Jazda na rowerze, lokacja

Jeśli macie ciekawe informacje o odbywających się w mieście imprezach wydarzeniach ? piszcie co, gdzie, kiedy. Dzielcie się swoimi pasjami i sposobami spędzania wolnego czasu w Rybniku.

Moderator: Moderator

Jazda na rowerze, lokacja

Postprzez Afordancja Cz, 24 wrz 2015, 13:04

hej,

Jest gdzieś w Rybniku/pobliżu, gdzie można jeździć na rowerze "kolarzówką", ale nie jest to droga publiczna (tzn. chodzi mi o samochody i spaliny).?

Czyli, nie polne drogi, tylko najlepiej asfalt, ale nie drogi z samochodami, potrzebuję lokację gdzie bym mógł nazwijmy to poćwiczyć "średnie" dystanse.(w okolicach 50 km)
Nie chcę sobie pojeździć rekreacyjnie tylko chcę osiągnąć pewien cel(zakład ;) ) czasowy.
(Żale się:P ) Streszczenie walki o pół bańki opis
Afordancja

Re: Jazda na rowerze, lokacja

Postprzez Arteks Cz, 24 wrz 2015, 18:47

Dziwne pytanie. Jak nie pojeździsz sam to nie znajdziesz. W okolicy Nowin dużo jest asfaltowych ulic z niewielkim ruchem pojazdów gdzie bezpiecznie się jeździ także na kolarzówkach. Wypróbuj np. Graniczna, Łączna, Borki :)

Gdybyś pytał o miejsca gdzie można poszaleć na drogach polnych - miałbym większy problem bo poza leśnymi duktami prawie takich już nie znam.
Arteks

Postprzez anty.fudali Cz, 24 wrz 2015, 19:20

Asfalt i droga niepubliczna? Z tym będzie ciężko,bo raczej nikt nie buduje dróg po to,by ich nie używać. Nie słyszałem o żadnych asfaltowych torach w okolicy,więc to co by najbardziej pasowało do opisu,to jakaś wewnętrzna droga w większym zakładzie (ale z wpuszczeniem Cię może być solidny problem) lub duży parking mało używany w jakiś godzinach (np. parking w Kamieniu) . Choć 50 km w kółko po parkingu nawet np. wielkości tego przy Realu,to i tak ciężko widzę. Drogi publiczne z małym ruchem znaleźć sporo łatwiej - właściwie każda okolica z niewielką ilością domków może mieć takie drogi. Nie wiem jednak,czy wystarczy Ci tam znaleźć drogę "w kółko" i dociągnąć od tych 50 km. Bo wszelkie opcje nie w kółko to niestety co najmniej konieczność przecinania dużych tras samochodowych,co raczej na czas dobrze nie wpłynie.
anty.fudali

Postprzez hoym Cz, 24 wrz 2015, 19:26

Asfalt, mały ruch i 50 km to polecam bocznymi drogami pojechać w stronę Jejkowic, potem Szczerbice, Czernica, Pstrążna, Żytna i Łężczok. Można też wcześniej odbić ma Lubomię, Wielikąt.
hoym

Postprzez Afordancja Cz, 24 wrz 2015, 21:08

Arteks napisał(a):Dziwne pytanie. Jak nie pojeździsz sam to nie znajdziesz. W okolicy Nowin dużo jest asfaltowych ulic z niewielkim ruchem pojazdów gdzie bezpiecznie się jeździ także na kolarzówkach. Wypróbuj np. Graniczna, Łączna, Borki :)

Gdybyś pytał o miejsca gdzie można poszaleć na drogach polnych - miałbym większy problem bo poza leśnymi duktami prawie takich już nie znam.

Nie widzę nic w tym dziwnego ;)
Pytam bo może ktoś już takie sprawy analizował.
Anty.fudali dokładnie wyczuł o co mi chodzi.

anty.fudali napisał(a):Nie słyszałem o żadnych asfaltowych torach w okolicy,więc to co by najbardziej pasowało do opisu,

Dokładnie o takie coś by mi właśnie chodziło, stosunkowo "male" kółko by wystarczyło.

anty.fudali napisał(a):to jakaś wewnętrzna droga w większym zakładzie (ale z wpuszczeniem Cię może być solidny problem) lub duży parking mało używany w jakiś godzinach (np. parking w Kamieniu) . Choć 50 km w kółko po parkingu nawet np. wielkości tego przy Realu,to i tak ciężko widzę.

No właśnie, zastanawiałem się czy są jakieś dłuższe odcinki (na których można krążyć) ścieżek rowerowych ale własnie asfaltowych.

anty.fudali napisał(a):Drogi publiczne z małym ruchem znaleźć sporo łatwiej - właściwie każda okolica z niewielką ilością domków może mieć takie drogi. Nie wiem jednak,czy wystarczy Ci tam znaleźć drogę "w kółko" i dociągnąć od tych 50 km. Bo wszelkie opcje nie w kółko to niestety co najmniej konieczność przecinania dużych tras samochodowych,co raczej na czas dobrze nie wpłynie.

No właśnie, najlepiej jak by nic mi nie zakłóciło jazdy, i gdzie można było by się trochę rozpędzić (bez przesady oczywiście, jestem totalnym amatorem).

hoym napisał(a):Asfalt, mały ruch i 50 km to polecam bocznymi drogami pojechać w stronę Jejkowic, potem Szczerbice, Czernica, Pstrążna, Żytna i Łężczok. Można też wcześniej odbić ma Lubomię, Wielikąt.

Dzięki, też przeanalizuję jak już będę potrzebował.(a pewnie będę)
Afordancja

Postprzez anty.fudali Cz, 24 wrz 2015, 22:45

Jeszcze mógłbyś rozważyć Świerkową,tyle że to nie byłoby kółko,a jazda tam i z powrotem. Od strony Jejkowic silniejszy ruch się kończy wraz z zabudowaniami,odcinek w lesie jest bardzo spokojny. Do tego jest świeżo wyremontowany,widoczność świetna,no i leśne powietrze powinno zrekompensować sporadyczne samochody. Na prostych mógłbyś przycisnąć,jedynie przy zawracaniu trzeba by uważać,ale to i tak mogłoby być opłacalne w stosunku do wszelkich kółek z niekoniecznie łagodnymi zakrętami i koniecznością uważania na skrzyżowaniach.
anty.fudali

Postprzez Arteks Pt, 25 wrz 2015, 09:44

hoym napisał(a):Asfalt, mały ruch i 50 km to polecam bocznymi drogami pojechać w stronę Jejkowic, potem Szczerbice, Czernica, Pstrążna, Żytna i Łężczok. Można też wcześniej odbić ma Lubomię, Wielikąt.

Tu by się mógł ktoś rozczarować, trasa z Rybnika w kierunku Lysek dość mocno ruchliwa. Czasami trudno ją przejechać jadąc np. ul. Buhla... Znajdziesz wiele zacisznych asfaltowych ulic, szczególnie w weekendy. Musisz sam trochę się rozejrzeć i pojeździć. Przy okazji w ogóle odkryjesz różne ciekawe miejsca...
Ostatnio edytowano Pt, 25 wrz 2015, 17:28 przez Arteks, łącznie edytowano 1 raz
Arteks

Postprzez kociubinka Pt, 25 wrz 2015, 17:18

Może asfalt w lesie w Rudach?
50km się nie uzbiera, ale trochę tego jest...
kociubinka

Postprzez LEMUR Pt, 25 wrz 2015, 19:39

jak nie musi to być Rybnik (rower do auta i...), to może autostradowa droga serwisowa?
Tutaj gliwiczanie zajęli się "nadmiernym" ruchem pojazdów http://www.rowerowegliwice.pl/2010/07/n ... wzduz.html

zapewne udając się tam w dni wolne będzie tłoczno, ale w pozostałe? :)
LEMUR

Postprzez Afordancja Pt, 25 wrz 2015, 20:56

ło, dzięki wszystkim za podpowiedzi, zapewne skorzystam z większości z nich, ta droga serwisowa też wygląda dość interesująco, jeżeli już to pewnie to będzie godzina w okolicach 6 rano, więc opcja nie jest zła.

Jeszcze raz dzięki.
Afordancja

Powrót do Imprezy ? co gdzie kiedy? Hobby i wolny czas