Restauracja / winko

Jeśli macie ciekawe informacje o odbywających się w mieście imprezach wydarzeniach ? piszcie co, gdzie, kiedy. Dzielcie się swoimi pasjami i sposobami spędzania wolnego czasu w Rybniku.

Moderator: Moderator

Restauracja / winko

Postprzez DD So, 10 paź 2015, 15:22

Pierwsze pytanie: Jaką restaurację polecacie w Rybniku żeby dobrze zjeść w dwie osoby?
Drugie pytanie: Wiecie może czy gdzieś w Rybniku można napić się wina / grzanego wina?

Z góry dzięki :)
DD

Re: Restauracja / winko

Postprzez rob78 So, 10 paź 2015, 15:43

W Rybniku nie ma dobrych restauracji. Można ewentualnie Delicje Ristorante wypróbować.
rob78

Postprzez Arteks So, 10 paź 2015, 15:54

@DD - jest zupełnie odwrotnie do tego co pisze malkontent @rob78, w Rybniku znajdziesz dobre jedzenie zarówno jeśli chodzi o dania typowo polskie, śląskie, włoskie, chińskie, japońskie, wegetariańskie. Wybór jest naprawdę duży, konkurencja też, słabe lokale nie utrzymują się na "rynku" za to te które dobrze gotują, istnieją od lat i mają się dobrze. Jedynie jeśli chodzi o ryby to musiałby być zmuszony do przesłania cię poza Rybnik bo u nas nie znam dobrego lokalu z rybami, a w okolicy jest jeden który jest świetny. Trudno polecać ci jakiś lokal jak nie wiem czym gustujesz. Co do wina polecam Winiarnie Pasja na 3 Maja.
Arteks

Postprzez chammomila So, 10 paź 2015, 16:41

Artex ty tak na poważnie z tą Pasją??? Ciekawe bo ja za każdym razem jak tam byłam to wychodzilam zła i mocno rozczarowana tak obsługą jak i jakością: zarówno potraw jaki i wina ...
A dla autora/ki pytania- ja polecę InoWino na Kościuszki - bardzo dobre jedzenie a wina ot dobre ( jako że na stronie nie podają aktualnego menu a jest ono dostępne tylko na ich Facebooku pozwolę sobie na przeklejenie tu aktualnej propozycji:
- sandacz/kuskus z kalafiora/romanesco/ogórek kiszony
smażony filet z sandacza z kuskusem z kalafiora romanesco, różyczkami z pary i sosem z kiszonego ogórka i koperku - 35zł
-żeberka/puree z białej fasoli/cebula
duszone żeberka z puree z białej fasoli pachnącej estragonem, karmelizowanymi cebulkami i sosem miodowo-musztardowym - 32zł
-sałaty/kozi ser/grzanka/burak
kompozycja sałat skąpana w balsamiczno-miodowym dressingu z grzankami z kozim serem i burakiem z nutą rozmarynu - 25zł
-pasta/kurczak/sery zagrodowe/szczaw
tagliatelle z kurczakiem, czosnkiem i szczawiem w sosie z polskich serów zagrodowych - 26zł.)
Nie polecm rybnickiej kuchni orientalnej o ile jesteś smakoszem i masz pojęcie jak takie jedzenie powinno smakować - Sake, Japan Sun to są potrawy stylizowane na japonskie / chińskie a nie to czego można by się spodziewać
chammomila

Postprzez Arteks So, 10 paź 2015, 17:13

@chammomila - na poważnie, szczególnie jeśli chodzi o jakość, smak i wystrój. Natomiast widzisz, gusta są różne, ty nie polecasz, a ja bardzo polecam Japan Sun. Absolutna rewelacja! Być może na Manhattanie i w Tokio są lepsze ale wiem, że ta rybnicka restauracja wysyła cateringowo swoje potrawy po całym Śląsku - bo są po prostu wyśmienite. Zaprosiłem tam kiedyś dość ważnych klientów i byli zachwyceni. :) Myślę, że to jedna z ciekawszych restauracji orientalnych w województwie.
Arteks

Postprzez DD Śr, 4 lis 2015, 23:58

Dzięki za odpowiedzi, skorzystałem z Japan Sun i byłem zadowolony :)

Jako, że w Rybniku nie orientuję się zbyt dobrze to wybaczcie ale mam jeszcze jedno pytanie. Chcę wyskoczyć z "koleżanką" na jakieś piwo, jakiś pub polecacie w którym będzie miejsce w piątek i będzie można pogadać? Z tego co polecali znajomi to:

Śląska Chata (kiedyś byłem) i Cadillac. Ktoś ma jakieś doświadczenia większe? Głównie się obawiam o wolne miejsca.
DD

Postprzez Arteks Cz, 5 lis 2015, 00:23

DD napisał(a):Dzięki za odpowiedzi, skorzystałem z Japan Sun i byłem zadowolony :)

Wiedziałem, że będziesz zadowolony bo są po prostu dobrzy. Malkontentów nie warto słuchać, to są najgorsi klienci, najgorsi współpracownicy i najgorsi domownicy. Co do pubów to świetne wnętrze i ciekawe piwa ma Celtic Pub na samym Rynku. Osobiście polecam ale niestety często przepełniony. :)
Arteks

Powrót do Imprezy ? co gdzie kiedy? Hobby i wolny czas