. Siłownie pod chmurką to też w zasadzie ostatnie dwa lata. Zadbajmy o równomierny rozwój miasta. Ja nie mam nic przeciwko dobrym drogom - ale wydaje mi się że Rybnik poszedł w skrajności. Dba tylko o drogi, a transport publiczny czy rekreację trochę postawił na innym, wolniejszym biegu.

Co o tym sądzicie? Ludzi którzy coś robią aktywnego w Rybniku jest masa. Dzisiaj jak jechałem na rowerze spotkałem kilkudziesięciu innych rowerzystów czy biegaczy. Na siłowni pod chmurką na Nowinach pełno ludzi... Jest nas niemało - powinniśmy zachęcać władze miasta aby bardziej angażowały się w coś co może przyciągać ludzi do naszego miasta.
Arteks

Powrót do Sport