Gdzie kupić buty do biegania

Podyskutuj o kondycji rybnickiego sportu. Poszukaj informacji o możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu w mieście. Zarażaj innych swoją sportową pasją.

Moderator: Moderator

Re: Gdzie kupić buty do biegania

Postprzez rybaks Śr, 30 paź 2013, 09:40

Odpal myślenie, odnosiłem się do czegoś zupełnie innego, do wymienionego sklepu.
Co do butów do biegania - czy każdy musi kupować buty profesjonalne? Czy do truchtania kilkanaście minut dziennie potrzebuję specjalnego obuwia?
rybaks

Postprzez thomas_k7 Śr, 30 paź 2013, 09:47

Potrafisz czytać? Chyba nie. Temat dotyczy butów do biegania, a nie promocji w jakimś tam sklepie, w którym nawet nie ma butów do biegania.

Co do reszty - najwidoczniej nigdy nie biegałeś i nie masz zielonego pojęcia o bieganiu.
Niżej ktoś już dał link, wkleję ponownie:
http://natural-born-runners.pl/Buty-do- ... ol-27.html
Zerknij sobie i odpowiedz na swoje pytanie - czy dla kilkunastominutowego biegania dziennie potrzeba specjalnego obuwia?
thomas_k7

Postprzez rybaks Cz, 31 paź 2013, 09:36

Oczywiście, że nie trzeba - biegam 3 razy tygodniowo po 4 kilometry.
Najlepiej kupujcie do wszystkiego inne buty. hehe... inne buty do każdej czynności to wymysł sklepów i marek obuwniczych.
Ale to wasze pieniądze ;-)
3morele - no właśnie ludzie zakładają konto po to, żeby władować link, tak jak ty.
rybaks

Postprzez thomas_k7 Cz, 31 paź 2013, 09:39

Więc biegasz mało. Nawet mogę powiedzieć, że bardzo mało. Przebiegnij w tych swoich butkach 20 km - wtedy porozmawiamy.
Odpowiednie obuwie do biegania nie jest wymysłem sklepu, a wygodą dla biegacza. Zresztą o czym mam z Tobą rozmawiać? W trampkach za 15 zł pobiegłbyś na maraton w góry... Sorry, odpadasz ;)
thomas_k7

Buty do biegania.

Postprzez dkorniejko Wt, 29 kwi 2014, 15:18

Cześć!
Szukam odpowiednich butów do biegania. Muszą być wygodne i wytrzymałe. Max do wydania 300zł.
Polecacie jakieś firmy? Nike, Ribuk (lol), czy może jakąś inną?
Trochę szukałem po necie i znalazłem jakieś [wycięto spam] nada się to do czegoś?
Kojarzy ktoś może co to jest? :D
dkorniejko

Re: Buty do biegania.

Postprzez jojo Wt, 29 kwi 2014, 15:54

Jak szukasz no to szukaj dalej tylko po co nam to wiedzieć ? Jak chcesz Baghera to go kup.
jojo

Postprzez Afordancja Wt, 29 kwi 2014, 17:55

Kącik spamerów? ;)
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Postprzez kasiamango Wt, 17 cze 2014, 12:38

mi najlepiej biega się w zwykłych tenisówkach, chyba, że ktoś już zawodowo trenuje to tak może kupować :)
kasiamango

Postprzez mineralna Wt, 1 lip 2014, 11:04

Biegając w zwykłych tenisówkach możesz zaszkodzić swojemu kręgosłupowi, który nie jest zabezpieczony przed wstrząsami w trakcie biegania. W końcu nie bez powodu obuwie sportowe ma grubszą powierzchnię.
mineralna

Postprzez Natty30 Śr, 20 sie 2014, 09:58

W zwykłych trampkach lepiej nie biegać, faktycznie można sobie zaszkodzić. Dla początkujących najlepsze są buty z dużą amortyzacją. Warto zainwestować, jest wydatek, ale na lata! Sama biegam w firmowych butach i jestem mega zadowolona, dałam za nie ok 300 zł. Oczywiście przed każdym biegiem obowiązkowo rozgrzewka! :D
Natty30

Postprzez superelektro Śr, 20 sie 2014, 18:05

Ale macie problem. Podobne mają ci którzy nie umiejąc w ogóle jeździć na nartach kupują Rossignole, albo Fischery i paradują z nimi po Krupówkach. Kto słyszał 20 - 30 lat temu o obuwiu do biegania ? A ludzie biegali. Od czasu podstawówki przy każdej nadarzajacej się okazji brałem udział w różnych zawodach sportowych, najczęściej biegałem. A w czym ? W tym co miałem więc w trampkach albo w tenisówkach jeżeli akurat starzy mieli trochę kasy i było ich stać aby mi je kupić. A jak nie miałem to w normalnych trzewikach. Wszyscy biegali w takim obuwiu jakie mieli. Szczytem wszystkiego były marszobiegi w wojsku. 2x w roku po 50 km a pomiedzy nimi co kwartał czyli 4x po 25 km, i wszystko w wojskowych buciorach z plecakiem obciążonym obowiązkowym wyposażeniem i oczywiście z giwerą. O tym że każdego dnia na tzw. zaprawie biegało się po 5 km to już nawet nie ma co wspominać bo to był pelen relaks. Kąpielówki, podkoszulek i buty bez żadnego obciążenia. A obecnie ? Buty do biegania, koszulka do biegania, czapka do biegania bo bez tych gadgetów biegać się nie da. Zapomniałem jeszcze o odtwarzaczu MP3, to też jest obowiązkowe wyposażenie. Od czasu jak zająłem się pracą na własny rachunek zdziadziałem na maxa. Przebiegnięcie ( jeżeli można by to jeszcze nazwać biegiem ) kilkust metrów jest dużym problemem, ale chciał bym widzieć któregokolwiek z " biegaczy" jak zapierdziela chciaż by tylko 15 km z obciążeniem 10-15 kg w normalnym obuwiu. Bo biegać można we wszystkim a nawet na bosaka jeżeli tylko jest motywacja i chęć. Ja jakoś nie zostałem od biegania inwalidą chociaż jak napisałem o butach do biegania nawet nie słyszałem.
superelektro

Postprzez thomas_k7 Cz, 21 sie 2014, 09:48

Z całym szacunkiem, ale najwidoczniej nie masz pojęcia o czym piszesz. To, że kiedyś uczestniczyłeś w biegach szkolnych czy jakichkolwiek innych nie zobowiązuje Cie do krytykowania kogoś, kto używa specjalnie stworzonych butów do biegania. Chyba zapomniałeś, że świat idzie do przodu... To tak jakbyś dziś poszedł do sklepu i kupił sobie telewizor z wielką "dupą". Może i da się biegać w trampkach, może i da się boso - jednak chcę zobaczyć Twoje stawy, kolana i ścięgna po roku takich treningów.
Obecne obuwie jest przystosowane do różnego rodzaju podłoży. Są obuwie startowe i treningowe. Nie masz o tym zielonego pojęcia, a wypisujesz po prostu bzdury. Może inaczej - czy na Mistrzostwach Europy biegają w trampkach? Przecież się da...
thomas_k7

Postprzez piotrekdec Cz, 21 sie 2014, 12:36

thomas_k7 olej kolesia, po prostu włączyły mu się wspomnienia
i dorabia kombatanckie opowieści do wspaniałego czasu spędzonego
w jednostce podczas przymusowej służby wojskowej
(ps. do pana "chcącemu nie dzieje (...)": fale też miło wspominasz? : )
piotrekdec

Postprzez polk Cz, 21 sie 2014, 17:08

Szczerze wam powiem, że kiedyś biegałem w markowych butach (Reebok ZigTech) myślałem sobie, że to dobrze wydana kasa.
Biegało się w nich oczywiście super ale niestety zakończyły żywot i przed zakupem nowych kolega powiedział mi o butach do biegania z Lidla.
Oczywiście najpierw miałem z niego niezły ubaw ale że kosztowały niewiele (1/5 ceny Reeboków!!!) to się skusiłem, najwyżej miały być na spacery.
Dwa lata w nich biegam i już nigdy nie kupię żadnych butów za kupę kasy, uwierzcie naprawdę niewarto. Biegam średnio ok 5km dwa, trzy razy w tygodniu, niekiedy w deszczu ale rzadko no i w zimie jeszcze rzadziej i buty te sprawują się idealnie a wytrzymały tyle co te reeboki. Od soboty znów są w lidlu buty do biegania więc planuję nowy zakup a i wam polecam. Zobaczcie je najpierw nim zaczniecie krytykować.
Pozdrawiam
polk

Postprzez thomas_k7 Cz, 21 sie 2014, 22:47

Co do butów z Lidla - kupiłem, przebiegłem i to jednak nie jest to. Zapewne (o ile są tu biegacze, a nie tylko "krzykacze") słyszeliście o marce Asics. Proponuję kupić najzwyklejszy model Asics Gel i przebiec trasę około 10 km. Efekt jest taki, że każde inne obuwie to po prostu strata pieniędzy. Mówię to na swoim przykładzie oraz wielu innych zawodników, z którymi co jakiś czas mam do czynienia. W tygodniu biegam około 50 km. Czasem więcej.
A butki z Lidla służą mi do chodzenia :)
thomas_k7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sport