rybnickie kina

Jeśli macie ciekawe informacje o odbywających się w mieście imprezach wydarzeniach ? piszcie co, gdzie, kiedy. Dzielcie się swoimi pasjami i sposobami spędzania wolnego czasu w Rybniku.

Moderator: Moderator

rybnickie kina

Postprzez surma N, 11 sty 2015, 13:27

Hej. Od dłuższego czasu obserwuje repertuar w Rybnickich kinach. Daremnie szukając filmów które zyskują dobre opinie wśród znawców. Chciałam wiele razy zobaczyc jakiś polecany film, ale niestety w Rybniku to nie możliwe.Trzeba jechac do np. Gliwic. Czy w Rybniku nie ma chętnych na ambitniejsze kino? Czy po prost menadżerowie naszych kin tak nisko oceniają Rybniczan . Czekałam na film Dzikie Historie- nie ma , chętnie zobaczyłabym Fotografa . Nie ma .
surma

Re: rybnickie kina

Postprzez piotrekdec N, 11 sty 2015, 14:21

niestety ja nie wierze, że powstanie tu ambitniejsze kino
i też ratuje się od czasu do czasu gliwicami albo katowicami;
jest jeszcze dkf, ale ten wiadomo:
raz na tydzień, od lutego w ogóle chyba do kwietnia nie będzie działał, a po trzecie coraz częściej są tam
wyświetlane filmy, które nie są zbyt interesujące
piotrekdec

Postprzez Arteks N, 11 sty 2015, 15:06

piotrekdec napisał(a):niestety ja nie wierze, że powstanie tu ambitniejsze kino
i też ratuje się od czasu do czasu gliwicami albo katowicami;

Wydaje mi się że DKF to całkiem dobra oferta i czasami z niej chętnie korzystam. Wiadomo że kinomani mają różny gust ale trudno aby spełniać każdą zachciankę i sprowadzać każdy film bo nawet w Polsce jest tak wiele produkcji że nie da się zauważyć każdego, nie mówiąc o twórczości światowej. Wszelkie możliwe nowości mamy w multikinach. A jeśli tak wielu ludzi przyjeżdża do Rybnika chociażby do multikin czy na inne imprezy, nic złego się nie stanie jeśli ktoś z naszych pojedzie na coś do innego miasta. Żyjemy w jednym, zurbanizowanym i różnorodnym obszarze. :) Ja ostatni raz do kina w innym mieście musiałem jechać przed otwarciem Plazy czyli to musiało być chyba w 2006 roku...

Jeśli uważacie że to mało, spróbujcie z powrotem przywrócić do życia zniszczone w czasach Makosza kino Górnik czy kino Ślązak... Jest teraz nowy prezydent. Może pomoże? ;)
Arteks

Postprzez piotrekdec N, 11 sty 2015, 15:52

posłuchaj nie interesują mnie twoje manie prześladowcze, które objawiają się
tym, że w każdej dyskusji widzisz atak na rybnik ogółem i ekipę fudalego w szczególności;
wątek jest o filmach i kinie, nie o makoszu, fudalim i nieistniejącym od 20 lat kinie górnik
i w tym momencie koniec z mojej strony na temat nie na temat ; )

często uczęszczałem do dkf'u ale ostatnio tego nie robię, bo w większości można tam zobaczyć
przegięcie w drugą stronę tzn. przeintelektualizowane obrazy,
dodatkowo nieraz pojawiały się problemy techniczne (nad czym boleje)
a np. na "Papuszę" jechaliśmy do katowic (choć nie wiem, czy akurat tego filmu nie przegapiłem w rybniku)
piotrekdec

Postprzez Arteks N, 11 sty 2015, 17:25

@piotrekdec - ale ja mówię o kinach i filmach, a ty o mnie - więc kto ma manię prześladowczą? ;) A z Papuszą to mnie rozbawiłeś nieźle bo tego rodzaju filmy oczywiście są też grane w multipleksach i można go było zobaczyć także w CC czy Multikinie. Może nieco krócej niż masówka ale oczywiście była grana. Czyli jeśli musiałeś jechać do innego miasta to tylko przez swoje gapiostwo. Swoją drogą genialny film który oczywiście z przyjemnością oglądnąłem podobnie zresztą jak Bogów - w których kilka scen było kręconych nad Zalewem Rybnickim. Inne miasta wykorzystałyby to do jakieś promocji. Ale nasz wydział promocji to przespał.
Arteks

Postprzez piotrekdec N, 11 sty 2015, 22:06

@piotrekdec - ale ja mówię o kinach i filmach, a ty o mnie - więc kto ma manię prześladowczą? ;) A z Papuszą to mnie rozbawiłeś nieźle bo tego rodzaju filmy oczywiście są też grane w multipleksach i można go było zobaczyć także w CC czy Multikinie. Może nieco krócej niż masówka ale oczywiście była grana. Czyli jeśli musiałeś jechać do innego miasta to tylko przez swoje gapiostwo.

nie dam się wciągnąć w przepychanki (jeśli nie wiesz o czym mówię to podpowiem:
jaki film wyświetlano, a jakiego nie można było zobaczyć w rybniku i jak się to ma do kina "górnik"
albo innej absurdalnej kwestii np. mojego "gapiostwa") w twojej alternatywnej rzeczywistości

ps. myślisz, że jak wrzucisz emotikona na końcu wypowiedzi to on łagodzi jej wymowę?
z mojej strony koniec dyskusji z tobą
piotrekdec

Powrót do Imprezy ? co gdzie kiedy? Hobby i wolny czas