Gdzie nad wodę z Rybnika ?

Podyskutuj o kondycji rybnickiego sportu. Poszukaj informacji o możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu w mieście. Zarażaj innych swoją sportową pasją.

Moderator: Moderator

Gdzie nad wodę z Rybnika ?

Postprzez roni888 So, 15 cze 2013, 23:57

Jak w temacie, robi się cieplutko a basen "Ruda"w remoncie, Kamień bez wody...masakra jakaś... :evil: .
Macie jakieś pomysły gdzie można wybrać się nad wodę w okolicach Rybnika.
Z tego co znam to ewentualnie Pniowiec, ale średnio mi się tam podoba. Basen najbliższy to chyba w Szymocicach, w Jastrzębiu Zdroju.
roni888

Re: Gdzie nad wodę z Rybnika ?

Postprzez drozdaxxx N, 16 cze 2013, 12:22

W Chwałowicach masz basen. W zeszłym roku przeszedł gruntowny remont.
http://www.rybnik.com.pl/video,tak-wygl ... 4-885.html
drozdaxxx

Postprzez adamb N, 16 cze 2013, 12:32

roni888 napisał(a):Basen najbliższy to chyba w Szymocicach, w Jastrzębiu Zdroju.

Jest jeszcze jeden w miarę blisko http://www.ostrava.cz/pl/turista/aktivni-vyziti/koupani...i nie trzeba "poplatki" na autobahnie.
adamb

Postprzez jola_sd N, 16 cze 2013, 17:46

a w żorach na znp?
jola_sd

Postprzez roni888 Wt, 18 cze 2013, 09:13

Dzięki wielkie za podpowiedzi :D Basen w Chwałowicach wygląda całkiem fajnie, także jest to ratunek 8)
Ale imponująco wygląda kąpielisko w Ostrawie :shock: Można by się tam wybrać , przecież to bliżej niż do Wisły.
roni888

Postprzez majunia Wt, 18 cze 2013, 10:09

Niestety kolejny raz Włodarze miasta kpią sobie otwarcie z mieszkańców. Żeby w tak dużym mieście jak Rybnik nie było porządnego basenu?! Jedno nędzne kąpielisko Ruda, które oczywiście musi być remontowane w sezonie, no bo kogo obchodzi gdzie mieszkańcy spędzą wolny czas. Proszę bardzo Panie Prezydencie- WYJEŻDŻAMY!!! Lepiej wyjechać do Ostrawy, albo na Hlucin, albo gdziekolwiek, nawet do sąsiedniego Wodzisławia, nad Balaton, bo oczywiście Rybnik kolejny raz nie może nic zaproponować.
Gratulacje, że mieszkańcy uciekają...
majunia

Postprzez gracka Wt, 18 cze 2013, 10:38

majunia- widziałaś kiedyś remont otwartego basenu w lutym? Jeśli tak to szybko opatentuj metodę......
Ja rozumiem, że trzeba sobie ponarzekać żeby nie wypaść z wprawy ale bez przesadyzmu. W przyszłym roku będziesz miała nową Rudę!
gracka

Postprzez czarny_julek Wt, 18 cze 2013, 11:49

majunia - jak można wywnioskować z jednego z Twoich wcześniejszych postów jesteś z "Leszczyn" - więc zajmij się proszę licznymi basenami, jakie są z pewnością dostępne na terenie Twojej miejscowości a nas, Rybniczan, zostaw w spokoju. My sobie ten jeden sezon poczekamy, aby móc się cieszyć fajnym nowym basenem w przyszłym roku...
czarny_julek

Postprzez adamb Wt, 18 cze 2013, 17:32

majunia napisał(a):Niestety kolejny raz Włodarze miasta kpią sobie otwarcie z mieszkańców. Żeby w tak dużym mieście jak Rybnik nie było porządnego basenu?!

Właśnie dlatego, żeby w przyszłości był porządny basen to obecna "Ruda" musi być na jakiś czas zamknięta !
Nie jestem specjalnym orędownikiem AF... ale ludzie nie przesadzajcie - wszystko wymaga czasu (byle tylko nie tyle co na drogach :lol: ).
adamb

Postprzez roni888 Pn, 24 cze 2013, 09:53

Całkiem fajne miejsce odkryłem w Wodzisławiu Śl. . Kąpielisko nazywa się Balaton i jest tam całkiem przyzwoicie. Można tam się wykąpać , zjeść, napić się piwa
( trzeba uważać bo Policja kontroluje trzeźwość przy wyjeździe ).
roni888

Postprzez majunia Pn, 24 cze 2013, 11:50

czarny_julek- w Leszczynach mieszkam od roku i guzik mnie obchodzi co tutaj robią, nie twierdzę, że jest super, bo też wszystkie okoliczne kąpieliska są w remoncie. Więc nie bądź takim wielkim "rybniczaninem", bo akurat na Rudę jeździłam od zawsze, bo mieszkając w Rybniku miałam blisko. Nie życzę sobie wyciągania pochopnych wniosków, jeśli się nie znasz. Poza tym, to jedno jedyne kąpielisko w Rybniku prosiło się o remont już daaaaawno. Z tego co pamiętam ostatnia renowacja dotyczyła brodzika i odbyła się jakieś 19lat temu (mój brat miał wtedy niecały roczek, więc doskonale pamiętam jak się wszyscy podniecali nową niecką i miejscem zabaw dla najmłodszych)
gracka- nie byłoby tak źle, gdyby Rybnik miał jakąś alternatywę dla mieszkańców na upały. Lanie ze szlauchu ludzi na rynku? Łał. Super.
Nie znam się na remontowaniu basenów, nie jestem takim specem jak Ty, ale uważam, że przynajmniej części prac nie przeszkadza fakt, że nie ma 30stu stopni.

Aha i życzę udanych kąpieli w przyszłym roku. Podejrzewam, że się możecie nie doczekać.

Oczywiście, można sobie pojechać do Hlucina, na Porubę, nad Balaton czy do Knurowa. Jasne. Tylko licząc dla niezmotoryzowanej młodzieży dojazd na Rudę, np z Chwałowic (nawet był bezpośredni autobus- ten sam co na Wielopole)- +/-2zł? 5zł? A dojazd do Wodzisławia? No cóż. Pomyślcie sami.

Ps. Nie narzekam dla samego narzekania, tylko nie uśmiecha mi się zwiedzać województwa w poszukiwaniu kąpieliska, bo takich jak ja będzie wielu i potem się ludzie dziwią, że o 8 rano nie ma gdzie koca rozłożyć jak każdy tylko pilnuje, żeby w tych tłumach sobie kawałek miejsca znaleźć.
majunia

Postprzez orient N, 11 sie 2013, 11:26

W Wodzisławiu na Balatonie zakwitły sinice. Kąpiąc się tam można się pochorować. Zostały więc kąpieliska: Jastrzębie, Szymocice, Knurów i Ostrawa. Sporo ludzi kąpie się na Pniowcu ale nie wiem jak tam jest z czystością wody. Przejeżdżałem niedawno na rowerze i widziałem niezły tłumek w wodzie.
orient

Powrót do Sport